3405



Vicky 1836-1939
  • HavannaJoe
    #3285
    Koszonom a sok-sok infot!

    Szerintem lesz majd meg boven. :)

    Most eppen Norvegiaval probalkoztam (es veletlenul sikerult is ramentem a Magyar mentesre...),de nem nagyon jutok elore veluk.
    Nagy haboru aran fuggetlenedtem a svedektol,a danokat a flottaval tartottam Koppenhagaban. Mondjuk a haboru vegere el is fogyott a seregem meg a flottam is.

    Mivel 320ezren vannak igy nem tudok veluk nagyon mere terjeszkedni vagy gyarmatositani,mert jelenleg kb 12ezer katonat lehet kiallitani...
  • bagalas
    #3284
    Szia!
    Most megfogtál. Már nem emlékszem rá hogy hogyan lehetett tábornokokat a főlistából kirúgni. Most nincs feltelepítve így megnézni sem tudom. Próbáld meg, hogy kiszeded a pipákat a kis jelölőnégyzetből azoknál amiket nem akarsz használni hátha akkor nem jelennek meg a listán amikor a sereget jelölöd és a vezetőt akarod hozzáadni.
    Sajnos nem tudod befolyásolni, hogy milyen képességeket kap egy tábornok. Legalábbis én nem tudok semmiről amivel lehetne. Viszont egy rossz tábornok még mindig sokkal jobb mint a semmilyen. Az a sereg aminek nincs vezére alapból úgy indul, hogy Támadás: -2, Védelem -2, Morál -20%, Szervezettésg (organization) -20%, Sebesség -10% és Tapasztalat -50%.
  • HavannaJoe
    #3283
    Es bocs az ekezetek hianya miatt,de ezen a gepen nincs magyar billentyuzet.
  • HavannaJoe
    #3282
    Ja meg a masik kerdes,hogy irtad a tabornokok tulajdonsagai mibol jonnek ossze. Ez ok,de a kerdesem az lenne ,hogy ezt esetleg tudom-e befolyasolni azzal,hogy mondjuk bizonyos hadi technikakat fejlesztek vagy ilyesmi? :) Vagy pedig attol a ket adott tenyezotol fugg random modon?
  • HavannaJoe
    #3281
    Hello bagalas!

    Koszonom az infonkat,most mar akkor ez is vilagos.

    Ha esetleg van egy csomo olyan generalom,akik semmire sem jok,tehat nem fogom hasznalni,akkor le lehet valahogy oket szedni arrol a listarol,ahonnan a sereg elere valasztod ki oket?
    Mert csomoszor van (persze a kesobbi idokben),hogy kene egy tabornok a sereg elere is akkro vegig kell nezegetnem mind a mondjuk 20 tabornokot,amibol a fele nem is megfelelo.
  • bagalas
    #3280
    Üdv HavannaJoe!
    A tábornok vagy admirális a kreáláskor kap egy background azaz háttér tulajdonságot (honnan jött milyen iskolát végzett, ilyesmik) és egy személyiségi jegyet (personality). Mindkét módosítóból van nagyon sok, a teljes listát itt találod: http://www.victoria2wiki.com/Leaders
    Az hogy melyikből melyiket kapja teljesen véletlenszerű. Egyet kap az egyik listából és egyet a másikból, ha szerencséd van mindkettő csupa pozitív ha kevésbé akkor vagy az egyik pozitív vagy a másik illetve lehet olyan is pl hogy negatív morál és pozitív támadás (cursed luck) Háttérnek, személyiségnek pedig pozitív morál és negatív támadás (Deeply Religious). ha nincs szerencséd mindkettő csupa negatív.
    Én automatikus toborzásra szoktam állítani és azt használom amelyik éppen az adott szituációban jó. Ha látom hogy támadnak akkor gyorsan berakok egy olyan tábornokot akinek védekezés pontja van. Ha én támadok akkor nyilván támadósat teszek be. Ha sietnem kell akkor keresek egy olyat aminek sebesség bónusza van. Ha látok olyat ami mindenben negatív azt simán kirúgom.

    Amennyire én tudom, ha egy sereg tízszeres túlerő ellen veszít akkor automatikusan megsemmisül. Továbbá ha 0 morállal kezdi meg a csatát, Illetve ha az első 6 napban elfogy a morálja akkor is megsemmisül de a 6 napban nem vagyok biztos, lehet hogy 12.

    A status quo mint casus belli-t azok vezető nemzetek kapják akik a megtámadott féllel legalább friendly viszonyban vannak.
    Pl ha megtámadod szerbiát és az oroszok a friendly, azaz barátságos viszonyban vannak szerbiával (befolyáspontjaikat felhasználva) akkor kap egy status quo CBt amivel beléphet a háborúdba szerbia oldalán. Oman-nak meg nyilván a brittek voltak a barátai. Mielőtt megtámadsz egy kisebb nemzetet nézd meg, hogy kivel van baráti vagy jobb viszonyban (influence azaz befolyás viszony nem diplomácia, tehát nem a szövetségi rendszert kell nézni):
    Használd a saját befolyás pontjaidat, hogy csökkentsd a másik nemzet befolyását Friendly-ről Cordial-ra (szivélyes) és utána biztonságosan megtámadhatod a célpontod.

    Bocsánat ha szájbarágós voltam. SG forumra általában olyanok jönnek segítségért akiknek nehezen megy az angol.

  • HavannaJoe
    #3279
    Abban tud nekem segiteni,hogy mitol fugg az,hogy milyen erossegu tabornokokat kapok? Mar szamomra teljesen randomnak tunik az egesz.

    A masik kerdes,hogy volt mar nektek olyan,hogy elvesztesz egy csatat,elvileg marad sereged,mert a csata vegen megjeleno osszegzesben ott van meg pl. 10000 katonad,de ahogy nyomsz egy ok-t eltunik az egesz sereged...

    Illetve mitol fugg,hogy a gep status quo alapjan melyik haboruba avatkozik bele? Betamadtam szerbiat,jottek az oroszok, aztan volt olyan is,hogy Omant tamadtam meg akkor meg a brittek jottek.Egyik esetben sem volt magas az infamy-m
  • szabii98
    #3278
    Köszönöm szépen a tanácsokat!:))
  • bagalas
    #3277
    Szia Szabi!
    Nem hiszem, hogy sok befolyásod lehetne arra, hogy a franciák mennyire lesznek erősek. Minél tovább haladsz a játékban annál valószínűbb hogy valami ahisztorikus fog történni. A szovjetekkel nem nagyon tudsz ellen mit tenni hacsak nem indítasz háborút egy gyarmatért ha tudsz és töröd le őket de az elég macerás lenne. Ha nem vagy kapitalista akkor seregek helyett inkább fordítsd a pénzed gyárak vasutak építésére, esetleg építhetsz vasutakat az általad beszférázott országokban ami nemcsak segít megtartani azokat hogy újakat szerezhess hanem turbózza a nyersanyag kitermelést is ami jót tesz a gazdaságodnak. Simán le lehet nyomni még az angolokat is sikerül jól befektetni a pénzed.

    Az afrikai gyarmatok elengedésére az a legvalószínűbb magyarázat, hogy túl sok Infamy-t szedtek össze. A gép is szokott casus belli-t fabrikálni és ha hamar lebukik kapja a szaftos infamy pontokat. Ha becsúszík neki 25 közelébe akkor a gyarmatok vagy szatelitek elengedésével tudja azonnal csökkenteni.
  • szabii98
    #3276
    Sok videót és livestreamet néztem már, és általában a németek elég erősek, ezért úgy döntöttem, hogy most nem hagyom őket kibontakozni. Vagyis..megpróbálok valamit tenni :D
    Úgyérzem ez sikerült is, 1895-öt írunk és a poroszok még a North German Federationt sem alapították meg. Az army tech-jük elég jó(az enyémhez képest), de az alap 3xos túlerővel, és a Párizs-Bécs-Szentpétervár szövetségi háromszöggel még ők és a britek sem bírják felvenni a versenyt :D az új probléma az lett, hogy Franciaország túlságosan erős lett(most ők az elsők).
    Európa most:


    és még egy furcsaság, amit én még sosem láttam; a Spanyolok, a Franciák és a Portugálok elengedik satelite-ként a gyarmataikat. Ez jelent nekik valami plusz előnyt? Mindenesetre eléggé színes így Afrika térképe:)


    ez az első eset amúgy hogy ilyen sokáig eljutottam(bár nem is játszottam még sokat).

    szerk.: ha esetleg..észrevesztek valami óriási hülyeséget, amit csinálok, nyugodtan mondjátok meg :D
    Utoljára szerkesztette: szabii98, 2015.03.03. 19:30:08
  • HavannaJoe
    #3275
    Koszonom a felvilagositast! :) Kozben felraktam a POP-ot,egyelore csak a terkep atnezesere volt idom,de nekem nagyon tetszik,hogy joval tobb orszag van,tobb lehetoseg van gyarmatositani.
    Szoval egyelore tetszik! :) Bar meg az vanillaban is eleg sok ismeretlen dolog van,ehhez meg a mod hozzaadott joparat meg . :D
  • bagalas
    #3274
    Többnyire próbálgatás és a játék felület alapos tanulmányozása. Egy két dolgot persze én is angol nyelvű leírásokból tudok, pl hogy a belső piac mindig előnyt élvez a világpiaccal szemben, de az pl hogy az országoknak rangsor szerinti elővásárlási joguk van a világpiacon az le van írva a játékban. Most meg nem mondom hol.

    A pop demand mod abból a szempontból jobb, hogy kisebb országokkal is viszonylag jól lehet érvényesülni mert több tucat alternatív termék előállítást tesz lehetővé és jópár új terméket is rak a játékba. Szóval ha mechanikai alkatrész kell csinálhatod bronzból, vasból, miegyébből. Kicsit bonyolítja is persze a dolgot de nem vészes. Viszont annyit nem változtat a játékmeneten hogy egészen új játékélményt adjon és ahogy én észrevettem a mesterséges intelligencia sem tudja elég jól kezelni, pl a kapitalistáim rendszerint bronz alapú Mechanikai alkatrész gyárat akartak építeni mindenhol úgy hogy bronzom nincs de vasam annyi mint a szemét. Képzelem a többi országot amit az MI kezel mennyire lehet sikeres.
  • HavannaJoe
    #3273
    Mik a tapasztalataitok a pop demand modrol? erdemes felarakni?
  • HavannaJoe
    #3272
    Fuu ez aztan kiemrito valasz volt :D Koszonom,ertheto teljesen. Honnan tudsz ennyi mindent a jatekkal kapcsolatban? En is jatszom mar egy joideje a jatekkal-szoktam is itt segiteni amiben tudok-de eleg sok mindent nem tudok meg. :) van valami okatato anyag vagy ilyesmi?
  • bagalas
    #3271
    Szia!
    Ez nem annyira egyszerű elmagyarázni.
    2 egyszerű példán keresztül talán érthető lesz.
    1) van egy 3000 fős sereged (ez egy egység) ezeknek a katonáknak kell adott mennyiségű konzerv, lőszer, fegyver és egyéb amiket minden nap elfogyasztanak. A szükséges mennyiséget a National stockpile azaz a nemzeti raktárból veszik fel minden egyes nap. A raktár a szükséges anyagot a piacról vásárolja, ha nem tudja a helyiről akkor megpróbálja a globálisról. A játék alap esetben akkora minimum mennyiséget ír elő amekkora az aktuális fogyasztás így katonáid soha nem maradnak utánpótlás nélkül. Ha mégis (mert nem sikerült megvásárolni a szükséges anyagot) akkor csökken a harci erejük.

    2) Amikor egy gyárat építesz vagy egységet gyártasz akkor van egy alapanyag szükséglet. Gyáraknál ez nyilván cement például egységeknél meg valamilyen fegyver, konzerv, de a tüzérségnek pl bor. Namost mivel a nemzeti raktáradat a gép automatikusan a minimumra teszi, így amikor belekezdesz egy egység toborzásába akkor a raktár a szükséges anyagokat elkezdi összevásárolni a piacról, ez a kínálattól függően megtörténhet akár egy nap alatt is de ha éppen alacsony a kínálat pl fegyverekből akkor akár hetekig is. Amíg nincs meg a szükséges alapanyag addig nem indul meg a gyártás. Illetve akkor indul meg egy egy egység kiképzése ha összegyült az alapanyag. Ha pl 3 egységet adtál meg akkor először elindul az első majd a második csak akkor ha megint összegyült a szükséges mennyiség egy kontingenshez.

    Itt jön a képbe az hogy te magad is beállíthatod a raktározandó mennyiséget. Pl ha fegyverekből és konzervből a szükségesnél jóval nagyobbat állítasz be akkor a következő napokban a raktár megpróbálja feltölteni magát és vásárol. Ez persze azonnal látszik a kiadásaidon de amint kész a vásárlás vissza is áll a rend. Ezek után amikor majd szükséged van pl hadsereg felállítására akkor nem kell majd várakoznod amíg az alapanyagok összegyűlnek hanem tucatnyi egységet kiképzését kezdheted meg egyszerre szimultán, és jó esetben egy egész hadsereged lesz kész annyi idő alatt amennyi egyébként egy egység legyártásához kell.

    Remélem így érthető volt.
  • HavannaJoe
    #3270
    Sziasztok! A stockpile az konkretan mire gyakorol hatast?
  • szabii98
    #3269
    Vanillával játszom sajnos, de most megnézem a HoD-t, vagyis kipróbálom :D
  • bagalas
    #3268
    Azért írtam a svájci határt is mert ha nincs is benne a franciák szférájában szinte biztos hogy fog kérni és kapni is katonai áthaladási engedélyt. Kivéve ha Svájc a szövetségesed de az nagyon valószínűtlen.
    Ha van a franciáknál valami rebellis társulat megpróbálhatod finanszírozni őket, bár én még soha nem láttam hasznát de ki tudja talán neked éppen akkor éppen pont lesz hatása.
    Biztos, hogy nem tudod Olaszországot megalakítani? Én úgy emlékszem láttam párszor a gépet megcsinálni úgy hogy nem volt még meg minden területe de lehet, hogy rosszul emlékszem. Esetleg nézd meg, hogy tudsz e nemzeti fókuszzal feszültséget kelteni szicíliában egy nemzetközi krízisre. Mivel szicília nem Jogos francia terület (core) így úgy emlékszem lehet manipulálni hogy függetlenedni akarjon. Persze lehet, hogy rosszul emlékszem de megéri megnézni.
  • szabii98
    #3267
    Ja most látom te is említetted a svájci határt, bocsi, késő van már :D
  • szabii98
    #3266
    Hmm jól hangzik, mindenképpen megpróbálom ha lesz rá időm.
    Az is problémás még, hogy Svájc is az ő szférájában van, szóval így legalább 6 provinciából támadhat. De majd megoldom valahogy:)
    De igazából annak örülnék a legjobban, ha valami erős ország lerohanná. Vagy több, mert nem akarok egy teljes erejű Franciaország ellen játszani:/:D
    Anglia egyébként most engedte el Skóciát és Írországot, szóval nemtudom mennyire tudnak az első helyen maradni. Amúgy senkivel nemtudok szövetségre lépni, de tényleg senki nincs aki segítene, csak az olasz kisállamok, azokkal az 1-2 dandár seregükkel..
  • bagalas
    #3265
    Szia!
    Erre nincs külön varázsszer, keresned kell egy nagy szövetségest (pl a britekket), vagy több kisebbet. Besférázhatod a svédeket, dánokat, spanyolokat. Nagyobb Secondary Power nemzeteket hogy aztán szövetségre lépj velük.

    Ha mégis egyedül küzdenél akkor úgy van esélyed, ha az elején lerohanod szicíliát (a sereg fele legyen huszár mert nekik a legnagyobb a 'recon' amivel gyorsan lehet területeket befoglalni) utána csak ki kell tartanod. Állítsd fel a seregeket a francia és svájci határon és az egyel bentebbi területeken. Ha 224 dandárod lehet max akkor abból kijön elég (30-36 ezer fő/sereg). Ha valamelyiket betámadta akkor küld be a másik sereged. Vagy kettőt attól függ mivel állsz szemben. A védekező seregnek sokkal könnyebb dolga van főleg ha már van 2 'dig in' bónuszod.
    Mindenesetre meg se próbáld úgy lenyomni hogy te támadsz. Az első világháború idején az volt a menő hogy mindkét fél beásta magát és egyik se tudta lenyomni a másikat. Mindig az nyert aki védekezett. Ez a játékban is hasonlóra van szimulálva. Úgy kell taktikázni hogy mindig defenzív csatákat vívj, akkor jó esélyed van.
  • szabii98
    #3264
    Szardínia-Piemonttal játszom, 1884 van, és még nem sikerült létrehozni Olaszországot:(
    Az összes állam az én befolyási övemben van, Lombardia függetlenedett Ausztriától és elfoglaltam, de sajnos mikor Fro. befolyási övébe tartoztam, megtámadtam a Szicíliai Királyságot, ő lett a war leader, elvitte Szicíliát, és otthagyott a háborúban :D
    Azóta jópár év eltelt , 224 dandárom lehetne max, mivel össze-vissza gyarmatosítok(egész Egyiptomot uralom, meg még 3-4 afrikai gyarmatot, ezenkívül Indiából is kicsíptem egy picikét, Dai Nam is az enyém, valamit Borneo északi része, és Észak valamint Dél-Új-Guinea.)
    Mégis hogy a francba vegyem el a franciáktól Szicíliát? :D Sokkal erősebb nálam, és sehogy nem tud legyengülni...Hiába vagyok a 4. Great Power, ha simán szétverne. Tippek? :D
  • zoleee28
    #3263
    A 3258-as hsz-omban pont ezt írtam, de azért kössz :)
  • hollófernyiges
    #3262
    "Képtelen vagyok elérni a 100 influence pontot, hogy kiszedjem, előtte mindig discreditel, nullázza a pontszámomat, vagy bannolja a nagykövetséget egy évre"

    Én azt a trükköt használtam régebben, nem tudom működik-e még, hogy az AI csak akkor pazarol rád pontot, ha aktívan szerzel befolyást az adott országnál. Vagyis amikor az AI-nak majdnem megvan az 50 pontja a bannoláshoz, akkor leállsz és várod, hogy elköltse valaki más ellen. Persze ehhez az kell, hogy más nagyhatalom is próbálkozzon.
  • zoleee28
    #3261
    Tudom, de régi álmom, hogy vagy az USA-t, vagy az UK-t legyőzzem egy háborúban, még sosem viseltem hadat ellenük. ű
    Én a háborúzásnál a tábornokok attack és defense pontjait veszem elsősorban figyelembe, 2-es pontszám alatt nem harcolok. Ha mondjuk hármas vagy négyes a tábornok pontszáma és nem sokkal fejlettebb az ellenfél haditechnikája vagy nincs sokkal nagyobb serege a csatában (bár néha még ilyenkor is nyerek, mert az organizationja lecsökken 0-ra), hosszútávon tuti én nyerek a tábornok miatt. És bármekkora nagyságú csapatokkal körülállod azt a régiót, ahol csatázol, és veresége ellenére felbomlik a serege, lehet akármekkora.
  • bagalas
    #3260
    A játék célja nem a világ meghódítása. Próbálj meg első lenni a ranglistán, úgy hogy nem csalsz. Az pl. egy cél. és egy dél amerikai ország esetében a lehetetlennel határos. Szóval nem mondhatod hogy nincs kihívás.
    Én is csaltam már de én inkább csak a hadseregemet erősítem (pl hogy a tábornoknak adok némi extrát) mert rettenetesen utálom amikor a 2x nagyobb seregemet csumira veri valami jöttment afrikai törzs csak mert párszor rosszul pörög a kocka.
  • zoleee28
    #3259
    Jah, közben megépültek a hajók és első lettem a pontlistán, de ez mondjuk meg is terhelte a gazdaságot, fel is kellett emelnem kicsit az adót és a vámot.
  • zoleee28
    #3258
    Igen, ezt tapasztaltam. A franciákról van szó, nekik nincs olyan sok ország beszférázva. Egy oktató videónál láttam, hogy iparilag erős országokat éri meg szférázni. Én is arra gondoltam, hogy az jó taktika lenne, hogy gyűjteni valamennyi pontot, majd mikor az övé is nőni kezd, megállni és megvárni, amíg valaki más bannolására elhasználja a pontjait, majd megint növelni, amíg eléred a 100-at. De itt sajna csak mi ketten voltunk.

    Jól sejtetted, infamy csökkentést használtam párszor :) De bevallom, ezt a részét sztem eléggé elcseszték, túl lassan csökken vissza. Mégha war justificationt is használsz, nekem majdnem mindig majdnem a max. infamy-t kaptam, miután lebuktam. És ha kiszámoljuk: mondjuk 11 infamy pont jár egy régió elfoglalásáért, 22 a teljes conquest-ért (mikor már csak a fővárost magában foglaló régió van hátra). De ha csak két régiót nézünk is, az kapásból 22, vagy legyen akkor kicsit kevesebb, mondjuk 17 infamy pont. Ha 0,1-gyel csökken havonta, akkor ez a 17 pont 170 hónap, vagyis több, mint 14 év eltelte után csökken vissza és csak két régiót foglaltál el mindössze. Persze lehet a 25-nél több infamy-d is, de ha betámadnak a nagyhatalmak, akkor cseszheti az ember. Persze van realitás ebben is, mert igazából is mikor egy ország esztelen hódításba kezdett (arabok, törökök, Napóleon, Hitler stb), akkor a többi nemzet igyekezett összefogni ellene. De hát így még ha nagyon erős is a hadsereged és a gazdaságod is bírná, kb. csigalassúsággal lehetne haladni. Én meg úgy voltam vele, hogy a végeredmény ugyanaz, így legalább felgyorsítom a játékmenetet és nem unom meg addig is :)
  • bagalas
    #3257
    Üdv!
    Nos, egy másik ország szférájából kiszedni valakit az nem egyszerű dolog. Ha minden befolyás pontodat arra az egy országra koncentrálod akkor lehet esélyed de attól is függ, hogy a másik nagyhatalom mire koncentrál. Ha pl neki is csak az egy ország van a sférájában akkor foggal körömmel védeni fogja és mivel ő kap némi bónuszt lévén már meglévő kapcsolatra ezért elvenni tőle kb lehetetlen. A Brittektől viszonylag könnyű "kiszférázni" kisebb államokat mert nekik nagyon sok van és jó eséllyel egyszerre több felé kell osztani a befolyáspontjukat. Pl ha a franciák próbálják elvenni tőlik egyiptomot akkor arra fognak koncentrálni és neked van lehetőséged elhappolni valami mást.
    Az is megeshet hogy 1 országra hárman licitáltok és ha a tulajdonos (vagyis a domináns ország) nem téged bannol hanem a másik nemzetet akkor van jó esélyed hogy elérd a 100-at.

    Az egész egy roppant idegesítő és időigényes mini játék. Pár tipp:
    - Ha szférázol akkor koncentrálj a veled szomszédos országokra mert rájuk kapsz befolyásbónuszt.
    - Mielőtt megkezded a befolyásolást használj diplo pontokat hogy jobb kapcsolatod legyen az adott országgal mert minél magasabb a diplomáciai értékelés annál több bónuszt kapsz.
    - Ha egy országot nem tudsz szférázni, mert már 3x is bannoltak inkább hagyd rá, keress egy másikat. Egyik ország sem ér annyit (főleg a játék második felében) hogy ennyi befolyáspontot pazarolj rá.
    - Ne vidd túlzásba a szférázást. Ha túl nagy populációt veszel a belső piacra főleg egy kevésbé iparosodott országban előfordulhat, hogy saját népességed nem fog hozzájutni bizonyos termékekhez mert a beszférázott lakosság felvásárolja. Így mindkét népesség csak félig tudja kielégíteni a szükségleteit ahelyett, hogy a tieid teljesen ki tudnák a másik meg éhezzen ahogy akar. Ha pedig nincsenek a szükségletek kielégítve az súlyos adócsökkenéshez és elégedetlenséghez vezet.

    Elég jól megy neked a hódítás. Nem használsz valami csalást véletlenül, hogy csökkentsd az infamy pontjaidat? ;)
  • zoleee28
    #3256
    Látom Te eléggé képben Vagy, köszi megint.

    Azóta szinte az egész Dél-Amerika az enyém már, Venezuelát és Brazíliát kivéve (ja és Braziíia egy része a franciáké), a célom, hogy az egész kontinenset elfoglaljam. Már a második vagyok a pontlistán, csakis az USA van előttem, de csak kb 900 ponttal. Most épp a flottát akarom fejleszteni és erősíteni, kb 50 legerősebb hadihajó építése van folyamatban, ezzel lehet, hogy meg is fogom őket előzni, mert ha jól tudom, egy ilyen hajó 20 v 30 katonai pontot ad. Még sosem voltam az első a ranglistán :)

    Miután elfoglaltam Dél-Amerikát, továbbmegyek Közép, majd Észak-Amerikába. Aztán szerintem Dél-Kelet-Ázsiáb következik és megkezdem az ottani francia, holland és spanyol gyarmatok megszállását.

    A gazdaság eléggé prosperál már, még ha maximumra állítom is a national stockpile-t, akkor is 150-200-zal nő a pénzem, bár a hadsereg és flotta növekedésével ez nyilván nem sokáig lesz így. Lassan minden technológiát kifejlesztettem és elkezdhetek repülőket és tankokat gyártani. Majdnem az összes terméknél a top 5 termelő között vagyok, jó néhánynál az első helyen.

    Amire még választ keresek: mit lehet csinálni, hogyha egy állam valakinek a szférájában van, és ki akarom szedni onnan? Képtelen vagyok elérni a 100 influence pontot, hogy kiszedjem, előtte mindig discreditel, nullázza a pontszámomat, vagy bannolja a nagykövetséget egy évre.
    Miután 3x megcsinálták a franciák, felhúztam magam és megtámadtam Kolumbiát azt is vállalva, hogy ők is hadat üzennek. De nem tették, így most már Kolumbiát is az országomhoz csatoltam a fővárosát leszámítva :) Még várnom kell, hogy azt is elfoglalhassam.

  • bagalas
    #3255
    Üdv megint!
    A rétegek közötti asszimilálódási esély akkor növekszik ha az adott kasztnak valami problémája van. Kicsit logikátlannak tűnik de a középosztályból is akkor kerül át kapitalistába egy bürokrata pl ha a jelenlegi állásban nem tud megélni és úgy gondolja, majd kapitalistaként sikerül neki. Hogy hova asszimilálódik az függ attól is, hogy hol talál munkahelyet, nagyobb fizetést, illetve kisebb adókat. Ha a felső osztályban nem kisebbek az adók akkor sokkal nagyobb eséllyel megy át papnak, vagy katonatisztnek.

    A puppet az olyan mint ha a vazallusod lenne. Az az állam, ami a puppeted nem használhat önálló külpolitikát, tehát nem köthet szövetségeket és nem üzenhet hadat. Bármilyen háborúba keveredsz automatikusan a szövetségesed lesz és ha őt megtámadják akkor automatikusan téged támadnak. Ezenfelül kapsz egy tetemes befolyásolási bónuszt is ha szférázni akarod. Ha a puppeted úgy gondolja hogy erősebb nálad akkor neked hadat üzenhet hogy kivívja a szabadságát.

    A teljes annektálás az aminek hangzik. Az ellenfél összes területét sajátodként megkapod, minden gyárral, vasúttal, népességgel és problémával együtt.

    A szférázás egyfajta gazdasági dominancia. Van ugye a belső piac (domestic market) és a világpiac (wolrd market) Az ország amit szférázol a belső piacodnak minősül. Mindent amit exportra termelnek először te (vagyis a lakosságod/gyáraid) vásárolhatnak meg legelőször mielőtt a világpiacra kerülne.
    Például ha beszférázod Egyiptomot akkor az ott termelt rengeteg gyapotot a te lakosságod vásárolhatja meg előbb ezzel potenciálisan tönkretéve a Britt textilipart és felvirágoztatva a sajátod akkor is ha nagy britannia első a rangsorba te pedig csak nyolcadik. Ha nem lenne szférázva Egyiptom akkor a gyapotját rangsor szerinti sorrendben lehetne vásárolni a világpiacon.
    A Szférázott ország egyben felvevő piac is tehát minden olyan termék amire szüksége van a szférázott országnak legyen az a lakosság szükséglete vagy a gyárak nyersanyagigénye a te saját belső piacodról kerül megvásárlásra és csak akkor fordulnak a világpiachoz ha tőled nem tudják megvásárolni. Tehát ha szférázod kínát (ami kb lehetetlen persze) akkor az ottani millió ember tőled akarja majd megvásárolni először a szükségleteit. Ez kvázi garancia arra hogy minden termékedet el fogod tudni adni (arra nem hogy jó áron is).

    Összegezve az ország amit szférázol a belső piacodnak fog minősül.
  • zoleee28
    #3254
    Huh, köszi a részletes magyarázatot, jópár dolog megvilágosodott.

    Bár én úgy gondoltam, hogyha a középréteg adóját lecsökkentem, és meggazdagszik, akkor fog megnőni a kapitalisták száma, mivel van elég pénzük gyárakat alapítani stb.
    Sajna nekem már demokrácia van, így nem tudom az kormányzó pártot kiválasztani, és jelenleg a kapitalisták szabadon alapítanak gyárat.

    Azóta azonban sokat játszottam, elfoglaltam teljesen Chilát, Paraguayt, Uruguayt, és Argentínát is több háborúban, már csak a fővárosa van. Most Venezuela és Kolumbia jön, majd utána Brazíliát foglalom el, bár a területük egy részét már Franciaország birtokolja.

    A kapitalisták problémája megoldódott, biztos azért, amit Te is írtál, hogy azóta a gyárak közül sok nyereséges már és a vasutat is szerencsére folyamatosan fejlesztgetik. Már nagyhatalom vagyok, a 4. jelenleg, elkezdtem az erős iparú államokat szférázni. Bár azzal még nem vagyok tisztában, hogyha beszférázol egy államot, az pontosan milyen előnyt jelent számodra? Ill akkor már felteszem a kérdést, hogy mi a különbség egy állam teljes annektálása és szférázása között? És mi az a puppet?
  • bagalas
    #3253
    Szia Zoleee!
    A kapitalisták száma szorosan összefügg a gyáraid profitteljesítményével. Valamint az adópolitikával is. vedd figyelembe, hogy ha a középosztály adóját is minimumra teszed akkor ők is jól meg fognak élni, vagyis semmi nem indokolja, hogy másik társadalmi osztályba lépjenek. A befolyásoló tényezők között van még a literacy, vagyis az iskolázottság mértéke is.

    A gyáraid 3 okból lehetnek veszteségesek:
    1) nincs elég nyersanyag. Ez elég kézenfekvő, ha nincs elég nyersanyag országon belül akkor a nemzetközi piacról próbálja beszerezni de ott a Rang sorrend alapján vásárolhatnak az országok és könnyen lehet, hogy a rangban előtted lévők felvásárolták az összeset.
    2) Nem veszik meg az árut. Ha többet termelsz mint amennyit a saját népesség meg tud venni akkor a nemzetközi piacra megy de lehet hogy ott is túlkínálat van. Ezen kívül a gyártott terméket még ha nincs is túlkínálat nem biztos, hogy mindenkinek van pénze rá hogy megvegye. Ha magasak az adók a szegény rétegnél akkor könnyen lehet hogy nem lesz pénzük megvenni azt amit te gyártasz.
    3) A termék ára túl alacsony. Még ha el is tudod adni minden termékedet annak ellenére, hogy a piacon nincs rá nagy kereslet ez még nem azt jelenti, hogy a termék keresett. A termékek eladása is rang sorrend szerint megy (ha jól tudom) szóval ha te 10. vagy akkor a mögötted lévő 30 ország lehet hogy el se tudja adni ugyanazt a terméket. A túlkínálat viszont így is úgy is leveri az árakat és ha olyan kevés pénzt kap a gyár a termékért amiből nem tudja fedezni a nyersanyagköltséget akkor ugyanúgy veszteséges lesz.

    Az 1880-as technológia szintig a gyárak még nem hatékonyabbak mint a kézművesek (artisian) így ennek a rétegnek a termék előállítása versenyzik a piacon a te gyáraiddal és ha csak nincs a piacon nagy kereslet akkor a gyáraid fognak veszíteni. Később 1880 után fordul a kocka, a gyárak olyan hatékonyak lesznek, hogy a kézművesek nem tudják tartani az árversenyit és tönkremennek, szép lassan más társadalmi rétegekbe asszimilálódnak.

    Amikor gyárat építesz 1860 előtt csak olyat amiből biztosan nagy a kereslet. A konzervgyár eleinte jó lehet de ez nagyban függ attól hogy vannak e nagyobb háborúk. Az üveggyár és a szeszes italok is jól szoktak menni. Nézd meg a trade ablakban melyik termékre van magas kereslet de nézd meg az árát is és hogy hogyan változott az elmúlt időszakban. Egy kis keresletű áru folyamatos áremelkedés mellett lehet jó befektetés de egy nagy keresletű ári alacsony és tovább csökkenő árral mindenképpen veszteséges lesz.
    1880 előtt vagy amíg a politikai rendszer engedi csak annyi gyárat építs, hogy legyen 1-1 az alaptermékeket előállítóból, akár be is zárhatod ha nagyon viszi a pénzt a lényeg hogy legyen meg mert később vagy te vagy a kapitalistáid majd újranyitják amikor a technikai szint már olyan magas hogy megéri. A fontos az hogy legyen egy alapja a gazdaságnak mert a mesterséges intelligencia hajlamos nagyon hülye módon építeni a gyárakat és jártam már, úgy hogy volt 3 likőrgyáram ami egyfolytában tönkrement mert nem volt elég üveg, na üveggyár meg nem volt egy sem.
    Utoljára szerkesztette: bagalas, 2014.12.08. 17:45:11
  • zoleee28
    #3252
    HI!

    Elkezdtem egy új játékot Peruval. Feltornáztam a papok arányát, majd a katonákra tettem a nemzeti fókuszt, felemeltem a sereg létszámát, majd megtámadtam Equadort. Venezuela és Argentína is betámadott, de az ő seregeiket 2-3 csatában megsemisítettem, majd Ecuador nagy részét is meghódítottam, majd egy másik háborúban a maradék területét is. Vártam, míg az infanym lecsökken, majd Bolíviát is megtámadtam, itt már nem segítette senki és sikerült majdnem az egész területét meghódítani, egy kis részét Brazília, 2 déli területét meg Chile foglalta el. Fel is jöttem pontszámban, már a 10.-11. vagyok, úgyhogy nem is kell sok már a nagyhatalni pozícióhoz. A liberálisok 25-28%-ban vannak jelen a felsőházban, így évente el is tudok fogadtatni 1-1 politikai reformot. Amit nem értek, hogy megint nemzeti fókusszal tudtam csak feltornászni a kapitalisták számát kb 700-ra, és váltva a nemzeti fókuszt megint csökkenni kezdett a számuk, egészen 600-ra, holott a közép és felső rétegnek is minimumon van az adója. Aztán egy ideig nem figyeltem, majd utána láttam, hogy megnőtt 1200-ra, úgyhogy nem tudom, ez mitől függ. De semmi megtakarításuk nincs és a a budget oldalon azt írja, hogy 100 % getting no needs. Vagyis egyáltalán nincs semmi pénzük?

    A mostani problémám a gyárak. Van 4-5 gyáram, de egyet leszámítva mindegyik veszteséges. Pedig igyekeztem olyan gyárakat választani, amihez szükséges nyersanyagokat az országomban is megtermelik, akkor talán olcsóbb a beszerzésük, mert nem kell vámot fizetnie a gyárnak (ami szintén nem túl magas). De olyan gyár is veszteséges, aminek nyersanagából 12.2-t termelek naponta, a gyárnak csak 7.05-re van szüksége, és a kereskedelmi oldalon ugyan "not in high demand"-ot ír, de minden egyes terméket el tud adni.

    Milyen szempontokat kell figyelembe venni ahhoz, hogy milyen gyárakat érdemes építeni, ami nyereséges lehet?
  • bagalas
    #3251
    Sziasztok. Victoria 2 HoD 3.03 verzióval játszom, PoPDemand Mod van felrakva. Németországgal vagyok és kialakult bohemia területén egy flashpoint az osztrák magyar monarchiával szemben. Az osztrákok felajánlották a békét a javamra (Aquire bohemai) én elfogadtam de nem történt semmi viszont levont 60 prestige-et. Ha hagyom a háborút kitörni instant autobékét köt fehér békével és megint vonja a 60 prestige-t. Akármit csinálok úgy veszi a játék mintha megadtam volna magam.
    Az volt az üzenet szövege hogy: Ausitria-hungary has offered to settle the current crisis to our favor: Aquire Bohemai.

    Van valami ötlet? A PoP deman mod lenne bugos?
  • HavannaJoe
    #3250
    zoleee28: a kapitalistak kerdesedre nem nagyon tudom a valaszt,az sok mindennel osszefugg.Ha felnyomod a szazalekukat egy bizonyos mennyisegre es utana egy masikat kezdesz el ^fejleszteni^ akkor ertelem szeruen az uj fejlesztes a regiektol is vesz el hiszen az is a osszes 100% resze.Azt hiszem,hogy a kozep osztaly adojat is csokkenteni kell hozza,hogy azok is gazdagodjanak es igy egy szinttel feljebb tudnak lepni,tehat beloluk is lehetnek idovel kapitalistak.

    A kerdesek amiket feldob a jatek: azok eleg fontosak,mert azokkal eleg sok mindent tudsz befolyasolni. Tudsz hatast gyakorolni a nepesseged osszetetelere,mas orszagokkal valo viszonyodra,a nepesseged gondolkodasara-vallasara stb. Ezeket ugy tudod megnezni,hogy melyik valasz milyen hatassal van ezekre,hogy egy par pillanatig az eger kurzoljat a lehetseges valasz folott hagyod es ott kiirja az infokat.
  • szabii98
    #3249
    Az ipari pontok hogyan adódnak össze? Olyan termékeket kell előállítani, ami hiánycikk pl? Mert Szicíliával szenvedtem az ipari pontokkal, 1879-re lett 50, de ezzel csak a 12. voltam a listán, pedig presztízsben és haderőben 4. :/
    Lehet az volt a probléma hogy nincsenek szakmunkások? :D Így hiába húztam fel 4 gyárat, nem mentem vele semmire mert nem olyan jó termelés. Tippek?
  • zoleee28
    #3248
    Valaki tudja az én kérdésemre is a választ? 3236-3237.-os hsz.
  • W4SS4W
    #3247
    Én véleményem hogy Poroszország al kezdjél, vagy majd folytasd mert ha sikerül létrehoznod a Német Birodalmat akkor piszok erős államod lesz, a franci-oroszokat lazán vered (már 1v1 be :D, talán 2v1 be is) és az angoloknak csak a flottájuk nagy a seregük puding...... esetleg még Amerikát ajánlják sokan bár én még nem próbáltam. Na de most kedvet kaptam Japánhoz így megyek is :)
  • Ry0K3N
    #3246
    Kezd japánnal azzal sokkal egyszerűbb beletanulni.