2869
Shogun 2 Total War
  • uwu312
    #2469
    Én meg beleéltem magam hogy a datékkal majd bulletproof samurai seregem lesz, azt erre kiderül hogy max 4 csapat lehet.

    Ez szemétség, Daikyu szamurájból akármennyi lehetett, pedig az még tán durvább is...
  • uwu312
    #2468
    Ez a játék tényleg az egyensúly kereséséről szól.
    Ha visszaolvasol, biztos hogy rengeteg hasznos infót találsz.
    Ha kutakodni akarsz, ne a Ctrl+F-et használd hanem a lap alján ezt:

    Keresés a témában, vagy ugrás sorszámra

    Ha beírod a megfelelő kulcsszót, mondjuk farm, vagy gazdaság, biztos hogy megtalálod amit akarsz. Rengeteg tanács és részletes játékleírás hangzott már el itt.
  • sith7
    #2467
    Köszönöm, a "rohadt" utáni részre voltam kíváncsi
  • Riddick21
    #2466
    Nézd, ha a játék legalapvetőbb összefüggéseire nem tudsz magadtól, vagy a kiváló tutorial pályák segítségével rájönni, akkor egészen nyilvánvalóan nem Te vagy a Shogun 2 célcsoportja. Az kizárt, hogy az egész játékot elmagyarázza itt neked valaki...

    De tessék, rohadtul tömören: ha az adott tartományban fejleszted a kastélyodat, illetve a piacodat 2. szint fölött, az szintenként egy egységnyi kajádba kerül. Kaját a CSAK a földek fejlesztésével tudsz előteremteni, amihez elég hamar érdemes kifejleszteni az ide vonatkozó art-okat a Chi ágon, különben se fejlődni, se terjeszkedni nem tudsz majd hatékonyan.
  • sith7
    #2465
    köszi Neked is
  • uwu312
    #2464
    Itt a lényeg:
    http://www.shopzeus.hu/product_images/zeusd1-PYPO-2297726.jpg

    Meg olvass vissza.
  • sith7
    #2463
    köszi
  • Riddick21
    #2462
    Tutorial.
  • sith7
    #2461
    Mondjatok nekem pár okos dolgot legyetek szivesek, mert nem boldogulok a game - mel ... még legkönnyebb fokozaton se ... ha mindenki boldog, akkor food kevés, ha az van, akkor army kevés

    Mit csinálok rosszul ?
  • Edorn
    #2460
    Kell hozzá a Blood Pack DLC
  • Hunor1
    #2459
    ILYET ÉN MÉG SOSEM LÁTTAM...ms
  • McCartman
    #2458
    Áh a legendary fokozat felejtős , nem lehet belassítani.
    Szeretem látni , ahogy slow motionben fejezik le egymást az egységek. :D
  • uwu312
    #2457
    Ja persze XD
  • McCartman
    #2456
    Az fura, mert pont azt írják róla , hogy realisztikusabb és nehezebb (okosabb kampány és csata AI) lesz tőle.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Main features:
    In short you can call the mod “DMS” from now on. It focuses on gameplay improvements without changing too much the overall vanilla "flavour". Generally it tries to correct the "No Likes" of my review which you can read at this Link.

    The speed, accelerations and physics of the units are taken to realistic levels so not only the battles feel more realistic but now you must plan your tactics more carefully because the units do not rush like "Fast Forward Benny Hill" to cover your mistakes.
    Various changes to morale and battle mechanics create more lasting battles which are not only an enjoyable experience, due to the fantastic combat animations but also they are very challenging, because the AI benefits from carefully made modding techniques.
    Projectiles are not homing to the targets but more realistically spread and can miss. Their lethality and accuracy are not as high as in vanilla in a few words.
    Increased unit sizes for epic battles, if the user wants them.
    Removed all the insane cheats for the CAI, which provided a "fake" challenge and kept a moderate handicap system that reflects better the actual difficulty level.
    Diplomacy and campaign AI have been improved significantly to cover the gap of the reduced handicaps. For example the AI invades with large armies consisted of more samurai than archers (vanilla problem), uses ships better, allies are more trustworthy, realm divide effect is reduced so that the clans do not berserk against you, and so on.
    Autocalculation of battles works better.
    Fortifications have more garrison troops, so now the major AI clans can survive and become very powerful opponents, like the Oda clan.
    The economy system is slightly improved to encourage the recruitment of larger armies for both the AI and human player.
    Upgrade points for characters are increased from 2 to 3 for a better and quicker character creation.
    Several annoying things, for the majority of players, are removed like the projectile trails (laser trails) and the Horo (Balloon). The removal of laser trails in combination with the reduced speeds brings a significant FPS increase.
    Increased army and navy control radius in the campaign map for a more strategic positioning system. An army cannot so easily pass by another army and has to fight it, or several small armies can trap other armies.
    Better naval battles because now ships turn and accelerate not like motorships but like wooden vessels full of soldiers and also there are many other factors affecting the naval battles including the more realistic projectiles.
    Ships have much more movement points that makes AI to launch powerful naval invasions.
    Clans have more diversity for their special units, so the AI makes the right choice and builds characteristic armies, for example the Takeda raise powerful cavalry, the Date a lot of No-Dachi, Shimazu their deadly Katana, etc.
  • McCartman
    #2455
    Az nem , de ettől még játszhatják kevesen multiban.
    Pl. pont ettől megy el a kezdők kedve és ráhagyják.
  • sith7
    #2454
    Értem, köszi, akkor még 95 csata hátravan
  • uwu312
    #2453
    Én az alapjátékra írt Darth modot próbáltam, és hát nem az igazi.
    Igényes mod az biztos, szépen átszabhatod a játékot olyanra amilyenre akarod.

    A grafikai módosítások természetesen csak javítanak a játékon.
    De az az igazság hogy a legtöbb beállítás arra megy ki hogy megkönnyítse a játékot. Pont azoknak az elemeknek tompítja az élét amik kihívást jelentenének.

    A Darth mod azért népszerű, mert sok embernek még az alapjáték is nehéz, és ahelyett hogy olyanra állítanák amivel meg tudnak birkózni, inkább megmodolják hogy mondjuk legendary-n is végig tudják vinni.
  • uwu312
    #2452
    Úgy tippelem vagy 100 meccs után eljutsz odáig hogy nem leszel komoly hátrányban. Azért csak tippelek, mert nem multiztam sokat.
    Kezdőkkel én se találkoztam soha, csak kurvasok csillagos játékosokkal.
    Élmény amikor a zöldfülűekkel kell megverni szarrá promózott egységeket. Az a vicces, hogy még így is van esély a győzelemre. Sokuknak hiába a tápos sereg meg a félisten general, ezekkel is kurvabénák. De az esetek túlnyomó részében a nyers erő győz, ezért nem is erőltetem.

    Akkor lenne jó ha nem lenne benne szintlépés, mindenki ugyanannyi pontot oszthatna szét a katonáinak és a tábornokoknak egyaránt, és kíséretből is választhatnánk bármit.
  • sith7
    #2451
    Kevesen ???

    A FOTS nem olyan régi, nem ?
  • McCartman
    #2450
    Darth moddal van valakinek tapasztalata?
    Sok helyen dicsérték.
  • McCartman
    #2449
    Nem tudom , szerintem sehol.
    Hát nyilván azokból választ akik elérhetőek , kevesen játsszák már a játékot gondolom.
  • sith7
    #2448
    Nem tudom ... hol lehet azt megnézni ?
    Mert csak abból sorsol ellenfelet ?
  • McCartman
    #2447
    kicsi a játékosbázis?
  • sith7
    #2446
    Miért van az, hogy multiban, még véletlenül sem tud összesorsolni a rendszer egy velem kb. azonos szintű játékossal ?

    Nekem van 2 csillagom, az ellenfélnek 8
  • McCartman
    #2445
    Pont az adja a játék szépségét , izgalmát , hogy magad tapasztalod ki ezeket (akár egy teljesen más irányból megközelítve) , úgyhogy a saját érdekedben most még nem adok tanácsot.:)
    Hardon játszottam , lehet kezdek egyet vhn vagy legendaryn megnézem az mit tartogat.
  • uwu312
    #2444
    Légyszi fejtsd már ki bővebben az alkalmazott stratégiát.
    Nekem még nincs meg a játék, de biztos hogy megveszem. Egy vázlatos játékmenet ismertetés nagy segítség lenne mielőtt belevágok. Az is fontos milyen nehézségen csináltad mindezt, mert nem mindent lehet megcsinálni legendary-n ami más szinteken működik.

    Azért nem kevés időt visz el egy-egy stratégia kipróbálása, jobb lenne ha már bevált módszerekre lehetne alapozni
    Elsősorban az érdekel mik a kulcsfontosságú technológiák. Mint pl az alapjátékban a heaven and earth, vagya togofuken.
    De az is fontos hogy milyen sereget érdemes kihozni, és mik a leghatékonyabb gazdasági épületek. Nem utolsó sorban az ügynökök is érdekelnének. Az alapjátékban pl. a nindzsa volt a leghasznosabb, leszámítva a keresztény és ikko ikki papokat.
  • McCartman
    #2443
    Na , asszem itt untam meg ezt a részt is.
    Dübörög a gazdaság , 2 harcedzett veteránokból álló fullos sereg , kiépült és folyamatosan bővülő vasúthálózat , egy feltápolt szövetséges a hátországban.
    Innentől már csak végig kell gyalogolni a térképen felmorzsolva mindent és mindenkit.
    Mindezt úgy , hogy a katonai fejlesztéseket szinte teljesen hanyagoltam , a tengerészetre vonatkozókat abszolút , flottám nincs is.

    Ez a baj a Total War játékokkal , mire elkezdené élvezni az ember munkája gyümölcsét unalomba fullad az egész , megunja.
  • Hunor1
    #2442
    Megerősítem én is! Hardon játszom a Tosa klánnal és két év után szinte ki sem tudok moccanni a szigetről! folyamatosan támad 3 klán is, 3-4 fullos seregekkel támadják az erődöket, a nyugati kikötőim lebombázva, hajóimat már korábban felmorzsolták, így már nem tudom megvédeni a kikötőket. Újakat nem tudok építeni, illetve ha mégis építek párat azokat a szigetem körül spammoló 4-6 flotta elpusztítja..NAGYON JÓ LETT A CAI !! Etw után ez felüdülés! Igaz hogy a Radius modokkal fel van turbózva a FotS nálam.
  • McCartman
    #2441
    Igen , olvastam én is , hogy már very hardon is mazoizmus nekikezdeni , egyelőre hardon jó móka.
  • uwu312
    #2440
    Nekem még nincs meg, várom a leárazást. De egy haverom aki legendary-n játszik vele azt mondja kurvanehéz lett az alapjátékhoz képest, mert nagy a térkép és a hajók szétbombázzák a hátországot ha háború van.
  • McCartman
    #2439
    Mindenki aki normál vagy könnyebb fokozaton kezdett neki a Fall of the Samurainak , hagyja abba MOST.
    Irreálisan könnyűnek tűnt , már-már sétagalopp volt nornálom Choshuval ezért kezdtem egy újat hardon.
    Nagyságrendekkel jobb játékélményt nyújt már az elejétől , ajánlom mindenkinek.
  • bajsz
    #2438
    nincsenek assassin's videók
  • Gyadi
    #2437
    Öhm, lehet, hogy hülye kérdés, de a fall of the samurai-ban nincsenek kisvideok, mondjuk assassinate-nél? Vagy ha vannak, akkor nálam mi lehet a gond?
  • sith7
    #2436
    Ezt szépen kitaláltad
  • uwu312
    #2435
    Én még mindíg a Rise of the samurai-bál vgyok leragadva, és épp egy vicces kampányt csinálok.
    Az első 50 kört komolyabb vérontás nélkül sikerült letudni egy kis "csalással".
    Sok mindent láttam már ebben a játékban, de most meglepődtem hogy ez működik. Azt csinálom hogy nem veszek katonát hogy gazdag legyek, csak ügynököket. az ügynökökre ugyan költeni kell, de ahogy fejlődnek egyre olcsóbban dolgoznak, és egyre hasznosabb dolgokra képesek, összességében olcsóbban kijön mintha katonákkal harcolnék. Meg szoktam venni az ellenség tábornokát, és elállni vele a sereg útját. Be van állítva 20 perces time limit, így 4-szeres csorsítással 5 perc alatt végzek egy csatával úgy hogy csak szaladgálok körbe-körbe. Így mindíg én győzök, csak támadni nem tudok. Akkor is működik ha ostromlok, csak nem szabad rohamozni, hanem tűrni kell ahogy kitámad a gép, pár kör után éhenhal a serege és enyém a vár. De ugye előtte ügynökökkel fel kell tornásznia befolyást, hogy ne lázadjanak. A seregeket úgy tüntetem el, hogy fellázítom, vagy elfoglalom a tartományokat ügynökökkel amíg ki nem írtódnak, addig meg csak védekezgetek.

    Ezzel a módszerrel sokáig nem kellett seregfenntartást fizetni, és meglepően gyors a terjeszkedés is, gyorsabb mint sereggel. Persze a csaták hagynak némi kívánnivalót maguk után, dög unalmasak. De szerencsére a tábornokok lovasíjászok, így lehet velük ölni is és bitangmód fejlődnek mert veszteség az nem nagyon van.
    Miután jól meggazdagodtam, meg kiépítettem mindent, csak lovas szamurájokat vettem, 10 ilyen egység meg pár tábornok már megver bármit. A túlerő nem számít, csak annyit hogy néha többször kell megverni egy sereget mire elfogy.
    Emellett összegyűlt több mint húsz tábornok akiket áttérítettem, ahhoz képest hogy majdnem olyan erős mint a lovasszamuráj, a fenntartásuk harmada. Tábornokokból álló sereggel is zúzok, de a legtöbbjük magányosan "harcol". Mivel szét van szórva pár ilyen magányos hős, nem tudnak eredményesen partra szállni.
  • OWEN24
    #2434
    Jó.
  • Edorn
    #2433
    Szerintem egyértelmű: meg kell venned mindhármat. Az az alapjátékot, a Rise... dlc-t és a Fall... kiegészítőt.
    Feltelepíted vagy az alapjátékot, vagy a Fall...-t és aztán a többit már csak unlock-olnod kell a vásárláskor kapott kódokkal.
  • OWEN24
    #2432
    Játszani akarok a:
    -Shogun 2 Total War
    -Shogun 2 Total War: Rise of the Samurai
    -Shogun 2 Total War: Fall of the Samurai-al.
    Mindhárom Shogunnal szeretnék játszani.
    Mit kellene tennem és megvennem, hogy mind2 fusson?
    (Vagy csak a Fall of.. és az alapjáték?)
  • McCartman
    #2431
    very hard nehézségi szinttel vannak tapasztalatok? pofátlanul csal az AI ebben merül ki a nehézség?
  • McCartman
    #2430
    Egyetlen Kihetai line infantry egységgel bevettem egy erődöt 2 levy infantry és egy profibb lándzsás egység ellen , érdekes ez a játék. :D