2869
Shogun 2 Total War
  • ravensoul
    #2549
    Rá tud érezni az ember a Shogun 2-re, ha ez az első Total War, ami komolyabban érdekli? Anno Rome:TW-t (nem jött be) és Medieval2:TW-t (egy fokkal jobb) is kipróbáltam, bár azok harcrendszerével nem voltam kibékülve. Ebben lejátszottam egy csatát, hát ég és föld a különbség! Meg témában is közelebb áll a szívemhez, mint azok. Csak ugye érdekelne, hogy az előző TW-okon edződött játékosok tudják csak játszani, vagy bárki mindenféle előképzettség nélkül... :)
  • titokmiszter
    #2548
    Igen 5x is volt mert a másik 2 egységnek bele se kellett szólni és hard company volt.
  • uwu422
    #2547
    Nekem is nagy kedvencem a Date klán a bulletproof samurai miatt.
    De gázos hogy mikor én néztem csak 4-et lehetett belőle csinálni. Úgy van még mindig? Csak mert legutóbb a Takedákkal nem volt limitálva a fire cavalry, pedig volt olyan játékom amikor abból is csak 4-et lehetett.
    Esetleg kell valami technológia, vagy hogy van ez a limit dolog?
  • uwu422
    #2546
    Most meg azt hogy mégis csak kampány.
  • uwu422
    #2545
    Ja bocs, most látom hogy costum battle...
  • uwu422
    #2544
    A játék legerősebb egységeivel azért nem meg lepő stat. Ilyen sereggel 5-szörös túlerőt is le lehet nyomni.
    Milyen szinten játszottad végig?
  • BerserkGuts
    #2543
    Nekem is van egy kisebb dicsőségem az okos gép ellen.


  • titokmiszter
    #2542
  • titokmiszter
    #2541
  • Tikal #2540
    34€-ert az összes Total War
  • BerserkGuts
    #2539
    Az útról beszélek ott nem lehet eltévedni és a terep meg mondtam mindig plain.
  • uwu421
    #2538
    Valójában eléggé torzított a térkép, ez lehet az oka hogy sokan nem ismerik fel hol is vannak. Érdemes tájékozódási pontokat keresni, települések környezetében, vagy tengerparton sokkal könnyebb észre venni hol is vagy. Ha nyitott szemmel jársz, és figyelsz a részletekre, sokkal könnyebb lesz beazonosítani a csatateret, és nem fogsz meglepődni. Egyébként az esetek 90%-ában teljesen mindegy hogy ki hol kezd, mert jó manőverezéssel a magad hasznára fordíthatod a terepadottságokat.
  • uwu421
    #2537
    Elpicsázott a buta AI mi?
  • titokmiszter
    #2536
    uwu te valami nagy név spammer lehetsz

    AI problémái azok inkább látványosan balul sikerültek olyan brainless ez a game hogy magában vicc.
  • BerserkGuts
    #2535
    Nem látok bele semmit a dolgokba egyszerűen csak leírtam mit tapasztaltam lenyomtam már 100+ csatát amiben nem véletlenül csak az út kellős közepét választottam ami: Plain terepet ad ilyenkor gépnek egy hegy csúcs jár erdővel ami mögé berakja legtöbbször nekem meg egy kis domb dombozat vagy csak balra egy kisebb dombozat nevezheted ezt véletlennek de nálam ez van.
    A távolság meg a másik dolog fölyt köv....
  • uwu421
    #2534
    Neked is azt tudom mondani, hogy próbálkozz még, és nyisd ki a szemed.
    Abban tök egyetértek, hogy nem mindig azt kapod amire számítani lehet, tényleg nem elég részletes a stratégiai térkép a csatatérhez képest, de egy pár ezer óra után hidd el hogy meg fogod ismerni hol vagy, mert minden helyen ugyan azt kapod, csak esetleg elforgatva, attól függően merről mész neki az ellenségnek.
  • uwu421
    #2533
    Nem igaz hogy nem érted meg, hogy nem a gép kapja, hanem mindig ott van a domb. Ha te védekeznél, neked lenne ott. Akármit is akarsz belelátni, nincs benne semmi olyasmi hogy a gép manipulálná a terepet. Sőt, ha elég sokat játszol, tudni fogod, hogy bizonyos helyeken jobb úgy támadni, ha kicsit kerülsz. Játsszál sokat, azt majd rájössz mekkorát tévedtél!
  • BerserkGuts
    #2532
    Hát nem tudom milyen strat mapról beszéltek de én mindig az úton harcolok (kampány mod) ott mapon annyit látok hogy elvileg tiszta úton állok mellettem rizs földek húzódnak például max, erre berak mindig egy dimbesdombos erdős random változó mappára amit nem lehet kiszámítani csak annyit lehet csinálni hogy ha megtámadod akkor azzal a csapattal amivel tetted az fog előbb a helyszínre érkezni ezért szoktam azokat úgymond feláldozható csapatnak berakni.
    Védekezésnél is úgy állítom be a csapatokat hogy középre útzárásnak egy feláldozható csapatot rakok akibe beleköt a gép a két oldalra viszont az erősítés csapatokat és akkor azok kék nyílal fognak megérkezni a helyszínre és még a gép a középsőt kezdi támadni addig a másik 2-vel úgymond harapófogóba tudom támadni és ahogy én észre vettem ha ő támad mindig közelebb rakja hozzám mint mikor én támadom.
  • wednes
    #2531
    Jó 100%-ra nem állítom, hogy direktbe csal és pontosan ez van. Akkor tudnám pontosan, ha a programba belelátnánk.
    Azért a gép sokkal többször kap közelebbi dombot, ha védekezik. Én is többször kapom a facsoportokat, hogy kicsit lazuljon vonuláskor az arcvonal. Nem írnám ezt le, ha nem így tapasztalnám. Na most vagy így jött össze és ez van (ezt se tagadom), vagy tényleg vhogy a gépnek kedvez.
  • uwu420
    #2530
    Jó de az előbb még azt mondtátok hogy a gép nehezítésként pakol be ilyesmit. Hát nem. azért van ott, mert ott szokott lenni, akkor is ott van ha te támadsz, és akkor is ha te védekezel.
  • wednes
    #2529
    Lehet, hogy ugyan ott már ugyan azt fogja betölteni. Én azt mondom, sokkal több akadályt kapsz magad elé, mint a régebbi részekben. Régen a sík vidék, az sík vidék volt, nem az, hogy mindig kapsz magad elé egy erdőt.
  • uwu420
    #2528
    Tény hogy a stratégiai térképen nem minden látszik, de nincs benne ilyen varázslat hogy kibaszásból akadályokat pakolna eléd a gép. Ez úgy hülyeség ahogy van. Ha többször csatázol ugyan ott, tök ugyan az lesz a terep.
    Én már játszottam annyit hogy sok csatatérről kapásból tudom hogy hol van a stratégiai térképen, úgyhogy ilyen babonákkal engem nem fogtok megetetni.

    Ha síknak látszik a terep, de a csatatéren mégis van egy domb, az azért van mert a stratégiai térkép annyira azért nem részletes, a kisebb erdőfoltok se látszanak rajta, csak a nagy összefüggő erdők.
    És nyugodt lehetsz, ha visszamész oda csatázni, a domb ugyanúgy ott lesz mint korábban.
  • wednes
    #2527
    Azért nem teljesen azt kapod, sőt. Létezik az a jelenség amiről ClonWAR ír. Régebbi részeknél használhatóbb volt a kampány térkép a terepviszonyok áttekintésére. Ott konkrétan már kezdésnél fel lehetett ülni dombra, sík terepet kiválasztani stb, folyó pontos oldala, hidak stb. Azt töltötte be, amire kb számítottunk.

    Na A Shogun 2-be, nagyjából a terepviszonyoknak megfelelően tesz le, DE van benne egy randomitás, amivel kisebb akadályokat, más terepviszonyokat is letesz, rendszerint úgy, hogy inkább minket akadályozzon, sose a gépet (a régebbi részekbe ez nem volt ennyire jellemző). Hiába sík terep, rendszerint bekapunk egy facsoportot magunk elé, vagy látszólag mi vagyunk a magasabb helyen, azt még is az ellenfél kapja a dombot, vagy ő van hozzá közelebb stb.

    Nem azt mondom, hogy ez hatalmas előny a gépnél, mert ki lehet manőverezni, de a jelenség azért megvan.
  • uwu420
    #2526
    Neked is írom, hogy igazából azt kapod amit a stratégiai mapon intézel magadnak, ha szarul csinálod, cumi lesz, ennyi. Egyébként a map mérete a sereglétszámtól függ, a terep meg atól hogy hol álltok.
    Az ostromokra ez nem igaz, azok típustérképek.
  • uwu420
    #2525
    Hát ez rohadul nem igaz.
    Az tény hogy az ellenség adott helyen áll, de onnan támadsz ahonnan akarsz. A stratégiai térképen minden látszik, tökéletesen lehet tudni milyen terep várható. Ha bemész a csatába, meglepően jól visszakapod a stratégiai térképen látható terepet. Még a közelbe lévő erődök, falvak és kikötők is pontosan látszanak. És az erdők, dombok is a helyükön vannak. A stratégiai térkép sokkal nagyobb léptékű, ezért egy kis dombot tényleg nem lehet rajta kiszúrni, de túlnyomó részt lehet tudni mire számíthatsz, meg ha elég sokat játszol megismered a terepet a stratégiai térkép nézegetése nélkül is.
  • BerserkGuts
    #2524
    Én azt szoktam csinálni ez ellen hogy kibaxak a géppel:

    Csali kis feláldozható egységgel támadom szemből másik 2 nagyobb utánpótlás csapattal meg 2 oldalról de ezt még a battle betöltése előtt meg kell tenni hogy körbe veszed mert így harapófogóba lesz véve és a másik 2 kéknyílu segéd csapatokat a 2 szélre rakja.
    Pesze sajnos nem lehet mindig megcsinálni de az a legjobb ha nem csak 1 csapattal csinálod.
  • wednes
    #2523
    Hát igen. A hadvezéreknek az egyik legfontosabb dolga a csatatér helyes megválasztása volt. Erre pedig nem sok hatásunk van.
  • ClonWAR
    #2522
    Próbáld ki az egyik radius-t nekem az bejött sőt van a modolónak is módolója ahol további saját beállítást csinálhatsz ahogy neked tetszik.
    Uninstallálni akartam volna az egészet ha nem találok valami megoldást az elbalanszolt dolgokra.

    A játék csalása meg még mindig megnevettet pl: mikor én támadok 6kilóméterrel arrébb pakol az ellenségtől és berakja egy hegy mögé az erdőbe mikor meg engem támad akkor persze bevágja őket az orrom elé és kapok egy kis dombocskát amit fedezéknek se tudok használni mert arra nincs időm hogy felálljon a csapat védelmi pozícióba.
  • uwu420
    #2521
    Azért játszhatatlannak nem mondanám, minden játéknak vannak hibái.
    Azóta egyébként játszottm még egyet a FotS-al, és nem volt annyi gondom az ügynökökkel. Valahogy szerencsésebben jött ki a lépés. Viszont ebben is irreálisan sok hajócsatát kellet leklikkelni. Szerencsére ezek nagyon könnyű csaták, de az időt azért rendesen rabolják, sajnos nem sok idő marad játszani egy kampány során, mert ez a sok tengeri csata inkáb meló mint játék, ráadásul monoton, mintha futószalag mellett dolgoznál.

    Egyébként mióta kijött a kieg a hajóbetegség átterjedt az alapjátékra is. Újabban irreálisan sok hajó lepi el a vizeket, nem is érdemes próbálkozni se hajógyártással. Néha kell egy transzport ami átvisz a túlpartra, aztán lehet is süllyeszteni. Szerencsére az alapjátékban a hajók nem bombáznak szét semmit, így tényleg az a legegyszerűbb ha a vízi csatákat kihagyjuk. Mivel itt ilyen egyszerűen kezelhető a játék rákfenéje, egy ideje csak az alapjátékot veszem elő, a FotS meg megy a levesbe.

    A modok amiket néztem, csak rontanak a játékon, mindig túlzásba viszik a változtatásokat, és egy másik de szintén rossz irányba mennek el. De sok mod van még amit nem is láttam, meg fogom őket nézni, hátha van jó is.
  • ClonWAR
    #2520
    Ez a játék eléggé játszhatatlan ahogy mondod alap beállításokkal nem tudom hova rakták az eszüket a készítők de jó hogy vannak mod készítők a TWC -nél.

  • csőcse
    #2519
    dx9?
    Dx9-en nekem se engedett bekapcsolni semmit de dx11-el meg már csak úgy tesz mintha

    Elég csúnya recések az élek jó lenne ha vki segítene miért van ez.
  • Hattori
    #2518
    Sziasztok!

    Előre elnézést ha már volt erről szó itt a fórumon, nem olvastam vissza sok-sok oldalt. A Shogun 2 alapjátékkal lenne problémám és ezidáig nem sikerült megoldani. Steamen megvettem és probléma nélkül fel is települt majd elindult, de a játék közben ha battle mod-ba vált a játék kifagy, és semmi konkrétumot nem ír hibaüzenetben csak azt,h a játék leállt. Frissítettem videokártyát, alaplapot de nem segített. Illetve grafikai beállításokat is változtattam de nem változott semmi. A játék indításakor lehet választani, hogy directx9 vagy 11-ben indítom. Mindkettőt kipróbáltam attól sem oldódott meg a probléma. Szóval kifogytam az ötletekből.
    Ha valakinek van erre valami ötlete vagy javaslata azt megköszönném.
    Még annyit, hogy a gépemen fent van egy tört verziós Shogun 2, már törlöm csak kissé körülményes. Ez jelenthet problémát?

    Köszönöm előre is a segítséget!
  • wednes
    #2517
    Nem kell külön semmit telepíteni. Tartalmazza az alapjátékot, azt is felteszi, csak nincs aktiválva.
  • chris jericho
    #2516
    Sziasztok!
    A fall of the samurai fut az alapjáték nélkül is vagy az kell hozzá?
  • Kallahiosz
    #2515
    hova is pakolja a savet a játék?
  • cRusa1deR
    #2514
    telepítés után újra töröltem a Steam-en belül a játékot... ezt mégis hogy csináltad?

    Addig jutottam hogy töröltem a gépről a játékot meg a Steam-ot majd a dvd-ről újratelepítettem a Steam-ot. Akkor most hogyan tovább?
  • Tommy Fury
    #2513
    Hali!Az élsimítást miért nem engedi bekapcsolni?
  • Kopiati
    #2512
    A HunGamer steam csoportjában van egy Jidai Unit Pack DLC giveaway, ha érdekelne valakit (Steamgiftsen keresztül)Csoport címe.
  • Nos
    #2511
    Nekem a Napoleon jobban bejön, mint a Shogun 2, bár ezt a kort sokan nem kedvelik. Ami a régebbieket illeti én szerettem volna a medieval 2-t szeretni, de ott már nagyon jó lett volna, ha előrukkolnak valami újítással. Ott a térkép lélektelenül egyhangú volt. Ok, hogy "total war", de nem baj, ha kicsit többről is szól, mint az egyszerű ütközetek.
    Kiváncsi leszek a Rome 2 mit hoz ebből a szemponból.
    De a legjobb egy szuper battle AI lenne. Darth próbálkozik, de így sem nagy ügy megverni egy jelentős túlerőt.
  • Papa01 #2510
    Nekem úgy lett jó, hogy n+1-dik újra telepítés után újra töröltem a Steam-en belül a játékot, majd mivel láttam, hogy pár file-t ott hagyott, ezért ezeket én töröltem le manuálisan.
    Ezután újra telepítettem a Steam-ről és jó lett.