Vicky 1836-1939
  • zoleee28
    #3252
    HI!

    Elkezdtem egy új játékot Peruval. Feltornáztam a papok arányát, majd a katonákra tettem a nemzeti fókuszt, felemeltem a sereg létszámát, majd megtámadtam Equadort. Venezuela és Argentína is betámadott, de az ő seregeiket 2-3 csatában megsemisítettem, majd Ecuador nagy részét is meghódítottam, majd egy másik háborúban a maradék területét is. Vártam, míg az infanym lecsökken, majd Bolíviát is megtámadtam, itt már nem segítette senki és sikerült majdnem az egész területét meghódítani, egy kis részét Brazília, 2 déli területét meg Chile foglalta el. Fel is jöttem pontszámban, már a 10.-11. vagyok, úgyhogy nem is kell sok már a nagyhatalni pozícióhoz. A liberálisok 25-28%-ban vannak jelen a felsőházban, így évente el is tudok fogadtatni 1-1 politikai reformot. Amit nem értek, hogy megint nemzeti fókusszal tudtam csak feltornászni a kapitalisták számát kb 700-ra, és váltva a nemzeti fókuszt megint csökkenni kezdett a számuk, egészen 600-ra, holott a közép és felső rétegnek is minimumon van az adója. Aztán egy ideig nem figyeltem, majd utána láttam, hogy megnőtt 1200-ra, úgyhogy nem tudom, ez mitől függ. De semmi megtakarításuk nincs és a a budget oldalon azt írja, hogy 100 % getting no needs. Vagyis egyáltalán nincs semmi pénzük?

    A mostani problémám a gyárak. Van 4-5 gyáram, de egyet leszámítva mindegyik veszteséges. Pedig igyekeztem olyan gyárakat választani, amihez szükséges nyersanyagokat az országomban is megtermelik, akkor talán olcsóbb a beszerzésük, mert nem kell vámot fizetnie a gyárnak (ami szintén nem túl magas). De olyan gyár is veszteséges, aminek nyersanagából 12.2-t termelek naponta, a gyárnak csak 7.05-re van szüksége, és a kereskedelmi oldalon ugyan "not in high demand"-ot ír, de minden egyes terméket el tud adni.

    Milyen szempontokat kell figyelembe venni ahhoz, hogy milyen gyárakat érdemes építeni, ami nyereséges lehet?