2869
Shogun 2 Total War
  • Edorn
    #2429
    A teljes játék települni fog, csak az alapjáték zárolva lesz és csak a kiegészítőt éred el.
  • OWEN24
    #2428
    Csak a Fall of The Samurai egymagában, önállóan kb 30gb???
  • Edorn
    #2427
    ~30
  • OWEN24
    #2426
    Hali!
    A fall os the Samurai önállóan feltelepítve mennyi helyet foglal? 4-5 gb? Vagy 20-30?
  • Prof William
    #2425
    Ez gondolom igaz a sima Shogun2-re is. Amíg a virágbolti verzióm volt addig kb10-15 Historical Battle -volt, most (2 hete) amikor megvettem megint csak 2-3 volt.
  • bajsz
    #2424
    úgy ,hogy megcsinálod!
  • MaRee
    #2423
    Fall of the samuraiban hogy lehet az összes historical battlet unlockolni?
  • sith7
    #2422
    Akit esetleg érdekel, a Shogun 2 - höz kiadott Blood pack dlc, működik a Fall of the Samurai , önálló kiegészítővel is , holott a steam azt írja, hogy szükség van a Shogun 2 alapjátékhoz.

    Blood
  • Wykos
    #2421
    Üdv!Hallottatok erről a desync toolról srácok?Multi coophoz nemsokára piacra dobnak egy olyan tool-t ami újraszinkronizálja majd a szévgémeket és lehet nyomni tovább...Nektek erről mi a véleményetek?Szerintem itt mutatkozik meg a CA balfaszsága, hogy már több mint 12 éve gyártanak total warokat és fingjuk sincs h hogyan lehetne kiszedni őket a játékból, külön ki kell adni hozzá egy szoftvert h működjön a coop XD Mi ez mááá?Ja és ha pénzért fogják árulni sztímen akkor meg bekaphatják az összes brémet.Valaki aki esetleg többet tud erről mondani az írjon. Kíváncsi vagyok rá h mit hoz össze ez a Mákelele Assembly.
  • priluki
    #2420
    köszi mindenkinek.megvan :)
  • sith7
    #2419
    Értem, köszönöm a válaszokat.
  • ratgab
    #2418
    Épp a minap próbáltam a virágboltit és az is 30 gb-t rak fel.
  • Edorn
    #2417
    - A virágboltiban gondolom nincs benne minden frissítés/dlc.. Illetve abban lehet tömörítettek dolgokat, vagy kihagytak feleslegesnek vélt részeket.
    - Az alapjátékkal csak akkor tudsz játszani, ha azt is megveszed. (ettől függetlenül a FotS telepítésével az alapjáték is települ, csak amíg meg nem veszed azt is, addig zárolva lesznek az alapjáték részei)
  • sith7
    #2416
    Üdv.,

    Akinek megvan a fall of the samurai, annak mennyit töltött le a steam ?

    Nekem 31 gb - ot, de a virágbolti csak 22 gb, és a steam azt írja, hogy megvan az alapgame is nekem, de azt nem tudom elindítani.
  • Edorn
    #2415
    És a teljesség kedvéért XP alatt:
    C:\Documents and Settings\FELHASZNÁLÓINEVED\Application Data\The Creative Assembly\Shogun2\save_games

    Rejtett mappák megjelenítése: http://www.virus-stell.com/2010/04/rejtett-fajlk-es-mappak-megjelenitese.html
  • Edorn
    #2414
    Egyébként Windows7-en ide ment:
    C:\Users\FELHASZNALOINEVED\AppData\Roaming\The Creative Assembly\Shogun2\save_games\
    (persze rejtett mappa)
  • Edorn
    #2413
    Lehet menteni "felhőbe", azaz a steam szervereire, így bárhonnan eléred a mentéseidet, ahova csak telepíted a játékot. Töltsd be a mentett játékot, majd mentsd el újra, de a mentésnél a "cloud" fület válaszd.
    Ugyan még nem próbáltam, de gondolom csak működik rendesen...
  • priluki
    #2412
    üdv, meg tudná mondani valaki hová teszi a játék a mentéseket? ujra kell raknom a gépem ..
  • ratgab
    #2411
    Keress egy crackfixet vagy vedd meg a játékot.
  • koj
    #2410
    Sziasztok! Az a probléma, hogy a második körben állandóan kifagy a játék. Amikor felül az utolsó zászló jön, akkor hibát észlel és leáll. Másnál is volt ilyen probléma,a mi a megoldás? (Gépem: AMD Phenom II X4 955, 4 GB RAM, ATI HD 5670 1 GB GDDR5)
  • GaBika6
    #2409
    THX!
  • uwu200
    #2408
    Lejjebb.
    Nálad tán kimaradt?
  • uwu200
    #2407
    Az első sort rosszul írtam. Szóval az a lényeg hogy normal adón általába stagnálás van. Ez egyébként nem teljesen igaz, mert artokkal, meg épületekkel el lehet érni némi növekedést, de csak a minimál adóval lehet hatezer plusszos vagyonú tartományokat csinálni.
  • uwu200
    #2406
    Ha magas az adó, nem nő a gazdaság. Ha magas szintre emelsz, akkor meg konkrétan visszaesik.
    A lázadások viszont elkerülhetők váltogatós módszerrel.

    Én úgy szoktam hogy a legelső 2-3 körbe feltolom maxra, hogy legyen egy kis kezdőpénz.
    De utána a meddig csak lehet próbálom minimumon tartani, hogy fejlődjenek a tartományok. Néha mikor krízis van - mondjuk blokád vagy hasonló - akkor feltolom low-ra.
    Mikor elkezdődik a zúzás, és meggazdagodtak a tartományok, akkor már fel lehet rakni normálra. Olyankor már nem baj ha megállnak a fejlődésben, és így van miből költeni az új területek megtartására.

    A végére robbanásszerűen szokott felgyorsulni a terjeszkedés, és gyorsan vége is a játéknak. De ennek finanszírozásához tápos tartományok kellenek, amit a játék nagy részében alkalmazott minimális adóval lehet megalapozni.

    Ha rush-ba nyomod, és nem fejlesztesz, lehet végig normal az adó. Ehhez alég profinak kell lenni, és nem árt némi szerencse. Nem nagyon van más lehetőség ha gyorsan akarsz végezni. Szerintem az új peccsel kicsit nehezebb lett a játék, lehet hogy ez a módszer már nem is működne egyáltalán.
  • szoszibá
    #2405
    Hol válaszoltál konkrétan erre a kérdésre?
  • Edorn
    #2404
    Úgy hárman figyelmeztettünk erre, de szerinted marhák vagyunk és azt szeretted volna, hogy inkább mondjuk azt, amit te szeretnél, mert annak jobban örülnél, ha azt hallanád...
  • szoszibá
    #2403
    Figyeljetek már, hogy van ez??? Nekem CSAK a kieg van meg havernak meg CSAK az alapjáték és ha ő indít egy kampányt akkor én még a lobby-ba be tudok lépni, de rövid töltés után mindkettőnket kidob a főmenübe.
    Ezek szerint nem lehet a kieggel a sima kampányt tolni multiba?? Hogy single-be nem lehet az egy dolog, de multiba sem?? Próbálta már valaki?
    Csak azt nem értem, hogy akkor mi a fenéért van benne az alapjáték is a telepítőbe... és mért ekkora.
  • MaRee
    #2402
    ÖÖ nem tudom mit értesz negatív tulajdonság alatt, én azt szoktam, hogy ha nagyon vergődnek egy-egy tartományban, akkor vagy nem kell adózni vagy minimálisra veszem az adót, így elkerülhető a lázadás. Bár nem tudom melyik játékkal játszol, gondolom a sima shogun 2-re gondolsz. FOTS-ban van egy egység, olyan mint a metsuke, nem tudom mi a neve hirtelen.. Őt be lehet küldeni a lázadozó városba, és lecsillapítja a népet. Lehet a metsukével is meg lehet ezt csinálni, nem tudom.
  • GaBika6
    #2401
    Ok, de úgy értettem, hogy negatív tulajdonságok miatta lesznek?( Valszeg rosszul fogalmaztam. ) Erről valami tapasztalat? Ki hogy csinálja?
  • MaRee
    #2400
    Lehet.
  • GaBika6
    #2399
    Lehet játszani az adózással úgy, hogy 1 körben felemelem aztán a következőben meg visszaveszem, hogy ne törjön ki lázadás?
  • szoszibá
    #2398
    Nekem is nagyon bejön, főleg, hogy város támadásnál a tengeren lévő hajóimról kétszer úgy megszórhatom, hogy csak öröm nézni. Volt hogy több száz embere repült szerte széjjel.
    Valakinek nincs kedve majd multi kampányt indítani velem?
  • MaRee
    #2397
    Én nem ajánlom a vazallussá tételt, max 1-2-t. Én beszívtam most velük, 3-4 vazallust csináltam a hátországban és egymás ellen fordulatak, stb, tehát sok értelme nem volt, most veregethetem le őket.

    Hardon nyomom egyébként, nem értem miért nincs külön opció a csata nehézség és az alap játék nehézség beállítására, mint a régebbi total warokban. A kampányban kemény az AI, csatánál viszont úgy is elverem, ha oda se nézek.
  • Wykos
    #2396
    A vazallus csak egy biztos kereskedelmi partner és valószínűleg az támad meg legkésőbb.Az én vazallusom pl. Szerette volna hogy segítsek neki de sajnos politikai okok miatt hozzáteszem rengeteg pénztől estem volna el ha megvédem, nem tehettem meg.A vazallus elvileg arra jó hogy védje a hátországot,mert ha van serege és papíron háborúban áll az ellenségeddel aki épp partraszáll vagy bemasírozik az országodba,meg fogja támadni és megpróbálja legyűrni.Most a vazallus helyett van egy nagy cimbim sajnos nem lehet kihasználni a játék végéig.Ja mellesleg a FOS egy rettenet játék. :D 1.Nem lehet abbahagyni. 2.Az AI Fossa ki magáből az egységeket ha szövetségben vannak ráadásul egymás mellett tanyáznak meg se lehet őket támadni csak több sereggel.AI+Lovasság+tüzérség+legendary:)=A játék még mindíg játszható csak egy "kicsit" nehéz.Ugyanúgy szórakoztat mint az alap játék anno csak most ez új és több minden van benne.Csak ajánlani tudom.
  • szoszibá
    #2395
    Megvettem én is 2 napja a Fall of the Samurai--t. Ezt a vazallus dolgot, nem nagyon értem. Mire jó ez? Ha háború van mellém áll, de csak papíron! Ugyanis egységeket nem küld, aranyat nem küld, ha embargót kérek nem adja be, ha közös támadást kérek nem akarja stb. Szóval én le szoktam nyomni őket és elfoglalom a városait. Egyéb ötlet, hogy lehetne jobban használni őket?
  • MaRee
    #2394
    Nagyon jó ez a fall of samurai, jól eltalálták a hangulatot meg mindent :)

    Viszont ebben is vannak még mindig érdekes diplomáciai bugok, a hajam tépem már attól, hogy pl a vazallusaim, vagy a szövetségeseim blokádolják a kikötőimet, és ugye ez rengeteg pénz kieséssel jár, megtámadni viszont nem tudom őket mert akkor hadban állnánk..
  • obe
    #2393
    nem-nem, akármennyi körön keresztül müködik, kiprobáltam...igy viszont hiába rabolják akárhány hajoval, egy körben sem vesztek pénzt...ezt csalásnak tartom igy, ugy hogy én nem használom
  • Wykos
    #2392
    Ja bocs az üdvözlés lemarad. Cső mindenkinek.
  • Wykos
    #2391
    A shogunhoz mért nem gyártanak egy ilyet?:Dhttp://www.youtube.com/watch?v=IjMWVjDfdT8&feature=fvwrel Róma a szívem csücske :)
  • uwu200
    #2390
    Hát én még ilyet nem láttam, de szerintem nem bug. Szerintem csak arra a körre vonatkozik amibe épp vagy, és mielőtt lefut a következő kör, úgyis lerabulják újra ha rájuk kerül a sor, ugyan úgy ahogy te kilptél belőle.

    Nálam ilyen gond nem lesz. Kerszetény lettem, és bazinagy hajókkal vadulok.
    Még ne mis próbáltam eddig, jó sok játékot végigbénáztam kereszténység nélkül.
    A keresztény hajók brutálisak. A papok is jobbak mint a buddhisták. Ágyút viszont nem fogok használni, az már csalás lenne XD