705
  • Kelta
    #25
    Hogy a film szar vagy sem, azon kár vitatkozni, mer ugye izlések és pofonok..
    A könyv jó volt, érdekes izgalmas, kérdés mennyire tudták visszaadni?
    de hogy ez ellen tiltakozzanak??? meg betiltsák???
    vazzee, ez csak egy film, semmi több...
    egyház meg talán jobban tenné hogyha a saját portáján tenne rendet...volna mit!! nem pedig megszabná nekem(nekünk) hogy mit nézzek, és milyen véleményem legyen rola, roluk.
    ennyi
  • nearo
    #24
    Tudod mit? Igazat adok neked...
  • Zedas
    #23
    Ezt korrektül leírtad.


    Egyébként kár sopánkodni, a film sokak egybehangzó véleménye szerint igen szar lett, tehát az egyház max. ingyen marketingtevékenységet végez a készítők számára (biztos hogy így többen fogják megnézni mint a tiltakozás nélkül).
  • WiZZaRD
    #22
    Az egyhazrol van velemenyem...jobb le sem irni. Ha valaki hivo, akkor ahhoz nem kell csiricsare palota, meg a vilag leggazdagabb szervezetet eltartani. Valoban, megmondjak kire kell szavazni, ezen en is jot rohogtem, aztan kiderult, hogy komoly. Sok szentfazeknak meg azert csak a zseton fele gorbul a szemtengelye, hajlik a szent keze. Errol a Contact c. film jut eszembe: a vallas tomeges onamitas.

    A filmrol kar is vitatkozni. Aki akarja megnezi, aki meg besertodne rajta, az ne menjen a moziba. Ennyi. En megyek es megnezem:).
  • argento
    #21
    Hát, ha nagyon őszinték akarunk lenni akkor igen.
    De ha röviden és tömören, a definíció lényegi pontjára helyezzük a hangsúlyt, akkor azt is mondhatnánk hogy az erősebb kutya ba.... :)
  • nearo
    #20
    Hoppá... a hsz végét, hogy nem láttam a filmet szedje ki valaki, meg ezt is...
  • nearo
    #19
    Muhaha... kaotikus egyházat olvastam véletlenül...
    Na mindegy, a filmet nem láttam, a cikket meg mingyá elolvasom...:)
  • Esrohnoil
    #18
    Ha az egyházon múlna, még úgy tudnánk h. a föld lapos. :D
  • zerke
    #17
    Az eset hasonlatos az Egely-jelenséggel. A BME Fizika tanszék munkatársaitól megkaptam, hogy Egely egy szélhámos. Úgy mentem oda, hogy nem tudom, 2 félév fizika után pedig már én is úgy gondolom, hogy szélhámos.

    Szóval, melyik fizika az igazi? Aki majdnem nulla előismerettel, gépészmérnök diplomával ugrál, vagy aki rátette erre az életét?

    Szóval kinek lehet igaza? Aki jön a semmiből, ír egy könyvet, vagy az, aki rátette az életét, hogy az evangéliumot és az egyháztörténetet tanulmányozza, és nem egy könyvet írt a témában, hanem sokat?
  • Kis-Bob
    #16
    Tiszteletben álló szobatársam szerint a demokrácia a többség diktatúrája. Van benne valami...
  • zerke
    #15
    És te mit hirdetsz az előítéleteiddel? :P
  • zerke
    #14
    "Én nem adok igazat nektek, és az egyház reakcióját is kicsit túlzónak tartom."

    Persze egy kalap alá venni az összeset, és egy az egyben rámondani, hogy túlzó, csúnya dolog, hiszen a brit katolikusokkal egyezik a véleményem. Azon kívül én is az egyházhoz tartozom :)

    Ami a pénz-dolgot illeti: a könyvben szerintem egy rakás hülyeség van, amit sok szerencsétlen komolyan vesz, és emiatt eltávolodnak az egyháztól (ha nem is szakadnak el), ami mondjuk engem nem érint, de tudom, hogy _nekik_ lesz rosszabb, emiatt ha lehet én is azért dolgoznék, hogy ez ne következzen be. Vannak még egy páran, akik hozzám hasonlóan gondolkoznak, de esetleg komolyabb lépéseket sürgetnek. Hol jelent meg ebben a gondolatmenetben a pénz? Sehol.
  • argento
    #13
    Mondjuk azért én kiváncsi lennék arra hogy mi igaz és mi nem a filmben. Azért nem hiszem hogy az egész csak egy nagy fantázia. Da Vinci élt, a festményeket ő csinálta, a helyszínek és a szimbólumok léteznek ... szóval azért csaknem teljesen a fantazia szüleménye. Azt kéne minden vetítés előtt közölni a néppel ami nem igaz, nem pedig azt hogy az egész egy nagy humbuk. Mondjuk akkor meg is érkezünk a következő kérdéshez. Ki döntené el hogy mi igaz és mi nem? :)
  • Mentoloshurkaka
    #12
    Szerintem ha az egyházon múlna még ma is ezrével égetnék a máglyán az embereket. És ezeket hirdetik a szeretetet...szánalmas
  • zerke
    #11
    Én nem adok igazat nektek, és az egyház reakcióját is kicsit túlzónak tartom.

    Szerintem annyi elég, hogy a nézőket fokozottan figyelmeztetjük, hogy az egész a fantázia szüleménye.

    Nektek viszont azért nincs igazatok, mert ha mondjuk fajelméleti könyvet írok, amiben azt állítom, hogy fehér emberek über alles, és számos igencsak vitatható állítással meg is indoklom, esetleg az egészet egy izgalmas történetbe foglalom: nos, akkor is meglesz a közfelháborodás. A szólásszabadság nem azt jelenti, hogy mondhatok bármit, hanem azt, hogy ha azt mondom, hogy az igazat mondom, akkor mondjam azt, ami igaz, ha pedig fikciót mondok, akkor legyen egyértelmű, hogy fikció az egész. Bár a rasszista dolog nem megy el sem fikcióként, igazságként meg pláne nem. De ez alapján talán sejthetitek, hogy az egyházból valók mit éreznek.
  • avman
    #10
    jobban mondva eslősorban a katolikus egyházé.
  • avman
    #9
    bocs, de nem a köznapi hívők tűzték ezt zászlajukra, ahogy a harry potter esetében, hanem az egyház hivatalos véleménye volt.
  • avman
    #8
    most ezen mit kell csodálkozni? a katolikus egyház lassan több mint ezer éve tölti be hivatalosan is a lélekrendőrség szerepét. ezzel a múlttal az lett volna a furcsa, ha nem így történik.
    azt meg gondolom nem tőlem haljátok először h a gyakorlatban a demokrácia inkább egy öncsalás, vicc. csak mostanság már nem nevetek.
  • zsellerm
    #7
    A vicc az, hogy a Da Vinci kódnak köze nincs az egyházellenességhez. Ezt nem látja a sok vicsorgó liberális egyházellenes, aki a zászlajára tűzi, és a sok ultrasértődékeny hívő, aki félti a fél garast a szájából!
  • Esrohnoil
    #6
    Ez így van.
    Van ahol egyenesen megmondják a templomban a híveknek h. kire "kell" szavazni. Lassan ott tartunk h. nem kerülhetsz a mennybe ha nem arra szavazol aki támogatja az egyházat. :)
  • argento
    #5
    Nehogymár betiltsák a filmet. Szét is csapok.
    Ezt a filmet én meg akarom nézni fullra. Ha kivágnak belőle egy percet is nagy anyázás lesz. :)
    Amúgy meg:
    Demokrácia: Az a politikai rendszer, államforma, amelyben a hatalmat formailag az egész nép, valójában vmely osztály gyakorolja.
  • snorbi
    #4
    Ebből legalább kiderül, hogy mely országokban van szólás- és vallásszabadság. Ahol sikeresek lesznek az ilyen tüntetések, ott tuti nincs...
    Egyébként az igencsak kétséges számomra, hogy az egyház sikít, ha az ügyeibe be akarna bárki is avatkozni, viszont a másik irány már szerintük teljesen rendben van: nemcsak hogy a politikába beleszólnak, de már a könyvpiacot és a moziműsort is szabályozni akarják :)
  • hetti
    #3
    A sok **** pap védi a kényelmes megélhetését
  • hetti
    #2
    LOL
    Nem a középkorban élünk!! SZOLÁSSZABADSÁG

    "Thaiföldön az utolsó 10 percet akarják kivágni a filmből istenkáromlás címén"
    nevetségesek :(
  • irkab1rka
    #1
    demokrácia = ?

    Aki tudja a definiciót irja ide.

    demagógia = ?

    Aki tudja a definiciót irja ide.

    fundamentalizmus = ?

    ...