2966











AMENNYIBEN TETSZIK A JÁTÉK VEDD MEG!
WAREZ hozzászólások a fórumról kitiltás eredményeznek!
HA MAGYARÍTÁSRA VAN SZÜKSÉGED, ÍRJ A TÉMÁBAN KÉRÉST!
  • wellman
    #1606
    Sziasztok!

    1.7-hez van mar vmi crack esetleg?
  • Roland517
    #1605
    Hello! Vannak olyan problémáim a játékkal,hogy már az első pályán ,amikor mennék tovább a játékban, és átmegyek egy másik helyszínre belépés után azonnal kilép! Már kb. 3-szor újratelepítettem.:(. Kérlek segítsetek!
  • zsotesz
    #1604
    valahol csak van. Elfek földjén?
  • Kandurex
    #1603
    ....oké, de zöldikét honnan szedjek?
  • Kandurex
    #1602
    ja, ja már tolom is, azért a démonokkal sokkal könnyebb :)
  • zsotesz
    #1601
    én a csontsárkány helyett inkább zöldsárkányt vinnék, meg én a sámánokat is favorizáltam. Meg a démonokat a feketesárkány tűzsebzése szerintem nem fogja annyira meghatni.
  • Micsu
    #1600
    lovagon kívül én ottani lényeket használtam, nem öltem meg mindenkit de nem sok ellen maradt a terepen
    nekem akkoriban már 150 manám volt meg 3as higher magicom úgyhogy varázslatokkal elég jól ritkítottam őket
    a másik hogy látom elég sok 5ös szintű egység van a csapatodban ami nem biztos hogy jobb mint több kevesebb szintű
  • Kandurex
    #1599
    Na, átjutottam a Démonok földjére...elég ijesztő állapotok uralkodnak, valami taktikát tudtok mondani? Mert a lentebbi képen bemutatott hősömet és seregemet gyakorlatilag 1-2 úton fellelhető monszta is darabokra amortizálja :( Vagy használjak inkább az ott fellelhető seregekből?

  • Zóanagyvarázsló
    #1598
    Persze, ezt illene tudni a kritizálóknak is. De gondoltam, hogy a Mobygames belinkelt adatlapjáról mindenki elolvashatja a tényeket, minden alapvető dolgot kár leírni.
  • Micsu
    #1597
    nem akarok spilerezni de egy sárkány ad küldetést haas végett és ő sárkányok labirintusáról beszél végig még a quest neve is az
    a másik részén a mondatnak arra céloztam hogy én úgy tom hogy neked is közöd volt a magyarításhoz lehet hogy tévedek

    nah végignyomtam a gémet
    év egyik kellemes meglepetése, top 3, nagyon jól szórakoztam
    magevel toltam normálon, 630 pontot értem el, Haas a gonosz sárkány mindössze 1 kör volt és elcsúszott
    várom nagyon a kieget
  • Kandurex
    #1596
    2. pont végét nem értem :)? Mi?
  • Micsu
    #1595
    így van

    1. rajtad kívül senki sem említett barlangot
    2. a sárkány ami adja a küldit a haas labirintus elején végig sárkány labirintust emleget, neked is részed volt a fordításban nem, akkor meg miért kérded?
  • Kandurex
    #1594
    És a démon világba kapom a küldetést is? Mármint, hogy eljuthassak a sárkányok barlangjába?
  • Tibbor
    #1593
    Nem-nem!A Sárkányok Barlangjába a Démonvilágból tudsz eljutni(de csak EGYSZER utazhatsz oda!!!), hogy megszerezd az Emerald Dragon Egg-et(emlékeim szerint ez a quest item), míg Haas Labirintusa az elfek földjének keleti területe, ahol nem csak sárkányokat kell legyőznöd.
  • ollie
    #1592
    Azt azért még érdemes megemlíteni, hogy az eredeti King's Bounty készítői csinálták a HoMM sorozatot is (persze csak az első 4 részt), és hát tényleg koppintásról beszélhetünk, csak éppen a HoMM lett koppintva a KB-ről.
  • Kandurex
    #1591
    NA ácsi, akkor a Haas Labirintusa, messze nem a sárkányok barlangja, ugye?
  • Tibbor
    #1590
    Közben megtaláltam a Titán kincset!Haas, vettem egy Scroll-t, ami valami Power of water spell-hez jó, quest item, de nincs felvéve még ilyen küldim.Lenne infód róla, kihez vihetném ezt ell?Ráadásul még lehet belőle venni a varázslótól(Isle of Freedom szigeteken lakik), mert a scroll-on egy "1"-es szám van!
  • Micsu
    #1589
    az elf fővárosból lehet odajutni ha már megszerezted a kulcsot angolul haas labyrinth
  • Kandurex
    #1588
    hol is van az a sárkány labirintus? :)
  • Micsu
    #1587
    sárkánylabirintusban mindenfélét, a nekromantáknál feketét, a démonoknál csonsárkányt láttam
  • HaaS
    #1586
    No, 12. szinten mögvolt Kraken is veszteség nélkül... harmadszorra ugyan. Mire felfogtam, hogy érdemes... kellett konfigurálni. Kemény 40 +2/kör manával kezdtem a harcot, de fullos sereggel. És okosan felvettem egy cuccot ami +10% XP-t ad. (Gyerekekkel, alap +10%-kal együtt az 25% bónusz:) )Lazán szintet léptem... :)))!
    Nem olyan impossible ez az impossible, bár még csak egy sárkányos csatám volt. Azzal nehezítettem, hogy ellenfél beáldozása nem ér, hogy visszanyerjem az elhalt egységeimet... egy sem halhat meg. Szóval eddig mindenki túlélte... egyre érdekesebb lesz a dolog.
    Eddig minden nőt feleségül vettem a játékban, akit lehetett, most a kalózcsajon a sor. Sajnálom a +3 intelligenciát kicserélni a semmit nem érő kalóz bónuszokra, de hát ez van. Remélhetőleg lesz valami értelmes baba, XP bónusszal, manával. Meg ugye, amíg nincs gyerök, ráaggatok mindent ami van, eddig begyűjtöttem az összes cuccot, ami valaha valamire jó lehet. (Egységre ugye nemigen költök.)

    Egyébként készülök a sárkányos csatákra. Van egy +3 def bónuszos csizma, ami lovasokra, lovagokra ad extra védelmet (+100 leadership és +3 def alap), jól fog jönni. A kemény 5 lovasból és 12 lovagból már valami harminc körüli van, várják a hadba hívást... egységgyártás rulez:)!
  • Tibbor
    #1585
    Én először csak a Holtak Földjén, a sárkányfészkeknél.Az elfeknél is lehet feketéket venni, de azt egy nagyon erős Necromancer őrzi, oda azt hiszem később mertem csak benézni.
  • Zóanagyvarázsló
    #1584
    A mágia és a rage sem csak rombolásra használható, és a harcosnál ott van egy masszívabb, erősebb bónuszokkal megfejelt sereg. Őszintén szólva már várom, hogy harcossal is nekiugorjak (persze mágussal is várom az újabb és újabb részeket). Addig viszont tényleg csak találgatni tudok.
  • Kandurex
    #1583
    Egyébként ti hol találtatok sárkányokat? Már mint felbérelni?
  • Tibbor
    #1582
    Hát Haas, nem amatőr szinten nyomod, az már biztos!
    No és merre van az a bizonyos Titánkönyv?Merthogy vannak már kincses térképeim, de nem tudom, az a bizonyos map nálam van-e?Ráadásul a Western és Eastern Island térképen szinte minden kisebb szigeten partra szálltam és rengeteg kincset kiástam már, de könyvet nem találtam még...
  • Kandurex
    #1581
    Csak mint egy erős mágus általános esetben 7 hexányi területre kb. 52500 dmg oszt le mágiával, addig a legübertápabb harcos max. 7000dmg ad le a rage -el egy körön belül értve.

    Azért ez a szám nagyon nem mindegy.

  • Zóanagyvarázsló
    #1580
    Legtöbben általában éppen a mágust dicsérik itt, de nem tudom, hogy ez mennyire igaz, látatlanban nem félteném a harcost a sok rage miatt. Hardon szerencsére mágussal sem tudok mindenkinek nekirontani, sőt az már kissé idegölő volt, mire egész törpföldön átsettenkedtem az őrjáratok között.
  • rotator
    #1579
    Ezzel én is így vagyok. Az új KB-ban melyik a legkönnyebb kaszt? Szokás szerint a harcos? Mert akkor azzal indulok neki. Úgy hallottam, a varászló kicsit hardcore lett. :)
  • Leland
    #1578
    Sziasztok! Nem ide tartozik, de azért érinti a fórumot/fórumozást. Hogyan lehet a nevem helyet animált kis banner-t berakni? Bannert már tudnék készíteni, mert van hozzá szoftverem, de hogy pakolom ide, hogy amikor írok akkor az látszódjon a fejlécben?
    Lehet, hogy láma kérdés, de tényleg nem tudom. Segítsetek please!
    Kösz!
  • Zóanagyvarázsló
    #1577
    Azt nem neked szántam, inkább áltlaánosságban (mert már olvastam hasonlókat), illetve konkrétan mama 2 jutatta itt eszembe ezeket a gyors és kissé szerencsétlen ítéletével.

    Az persze más kérdés, hogy ebből következik az is, hogy megfordítva sem másolásról van szó, de gondoltam, hogy nem feltétlen szó szerint érted.
  • Leland
    #1576
    Hi! A másolás szót valóban rosszul fogalmaztam, inkább elődöt kellett volna írnom, bár bevallom csak ezen a fórumon szereztem erről is tudomást, én nem ismertem az első KB-t.
    HoMM volt az első ilyen típusú játék amivel már volt szerencsém játszani és azt is imádtam.
  • Zóanagyvarázsló
    #1575
    Őket még nem is próbáltam. Általában sem a KB-ban, sem a HoMM szériában nem kedvelem különösebben őket. Én egyelőre legkönnyebben szeretném végigvinni, utána a játék ismeretében jöhetnek a komolyabb nehézségi szintek. Amúgy is fusztrál, ha valami időre megy.
  • rotator
    #1574
    Nekem csak az a bajom vele, hogy nagyon rá kell csapnom a kezemre, hogy ne az erdei népekkel vigyem végig, mert nekik lehet a legmagasabb a moráljuk. :D Egyébként impossible fokozaton a mai napig nem sikerült végigjátszanom. Vajon lehetséges egyáltalán 200 nap alatt? Főképpen, mivel Sahariában 1 lépés 1 nap.
  • Zóanagyvarázsló
    #1573
    Én csak belekezdeni szoktam, de mindig felbosszant, így végül feladom :)

    A HoMM-hez egyébként jár a KB is, megtalálható az első rész CD-jén a 'KB' könyvtárban. DOSBox javallott hozzá, XP-n szerintem el sem indul néküle.
  • rotator
    #1572
    A King's Bounty műfajteremtő volt 1990-ben, én azóta játszom vele, persze mostanában már csak emulátoron (C-64, bár elvileg van belőle PC-s verzió is), meg lecsökkent 1 végigjátszás/évre a ráta, na de majd most! :D
  • Zóanagyvarázsló
    #1571
    Az utolsó mondat véleltenül maradtr benn, de akkor már linkelem a Mobygames-en található adatlapját.
  • Zóanagyvarázsló
    #1570
    Angolul is elvetemült tud lenni néha :) Ráadásul bennemaradt elég sok fölösleges szóköz is, ez elég igénytelen színezetet ad a szövegeknek, pedig maga a játék aprólékosan kidolgozott, nem ezt érdemelné.

    Egyébként a koppintást emlegetőket nem igazán tudom mire vélni. Pontosabban tudatlannak tartom őket, mert a KB - ez is a régi is (volt az- alapvetően más stílust képvisel (értsd: még a műfaj sem teljesen egyezik, a játékmenet, az egész lényege pedig erősen más), ha bizonyos megszokott fantasy elemek között mutatkozik is átfedés. Persze tudom, a Company of Heroes is a Commandost utánozza, és a CoD is a Wolfenstein 3D-t...

    A heroes volt ennek a másolása, ha jól tudom ez még amigán ment a heroes előtt, de javítsatok ki, hanem így volt.
  • rotator
    #1569
    Megvettem, akkor ha valakinek meglennének az angol fájlok, azt megköszönném. :) Bár előbb azért kipróbálom magyarul, mennyire elvetemült.
  • rocsikzoli
    #1568
    Ok, már megvan!
  • rocsikzoli
    #1567
    Sziasztok! Tudom, hogy warez, sajnálom, de nagy szükségem lenne a játék magyarítására! Köszi a segítséget előre is!