705
  • 89
    #585
    Ez hülyeség, ennyi erővel bármelyik más könyvre is mondhatom, hogy kitaláció...

    Amúgy Tiberius neked is ajánlom: A Da Vinci-kód titkai <--- dok.film, nézzétek meg
  • Tiberius B
    #584
    A szerző hitelességéről legtöbbet egy idézet mond a Digitális erőd c. könyvének hátlapján: egy amcsi fejes megemlítette (nem szó szerint), hogy: A KÖNYV FÉLELMETESEN KÖZEL VAN AZ IGAZSÁGHOZ, OLYANNIRA, HOGY AKÁR IGAZ IS LEHETNE, hmm,hmm
  • Tiberius B
    #583
    Érdekesség:
    Fennmaradt korabeli elbeszélés szinte nincs is, vagy nagyon nehezen fellelhető, azt hallottam, a rómaiak (asszem) kiírtották a Júdeai zsidókat, azóta nem voltak ott, egészen Izrael megalapításáig
    Mégegy: Egy elmélet szerint Amerika nem (a kis p*c) Amerigo Vespucci-ról kapta a nevét, hanem onnan, hogy "a merika" vmi olyasmit jelent egy nyelven, hogy szent föld, érdekes, hmm,hmm
    Egyébként az is érdekes volt mikor elolvastam a wikin (asszem) a Da Vinci kódról szóló szócikket, vagy a Dan Brown-ról szólót, na de az a lényeg, hogy a csávó diplomás művészettörténész, hmm,hmm
  • totya4
    #582
    A bibilia is egy kitalált történet amivel nagyon sok ember kereste/keresi gyennyesre magát, és iszonyatos hatalommal jár, meg emberek hülyítésével :)
  • BiroAndras
    #581
    "Na de mindegy, hagyjuk ezt abba, úgysem tudjuk itt eldönteni."

    Miért olyan nehéz eldönteni? Ez egy tök triviális eset : egy kitalált történet, amivel valaki gennyesre kereste magát.
  • BiroAndras
    #580
    "És miért főleg csak az egyik oldalán?"

    Pl. hogy ne legyen túl szimmetrikus. Ezer féle dolgot jelenthet egy ilyen apróság.

    "Talán csak véletlenül azon az oldalán, amelyiken egy amúgy is nöies alak áll?"

    A történészek szerint Jánost mindenhol nőiesnek ábrázolják.

    "Talán olyan buta lett volna Da Vinci, hogy ilyen félreértésekre okot adó hibát ejt egy igen fontos festményen?"

    Érdekes, eddig senki sem értette félre.

    "Viszont olyan szavakat használnak az ő érintkezéseikre, amik bennsőségesebb kapcsolatra utalnak, mint a többiekkel kapcsolatban."

    Igen, bensőségesebb, de ez nem jelent feltétlen szexualitást.

    "Én csak az újabbal kapcsolatban hallottam ezt (valami francia nacionalista hamisította állítólag, ill. valószínűleg), a régiekkel kapcsolatban nem."

    Melyek a régebbiek?

    "Állítólag... (De erről nem tudok valami sokat.)"

    Én se tudok róla semmit, ezért írtam, hogy állítólag. De azért mégiscsak hitelesebb ember mondja ezt, mint egy regényíró. Ha nem hiszed, utánna lehet nézni.

    "És ez miért olyan fontos?"

    Mindössze azért, mert ez a könyv(ek) alapja...

    "Láttad pl. azt, amit Tiberius B is említett?"

    Azt konkrétan nem. Mivel e címe ugyanaz volt, mint egy másiknak, amit láttam, azt hittem a film is ugyanaz. De a Pál apostol viselt dolgairól hallottam már korábban. Azzal nincs is semmi probléma, elég jól alátámasztható korabeli forrásokkal.

    "Vagy láttad azt, amiben pár tárgyi emléknek, és más effélének konkrétan utánajárt egy riporter?"

    Többet is láttam. Konkrétan mindről kiderült, hogy nem egészen úgy van, ahogy a könyv leírja. A legjobb esetben azt lehet mondani, hogy elvileg nem zárható ki, hogy úgy történt. Ez egy regénynek bőven elég, de ahhoz hogy hiteles legyen édeskevés.
  • dez
    #579
    Helyesbítek: nem feltétlenül túl sokat. De nem csak az időtől függ.
    (Nem nagyon van ember, aki ennyi ideig újra és újra belefektetné az időt és szándékot a semmiért. És ennyi idő alatt már akkor is történik valami, ha valaki csak malmozik naponta fél órát - közben persze nem járatja össze-vissza az agyát.)
  • dez
    #578
    Persze hogy. :)
    Azért nem dícsekvés, mert önmagában ez sem jelent adott esetben semmit.
  • dez
    #577
    (Megjegyzem, akkor már én sem homokoztam, bár ez lényegtelen, mint tudjuk, a kor [önmagában] nem érdem. :))
  • Tiberius B
    #576
    papír
  • utility
    #575
    persze
  • dez
    #574
    Bocs, de a meditációt vagy nem csináljuk, vagy "kipróbáljuk", vagy csináljuk... :) Ha rendesen csináljuk, akkor idővel (kinél hosszabb-kinél rövidebb) megvannak az eredményei. Először kisebb eredményei, aztán nagyobbak.

    (Én úgy 8-9 éve csinálom. De nem szeretném, ha úgy tűnne, hogy dícsekedni akarok ezzel. Csak mint tényt írtam le.)

    Természetesen nem a jóga az egyedüli úgy az üdvösséghez. Hiszen ez csak egy módszer a sok közül.
    Hozzáteszem, vannak kiegyensúlyozatlan meditációk, amik távolról ahhoz hasonlíthatók, mintha pl. csak a bicepszére gyúrna az ember.
  • espfan
    #573
    A meditáció nem rossz.

    A davincsikód viszont igen.


    www.igenhir.hu
  • Epikurosz
    #572
    "Na ne nevettess! :D A meditáció nem olyan, amit csak úgy kipróbálunk. "

    Te ne nevettess engem. Szerintem, én már akkor meditáltam, úgy 1978-ban ?, amikor te a homokozóban játszottál a fütyiddel. :-))
    Akkor olvastam el életem első jógakönyvét, ugyanis, és bepróbálkoztam. Persze, nem állítom, hogy sikerült is. De amúgy miért is lenne a jóga az egyedüli út az üdvösséghez?

    Különben, alapvetően igazad van: a meditáció jótékony hatású, ma is meditálok, csak egyéni stílusban, és nem is biztos, hogy jól csinálom, de ez van. A börtönökben is kellene tanítani!

    Úgy tíz éve leült mellém a parkban egy idős úr. Nem, nem "azt" akarta, 1xűen Jehova tanújaként meg akart téríteni.
    Hallgattam egy kicsit, majd nekiszegeztem a kérdést:
    - Uram, maga miért lusta? Azt hiszi nekem van szükségem megtérésre? Miért a könnyebbik utat választja? Menjen inkább a börtönbe, azokat az embereket térítse meg. Ja, hogy az nehezebb...
  • dez
    #571
    Na de mindegy, hagyjuk ezt abba, úgysem tudjuk itt eldönteni. Vagy ha azt hiszed, akkor is felesleges.
  • dez
    #570
    "Persze, az ott van. De az értelmezése sok féle lehet. Pl. nem is V, hanem M, meg akár más is. Sokkal egyszerűbb magyarázat, hogy azért van Jézus két oldalán üres hely, hogy kiemelje az alakját."

    És miért főleg csak az egyik oldalán? Talán csak véletlenül azon az oldalán, amelyiken egy amúgy is nöies alak áll? Talán olyan buta lett volna Da Vinci, hogy ilyen félreértésekre okot adó hibát ejt egy igen fontos festményen?

    "A bibliakutatók szerint az eredeti szövegekben nincs konkrétan leírva, hogy szájon csókolták volna egymást, ez csupán feltételezés."

    Viszont olyan szavakat használnak az ő érintkezéseikre, amik bennsőségesebb kapcsolatra utalnak, mint a többiekkel kapcsolatban.

    "Azt mondták, hogy azokat a dokumentumokat is hamisították. De ha te másképp tudod, szólj."

    Én csak az újabbal kapcsolatban hallottam ezt (valami francia nacionalista hamisította állítólag, ill. valószínűleg), a régiekkel kapcsolatban nem.

    "1. Maga a "Szent Grál" kifejezés állítólag először egy XIII. századi romnatikus regényben fordul elő."

    Állítólag... (De erről nem tudok valami sokat.)

    "2. A "Szent vér" kifejezés pedig egy középkori fordítási hiba következménye."

    És ez miért olyan fontos?

    "Az nem lehet, mert én nem láttam ilyet."

    Láttad pl. azt, amit Tiberius B is említett? Vagy láttad azt, amiben pár tárgyi emléknek, és más effélének konkrétan utánajárt egy riporter? (Bár ez utóbbiak nem bizonyító erejűek, csak azt mutatják, hogy nem az újjából szopott mindent az író. Meg akiktől vette az ötletet, azok sem.)

    " "Nem hiszem, mert én láttam azokat, amiket te említettél. De már azok jópár hárítása is eléggé átlátszó."
    Szóval nem láttad, de anélkül is tudod, hogy átlátszó."

    Nem tudni olvasni?
  • BiroAndras
    #569
    "Hogy a legegyszerűbbel kezdjem: a híres "V" az Utolsó vacsora c. képen."

    Persze, az ott van. De az értelmezése sok féle lehet. Pl. nem is V, hanem M, meg akár más is. Sokkal egyszerűbb magyarázat, hogy azért van Jézus két oldalán üres hely, hogy kiemelje az alakját.

    "Aztán a csókokról Jézus és Mária Magdolna között. (Másokkal kapcsolatban nem említenek ilyet, tehát vele bensőségesebb volt.)"

    A bibliakutatók szerint az eredeti szövegekben nincs konkrétan leírva, hogy szájon csókolták volna egymást, ez csupán feltételezés.

    "Korai feljegyzések szerint a Sion rend is létezett (legalábbis évszázadokkal ezelőtt - későbbi újjáalapítása attól még lehet csalás)."

    Azt mondták, hogy azokat a dokumentumokat is hamisították. De ha te másképp tudod, szólj.

    Egyébként ezek lényegtelen részletek azokhoz képest, amiket már korábban írtam.
    1. Maga a "Szent Grál" kifejezés állítólag először egy XIII. századi romnatikus regényben fordul elő.
    2. A "Szent vér" kifejezés pedig egy középkori fordítási hiba következménye.

    "Az összes csatornán."

    Az nem lehet, mert én nem láttam ilyet.

    "Nem hiszem, mert én láttam azokat, amiket te említettél. De már azok jópár hárítása is eléggé átlátszó."

    Szóval nem láttad, de anélkül is tudod, hogy átlátszó.
  • dez
    #568
    Meditációval, vagy egyszerűen mély ellazulással, ezek pszichés és fiziológiai hatásaival is lehet fizikai (vagy épp lelki) betegségeket gyógyítani. Vagy csak úgy "magától", vagy (ön)szuggessziókkal. Vagy pl. hipnózis közbeni szuggessziókkal. (Bár ez már rázósabb, nem teljesen veszélytelen.) Vélhetően Jézus tevékenységében is nagy szerepet játszott a szuggesszió. Persze nagyon mélyen ismerte ezeket a dolgokat, talán mindenkinél jobban. Valószínű veleszületett képesség volt, és még hozzá is tanult. Az biztos, hogy nem mindennapi ember volt.
  • dez
    #567
    A kisagy végülis főleg a testi ingereket szűri. Lehet, hogy az a lebeny meg mást. Viszont a meditáció az egész agyra hat, a megvilágosodás nem csak egy lebenyen múlik. Ugyanakkor nemrég derült ki, hogy a rég óta meditálóknál a halántéklebenyek jóval aktívabbak a szokásosnál, sőt vastagabbá is válik. De ez leginkább a koncentrációs készség erősödésével áll összefüggésben.
    Az a különkiadás papír formájú? (Így hirtelen nem találtam a neten.)
  • Tiberius B
    #566
    Asszem, reggel van, áááh!
  • Tiberius B
    #565
    Adalék Jézushoz: állítólag a vak kivételével nem kézrátétellel, hanem szavakkal gyógyított, tisztában volt a szavak tényleges erejével, és ismerte hogyan aknázza azt ki. Érdekes. Ja meg plusz info volt Giordano Bruno-ról asszem, hogy ő ennek a "mágiának" a könyvét fordította (meg asszem művelte is magas szinten, de ez végképp nem bizti):-)
  • Tiberius B
    #564
    Nemtom, én ezt olvastam a National Geographic agyról szóló különkiadásában. Ott a kisagyról asszem nem volt szó, de vmire emlékszem róla, a kisagy nem mást szűr, meg írányít? Nemtom, ha ezt is, akkor valószínűleg más-más szinten, vagy más-más dolgot szűr a kettő.
  • dez
    #563
    Hát ja, attól, hogy Jézus "emberebb" volt, mint be van állítva, örök igazságokat mondott, amiket nem a hétköznapi emberi elme szült. (Viszont mások fejében is megjelenhetnek.)
    Csak sajnos nagyon sokan vannak, akik csak akkor fogadják el ezeket (viszont ők szó szerint, vagy pl. ha félremagyarázzák nekik, azt is - fanatizmus), ha azt "egy isten mondta személyesen", de ha csak egy másik ember... Ez szvsz azért van, mert maguk nem fogják fel maradéktalanul a kijelentések mély igazságát és nagyságát (az nem is "egyszerű" dolog). Csak félelemből engedelmeskednek.
    A profi meditálók meg Jézus tanításait is sokkal jobban megértik...
  • dez
    #562
    "Az ima nem csak kérés, van hálaadó ima is."

    Oké, igaz. És ez már egy fokkal mélyebb dolog.

    "A baj veled is az, hogy általánosítasz. A keresztények is, ahány ember, annyiféle."

    Magamban nem teljesen így gondolkodok, de nem írhatom le az összes gondolatomat. Ugyanakkor úgy gondolom, van benne igazság. De nem is az egyes emberekre gondoltam igazán, hanem a sok vallási vezető hozzáállására.

    "A meditációval kapcsolatban: én is kipróbáltam, érdekes, de ennyi."

    Na ne nevettess! :D A meditáció nem olyan, amit csak úgy kipróbálunk. Persze megteheted, hogy törökülésbe ülsz, és elkezded mondogatni, hogy "omm", és azt képzeled, hogy most meditálsz. De persze nem. A meditáció elsajátítása akár évekig is tarthat, és akkor még éppen csak elkezdted.

    "Amúgy a keresztény vallásom sem igazán gyakorlom, akkor miért épp meditálnék? Sok ember így van ma ezzel: gürcölünk, próbálunk megélni, lakásra, autóra gyűjtünk"

    Talán hogy első körben ráébredj, hogy nem ez az emberi élet célja?

    "akinek gyereke van azokat neveli."

    Ez mér egy fokkal jobb, kivéve ha olyan rosszul csinálja, hogy a gyereke 15 éves korára rabló lesz, vagy más efféle.

    "Mások meg meditálnak. Jól van ez így. Csak bűnözés ne lenne..."

    Ha mindenki legalább kicsit ismerné a meditációt, valószínű nem lenne bűnözés sem.
  • dez
    #561
    "Agykutatók sok évtizedes vizsgálatai mutatták ki, valamint azt is, hogy meditációval az agytevékenység balra tolódik, és ez egyfajta "objektív általános boldogságmérőként" nézhető, ezek szerint a tibeti buddhista szerzetesek a mérhető legboldogabb emberek a világon. :-)"

    Épp ma voltam egy buddhista szemléletű kutató előadásán. Megemlítette ezt a mérést is, és nem volt róla jó véleménye. Nem fejezi ki jól a dolog lényegét.

    "A fali lebenynek meg a bemeneti információk szűrése a "feladata", úgy mint, hogy ez a zaj nem fontos, ergo nem tudatosul, na ez a hang fontos, ez tudatosul"

    Hát... Én úgy tudom, a kisagy feladata ez a fajta szűrés.

    "És bizonyos tevékenységekkor ennek a lebenynek a vérellátása csökken, illetve megszűnik, ilyenkor az embert baromi sok inger rohamozza meg, ezt a tudatnak vhogy fel kell vhogy fognia, ergo olyan mintha megvilágosodnánk, hirtelen ráébredünk dolgokra, sok-sok minden tudatosul, ami addig nem..."

    Ezt megintcsak a kisaggyal kapcsolatban lehet elmondani, LSD hatására. De egy LSD-s élmény még messze nem megvilágosodás.
  • dez
    #560
    Na igen, az pl. nem volt olyan "na most jól megcáfoljuk" indíttatású.
    Az igazán elmélyűlt ima nem más, mint meditáció. Viszont még eléggé irányított, így még nem tud igazán kikapcsolni az akaratlagos elme.
  • dez
    #559
    "Konkrétan mi igaz belőle?"

    Hogy a legegyszerűbbel kezdjem: a híres "V" az Utolsó vacsora c. képen. Aztán a csókokról Jézus és Mária Magdolna között. (Másokkal kapcsolatban nem említenek ilyet, tehát vele bensőségesebb volt.) Korai feljegyzések szerint a Sion rend is létezett (legalábbis évszázadokkal ezelőtt - későbbi újjáalapítása attól még lehet csalás). És még jópár dolog, nem tudom mindet felidézni.

    "Pontosabban?"

    Az összes csatornán.

    "Ugyanezt mondhatnám én is rólad. De jelen esetben én komolyan nem láttam ilyen filmet, pedig megnéztem mindet ami csak volt."

    Rólam? Nem hiszem, mert én láttam azokat, amiket te említettél. De már azok jópár hárítása is eléggé átlátszó.
  • 89
    #558
    "sőtt első áldozó is voltam"

    inkább ne lettél volna, hogyha így gondolkodsz...

    "de én még nem láttam se angyalt,se az égből leszállni valakit és csodát tenni"

    Én meg még nem láttam a levegőt, nem láttam a rádióhullámokat, nem láttam a többi naprendszert, nem láttam még a gravitációs erőhatást, Istent sem láttam még, angyalt sem...Akkor ezek szerinted nem létező dolgok?

    "de csodát még senki nem tett"

    Ezt honnan tudod ilyen biztosan?

    "És mivel Jézus nem lehetett más csak egy halandó,miért ne lehetett volna családja.Aki végigondolja az érti,de a fanatikus hívők fújják csak a magukét"

    Ismét hatalmas bizonygatások... Én is ezt kérdem? miért ne lehetett volna családja? Jézus (kereszténység szerint) valóságos Isten és valóságos ember volt. Mi van akkor ha volt felesége (esetleg gyermekei)? Ez szerintem az én hitemen semmit sem változtat.
  • Epikurosz
    #557
    Az ima nem csak kérés, van hálaadó ima is.
    A baj veled is az, hogy általánosítasz. A keresztények is, ahány ember, annyiféle. Nekem pld. semmi bajom más vallásokkal.
    A meditációval kapcsolatban: én is kipróbáltam, érdekes, de ennyi. Amúgy a keresztény vallásom sem igazán gyakorlom, akkor miért épp meditálnék? Sok ember így van ma ezzel: gürcölünk, próbálunk megélni, lakásra, autóra gyűjtünk, akinek gyereke van azokat neveli.
    Mások meg meditálnak. Jól van ez így. Csak bűnözés ne lenne...
  • Tiberius B
    #556
    Agykutatók sok évtizedes vizsgálatai mutatták ki, valamint azt is, hogy meditációval az agytevékenység balra tolódik, és ez egyfajta "objektív általános boldogságmérőként" nézhető, ezek szerint a tibeti buddhista szerzetesek a mérhető legboldogabb emberek a világon. :-)
    A fali lebenynek meg a bemeneti információk szűrése a "feladata", úgy mint, hogy ez a zaj nem fontos, ergo nem tudatosul, na ez a hang fontos, ez tudatosul
    És bizonyos tevékenységekkor ennek a lebenynek a vérellátása csökken, illetve megszűnik, ilyenkor az embert baromi sok inger rohamozza meg, ezt a tudatnak vhogy fel kell vhogy fognia, ergo olyan mintha megvilágosodnánk, hirtelen ráébredünk dolgokra, sok-sok minden tudatosul, ami addig nem...
  • Tiberius B
    #555
    Új info: a vízet borrá váltosztatni: szólás a korban, jelentése: feldobni az ünnepet
    A meditáció és ima, ja igaz, szerintem is, csak éppen nem mindenki ugyanúgy definiál bizonyos dolgokat, lásd meditáció.
    A kiválasztott nép duma=önszuggesszió, optimizmusra ad okot.
    Ja és jó volt az RTL-en a DaVinci-kód feltörése c. műsor, abban volt pl. hogy egyedül Pál akart egyházat, és egyedül ő akarta, ogy nem-zsidók is lehessenek keresztények.
    Érdekes volt.
  • Tiberius B
    #554
    Mielőtt elolvasnám az újabb hsz-eket, elnézért kérek, ha hülyeséget írtam, gyakran előfordul, és előre is köszönöm, ha vki kulturált formában fogalmazta meg kritikáját.
  • BiroAndras
    #553
    "Szeretem az ilyen totális, és enyhén szólva erősen túlzó kijelentéseidet... Nem lehetett mind téves, mert jópár dolog igaz."

    Konkrétan mi igaz belőle?

    "Itt-ott, mindenütt."

    Pontosabban?

    "Neked valami különleges érzéked lehet ahhoz, hogy mindenből csak azt lásd, ami pontosan egybeesik az elvárásoddal..."

    Ugyanezt mondhatnám én is rólad. De jelen esetben én komolyan nem láttam ilyen filmet, pedig megnéztem mindet ami csak volt.
  • dez
    #552
    Látod, én veled sem értek egyet. :)
  • MaryKate
    #551
    Helló mindenki!
    Nem tudom hogy ki hogy gondolja,de én ogen érdekesnek találom a könyvet,és a filmet is szeretném megnézni,mert nem hülyeség.Én is meg vagyok keresztelve,sőtt első áldozó is voltam,de nem hiszem hogy isten teremtette volna a világot,a tudósok ezt még jobban tudják.Az más dolog,hogy az ember megalkotta a saját képére azt a természet feletti erővel rendelkező személyt,akihez fordulhat ha már nem bírja a megterhelést.Én is szoktam mondani,hogy"Oh istenem",de nem azért mert azt akarom hogy isten segítsen,mert nem tud.Az én problémáimat csak én tudom megoldani.Isten az én definícióm szerint mindenkinek a lelkében van,ha megalkotta és ez által a tudat által könnyebbnek érzi a problémája megoldását.Pszichológia.A lelkünk és az agyunk nagyon fura,érdekes, és feltáratlan terület,de én még nem láttam se angyalt,se az égből leszállni valakit és csodát tenni.Jézus lehet hogy valós személy volt,sőtt,sok embert hívtak akkoriban Jézusnak,de nem hiszem el hogy a vízből bort csinált és lábraállította a nyomorékot.Élt,hirdette a vallását,de csodát még senki nem tett.Akkor most is ráférne a világra a sok jótett.Minden ami hit,a lelkünkből ered,ebbe kapaszkodunk megőrülés helyett.És ez természetes,de ebből a híres nagy papok pénzt csináltak és mások öltek!Ez a vallás?Az isten ilyen kegyes,hogy öljenek érte??Én nagyon tisztelem azokat a papokat,akik igazi jó tanácsadók!Akik nem a hitet sulykolják beléd,hanem a lelkedet erősítik.Jobbak lehetnek mint az agyturkászok(bár én még nem jártam egynél sem)és ingyen van,szívből!!De csak jó papoktól,akik inkább emberek!!
    És mivel Jézus nem lehetett más csak egy halandó,miért ne lehetett volna családja.Aki végigondolja az érti,de a fanatikus hívők fújják csak a magukét,Aki reálisan gondolkozik nem hisz a csodában,csak a lélek erejében.
  • totya4
    #550
    Hát elhiszem hogy no comment :) Ha hagyod el lesz magában.

    #534
    "nagyon sok professzor, egyetemet végzett diplomás ember is vallásos"

    Ez az indoklás már máshol is felbukkant, elmagyarázná valaki pontosan, hogy miért számít egy dolog elfogadottnak (megbecsültnek?), ha azt egy egyetemet végzett ember végzi?

    Most nem példálózok olyanokkal akiket nem ismertek...de ott van pl a Havas nevű ürge, az ha jól tudom tanít is, na az pl nem ámít el engem annyira hogy követnem kéne :) Szóval miért is? Egy embert nem az minősít hogy mit csinál, és hogy viselkedik más emberekkel? Csak az számít, hogy valamikor fiatalon elvégzett egy iskolát, és onnantól kezdve ő "etalon" vagy mi? :)
  • dez
    #549
    LOL. No comment.
  • grobo2
    #548
    az a helyzet hogy nem vagy tisztában semmivel...és azthiszem nem vagy pszichodoki sem...csak annak érzed magad!meditáció????mi az a meditáció???
    tudod te honnan jött a budhizmus, és mért?
    rózsafűzér imádkozás az meditáció, önszugesszió????
    Jól vagy te, őszintén?
    a Davinci kód egy baromság, node lassan te is kezdesz felérni arra a szintre(szóval írj könyvet és milliomos leszel)
    szóval először próbálj vmit érteni is a kereszténységből, meg olvasd el néhány vallásnak a történetét, aztán szívesen külön is beszélgetek veled...(ha végre nem állítasz hülyeségeket)
    különben meg az őskeresztények nem meditáltak(én ilyet legalábbis Szt.Pálnál se olvastam, meg máshol sem) hanem imádkoztak és dolgoztak!(lsd bencés jelmondat: Ora et labora=imádkozzál és dolgozzál)
    és az ima nem egy egyoldalú kérés...hanem párbeszéd Isten és közötted!A kérdés hogy tényleg hiszed-e?
    mert csak úgy van értelme!
    És én majd szívesen megnézem a filmet...mert mesefilmeket mindig is csináltak jókat,és merem remélni hogy legalább mesefilmnek jó lesz...(hamár 98%-a nem azt igazságra épül...)
  • dez
    #547
    Nem az előítéletem szülte, már több vallásostól kaptam ezt válaszul. De tényleg túloztam kicsit, a többiek azt hiszik, vallásosként nekik semmi közük a meditációhoz. És ebben a hitben hagyják meg őket. Jó esetben a rózsafűzér-imát ajánlják, ami már sokkal inkább egy meditáció, de még mindig nagyon célorientált, önszuggesszió.
  • 89
    #546
    Én, keresztény létemre, nem gondolom, hogy a meditáció az "ördög műve" lenne...sőt ez még fel sem vetődött bennem :D Az emberek azt hiszik, hogy a vallásosság, kereszténység ennyire régimódi?