3405



Vicky 1836-1939
  • Balage1939
    #3085
    Amúgy már egy ideje csak mi irkálunk :D
  • Balage1939
    #3084
    Ezek nagyon durvák főleg a Német Birodalom létrehozása és a nyugatosítás!
    Én csak 3-mat tudtam összesen :D
  • W4SS4W
    #3083
    amúgy gondolom tudod hogy a alt+2+1 megnyomod akkor behívsz egy chat ablakot és ott tudsz evetteken behívni, én megkerestem egy csomót és leírtam a kódjukat :D

    itt egy pár ami hasznos lehet: (az event et is ird elé ahogy én)

    - event 11100 ezzel az eventel létrehozod azonnal a Német Birodalmat Ausztria területét is beolvasztja!

    -event 2500 ezzel kapsz Casus beli területszerzést (véletlenszerűen kapod az egyik szomszédodra)

    -60000 ezzel Proletár diktatúra lesz az államforma (kommunisták) de áltlaába 1-2 honapon belül kikiáltják a demokráciát.

    -event 13000 nyugatinasodás

    -event 19500 csonkítás (valamelyik országra)

    -event 23450 kapsz +53 preztizst (persze ilyen Nobel díjas izével)

    event 44800 -50 preztizs

    van még pár de ezzek szerintem a hasznosabbik fele bár én nem nagyon használom őket de ritkán jól jön :D:D
  • W4SS4W
    #3082
    én az alappal játszik és a legfrissebb patch-al, egyszer volt módolva csak az nem tetszett így maradtam ennél :D
  • Balage1939
    #3081
    Te amúgy szoktál módokkal játszani vagy csak az alappal mert ha módolsz tudnál linket küldeni honnan lehet normálisan leszedni?!?
  • W4SS4W
    #3080
    a törökök az piszok gyengék, de ha az oroszok is jöttek volna... :D
  • Balage1939
    #3079
    Mázlid van hogy az oroszok és a törökök nem üzentek neked hadat:D
  • W4SS4W
    #3078
    Most meguntam az olaszokkal és kezdtem egyet a Mémetekkel, elég jól haladtam az összes magtartományt visszafoglaltam, majd kaptam egy Casus beli-t a franciákra és gondoltam megtámadom őket, de szokás szerint rá pár napra a britek hadat üzentek nekem hogy vissza foglalják helgolandot! :D hát elég jól néztem ki, itt egy kép:



    de végül a franciákat legyőztem, és rá 1-2 hónapra a Britek is megadták magukat :D
  • Balage1939
    #3077
    Hát igen az ténylegesen lassú:D
    Vaze már nem tudok mit írni játék nélkül.
    EZ BESZARÁS
  • W4SS4W
    #3076
    meg nem is tudom hogy kell xD az egyetlen kis "csalás" amit szoktam használni hogy egy nap alatt fejlesszem ki a cuccokat mert olyan Lassu :D:D
  • W4SS4W
    #3075
    Nem :D én ilyennel nem foglalkozok :D:D
  • Balage1939
    #3074
    Ja tényleg téged nem szokott idegesíteni amikor a nemzeti néped aránya kevesebb mint a nyomi kissebség.?
    Mert engem nagyon is ezért szoktam egy kicsit belenyúlni a mappákba.
    Amúgy te is szoktál íj módszereket használni??
    Csak azért hogy ne én legyek az egyetlen de szerintem sokan csinálják így.
    Már alig várom hogy újrategyem a gépem mert már elvonási tüneteim vannak.
    És ez nem vicc már a régi sulis atlaszomba tervezgetem a foglalásaimat :D
    Na majd írok ha elkezdek játszani addig is csá!!!!!
  • Balage1939
    #3073
    Az jó kösz a megoldást a problémámra.
  • W4SS4W
    #3072
    Ja és ettől nem kell újra kezdened a játékot mert akkor egy olyan mentést is folytathatsz aminek már 1936 ban vége lett :D pl nekem egy autosave volt 1936 ban, de kitoltam a dátumot és engette folytatni :D
  • W4SS4W
    #3071
    Hát ez attól függ hogy kivel játszok, de most hogy az olaszokkal vagyok, Franciaország az aki keresztbe szokót rakni nekem más nem igen talán még Oroszország, a Britekkel nincs bajom eddig mindig megvertem őket :D

    kitolni úgy lehet hogy bemész a Victoaria II mappába ott a Common mappába és ott a defines.lua fájlt megnyitod valamivel pl World vagy jegyzetfüzet és az end date-t átírod a tetszőleges dátumra.
  • Balage1939
    #3070
    Az szép!
    Ja és megtudhatnám hogy hogyan csináltad az időkitolást?
    Mert az a 100év nekem-is kevés :D
    Amúgy te mit gondolsz Ausztrália lehet világhatalom:D ?
    Te amúgy kit utálsz a legjobban nagyhatalmak közül mert én UK-t és az USA-át.
  • W4SS4W
    #3069
    Amúgy meg nekem a "Titkos szenvedélyem euroapa meghódítása xD"
    ezért szoktam sokat menni a németekkel mert azoknak szinte jobban ismerem a történelmét mint bármely más országnak és még erősek is, van egy mentésem vele csak már nem játszok, majd ha egyszer lesz kedvem folytatom :D itt egy kép:



  • W4SS4W
    #3068
    H át én az Osztrákok, Németek, Olaszokkal szoktam menni mert ezzekenk az országoknak ismerem a történelmét így tudom minek mikor kel jönni stb..
    Most kezdtem egyet az oszmánokkal is de csak néha megyek vele, mert első az Olaszország, és amúgy van még időm mert kitoltam a határt 1936-ról 3000-re hogy ne unatkozzak xD de addig úgyse játszok szerintem maximum 2000 ig bírja a gépe talán 2100 :D:D
    csak ilyenkor már kicsit unalmasabb, mert 1932 be vagyok az olaszokkal és már nagyon nem lehet gyarmatosítani és hogy területet szerezek ahozz meg becstelenség kell ami kb 5-7 évente tudok feláldozni hacsak nincs casus beli-m :ð
  • Balage1939
    #3067
    Amúgy én nemigen szeretek más országokkal menni mert az nekem túl idegen.
    De amúgy van több kedvenc országom mint Japán vagy néha amikor megadódik a Déli-Államok.
    De ez inkább csak unatkozás határán szokott bekövetkezni.
    Mert nekem van egy titkos szenvedélyem a NEMZETEK FELSZABADÍTÁSA!
    bizony ám utálom amikor egy államot azért nem tudok elfoglalni mert a Csendes-óceánon elszórva van 3 szigete.
    Na mennem kell majd még írok.
  • Balage1939
    #3066
    Magyarországgal a foglalási sorrendem:
    -Marokkó
    -Egyiptom-tol a Sinai f.sz
    -Az arab f.sz külső peremének elfoglalása.
    -Perzsia
    Nos nekem ez az első ész szinte állandó haditervem kissé kiszámítható vagyok:D de ez nem izgat ami már egy párszor bevált az máskor-is be fog válni.
    Ja és látom neked már nem sok időd van hátra szóval sok sikert az első helyezésre!
  • W4SS4W
    #3065
    EU-ba küldtem most dandárokat Afrikából, mert ott még van bőven, én is játszatom Magyarországgal de nem tetszik mert olyan lapos az egész, annyira nem lehet hoditgatni mert körül vagy véve nagyhatalmakkal,
    Olaszországnál a Szicíliai kettős királysággal kezdtem de nem kellet csinálnom semmit mert olyan 45 felé jöttek a vörös ingesek és megalapították a mai Olaszországot :D
    Amúgy persze nyugodtan írhatsz arról hogy te hogy haladsz, azért van a fórum :D
    Amúgy meg jók ezek a hajók de olyan drága a fenntartásuk hogy ha egy elhúzódó háborúba megyek akkor olyan 10-15 milliót vesztek :D drága mulatság ez ha nincs olajad és importálni kell :D:D
  • Balage1939
    #3064
    Jaj bocsi a 170 dandár miatt nem emlékeztem rendesen
  • Balage1939
    #3063
    Amúgy ha akarod leírom hogy én hogy és mit szoktam csinálna Magyarországgal mert nekem midig bejön.
    És még azt kérdezném meg te az olasz népek közül kivel szoktad kezdeni mert én a Szicíliai kettős királyággal.


  • Balage1939
    #3062
    Igaz nagyon jól haladsz.
    És amúgy hogy áll a hadsereg toborzás EU-ban?
    Mert látom már nem 170 dandárod van :D.
    Amúgy engem most súlyos katasztrófa ért és újra kell tennem a gépem de semmi gond mert az első játék a vic2 lesz rajta
    És majd előveszem a jól bevált foglalási sorrendemet.:D Ami cool.
  • W4SS4W
    #3061
    Elég sok minden történ ez alatt a pár nap alatt :D
    itt egy kép:



    A lényeg hogy sikerült annektálni Egyiptomot mint gyarmatot, majd mivel az oszmánokat már csak a Britek támogatják így megtámadtam őket feláldozva 10 becstelenséget minden jól ment de a legnagyobb meglepetésemre Oroszország becsatlakozott az oszmánokhoz (nem volt szövetségese) mint status qou de ennek ellenére sikerült megnyerni a háborút. Ezután kaptam egy casus belli-t az osztrákokra így elvettem tőlük stájerországit ami Bécs alatt van. Ezután szintén kaptam egy Casus belli-t a Spanyolokra és elvettem tőlük cataloniát. Majd nem sokkal utána az Oszmánok megtámadták a Görögöket és mivel szövetségesük voltam becsatlakoztam hozzájuk hogy az oszmánok nem tudjanak terjeszkedni, és olyan jól ment hogy Albániát sikerült elvenni tőle.
    Majd megint pihentem kicsit és most végül +10 becstelenség árán elvetem a spanyoloktól a francia határ meleti területet. most van 1000 Hadihajóm ami jó, de piszok drága a fenntartásuk :D amúgy mikor van az hogy nem támadnak meg ha 25 fölé megy a becstelenséged? Mert én benne vagyok az első 3 ba mint nagyhatalom és az első 2 katonai pontját egybe véve nekem még mindig több van :D
  • W4SS4W
    #3060
    amúgy az hogy hanyadik vagy mint nagyhatalom az nem számít.
  • W4SS4W
    #3059
    hát milyen a becstelenségi rátád? mert a 25 fölé megy akkor szoktak betámadni, meg a britek azok mindig is olyan status qou voltak hogy ők minden helyre álitanak. hát nem tudom nekem ilyen sose volt, hogy csak úgy betámadnak, mit irt indítéknak? területszerzés vagy csonkítás vagy mi?
    engem a Britek sose támadtam meg maximum ha valakinek a szövetségese volt akit én támadtam.
  • Balage1939
    #3058
    Amúgy átlagosan akkor szokott ez megtörténni amikor negyedik vagy ötödik vagyok.És amúgy lehet hogy a britek félnek hogy beelőzöm őket vagy mi?
  • Balage1939
    #3057
    Tudod én felszabadítottam az összes báb államot így lett Írország ja és Magyarországgal megyek.
  • W4SS4W
    #3056
    ebből nem lehet tudni, kicsit részletesebben írd le, hogy eddig mit csináltál és milyen országgal vagy és hogy melyik évben, amúgy meg Írország? az most még nem is létezik. :D vagy rakj ki egy képet hátha eligazodok rajta xd ezzel az oldallal töltsd fel: kepkezelo.com
  • Balage1939
    #3055
    Hali volna pár kérdésem.
    Az első mért van az ha Nagy Britannia dobogós én meg nagyhatalom vagyok akkor mért támad meg mindig de csak ő a többiek leszarnak engem.Miért van ez így mert már elegem van már hogy több ellenfelem van mint ahány ujj a kezeimen.
    A második mért van az amikor elfoglaltam Egyiptomot és Marokkót meg teljes Dél Afrikát majd eljött a gyarmatosítás én nem kaptam semmit ellenben Írországgal mert ő viszont megkapta fél Afrikát én meg SEMMIT hogy történt ez???!!!!
    Előre is kösz a válaszokat!
  • W4SS4W
    #3054
    jah és még a tábornokokról, én ezekkel nem foglalkozok azt a gépre bízom hová kit rak be, de a dandárokat arányosan szoktam elhelyezni gyalogos-tűzér-lovasság én csak ezeket használom, legalábbis a tankok-repülök ig :)
    és egybe rakom öket nem külön külön. nem tudom hogy jobb :D
  • W4SS4W
    #3053
    nem tudom nekem az összes nagyhatalommal +200 a kapcsolatom :D
    nálam úgy van hogy csak akkor lehet beszállni egy háborúba ha aki mellé be akarok szállni vele a viszonyom barátságos.

    Most az Olaszokkal játszok elég szépen is haladok :D
    csak most jönnek a tankok meg a repülök azt még nem tudom hogy fogom őket lassan felváltani a gyalogosokkal :S az a szép hogy a 270 dandáromból 170 a gyarmatokon van és csak kevés része europánban, europárba szinte alig tudok katonát toborozni, vagy elég ha a gyarmatokról csak át küldömöket EU-ba? :D te hogy oldod meg ezt? illetve most majd Egyiptomot akarom annektálni mint gyarmatot csak 19 a becstelenségi rátám így meg kell várnom míg lemegy 17-re, remélem addig senki nem előz meg :D
    itt egy kép hogy most hogy állok: (bár mire megnézed már előrébb leszek:))


    Azt nem értem hogy amikor az osztrákokat be akarom támadni akkor azt írja hogy katonám van a határain belül, közbe semmi nincs ott :D a másik meg hogy az Oszmánokat és az osztrákokat támogatja mint szövetséges Franciaország és Anglia így nem nagyon tudok tülök területet szerezni pedig az Oszmánoktól lehet sokat is :)
    Na most gyorsan elhadartam hogy mi is a helyzet velem majd még később írok :D
  • zoleee28
    #3052
    core-om volt a portugálokra, így megtámadtam őket. Jól is haladt a háború, megnéztem előtte egy oktatóvideót victoria 2 warfare címmel, sztem egy orosz csávó csinálta, akinek botrányos akcentusa volt :D Ő azt mondta, hogy az egyik legfontosabb a tábornokok defense és attack skillje, egy tábornok mondjuk 3-as 4-es attack-kal nagyon nagy előnyt jelent, mert hiába kiszámíthatatlan a dice, ha elnyúlik a csata, akkor hosszútávon számomra fog jobban alakulni. Szétválasztottam a különböző csapategységeket, a repülőket meg a harckocsikat külön csapatba tettem, a gyalogosok és ágyúk maradtak együtt. Szóval jól el is vertem a portugálokat, mikor betámadtak a köcsög britek. Jó tudom, hogy a status qou fenntartása volt nekik mindig is a politikájuk, de könyörgöm, +195-ös volt a viszonyunk, majdnem max, mégis miért támadtak be? Ezentúl minden háborúmnál ez lesz, hogy egy nagyhatalom ellenem lép háborúba még akkor is, ha teljesen jó a viszonyunk?
  • zoleee28
    #3051
    Hát nem tudom, sajna Kínai békét kötött, és mikor még a háborúban a diplomáciai képernyőn voltam az oszmánokra kattintottam, azt írta ki, hogy csak Kína köthet békét. Lehetséges, hogy tökmindegy, kik a szembenálló felek, a legerősebb nagyhatalom dönt mindkét oldalon? Nem értem, pedig az 5. nagyhatalom vagyok már. Hogy lehet egyébként tábornokot cserélni csata közben? mert két kb félmilliós sereg harcolt egymással, és láttam, hogy a tábornokom nem adott túl sok bónuszt, egy 3 ezres sereg élére raktam egy sokkal jobbat, és be akartam vinni a csatába, de automatikusan kivette a tábornokot a brigád éléről, mielőtt a csatába indulhatott volna. mondjuk ilyet sem tapasztaltam még... Én is az alapjátékkal játszom, peccsel persze, de nekem a ledger nem jó. Miután békét kötöttünk és az oszmánok is demobilizáltak, 98-ra ment le a ledgerben a brigádjaiknak száma, miközben a határ mellett láttam egy 120.000-es sereget...
    Amúgy mi a legjobb kombináció egy seregben? A különböző csapategységek arányára gondolok, gondolom a legtöbb a gyalogos, majd lovasság és tüzérség kevesebb, és külön a harckocsik és repülők? A valóságban is külön páncélos hadosztályok voltak, ezért gondolom. Ha már folyamatban van a csata, akkor lehet-e valahogy hatni a végkimenetelre? Van-e valami jelentősége, melyik oldalról vetek be új egységeket? Körbe lehet-e keríteni az ellenséget, ami által gyorsabban hullanak a katonái? Van-e ilyen stratégia a játékban, a terepviszonyokon, tábornokok adottságain, a megütköző seregek létszámán, technológián, tapasztalaton kívül van-e még valami, ami hat egy csata végkimenetelére?
  • W4SS4W
    #3050
    Na úgy döntöttem hogy Lengyelországgal játszok inkább, most létrehoztam Lengyelországot az osztrák galicai területekből (2db) majd annektáltam krakkot és az osztrákoktól elvettem Morráviát ahol van magtartományom.
    Majd az Észak-Németek segítségével megszereztem az oroszoktól 4 magtartományt a 6-ból majd később a maradék kettőt is de ott már a Németek helyet az oszmánok támogattak. Így elég szép Kiss államot hoztam létre és erős is valamint van egy kikötöm is, hát jelenleg itt tartok. Holnap majd megtámadom Németeket megszerezve töle azt a 4 magtartományt ami nála van és +2 öt amivel +20 becstelenséget kapok, de megéri mert így megakadályozom a Német birodalom létrehozását és egy erős német hadsereg alakulását. Ezzel eddig az Oroszokat,Oszmánokat (befolyásom alá tartoznak), és a németeket elintézem hogy ne fenyegesenek mert erősebb leszek, ők meg gyengék. Majd ha ezzel megvagyok akkor az osztrákokkat gyengitem azzal hogy valószínűleg fügétlenítem Magyarországot azzal hogy neki adom a felvidéket és közép-Magyarországot, így kapok egy szövetségest is. Ha idáig eljuttok akkor már csak Franciaország és a Britek jelentenek rám veszélyt, az osztrákok,oroszok,németek-et már eltudom majd verni egyedül is.
  • W4SS4W
    #3049
    szerintem a valóságost mutatja, mert nálam általában pontos szokót lenni
    (bár én úgy szoktam hogy hogy a front teljes szakaszán támadok és hátul tartalékolok embereket és később ettem be) de van olyan hogy én is elbízom magam és ha nem ál túl jól a szénám akkor szoktam szövetségeseket hívni.

    mondjuk az oszmánok gyengék alapból, és ha az osztrákok-magyarok-oroszokkal vagy hát egyiksem egy gyenge nemzet főleg az oroszok mozgósításával :)
    nem lehet hogy neki sok volt a beásása ami úgye +elöny meg ha folyo mellet támadsz az is +elöny az oszmánoknak.

    amúgy velem is volt olyan hogy Németországgal voltam aszem Franciaország ellen és japán os beszállt az oldalamon, és bár japán is nagyhatalom volt de ő kb 6-7 helyen ált míg én 2kb és mégis ő irányította a diplomáciát... szerintem itt is ez történt, de a többi hogy az oszmánok mért olyan erősek nincs ötletem, velem ilyen még nem fordult elő, én általában háborút még nem nagyon vesztettem a csatát párat. esetleg lehet hogy jobb anyagi helyzetben ált és valaki háborús anyagi támogatást adott neki, bár nekem az alap Viktoria II 3.03 van meg e szerint adtam a véleményem. (letöltöttem a HOD-ot de nem nagyon jött be)

    bocs ha nem tudtam segíteni de ilyen tapasztalatom nem nagyon volt :(

    (amúgy most újat kezdtem Magyarországgal és kitoltam az idoőt 3000-ig :D ha egyszer ennek vége akkor még talán a Lengyelekkel próbálok valamit alkotni)
  • zoleee28
    #3048
    Nem baj, nyugodtan írj, jó olvasni, ahogy haladsz :)
    A lázadások gyakran akkor törnek ki, mikor háborúzol, de ha belegondolsz, ez logikus is.
    Nekem az lenne a kérdésem, hogy a ledgerben szereplő brigádszám mennyire mutatja a valóságot? Mert az oszmánoknál háború előtt 115-öt láttam, nekem több, mint 400 volt, és ebből a 115-ből 105 egy sík terepen volt a határunkhoz közel, gondoltam betámadom egy nagyobb sereggel és körülkerítem, így hamar megsemmisül. Vagyis ezeken kívül csak 10 brigád sorozott katonasága maradna. A népessége kevesebb, mint nekem, szóval durván +400 brigáddal számoltam, miután mozgósít (én is durván annyit tudtam). De ezek nem igazi katonák, farmerek stb. Nekem ráadásul minden kutatás megvan már, vagyis egy teljesen kifejlesztett hadseregem van tankokkal repülőkkel, és tapasztalatuk is volt 1-2 csillag + mindegyik sereg élén tábornok. Sík terepen harcoltunk, szóval az ember azt gondolná, hogy simán nyertem, vagy legalábbis gyorsabban hullanak el a katonái, de nem. Persze volt, hogy csatát nyertem, de sztem kikaptam volna, ha Kína nem lép be az oldalamon. Tényleg nem vágom, mégis mi más kell még ahhoz, hogy fölényes győzelmet arassak...

    Amit szintén nem értek, hogy egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy nincsenek harcok és a csapatai elhúznak, és akkor láttam, hogy peace van. Ez hogy lehet? Még ha Kína ki is lépett a háborúból, én nem és ugyebár nagyhatalom vagyok, nem vagyok Kína szférájában, hogy ő döntsön a békéről, ez miért lehetett?
  • W4SS4W
    #3047
    bocs ohgy sokat írok csak mindig történik valami :S szerencsére mostmár nincs lázadás, mármint lázadok vannak páran csak nem kelnek fel :D
    1919ben vagyok az oroszoktol elvettem most osztrák galicia felet lévő területett ami kijev elött van és Minsket utána a franciák üzentek nekem hadat, de viszafele sült el nekik mert én gazdagodtam 1 tölük szerzet területtel :) (majd rakok fel képet holnap) kb 3 éven belül hatalomra jutattom a fasisztákat. jelenleg a szövetségeseim: Hollandia, Belgium, Svédország, Oszmán Birodalom, Kína, Spanyolország, Svájc. a befolyásom alá tartoznak ugyan ezen ország csak Kína kivételével. ja! és krakko. de azt az egyet furcsálom hogy a majdani lengyel területekből szinte az összes az enyém leszémintva 1-2 osztrákoknál lévőt, de nem tudom létrehozni (nem mintha akarnám csak fura :)). várom a véleményeket és ötleket esetleg tanácsokat! :D
  • W4SS4W
    #3046
    újabb fejlemények: most 1910 ben vagyok elfoglaltam az oroszoktol az egész balti államokat (észt,lettország és littvánia illetve varsoig is viszatoltam őket) és a franciáktól is elfoglaltam verdunt. eddig nagyon visszakarták szerezni a területeket, az oroszok 2szer a franciák 4szer probálták de nem sikerült nekik. Már ugy néz ki felhagytak vele mert nyugi van, az osztrákoktól elfoglaltam Bohámiát és most pihenek kicsit mert nagyon sokk lett a lázadás, évente legalább 1-2 olyan nagyobb lázadás van hogy 3-4 százezren vannak és még néha a katonáim fele is át áll. föleg a Német anarcho liberálisok tevékenykednek, mostmár van NSDP (fasiszta) párt is, ök is lázadoznak, majd hatalomra akarom jutatni öket csak a történelmet megörizve akkor ha majd NSDAP lesz a nevük ami úgy tudom olyan 1920 körül lesz, vagy ennek nincs befolyása? illetve mit lehet teni a lázadások ellen? mert néha épp hogy leverek egyet és már jön a másik, ennél már csak az idegesitöbb ha háború közben lázadnak párszázezren... meg az utolsó háborúba sikerült kicsit nagy adoságba verni magam szerencsére azt nemsokára végleg kifizetem, most csatahajóm meg cirkáloim vannak olyan 410 körül (majd még toborzok) illetve a dandárjaim olyan 110 körül csak sokan dezertálnak igy ingatag :S az ebben lévő kérdésekre kérnék választ illetve a leírtakra tanácsot ötleteket várok ha van. előre is kösz! :) ja és a tankokkal felválthatom a gyalogságot? és a világháborút nekem kell kirobbantani vagy eventel megy? előre is kösz! bocs ha hosszú lett xd