10030
  • DORSANAX
    #9790
    Szóval, akinek szaggat, vagy gyakran kilép a következőket javasolnám:

    1.Olvassátok el EZT és EZT is!
    2.Akinek NVIDIA zsugája van:
    a.NVIDIA vezérlőpult elindítása--->3D beállítások kezelése--->Programbeállítások fül--->Hozzáadás opció--->tallózni a Sacred2.exe fájlt--->Előre reprodukált képkockák maximális száma legyen 3-ról 2-re állítva!
    b.Továbbá még a Függőleges szinkronizálás legyen "kényszerített kikapcsolás" állapotban.
    c.(KÜLÖNÖSEN FONTOS!)Ctrl+Alt+Del--->windows feladatkezelő--->Teljesítmény fülön megnézni, hogy mekkora a CPU terheltsége alapjáratban! (nem lehet több max 5-6 %-nál, amennyiben több, akkor meg kell keresni azt a programot, ami beterhel, illetve le kell állítani a futtatását! A Sacred 2 nem tűri el a nagyobb alapjárati CPU terheltséget sajnos)
    Időnként még a Mozilla Firefox is sokat vesz fel, ezt külön lehet a Mozilla futtatásánál állítani, de ez csak haladóknak javasolt...
    Megj:
    Sok kilépegetésre hajlamos program esetében (pl.Fallout_3,Fallout_NV) segít a fenti a. és b. pontban leírt beállítás.
    Sajnos ATI kártyánál nem tudom, hogy van ilyen .exe 3d beállítás kezelési lehetőség...
    Továbbá a vinyó töredezettség legyen optimális és megfelelő!
  • DORSANAX
    #9789
    Új VGA driver és minimum PhysX System Driver 9.10.0514 verzió, ha NVIDIA zsugád van.
    A játékban a Grafika opcióban a "V-sync" és a "PhysX hatások" legyenek kikapcsolva.
  • DORSANAX
    #9788
    Még valami fontos dolog! (Talán... :D)
    Szóval az átvezető videók feliratozásában minden magyar hosszú magánhangzó megtalálható, nem hiányzik semmi, van hosszú "ő" és "ű" is!!!
  • DORSANAX
    #9787
    Én beállítottam a "nem Unicode kompatibilis program nyelvi verziójának megfelelő nyelv" opciót magyar nyelvre, de sajnos a hosszú "ő" és ""ű" még nem jelenik meg.

    A hozzászólásod arra enged következtetni, hogy nálad nem magyar nyelvű a windows ("...Region and Language beallitasoknal...") és gondolom, hogy nem XP.

    Viszont nem is XP függő a dolog, mert a fórumon más platformokon is jelezték az említett 2 hosszú magánhangzó hiányát.

    RaveAir:
    Viszont a "kódlapverziós táblák" felsorolás ablakban szereplő kódszámok felsorolása előtti kis négyzetekben a kipipált kódokat kellene megvizsgálni, mert ott talán alapból hiányozhat olyan kódszám előtti pipa, ami befolyásolhatja a problémát...
  • Tower Guard
    #9786
    Nah szóval az lett a nagy problémám, hogy amióta feltettem a patcheket azóta vagy el sem indul a játék, vagy elindul betöltöm a mentést betöltődik, eltellik 1 vagy 2 perc és kilép mindenféle hibaüzenet nélkül.
    Volt hogy a menünél is vártam 2 percet, ott is kilépett. (természetesen eredeti, aki nem tudná)

    Ilyenkor most mi a teendő?
  • hevesike
    #9785
    Oké, felvettelek (nagy meglepetés nem lesz...Én hevesike vagyok ott is :D).
  • Tower Guard
    #9784
    Jóó! :)
    Használsz xfiret?
    Ha igen akkor a címem : tetko4
  • Jakuza001
    #9783
    Ez mar csak ilyen, hogy vagy igen vagy nem. :D

    Na szoval megoldottam. A lenyeg, hogy a Windows, Region and Language beallitasoknal, a nem unicode-s programoknak a magyar beallitast kell hasznalni.
    Es egybol vagy megjelennek, vagy megjelennek a hosszu magyar betuk is.
  • hevesike
    #9782
    Hosszú magyar betűk amúgy sincsenek a játékban (mármint ha magyarul telepíted és felpatcheled 2.43-ig)...néha megjelennek néha nem.
  • Jakuza001
    #9781
    A 2.43as magyaritas merre talalhato Mert a sacred2.hu oldal es a http://addat.hu/48ed8bc7/HUN-2_43.ZIP.html sem mukodik, valamint a http://www.sendspace.com -on talalhato linkek sem.

    Igazabol a regi magyaritasom meg van ami allitolag a 2.34-hez jo, de ott nincsenek meg a Ő,Ú,í karakterek.
  • hevesike
    #9780
    Egyébként újratelepítettem a játékot, uh ha a patchelést befejeztem játszhatunk neten is...ha többen vagyunk akkor nem nem unja meg az ember olyan gyorsan xD
  • hevesike
    #9779
    Nekem legutóbb kb, 2 óráig töltötte aztán a vírusirtó egy pillanat alatt kitörölte :D
  • Tower Guard
    #9778
    Annyi hogy a vírusírtó volt hogy vírusnak jelezte a patchet aztán engedte elindítani, biztos az nyúlhatott bele
  • Tower Guard
    #9777
    Jajajj hát most lett baj. :(
    Mióta feltettem a patcheket nagyon sokszor lefagy a játék elig 1-2 perc játék után meg beakad néha addig is.
    Szervereket meg nem lát, ott is sokszor befagy mikor keresek pl. játékosokat, azt tudok egyedül keresni. :(
  • hevesike
    #9776
    Nem, a NAGY patch szerintem az összeset összefogja, uh ezzel nem lesz gond :)
    A következő megjegyzés (főleg :D) Fantusznak szól. Ma találtam az I&B ban egy kék sárkány fejet, az alapjátékból hiányoltuk az ilyeneket xD gyíkember pap lett belőle, természetesen semmire sem jó...majd ráállok és keresgélek és beszámolok. Állítólag minden fejből van már 3 szín :D Démonok továbbra is ragaszkodnak a sajátjukhoz...virágok szintén :D
  • Tower Guard
    #9775
    Köszi!
    Elkezdem letölteni, am. jah látom az egyik 1 gigás :)
    ŐŐ ezeket külön nem kell feltenni? :
    Update 2.12.0 → 2.31.0 Server
    Update 2.31.0 → 2.34.0 Server
  • hevesike
    #9774
    Őőő...pontosan nem tudom mennyi patch van. De elég kettőt felraknod, innen: http://update.sacred2.com/dl_hu.html
    Elsőnek 2.0.2-2.40 aztán 2.40-2.43 az első egy több GB-os (szerintem az összes addigit összefoglalja) patch uh azzal el lesz egy darabig, az másik már jóval kisebb. Ha ezek megvannak, akkor már felenged a szerverekre...remélhetőleg :D
  • Tower Guard
    #9773
    Igen igen megérte ám! Meg a sacred 1-el is rengeteg időt játszottam, de ez valami hihetetlen a 2!
    Végre egy jó rpg, ami megfelel az elvárásaimnak!
    Sokkal jobban mint pl Dragon Age vagy a sajnos elrontott Dungeon Siege 3 vagy ilyen Gothic 4 meg hasonló játékok.
    Ez pont az amit már régóta kerestem mint anno a Darkstone, vagy Dungeon Siege 1 esetleg még a 2. :)
  • Tower Guard
    #9772
    Húh hát amúgy ényleg megérte megvenni mert hihetetlen szép a grafika és jó a játék!
    Az nagyon jó lenne ha ezt megoldhatnánk! Megadom az xfiremet : tetko4
    Ha használsz ott tudnánk kommunikálni.
    Őőő mennyi patch van? Mert ránéztem a multira de szervereket úgy nem adott be, biztos a verzió miatt.
  • hevesike
    #9771
    Hehe :)))

    Egyébként eddig nem találtam hibát (de amilyen taplónak ismerem magam...majd szólok:D), látszik, hogy figyel a fordító :D
    Az "ő" "ű" betű engem is eléggé idegesít...nem értem, hogy miért csak a németeket betűit rakják a játékba?! (meg talán franciák?!...) pl.: elég furin fest a "Jegyr" c. küldetés :D Nah mind1...
    Kitartást a fordításhoz...az eddigi munka szerintem tökéletes :D
  • DORSANAX
    #9770
    "...nem igazán akarja az igazat..."
    Jujjj!
    Betegen fogalmaztam, elnézést kérek.
    És még én tesztelek.

  • DORSANAX
    #9769
    RaveAir gondolom ebben az évben befejezi a fordítást, én most sajnos csak tesztelgetek, ha van némi időm egyáltalán...

    Azért azt meg kell jegyeznem, hogy nem igazán találtam még említésre méltó hibát, pedig figyelmesen végigolvasom még a leghosszabb szövegeket is.(Küldetéseknél)
    Sajnos a hosszú "ő" és "ű" nem igazán akarja az igazat, nem jelenik meg.

    Most én nem telepítem a magyar eredeti játékomat, mert amennyiben van időm, akkor tesztelgetek.
    Egyébként, ha találsz hibát, elgépelést, akkor Te is jelezheted RaveAir felé.
    Ha a CM patch telepítése után kimásolod a már vegyes nyelvezetű global.res fájlt, akkor használhatod a CM patch eltávolítása után is.
    Nálam most eredeti alap + kiegészítő van telepítve CM patch nélkül és ehhez használom az említett global.res fájlt...
  • hevesike
    #9768
    Jól mondod :) Ha még nem játszottál vele szerintem is megérte...én sem bosszankodok hiszen elég sok, kellemes perc van mögöttem amit a játéknak és a játékosoknak köszönhetek :)
    Mostanában én is újra elkezdtem...ha van kedved akkor zárt neten is játszhatunk, legfeljebb lecserélem az I&B-ot és újrarakom az alapot.

    Csak mellesleg, nem is tudtam, hogy ilyen jól halad a fordítás :D Tegnap letöltöttem és ma feltelepítettem a CM-patchet és meglepődtem amikor felajánlotta a magyar nyelvet. Szerintem nyugodtan megköszönhetem a legtöbb kieg. tulaj nevében :))
  • DORSANAX
    #9767
    Szerintem még akkor is megérte megvenni, ha esetleg csak egyjátékos módban játszol vele, fejlesztgeted a karaktereket, és közben élvezed a játék tényleg szép grafikáját...

    Ez nem egy 5-6 órás játék, amit csak egyszerűen végigjátszol, aztán lehet visszarakni a polcra.
    (Ezt gondolom feleslegesen írtam, hiszen a Sacred_1 neked is megvan.) :D
    Én személy szerint szerettem single is kísérletezgetni és időnként molyolgatni a karakterek nevelgetésével.


  • hevesike
    #9766
    Még működik szerintem, de nagy csapatra ne számíts :d a magyarok többsége (ha nem mindenki...) abbahagyta a játékot, azután ami ami a kieggel történt :S . Na jó...én néha még felnézek, de magyarral rég találkoztam...arra viszont készülj fel, hogy a járék felpatchelése elég hosszadalmas folyamat lesz xD
  • Tower Guard
    #9765
    Nah most rendeltem meg cd galaxisról, nyílván csak 1.780 Ft volt vagy mennyi is, mert mást is rendeltem.
    Az 1 megvan, az valami brutál jó :D, bár igaz egy idő után beleun az ember, de remélem a 2 is nagyonjó lesz, főleg az online mod miatt is érdekel.
    Működik onlineban rendesen, kieg nélküli szerverek vannak vagy ilyesmi?
  • DORSANAX
    #9764
    Igen, próbáld meg azt a megoldást te is, ami a SPAM/OFF/WAREZ utolsó hozzászólásában le van írva.
  • DORSANAX
    #9763
    Megj:
    "...és az is mindegy hogy az alapjáték eredeti vagy sem..."
    Igen, mindegy, de a kérdező azt írta, hogy az eredeti játékot beszerezte (nem írta, hogy magyar alapjáték, vagy sem) és arra viszont nem illik warez verziót telepíteni, mert elvesztheti a játékának a legalitását.
    Nem fogok kétes megoldásokat javasolni senkinek az eredeti alapjátékára vonatkozóan.
    Szóval próbálj meg netre belépni eredeti alapjáték + warez kiegészítővel, a kiegészítő crack fájl segítségével...
  • DORSANAX
    #9762
    Te sem sokat olvastál vissza...
    Ha a SPAM/OFF/WAREZ-t meglátogatod, akkor láthatod, hogy az utolsó hozzászólásom erről szól.(2011. márc. 28. 14:53)
    Ha valaki, akkor én tudom, hogy mit és hogyan kell telepíteni.
    Nekem erdeti CE+Ice & Blood kiegészítőm és warez verzióm is van.
    (Angliából hozattam eredetit, mert nekem is tetszik a játék)

    Ezen kívül én (is) tesztelem RaveAir magyarítását és a CM patch "áldásait", így nem is igazán tudom értékelni a hozzászólásodat.
    Még képek is vannak a fórumon erről, de nem olvastál vissza.
    Azon pedig ne csodálkozz, hogy itt kevesen vannak a fórumon, mert annak logikus magyarázata van.
    Még akkor vásároltam a legális magyar feliratos verziót sok más ide látogató fórumozókkal együtt, amikor 10.000 Ft volt az üzletben, tehát nagyon is régen. Nem voltam ezzel egyedül, de pontosan az okozta a problémát, hogy velünk a kiadó nem törődött és a lexarta, hogy mi megvettük és nem tudjuk az alapjátékunkra telepíteni a kiegészítőt.

    Itt rengetegen voltunk a fórumon és bizony voltak sokan akik jól ismerték a játékot és a "fejlettebb fórumozók" szinten voltak, ahogyan te fogalmaztál...
    Azt a megjegyzésedet pedig, hogy: "...de sajnos be kell látnom a szomorú igazságot, mostanában hozzátok képest isten vagyok a sacred játékban..." már nem is értékelném...

    Viszont, ha hozzánk képest "isten vagy a játékban", ahogy azt írtad, akkor keresd meg magadnak a megoldást, vagy tanulmányozd az angol nyelvű fórumokat és a SacredWiki bugyrait...
  • viktor25
    #9761
    Na csá!!

    Tudnátok e abban segíteni hogy hol találok olyan forumot ahol tudnak váloszolni a kérdésre, mert itt már másodszor sem kaptam választ. Kiváncsi vagyok hogy erre a harmadikra tudjátok e a választ?
    Egyébként azért jöttem ehhez a forumhoz mert régebben sokat tudtak segíteni, és hát úgy vélem hogy itt fejlettebbek a fórumozók mint én, de sajnos be kell látnom a szomorú igazságot, mostanában hozzátok képest isten vagyok a sacred játékban.

    Amúgy az előzőek kérdésére vállaszolva ( DORSANAX ) a kiegészítő alapban angol verzió ezért az alapjátéknak angol nak kell lennie a community patc majd kijavítja magyarra, és az is mindegy hogy az alapjáték eredeti vagy sem, mert a kiegészítő crack fájlja ezt is felül írja, legalább is nekem felül írta, de mivel annyíra megtetszett a játék hogy megvettem eredetibe mindkettőt. Telepítés: Alapjáték majd a 2.40-es patch utánna a kiegészítő majd 2.61 patc, mert a kiegészítő 2.60-as patc végül a communnity patc, ha azt akarod hogy magyar legyen. amúgy a régi küldetések mind magyar csak az új küldetések angol na meg a kiegészítő egy része magyar másik meg angol. Ha egyéb kérdésetek lenne akkor írjatok a [email protected] címre. És ha vettétek az adást akkor hó lenne választ adni a kérdésemre, ha van köztetek valaki aki tudja a választ.
  • steweee
    #9760
    hmmm. akkor azt hiszem mindegy is. de talán megpróbálom majd a tört angolt telepíteni a magyar seriallal, ami eredeti, hátha.... és úgy rátenni az ice blood-ot. mcláttyuk mi lesz
  • DORSANAX
    #9759
    Megj:
    Ha viszont eredeti magyar alapjátékra gondoltál, akkor arra nem megy fel a kiegészítő, de erről volt már szó itt a fórumon...
  • DORSANAX
    #9758
    Telepíted az alapjátékot, majd a kiegészítő külön mappájában lesz a 2.40-es patch INT változata, azt fogja kérni szerintem.
    Már régen a gépemen van a játék, nem emlékszem rá pontosan, de ott van a megfelelő patch a kiegészítőben egy külön mappában.

    Eredeti játékra csak eredeti kiegészítőt telepíts fel, annak is van serial száma!
    v2.65.2-ig patcheld a játékot...
  • steweee
    #9757
    mexereztem eredetiben azalapjátéko. ha fel akarom tenni rá a kiegészítőt, akkor hogy is kell telepíteni és peccselni ?
  • viktor25
    #9756
    Sziasztok! Ice and Blood

    Vérerdő Act DIAANJAS'S retreat terület. Itt van egy kis elkerített rész ahonnan barlang vezet tovább, de nem lehet bejutni mert a kapuk zárva vannak. Az a kérdésem hogy tudtok e nekem ebben segítenie?

    A másik gondom meg az ABISHAI erőd főellensége, ez is egy elkerített rész. Már tőbb helyről megnéztem a bejutást, de úgy vélem hogy egy külön álló bástya a megoldás kulcsa, de sajnos még nem jöttem rá, ezért kérlek titeket ha tudtok akkor légyszi segítsetek. Ja és tartozik hozzá egy olyan küldetés hogy abishai meggyengítése, a küldetést kipipálja, de a főellenséggel nem tudok megküzdeni.
  • hevesike
    #9755
    Ez a játék velejárója, elég sokszor panaszkodtak már rá. Nálam szerencsére egy ideje nem jött elő.
  • Moonchild
    #9754
    Másnak nem szokott előfordulni, hogy néha csak úgy magától lefagy a game? Csak a feladatkezelővel tudom bezárni ilyenkor!
  • Moonchild
    #9753
    Én is úgy vagyok vele hogy jobb később mint soha! Türelmesen kivárom! Köszi hogy foglalkozol vele!
  • MrTwister
    #9752
    Nem baj meg lesz az szép lassan, késő őszre azért csak meglesz:-)
  • RaveAir
    #9751
    Megmondom őszintén, hogy az utóbbi hónapban nem sokat sikerült vele haladnom. A jó hír, hogy már nincsen sok hátra, a rossz viszont az, hogy egyelőre nem látom mikor lesz vele időm annyit foglalkozni, hogy a nyár végére készen legyek vele.