• dez
    #561
    "Agykutatók sok évtizedes vizsgálatai mutatták ki, valamint azt is, hogy meditációval az agytevékenység balra tolódik, és ez egyfajta "objektív általános boldogságmérőként" nézhető, ezek szerint a tibeti buddhista szerzetesek a mérhető legboldogabb emberek a világon. :-)"

    Épp ma voltam egy buddhista szemléletű kutató előadásán. Megemlítette ezt a mérést is, és nem volt róla jó véleménye. Nem fejezi ki jól a dolog lényegét.

    "A fali lebenynek meg a bemeneti információk szűrése a "feladata", úgy mint, hogy ez a zaj nem fontos, ergo nem tudatosul, na ez a hang fontos, ez tudatosul"

    Hát... Én úgy tudom, a kisagy feladata ez a fajta szűrés.

    "És bizonyos tevékenységekkor ennek a lebenynek a vérellátása csökken, illetve megszűnik, ilyenkor az embert baromi sok inger rohamozza meg, ezt a tudatnak vhogy fel kell vhogy fognia, ergo olyan mintha megvilágosodnánk, hirtelen ráébredünk dolgokra, sok-sok minden tudatosul, ami addig nem..."

    Ezt megintcsak a kisaggyal kapcsolatban lehet elmondani, LSD hatására. De egy LSD-s élmény még messze nem megvilágosodás.