2966











AMENNYIBEN TETSZIK A JÁTÉK VEDD MEG!
WAREZ hozzászólások a fórumról kitiltás eredményeznek!
HA MAGYARÍTÁSRA VAN SZÜKSÉGED, ÍRJ A TÉMÁBAN KÉRÉST!
  • dalmar
    #1646
    Megtudná nekem mondani valaki,hogy a fekete sárkányra miért hat az armageddon? Természetesen csak a sajátomra hat az ellenfél sárkányára nem.
    Elméletileg tűzbiztosnak kellene lennie,meg mágiabiztosnak...
    Ez elég bosszantó jelenség.
  • Szabi84
    #1645
    Próbáld meg más grafikai beállításokkal.

    Magyar verzióra lehet patchet és modokat tenni? Pl. azt ami felnöveli a betűk méretét stb.
  • rotator
    #1644
    Nem használsz valami hülye Cpucontrol jellegű progit?
  • weky
    #1643
    Sziasztok!

    Lenne egy technikai jellegű problémám. Megvettem eredetiben a játékot, egy ideig gond nélkül, a legmagasabb felbontáson ment, de 2 nap után véletlenszerűen kék halál képernyővel kifagy.
    A rendszerem bőven megfelel a kért gépigénynek. Megpróbáltam feltenni az 1.7-es patche-t, új videókártya drivert, de semmi változás. XP alatt nyomom, csak itt van gond, Vista alatt tökéletesen fut.

    A kék halálos hibaüzenet ennyi: INVALID PROCESS ATTACH ATTEMPT

    Találkozott már valaki hasonlóval?

  • balee4
    #1642
    Ok, köszi, akkor egyelőre míg nem találok jobbat, marad Feanora :)
  • HaaS
    #1641
    Szvsz próbáld ki mindet... olyan, hogy legjobb, nincsen. Ez a törpeasszony is poén... egy darab törpe egységet nem használok, tehát mondhatnók, hogy nem a "legjobb". Meg most gyött épp a harmadik gyerek... jól ledobta magáról a regáliát, azt most pakolhatom a fölös egységeket. Gáz.
    Najóccakát:)!
  • balee4
    #1640
    egy paplovag karinak, melyik a legjobb feleség szerintetek?
  • Kandurex
    #1639
    Thx :) bár ezek alapján is a Feanora a nyerő asszony...legalább is keveset brekkegett

    ...pár csók és mindig meglett nyugodva jól.

    Egyébként végigjátszottam, határozottan jó volt, az Elf város zenéje is a toppon volt, és ami nem meglepő, természetesen a Blizzard és a Square Enix is feltűnik a speciális köszönetek között, ami teljesen normális, ha jó játékkal játszik az ember.
  • csokasg
    #1638
    összes feleség, gyerekkel, mindennel :)
  • balee4
    #1637
    Szerencsés James-es küldit hogyan érdemes megoldani? Megöljem Vörösszakállt és akkor ingyen odaadja a térképet? Vagy: öljem meg inkább őt (vagy őt is, dupla XP :D) (100k-t nem fizetek ki a térképért)
  • Kandurex
    #1636
    Tényleg, milyen feleség jelöltek vannak a játékban? Főleg az érdekelne, hogy teljes gyerek "felszereléssel" mit adnak :)
  • HaaS
    #1635
    Megaszakad az ember szíve, kirúgni a szépséges Mirabellát. 3 gyerek: +5% leadership és +30% mana. Mindegy, törpével még úgysem voltam...

    Helyzetjelentés: lvl 16, elugrottam sárkányokért elfland-re, még mindig nulla vesztett egység. Így zöld sárkányokkal sokkal könnyebb (alapból 7 + kétszer 3 a fantomokkal). Sajnos alapból nem használhatom a Royal Thornokat és csemetéiket, meg semmi fel nem támaszthatót, pedig, ahogy írta is valaki, nagyon jók. Hiába gyártottam a rahedli lovagot és lovast, ők sem férnek be a csapatba... pedig vannak ellensárkányok (egyelőre csak 10-15). Az áldott griffjeimet pedig ugye leváltották a Green Dragonok... ehh.
    Na meg az ork sámánokat sem tudom használni, hiába jók: kicsit későn, de észrevettem, hogy utálja az egyik tárgy a fejüket, ami 10% bónusz XP. Ez van.

    Zóanagyvarázsló: ok, kösz az infót!
  • csokasg
    #1634
    azt csak a mágus tudja:) meg az alchemyt...
  • sequor
    #1633
    nincs arra mód, hogy paladinnal körönkét két varázslatot is megeresszen valahogy az ember fia? :(
  • rotator
    #1632
    Nagyon addiktív ez a játék... fel kell húzni a csörgőórát, hogy az ember éhen ne haljon mellette...
  • Szabi84
    #1631
    Szevasztok! Nekem is megvan végre a játék, nagyon jó a hangulata, olyan régen játszottam már a Heroes 3-al, de most visszatértek az emlékek:D Nagyjából olvastam a fórumot sokan írták hogy elég nehéz a játék, főleg harcossal. Namost én beszari módjára csak easy-n tolom, de adhatnátok pár tippet mire érdemes feltétlen figyelni harcos karakternél. Nehogy valami rossz elosztással elszúrjam a karaktert. Ja és a fordítás szerintem jól sikerült. Thx és kellemes ünnepeket
  • Zóanagyvarázsló
    #1630
    Tekercs nélkül is le lehet lépni a kalózhajók elől, nincs köze hozzá.
  • vsly
    #1629
  • Jocisan
    #1628
    Kellemes Ünnepeket!

    Kings Bounty: The Legend - Rajongói oldal:

    # RENDSZERKÖVETELMÉNY
    # A MOD
    # A DICSŐ MÚLT
    # TIPPEK & TRÜKKÖK, CHEAT
    # A 13 OBELISK HELYE
    # TRAVEL MAP
    # MAGYARíTÁS
    # FŐKÜLDETÉSEK

    TÉRKÉPEK
    # DARION
    # FREEDOM ISLAND
    # KORDAR
    # ELLINIA
    # LAND OF DEATH
    # DEMONS' LAND
    # MUROCK
    # EGYÉB HELYEK

    INNEN TÖLTHETSZ,NÉZHETSZ,STB. Jó játékot!!!
  • Micsu
    #1627
    Nekem mage-el 1 kör volt haas :)
  • ChristianID
    #1626
    Üdv!

    Sokadik (asszem negyedszerre) nekifutásra csak sikerült Haas-t lenyomnom...
    Elnézve itt a sok előttem szóló karakterlapját, nekem a paladin nagyon átlagosra sikerült a maga 15-16-15 értékeivel.. igazán sem nem erős, sem nem varázslózseni...
    Érdekes, hogy az utso csatát gejzír-soul drain és gizmo (!!) kombóval tudtam megcsinálni.. Jah, és a végén 1 pont híján lettem 5. a listán

    Nna, kellemes Ünnepeket!!
  • HaaS
    #1625
    Kellemest oda is stefan, szevasz.

    Mi sem játszunk vele annyira régóta... a szigeteken egyelőre a zászlók gyűjtögetésével foglalkozz, meg szedd föl a sok elhagyott ládát, ásd ki a rejtett kincseket stb. Sokkal nagyobb lehet a sereged, ha előbb körbenézel mindenhol és gyűjtögetsz. A szellemhajós küldetést mindenképp csináld meg, amikor a bocsánatért vissza kell menni a abbéhoz a temetőben, ha jól emlékszem, az nagyon sok tapasztalat volt, és nagyon rövid idő.
    Hogy milyen csapattal érdemes menni, az abszolút ellenségfüggő, nekem a különböző várakban minden fontos egységből van egy jó maroknyi. Ami biztos, hogy a vérfarkas elfek azok _nagyon_ jók Freedom Islandon, volt olyan várfoglalás, ami nélkülük lehetetlen lett volna veszteség nélkül. Szóval élőhalottak ellen papok és társai, alacsony szintűek ellen vérfarkas, ordít egyet aztán jóvan... majd alakul.
    Nem rossz a csapatod, bár a lovagok azon kívül, hogy bírják az ütést, a sárkányokig szvsz haszontalanok, sokkal jobb egységek is vannak... Evil Beholder pölö.
    Jamest eddig mindig levertem, most is. Igazából csak az XP miatt.
    A mágus az erdőben szerintem bugos, ha túl sok pénzed van, akkor írja ki, hogy nincs elég. Az ezüst kard egyébként +30% sebzés élőhalottak ellen, lehet, hogy nem éri meg a rúnákat, amiket kér érte.
  • stefan
    #1624
    Hali!

    Először is BOLDOG KARÁCSONYI ÜNNEPEKET mindenkinek!!!!!

    Én nem olyan rég játszok vele, és lenne egy-két kérdésem, remélem tudtok segíteni.
    Az első pályáról csak kb négy küldim maradt meg mert az ellenfelek lehetetlen vagy nagyon erősek, bár a varázsbotot azt már próbáltam megszerezni, de túl nagy volt a veszteség.
    A szigeteken járok és nem nagyon tudok kit legyakni mert igen erősek az ellenfelek. 29 főmágus, 22 lovag, 19 alkimista törp, 115 pap, 82 királykígyó és még meg van a 14 lovas sértetlenül az első pályáról. Ti milyen csapattal toltátok a szigeteken, vagy kiket érdemes megvenni?
    A szerencsés Jemes-t levertétek vagy kifizettéte a 100k-t?
    Ja és még valami, van egy ezüst kard a Verloni erdőbe amit a mágus csinált de ki kéne fizetni, meg van hozzá minden még is azt mondja hogy nincs elég pénzem.

    köszi
  • Tibbor
    #1623
    Kösz az infót a tekercsről, már rémlik is az a vízbe csúszott ház!

    Mellesleg most rémlik csak, hogy az első végigjátszásnál mennyi mellékküldit hagytam ki.Pontosabban, nem kihagytam, csak nem mentem vissza olyan NPC-khez a már bejárt területeken, akik újabb questeket adnak.De így még érdekesebb!

    Amúgy az azért jelzi a játék zsenialitását, hogy ennyi idővel a megjelenés után más progik topikja már rég behal, itt meg még mindig nyomják a sódert a fanatikusok...!
  • vsly
    #1622
    Magyarításra lenne szükségem....
    Tud valaki segíteni?...
    Előre is köszi...
  • HaaS
    #1621
    Akkor jól van, megtaláltad... nem sok dologra jó, az egyik, hogy skellie archerekre is hat, a másik meg a gigászi méretű medvecsapatokat helyből bealtatja...
    A patkánybifsztek meg a törp bányászoknál van, az elején még mikor a térképért mész a fő küldetáshez. Kemény 50 aranyért adnak egy darabot, csak ki kell venni a szájukból, és a hatása permanens: -50leadership +2mana és +2rage. Később kapható törpöknél is, bolti anyag, 30 vagy inkább 40 arany asszem, itt már tömegcikk, teszkós.
  • Micsu
    #1620
    Sztem meg nagyon kemény, én 5000-6000 sebeztem 1 lövéssel minden egységen akkor számold ki hogy 4x simán tudtam lőni, keményebb egységekre toltam azt a tűzsebzést okozó mist varázslatot ami csökkentette a tűzzel szembeni ellenállásukat és még többet ütött rajtuk az armageddon! Egy csatában simán tudtam 4et tolni (3. körben már megvolt a mana regenerálódás miatt) és ha mind a 4et el lőttem akkor már nem sok egysége maradt, azokat más varázslattal + ragel + még az én egységeimmel minden nehézség nélkül lenyomtam! A másik az hogy nem volt csak 2 slotban egységem! Az uccsó pályán így vertem szét mindenkit pillanatok alatt! Persze ahol sok démoni egység volt ott nem volt jó ez a taktika viszont minden máshol igen! Én karakteremmel ütött ez a taktik!
  • Kandurex
    #1619
    Armageddon nem jó, saját egységet is sebzi és 6k sebzésnél ez majd 2k dmg ami nem elhanyagolható...még a fekete sárkány mágikus immunitásán is átüt (ami megjegyzem furcsa, bár, további ilyen furcsaság, hogy a manó tornyok is tudják lighting -el sütni szegény feketét). A 4k sebzés 20 sárkány ellen semmit nem ér. Nagy csapatok ellen, különösen itt a vége felé szerintem nem létszükség a káosz mágia, inkább az apró, de hatásos trükkök, phantom, különböző mass kategóriás varázslatok, meg ilyenek...

    (néha keverem az angolt a magyarral, sry --->phantom, lighting stb,. sry)
  • Micsu
    #1618
    armageddon? :)

    nekem is 40et szed le, de csak akkor jó ha nagy tömeg ellen tod használni és csak 1 enemyt sebez, a tűz eső is jobb, 4000 körül sebzés azért elég jó területre
    ha ennyire bejönnek a rageek miért nem harcos karaktert indítottál? :P
  • Kandurex
    #1617
    Mondjuk a kaszásnak a lélek lopó skillje nem rossz, most 40% -ot vesz el...mutass jobb spellt ellene :)
  • Micsu
    #1616
    Megtaláltam a vége fele, szinte nem is használtam, a heroes sorozatban meg nagy favorit volt :P

    Szintlépésnél ált akkor adott be mana választási lehetőséget ha rage vagy mana közül választhattál akkor meg inkább a mana főleg hogy mageel toltam, egyszer adott szellemi képesség mellé mana választási lehetőséget de akkor meg azért választottam a manát mert sokat adott

    ezt a patkány evést ezt nem ismerem :P
  • HaaS
    #1615
    Most csináltam meg én is a kvesztet a +20 manás képért, de nem tudom viselni sajnos, fontosabb a többi cucc. Megtaláltad végül a Blind-ot?

    Nem tudom egyébként megéri-e manát vagy rage-et választani szintlépésnél. Tizenikszedik szint körül kap(hat) az embör 600 leadershipet. Namost megeszek három patkányt az -150 leadership, de +6 mana ÉS +6 rage.
  • Micsu
    #1614
    55ös

    9-15ös szinten vannak a szellemeim, fekete jukat tudok tolni, de a rage varázslatok megsem közelítik a spellek erejét
  • Kandurex
    #1613
    Akkor viszont nem sok haragod lehetett, pedig azok a képességek is jól jönnek!
  • DooDoo
    #1612
    Nekem a játék végéig az egyik legtápabb egységem a Thorn Hunter (lövöldözős növény) volt, volt vagy 1800 a végére, és durvábban sebzett mindenkinél :) Főleg mivel volt egy töviskoronám, vagy mi, ami adott a sebzésükhöz...
  • Micsu
    #1611
    A játék végén 27. szinten 144 manám volt alapból, volt egy festmény ami 20 manát adott, egy koponya ami 10et + egy sisak ami 5öt így a végén 179 manám volt! Körönként 9 vagy 10 manát nyertem vissza harcban, képesség + tárgyak miatt!
    Ha szintet léptem és harag + mana között kellett választani akkor mindig a manát válaszoztam, a végén még az egyik szintlépéskor a szellemi képesség helyett is a +9 manát választottam! Ezen kívül volt mikor könyvnél nem szellemit kaptam hanem manát + vannak mana lelő helyek amik ugyancsak adnak pár plusz manát! 179 manával + 31es szellemi képességgel + képességből +50% harci varázslat erő + tágyakból +35% harci varázslat erő és egy armageddon ilyen 5000-6500 körül osztotta az ellent indításkor kétszer! A végén már csak két slotban voltak embereim, amik jól bírták a tüzet!
  • HaaS
    #1610
    Tibbor: Bevallom, semmi más fórumot nem néztem még a játékkal kapcsolatban, tehát nem száz százalék, hogy tökéletes az infó: a Power of Water spell az nem tanulható, tényleg quest item, de nincs hozzá quest. Valamelyik kalóz elejt információt egy hajóról, amely egy lecsúszott falu mellett van a mélyben, na azt lehet vele felhozni (innen van az első Sacrifice-om asszem keleti szigetek nyugati oldal egyébként). A szám mellette az csak darabszám... én azért tartok egyet még magamnál, hátha valahol még jó lesz valamire. Aztán a másik felhasználási módja (bár nem próbáltam) az a rohangáló kalózhajók esetében gyön elő: alapból a hajók ugye nem támadnak, de ha rájuk klattyintasz, és nem fizetsz, akkor bunyó van. Namost ha van nálad nálad ilyen scroll, akkor asszem van egy dialóg opció, hogy használod a tekercset, azaz el tudsz szelelni előle. Ez még egy előző játékmenetből rémlik, sosem próbáltam ki. Ténlyeg azt is meg kéne néznem, mi van ha fizetek midegyiknek egyszer, hátha valamelyik elejt valami infót vagy ad questet.
    Egyébként haladok én is, lvl14, törpös vár elfoglalása jön a főkvesztből. Visszanéztem Eastern Freedom Islands-be a Underground Cave-be ahol az a marha sok undead van, de meg sem próbáltam, még mindig túl erősek. Szal megyek vissza törpékhez. Poénból, rage nélkül megpróbáltam a lvl12 medúzát a fővárosban a tournamenten... csak röhögtem, mikor megláttam a 91 darab lvl 2 swordsmanjét. Így hát ez is megvolt. Veszteség nuku. Majd arra a baromi nagy pókra leszek kíváncsi még a törpöknél, az is agyalás lesz. Ja meg közben felnyomtam 40-re a lovasokat/lovagokat, várom már a sárkányos ütlegelést.
  • Kandurex
    #1609
    no, megyek még egyszer körbejárom!
  • Kandurex
    #1608
    ...egyébként hogy lehet ez a 150 manna dolog? Mert én is elég jól fejlődtem és keresgéltem a tárgyakat, de a 150 manna az kissé erősnek tűnik...Hogy jött össze? Írd pls!
  • Landor
    #1607
    valaki dobjon priviben pls magyarítást!
    thx