• BiroAndras
    #569
    "Hogy a legegyszerűbbel kezdjem: a híres "V" az Utolsó vacsora c. képen."

    Persze, az ott van. De az értelmezése sok féle lehet. Pl. nem is V, hanem M, meg akár más is. Sokkal egyszerűbb magyarázat, hogy azért van Jézus két oldalán üres hely, hogy kiemelje az alakját.

    "Aztán a csókokról Jézus és Mária Magdolna között. (Másokkal kapcsolatban nem említenek ilyet, tehát vele bensőségesebb volt.)"

    A bibliakutatók szerint az eredeti szövegekben nincs konkrétan leírva, hogy szájon csókolták volna egymást, ez csupán feltételezés.

    "Korai feljegyzések szerint a Sion rend is létezett (legalábbis évszázadokkal ezelőtt - későbbi újjáalapítása attól még lehet csalás)."

    Azt mondták, hogy azokat a dokumentumokat is hamisították. De ha te másképp tudod, szólj.

    Egyébként ezek lényegtelen részletek azokhoz képest, amiket már korábban írtam.
    1. Maga a "Szent Grál" kifejezés állítólag először egy XIII. századi romnatikus regényben fordul elő.
    2. A "Szent vér" kifejezés pedig egy középkori fordítási hiba következménye.

    "Az összes csatornán."

    Az nem lehet, mert én nem láttam ilyet.

    "Nem hiszem, mert én láttam azokat, amiket te említettél. De már azok jópár hárítása is eléggé átlátszó."

    Szóval nem láttad, de anélkül is tudod, hogy átlátszó.