10030
  • garaib
    #9630
    Igen így van, felesleges.
  • bega82
    #9629
    Sziasztok!
    Biztos volt már róla szó, de én még mindig nem értem, valaki lécci magyarázza már el ezt a dual wield dolgot... ha az megvan, akkor a sword weapons skillt nem érdemes felvenni... mert valahogy úgymond azt helyettesíti vagy mi?! :S Valami ilyesmit olvastam. :)
  • DORSANAX
    #9628
    Nem lenne hülyeség, szerintem lenne rá igény.
    Jó lenne, ha a régi oldal anyaga előkerülne, mert nagyon sok értékes dolog volt ott már összegyűjtve.
  • Nenrandil
    #9627
    Teljesen egyetértek az előttem szólóval...
    Egyébként ha előkerülne a régi oldal anyag akkor érdemes lenne neki csinálni legalább egy blogot, ahol az újak és veteránok egymással tapasztalatot cserélhetnek...
  • DORSANAX
    #9626
    Én azért feltennék itt egy költői kérdést mindenkinek, aki itt a fórum aktív tagja volt néhány hónapja.
    Szóval az a magyar alapjáték hány óra élményt és játékidőt adott nekünk a régi szép időkben?

    És esetleg mennyi csotrogány és gyenge játék jelent meg azóta 4-5 óra játékidővel?
    Szóval azért érdemes elgondolkodni ezen szerintem.
    Arról nem is beszélve, hogy az ilyen és ehhez hasonló játékokat újra előveszik az emberek és újra fel is fedezik még évek múlva is...
  • McFrost
    #9625
    Bár ha lenne egy törpe benne puskával, lehet meggondolnám magam :D
  • DORSANAX
    #9624
    Én is, mint fanatik...
  • DORSANAX
    #9623
    Sokan megvásárolták legálisan a magyar alapjátékot, nem szabad csodálkozni, ha esetleg "berágott" itt néhány ember az Ice & Blood kiegészítővel kapcsolatos probléma miatt.
    Én azért nem temetném a játékot, mert most például látható. hogy a német rajongók is gondoltak ránk a CM patch kapcsán, megkeresték RaceAir-t és eszükbe jutottunk...
    Ez azért különösen figyelemre méltó és pozitív dolog volt, arról nem is beszélve, hogy nem a játékra kell haragudni, mert az szép is és jó is. :-)
  • McFrost
    #9622
    Az az igazság, hogy én mint fanatik, érdeklődöm a kiegészítő után. De az hóttziher, hogy többet pénzt nem adok érte!
  • hpx68tl
    #9621
    jaa... mondjuk wow-os haver kicsit nehezen vette a runás,s képességcsoportos fejlődést, ez picit uj volt neki... csak bele kell jönni,de ugy érzem Ö is csatlakozni fog,s megszerzi a scredet is...
  • hpx68tl
    #9620
    Még 1 kérdés. Mit gondoltok hány fő lehet az a kemény mag akit tényleg "mélyen" érint/leköt a SACRED2? Csak mert akit eddig +kérdeztem havert hogy érdekli-e azt sem tudta mi ez,viszont mikor kipróbálta/kipróbálták mind rákattant 1töl 1ig.... Lan-ban szoktuk is nyomni... mutltkór pl egy WOW-os havert csábítottam át a Sacred-re. Megfogta a srácot a játék központi magja,mozgatórugója.: a karakterfejlődés,s hát persze a látvány/textúra minőség... tudjátok csúcsra állított grafika, eső, vihar, olyan szél ami meghajlítja a fákat, a mozgó fűszálak mikor belehajtasz... stb... Mégis miért vagyunk csak ily kevesen kik fogékonyak erre??
  • DORSANAX
    #9619
    Az miért zavarna be?
    Minden marad, csak a feliratozás módosul, csak a hozzátartozó 2 db. "hero" fájlt kell bemásolni a mentések mappába és annyi.
    Csak vigyázni kell, hogy rögtön be kell másolni, mert "hero01"-ből csak egy lehet, tehát majd a továbbiakban a többi létrehozott karakter már "hero02", "hero03" lesz...
    Szóval a mentett karakter beillesztésénél arra kell figyelni, hogy ne egyezzen meg a mentés számozása esetleg egy már meglévő karakter számozásával.
    Remélem nem volt túl bonyolult.
  • hpx68tl
    #9618
    Az sem zavart be hogy magyar alapjátékon létrehozott karit vittél át az angol játékba? képességei sem sérültek? Ugyanaz a kari maradt,vagy kicsit módosult?
  • DORSANAX
    #9617
    Igen, szerintem tudod majd használni, nekem is volt ilyen mentésem és tökéletesen működik ma is.
  • hpx68tl
    #9616
    Azt mondod: ha most van egy 120-as karim,a 2.43-ig patchelt alap magyar játékban,akkor ezt a karit át tudom menteni majd a GOLD-os ice & blood-ba is?
  • DORSANAX
    #9615
    A mentéseket: a Documents And Settings/Renszergazda/Dokumentumok/Ascaron Entertainment/Sacred 2 teljes mappát el kell tenni és ha fel van patchelve a játék 2.43-ig, akkor jó lesz még később is.
  • hpx68tl
    #9614
    Köszi ránéztem,de én is csak ilyen vagy lesz-vagy nem lesz alapon tudnék.. így azt hiszem megvárom a rokont míg ideér a Gold-dal, addig + tologatom a magyar virziót,habár hiába mert ha +jön szedhetem le és oda az eddigi karaktereim... pedig mannyi munka van bennük....
  • DORSANAX
    #9613
    Sajnos az már nehéz eset, talán a neten kellene körülnézni, esetleg van még rendelési lehetőség hivatalosan is, vagy eladó bontatlan valakinek.

    Viszont szerintem EZ MÉG talán elérhető.
  • hpx68tl
    #9612
    csak mert van egy bontatlan ice & bloodom is ...
  • hpx68tl
    #9611
    És ezt: Sacred 2-Fallen Angel Collector's Edition most hol tudnék beszerezni? körülnéztem,de szerintem erről már lecsúsztam... origiban betudom még szerezni?
  • DORSANAX
    #9610
    1."...Azokon a képeken, amelyeket én legutóbb feltöltöttem ide, már jól látható, hogy eredeti angol nyelvű játék (teljes játék!) már gyakorlatilag most is elérhető angol-magyar vegyes feliratozással.(Tesztelők számára)
    És folyamatosan bővül a fordítás..."
    Szóval tőled is függ, hogy mikor és mennyire lesz magyar a teljes játékod.(Tesztelők számára RaveAir adhat lehetőséget a részleges fordítás hozzáféréséhez)

    2.Magyar eredeti alapjátékom nekem is van, én nem adtam el, nem is fogom.
    Ezt neked kell eldöntened.

    3.Szerintem a Gold verziót is patchelni kell, bár nekem Sacred 2-Fallen Angel Collector's Edition + Ice & Blood kiegészítőm van.(2.40-es alapjáték patch kell ahhoz, hogy telepíteni tudjuk a kiegészítőt)
    A 2.65.2-es patch biztosan kell arra is, mert csak azzal mehetsz a netre.
    A Gold sem egyszerre települ, ott is először az alapot kell felrakni és utána a kiegészítőt.Nem hiszem, hogy a Gold alap előre fel van patchelve 2.40-re...
  • hpx68tl
    #9609
    Köszi! Még az érdekelne,hogy ha 1 hónap múlva hazajön uncsi tesóm és hozza a Sacred2 Gold Edition-t,akkor addigra mire számíthatok a magyar fordítás kapcsán? Ha felrakom majd az alap angol nyelvűt,s vele együtt az Ice & Blood-ot,akkor [az alaphoz gondolom már most megvan a magyar fordítás,így az teljesen magyar lesz] a kieghez tartozó magyar fordítás is hozzáférhető lesz? Vagy abban akkor meg jócskán lesznek angol részek,igaz? A magyar verziót meg, amivel most nyomom, felejtsem el ha valaha is ki akarom próbálni a Sárkánymágus karaktert.... igaz? Ja,s még valami: ha megjön a GOLD, azt is fel kell majd patchelnem,vagy az mér a "végleges"??? előre is köszi a választ!
  • DORSANAX
    #9608
    Igen, kell az angol alapjáték, arra lehet telepíteni az Ice & Blood kiagészítőt.

    Igen, lesz hozzá majd teljes magyarítás és HUN Community patch is. ami majd a magyar feliratozást automatikusan beépíti a játékba. Ezen dolgozik most RaveAir, néhány hozzászólást olvassatok vissza.
    Azokon a képeken, amelyeket én legutóbb feltöltöttem ide, már jól látható, hogy eredeti angol nyelvű játék (teljes játék!) már gyakorlatilag most is elérhető angol-magyar vegyes feliratozással.(Tesztelők számára)
    És folyamatosan bővül a fordítás.

    Nekem eredeti játékom van (CE+Ice & Blood), de ez drágább megoldás, mint a Gold verzió.
    A részleges magyarítást tartalmazó CM patch telepítése az eredeti játékra teljesen legális és már elvileg most is elérhető, ha jelentkezik valaki RaveAir címén, amit megadott itt a fórumon.(#9568-as hozzászólásban)

    Van egy másik megoldás is, de azt itt természetesen nem ismertetném, nézzetek be a "SPAM/OFF/WAREZ"-be és ott olvassátok el, ha érdekel valakit.
    Azonban azzal a megoldással kizárt dolog a neten játszani...
  • MrTwister
    #9607
    Ez engem is érdekel mert nekem is magyar alapjátékom van. Akkor ezek szerint nekem is csak a Gold lesz a megoldás?
  • hpx68tl
    #9606
    Mindenféleképp kell hozzá az angol alapjáték igaz? Ha azt is megszerzem,és arra rakom fel az ice & bloodot akkor tök angol lenne minden ugye? magyarítás/fordítás mindkettőhöz lenne?
  • DORSANAX
    #9605
    Elnézést, félrenyomtam, hpx68tl-nak válaszoltam, bocsi..
  • DORSANAX
    #9604
    Sajnos nem tudod a magyar verzióra telepíteni, olvass vissza, ez okozta a magyar verzióval rendelkezőknek a legnagyobb problémát...
  • hpx68tl
    #9603
    Ha felraknám a magyarra csak az új területek és küldetések lennének angolul,a régiek magyarok maradnának??? Egyáltalán fel engedi rakni?
  • hpx68tl
    #9602
    Sziasztok! Az érdekelne,hogy nekem most a 2.0.2-es MAGYAR verzió van fent a gépen, 2.43-ig felpatchelve,de most jött meg a csomag az ANGOL nyelvű Ice & Blood. Megpróbáljam feltenni ezt az eredeti magyarra? Mi történik akkor? /vagy csak az angol alapjátékra lehet felrakni?
  • RaveAir
    #9601
    Szerintem ez már csak a kisebbik fele...

    DORSANAX-szal beszéltem múlt hét pénteken skype-on, hogy a fő gond azzal van, hogy nem tudom követni melyik küldetés hogyan következne, mert ezeket nem rakták sorrendbe az állományban. Ott az azonosításra csak egy azonosító kód és maga az angol szöveg szerepel. Semmi több, mint anno volt az alap fordításánál. Annyi szerencsés azonban, hogy a "párbeszédek" kérdése és felelete rögtön egymás után következik.

    MrTwister: Köszönöm a linket, de mivel nekem magyar verzióm van, ezért vélhetően egy angol verziót is kell hozzá vennem. Ezért lesz majd a lostprophet által javasolt Sacred 2 gold megoldás. (Ha jövőhéten jön a fizum, akkor azt hiszem, hogy meg is fogom rendelni).

    Ha már ennyit írtam, akkor felvetnék még egy kérdést. Esetleg nincs rá mód, hogy újra fel lehessen éleszteni a Sacred2.hu oldalt? Nem tudom, hogy le lett-e mentve a rajta lévő tartalom és így lehetőség lenne-e arra, hogy valahová máshová felmentsük.
  • garaib
    #9600
    Nagyon jó kis Diablo pótló ez a játék, rengeteg időt játszottam már Vele. :) Nem tudjátok lesz a 3. részből valami?
  • Crusader
    #9599
    Köszönöm szépen!!! Így már működik.
  • DORSANAX
    #9598
    Valamit elfelejtettem.
    Van ott az oldalon ezzel kapcsolatosan még 60 hozzászólás, talán érdemes tanulmányozni és végigkövetni a témát...
  • DORSANAX
    #9597
    Nagyon sajnálom, de nekem sincs már túl sok ötletem. :-(
    Én XP-t használok, de ITT VAN EGY érdekes oldal, ezt még tanulmányozd át.

    Idézet egy fórumról:
    "Üdv mindenkinek, nekem sikerült megoldanom a win 7-en való futtatási problémát, akit érdekel hogyan kell megcsinálni olvassa ezt el nálam működik tökéletesen!!
    http://www.mokonamodoki.com/sacred-2-on-windows-7
    sok sikert hozzá, nem bonyolult..."
  • Crusader
    #9596
    Hali,
    Először is, köszönöm Mindenkinek a segítséget!
    De, ezt akárhogy bűvülöm, nem akar sehogyansem elindulni...
    További ötletek?
  • MrTwister
    #9595
    Világos és így tényleg nagyon bonyolult a dolog sajna. No nem baj szép lassan össze fog ez jönni! :-)
  • DORSANAX
    #9594
    Olvasd el még EZT és EZT is, mert ezek fontos tudnivalók a futtatással kapcsolatosan...
  • Crusader
    #9593
    Oksa, Köszi szépen!!! :)
    Este ha hazaérek melóból, kipróbálom.
  • DORSANAX
    #9592
    Első nekifutásból frissíteni kellene a VGA drivert és a PhysX-et, XP/SP3 kompatibilis módban elindítani, de először ablakos módban.

    Elvileg (és gyakorlatilag is) mennie kellene.
    A vinyód töredezettségét sem ártana megnézni, mert allergiás arra is a játék normális futtatása.

    A játék grafikai opcióban a PhysX-et mindenképpen kapcsold ki...

  • Crusader
    #9591
    Sziasztok,

    Kellene nekem egy kis segítség, lehet már írta itt vki. de nem szeretnék vissza olvasni. Szal. van win7 64bit oprendszer, van ati radeon 5850 videókari, van intel core i7 860 proci, van sb audigy 7.1 hangkártya, 8gb ram, és a sacred 2 a betöltő képernyő közben leáll. :(
    A patchek fent vannak, xp3 módban sem megy...stb
    Van rá vmi megoldás?
    Köszi!