• MaryKate
    #551
    Helló mindenki!
    Nem tudom hogy ki hogy gondolja,de én ogen érdekesnek találom a könyvet,és a filmet is szeretném megnézni,mert nem hülyeség.Én is meg vagyok keresztelve,sőtt első áldozó is voltam,de nem hiszem hogy isten teremtette volna a világot,a tudósok ezt még jobban tudják.Az más dolog,hogy az ember megalkotta a saját képére azt a természet feletti erővel rendelkező személyt,akihez fordulhat ha már nem bírja a megterhelést.Én is szoktam mondani,hogy"Oh istenem",de nem azért mert azt akarom hogy isten segítsen,mert nem tud.Az én problémáimat csak én tudom megoldani.Isten az én definícióm szerint mindenkinek a lelkében van,ha megalkotta és ez által a tudat által könnyebbnek érzi a problémája megoldását.Pszichológia.A lelkünk és az agyunk nagyon fura,érdekes, és feltáratlan terület,de én még nem láttam se angyalt,se az égből leszállni valakit és csodát tenni.Jézus lehet hogy valós személy volt,sőtt,sok embert hívtak akkoriban Jézusnak,de nem hiszem el hogy a vízből bort csinált és lábraállította a nyomorékot.Élt,hirdette a vallását,de csodát még senki nem tett.Akkor most is ráférne a világra a sok jótett.Minden ami hit,a lelkünkből ered,ebbe kapaszkodunk megőrülés helyett.És ez természetes,de ebből a híres nagy papok pénzt csináltak és mások öltek!Ez a vallás?Az isten ilyen kegyes,hogy öljenek érte??Én nagyon tisztelem azokat a papokat,akik igazi jó tanácsadók!Akik nem a hitet sulykolják beléd,hanem a lelkedet erősítik.Jobbak lehetnek mint az agyturkászok(bár én még nem jártam egynél sem)és ingyen van,szívből!!De csak jó papoktól,akik inkább emberek!!
    És mivel Jézus nem lehetett más csak egy halandó,miért ne lehetett volna családja.Aki végigondolja az érti,de a fanatikus hívők fújják csak a magukét,Aki reálisan gondolkozik nem hisz a csodában,csak a lélek erejében.