10030
  • RaveAir
    #9910
    Bocs, valahogy hétvégén sem volt fejemben a dolog.

    Esetleg valaki más is elküldheti neked, akik már korábban megkapták.
  • Scobbyka
    #9909
    Ez rendben van és érhető is.
    Nem vagyok ideges egyáltalán, örülök hogy lesz magyarul már egy része is akár.
    És köszönöm előre is!
  • RaveAir
    #9908
    Majd küldöm, csak egy picit el vagyok telve feladatokkal, amik erősen háttérbe szorítják a fordítást... Emellett meg egy picit pihenni/szórakozni is kellene.
  • Kontrakcio
    #9907
    szevasztok. kontrollerrel lehet vhogy tolni vagy csak bill.-el?
  • Scobbyka
    #9906
    Sziasztok!
    Lehet nekikezdek újra a game-nek, ha már megvan eredetiben a Gold.
    Mennyien vannak mostanában az Ice & Blood szervereken?
    Visszaolvastam pár oldalt.
    Raveair magyarítása engem is érdekelne, már írtam neki mail-ben.
  • hevesike
    #9905
    Orkokhoz még nem mentem, 102es a virág, az orkok 130 felett vannak. Engem a koboldoknál csapott le egy maci :) Észrevettem, hogy a kis csótányok nem ütnek nagyobbat mint platina szerveren...még a bajnokok sem, viszont amikor mackótestvér 1 pofonnal padlóra küldte akkor kicsit meglepődtem :D
  • Fantusz
    #9904
    Tárgyak bónuszainál számít az is, hogy milyen nehézségi fokozaton játszva találtad.
    Sőt alkuval is van jelentősége a nehézségi szintnek, sokszor volt olyan, hogy arany szerveren vettem a minden képesség 5-6 ékszereket, ezüstön viszont csak minden képesség 4 volt (igaz darabra több).

    A másik dolog, amiért nem érdemes egy nehézségi fokon túl sokat időzni: a lényeknek van maximált szintje.
    Ezüstön a fehér griff, max 37es szintű lehet, egy 40es karakternek, már nem kihívás, de a lényeg, hogy nem id nagyon dob használható cuccot (max 45-öst), arany szerveren meg nyugodtan lehet 60as karival is griffre vadászni.

    Ez nálunk kb. ugye úgy nézett ki, hogy bronz szerverre be se mentünk, ezüstön kezdtünk.
    Amikor úgy volt hangulatunk csináltuk a főküldetést, általában 40-50es szint között már szinte mindenki át tudott menni arany fokozatra, s ha éppen ezüstön volt élet, akkor oda is vissza tudott menni.
    Platinára át lehet jutni 60as szint körül, s megtanultuk, hogy ott már nem érdemes siettetni a továbblépést, niobiumra fölösleges 100as szint alatt átmenni, az egy másik világ, ott már minimált szintje is van a lényeknek, s irdatlan pofonokat tudnak adni.
    (talán pont neked tünt fel, hogy egy mezei ork nagyobbakat üt, mint a másik pálya végén a gépek)
  • hevesike
    #9903
    Persze h mehetsz:) 5 fokozat van a játékban Bronz-Ezüst-Arany-Platina-Nióbium. A cuccok jobb tulajdonságokat kapnak, abban viszont nem vagyok biztos h milyen minőségűek, viszont van egy pár ami csak Nióbiumon esik.
  • Szuni
    #9902
    Köszi az infókat.
    Egy amatőr kérdés még, ha végigjátszom a játékot, akkor utána emeltebb fokozaton elkezdhetem megint ugyanazon karakterrel? Mint a Diablo 2-ben pl, magasabb karakterszintekkel, jobb cuccokkal stb.. ez valahogy nem jött le a menüből.
  • hevesike
    #9901
    Őszintén...nekem a titan quest nem jött be túlságosan... :D Egyébként mondanám h megveszem...de jelenleg nem is tudom merre kapható xD

    De azért Torchlightra visszatérünk :D
  • Fantusz
    #9900
    Torchlight nekem valamiért nem jött be, igaz, csak a warez verziót próbáltam ki, s nem is játszottam vele sokat.
    Inkább a Titan Quest lett a sláger Diablo-klón, az megvan eredetiben a kieggel együtt, s Sacred2 szerverekhez képest ott tömeg van (volt).
    Annyi volt a nyűgös, hogy valamiért hozzám nem tudtak belépni mások, így nekem kellett magyarokat keresnem, vagy játszottam egyedül.
    Mondjuk az is egy érdekes valami, nincs egymás elleni harcra lehetőség, ezért vannak hozzá elég furcsa modok, de az a játék, ameklyik leginkább hasonlít a Diablo2-re, s a világot is egész jól eltalálták, mithológiai alapokon megy a mese.

    Nincs kedved kipróbálni? :-)

    Torchlight2-re egyenlőre nem mondok semmit, majd, ha megjenet...
  • hevesike
    #9899
    Nemrég behalt a teljes gép, uh mindent újratelepítettem, sacredre még nem volt időm xD
    De ameddig volt addig hajtottam őket, több-kevesebb sikerrel...de mindig lehagytál :D
    Am már írtam egyébként, de sztem nem láttad :d A Torchlight 2-höz nem lenne majd kedved? Nem lesz (elvileg) nagy összeg a játék, és egész jónak ígérkezik ha majd kijön. Végigszenvedjük párszor azt is :)
  • Fantusz
    #9898
    Néhány bosst nagyon eldugtak.
    Nyílvánvaló, hogy a többségét viszonylag könnyen megtalálja a játékos, ha bejárja a térkép jelentős részét, de bizony vannak ösvények, amelyek csak alig észrevehetőek.
    S sivatagban, vagy a mocsárban pl. a sárkányhoz vezető utat szabályosan nyomozni kell, még akkor is, ha tudja a játékos, hogy mit keres.
    Grunwaldban könnyű megtalálni a sárkányt, hosz a barjlangje elé visz egy közelben felvett küldetés (ott látható egy mágiával lezárt ajtó, aminek a túloldalán lehet(ett volna) a törpék birodalma).
    Nem is érdemes sorolni, mi, merre található, mert elmagyarázni nem lehet.
    Amíg volt jövés-menés zárt neten, általában az volt a módi, hogy valaki megmutatta a bossokat, ment a farmolásuk a szett darabokért.
    Most én is azt mondanám, nézd meg a hevesike által ajánlott linket, de kiegészíteném azzal, hogy a bossok neve alapján érdemes lehet a youtube-n is rákereni némelyikre, ha nem találod.
  • Fantusz
    #9897
    Úgy láttam semmit nem fejlődtek a karaktereid az elmúlt hetekben.
    Feladtad?
    Mondjuk én sem játszottam velük, az utóbbi időben a Skyrim volt a sláger nálam, de van kb 10 szint előnyöm, úgyhogy húzz bele:-)
  • hevesike
    #9896
    "http://www.sacredwiki.org/index.php5/Sacred_2:Boss" ha itt szétnézel akkor az összes miniboss helyét megtalálod.
    A titkos hely megtalálása elég trükkös...azt elmagyarázni nem nagyon lehet, sajnos látni kell :D
  • Szuni
    #9895
    Kb 90 százalékos a térkép felfedezettségem, tudom hogy illzióromboló, de van esetleg valahol valami leírás, hol vannak ezek az elrejtett minibossok? Elég sokat megtaláltam sztem, de nem szeretném úgy abbahagyni, hogy nem volt meg minden, ami lehetséges.
    Elég szöszölős típus vagyok, ami észrevehető, azt észrevettem nyilván, de ez a "hegyen átvarázslás" meg ilyen trükkök érdekelnének, hátha valamit kihagytam.
    ha meg nincs már ilyen hely, akkor azért hogy büszke legyek magamra
  • Farkassacred
    #9894
    Jah, azon tökéletesen megy:)
  • Mirk
    #9893
    Xp
  • Farkassacred
    #9892
    Mirk, a sacred 1 sokkal élveszhetőbb:) és nekem am Windows Xp-d van , vagy netán Win 7-en megy a sacred 1 ?!
  • Mirk
    #9891
    Csak nekem tűnik úgy, mintha a Sacred 2 még régebbi (rosszabb) lenne mint az első rész? Sokat játszottam (játszom) az első résszel ami szerintem egy nagyon igényes és jól kidolgozott játék.
    Elindítottam a Sacred 2-t, már a menünél-karakterválasztásnál volt valami fura érzésem, aztán amikor végre elindult a játék és megláttam a karakterem, azt a környezetet, azt az irányítást, azokat a gombokat és azt az inventoryt, hát akkor már azt mondtam, hogy ez meg mi a jó büdös franc.
  • hevesike
    #9890
    Egyébként most vettem észre valamit :D Jól sejtettük, hogy nem csak szakértő szinttől ad bónuszt az észlelést..."Displays the "Chance to Find Valuables" skill bonus (the bonus is given from lvl 1, but not displayed until Mastery)" tehát van, csak nem látjuk mennyi :D
  • hevesike
    #9889
    Ezt hogy érted, mármint hogy "Nem tudom milyen"? :D rengeteg legendary cucc van, de elég ritkán esnek...és a 100% esély értékek találására sem biztosít rá hogy bárki is dob( én eddig 2 alkalommal találta legendás kardot, egy Lag üdvözlete és egy Magisil)...ez olyan mint a set cuccok, egy boss lehet h nem dob de az is lehet, hogy a kövi sarkon egy mezei patkány egyszerre kettőt is elejt majd.
    A balta nem Stradal kalapácsa volt esetleg (asszem ilyenem is volt az Iroda küldetés után, de sztem Fantusznak adtam:D)?
  • Farkassacred
    #9888
    Mostanában nekem se:)
    Van itt egy elér furi dolog : Maxoltam az észlelést , és minden Item-em "értékek megtalálása +" a gólemtől ( Főellenség) Kipottyant egy balta Narancssárga item) Legendary de nem tudom milyen balta -.- ( megnéztem wiki-n hogy van e ilyen Legendary item és nem volt). pottyant a sárkánytól sok gyűrű ami ugyan úgy legendary item) a Poliptól nem pottyant semmi, valaki tudja mi szerint van ez?! és van e más Legendary fegyver?! , a baltán kivül!
  • hevesike
    #9887
    Nekem nem fagy olyan sokat, mint régebben...mindig kilépéskor jut eszébe, hogy lefagyjon xD
    Ma néztem pár videót...Fantusz, rá tudnálak venni valahogy a Torchlight 2 megvételére? XD Nem olyan drága...és ha kell fordítok is...csak tudjunk együtt menni vmi új játékban :D A Sacred már unalmas...Diablo 3 meg messze van. Könyörgök :D:D
  • Farkassacred
    #9886
    Ha nem fagyna ennyit akkor ja..:D meg kicsit többen lennénk.......
  • Fantusz
    #9885
    Mindkettőre vonatkozik, de nem érdemes vele foglalkozni.
    Amikor még volt élet-mozgás zárt neten, s mentek a party-k, érzékelhető volt, hogy akiknek volt hatékonyabb észlelés képesség, jobb cuccokat kaptak - de ez nem azt jeleti, hogy azokat használni is tudták.
    Emlészem, egy szeráf hatékonyabb észlelés szakértelemmel Staradal kalapácsát kapta, (ami az Asacaron küldetés jutalma) ezt lehet úgy is értelmezni, hogy hatékonyabb észlelés nélkül semmi esélyed ilyet találni, észleléssel meg van rá némi esély - megéri?
  • Farkassacred
    #9884
    Jah amúgy a sacred 2-ben mire szolgál az " értékek megtalálása +%" ( Ha a hatékonyabb észlesét 75-re viszed, a bónusz 180 % esély az érékek megtalálására.. ez most az Ellenfelektől dobott item? vagy a láda?!
  • Farkassacred
    #9883
    Nem csodálom hogy nem játszanak ezzel a játékkal.....
    1. patch-elési probléma,Meg az Ice Blood-os történet....
    2. Tele van Bug-gal ( Ez fel se tűnne, ha többen játszanának vele, Multiban)
    És ha nincsenek játékosok, akkor monoton szar az egész.... Unalmas:(
  • Fantusz
    #9882
    Magyar verzióval nosztalgiázunk zárt neten, minibossok, sárkányok lesznek neked is.

    Az Ice&Blood lényeiről én sem tudok szinte semmit (nem is érdekel).

    Sajnos zárt neten is csak elvétve jön össze 3-4 játékos, itt tartunk némi eszmecserét :-)

    Sárkányok és főbossok csak elvétve adnak szet darabokat, minibossoktól nagyobb eséllyel esik zöld cucc.
    Vannak könnyen megközelíthetőek, de olyanok is, amelyeket körülményesebb megtalálni.

    Minibossok:

    - Fehér griff
    - Véreskarom
    - Felbőszült vadkan
    - Sikítószellem
    - Őrült ogre
    - Fagyúr
    - Lángúr
    - Múmia herceg
    - Minotaurus lord
    - Hárpia királynő
    - Méregúr
    - Erdei ör (hagytam ki valamelyiket?)

    A sárkányok kb a főbossokkal vannak szinten, akalmanként gyámoltalanok, könnyen leverhetők, másik alkalommal meg képesek egy pillanat alatt kivégezni a karaktert.
    A Szeráfok szigete melletti labirintusban a hadjárat során nem lehet elkerülni a sárkányok elleni csatát, a többi dragonnal véleményem szerint még terveztek valamit, de az Ascaron csődje keresztül húzta a terveket.
    Elég csak a grunwaldi sárkány barlangjában körülnézni, jól látható egy mágiával lezárt ajtó, amiről ordít, hogy törpök lakta terület van a túloldalán.
    A térkép szélein trükközve pedig esetenként meglepő helyekre lehet eljutni, vagy használhatónak vélt objektumot nem lehet használni, ami ugyancsak arra utal, hogy oda még terveztek patchekkel, esetleg kiegészítőkkel valamit.
    A mocsárban a Koponya sziklán van egy jellegzetes barlang, de nem lehet belépni, a sivatagban meg egy félkész textúrázatlan területen van egyaktív hátaskereskedő, s néhány meglepi-figura (szerintem világvége feelengje van ott a területnek, foltokban hiányzik a textúra, s az oda jutás is elég trükkös, át kell megunkat varázsolni a hegyen.)
  • steweee
    #9881
    nekem a magyar verzió van meg. erre nyilván nem megy rá az jég és vér kieg. így a max verziószáma - na most fejből - x.43.

    miről maradok le ? leszenek minobossok megy egyebek így nekem ?
  • hevesike
    #9880
    A harcos 51 az elf 46...uh még le vagyok egy kicsit maradva xD
    A szellemről már meg is feledkeztem...a lángúr meg csak szívat uh jobb hanyagolni. :D

    Ami a cheatelő sárkányt illeti...ha megfigyeled akk az összes sárkánynak van valami képessége, az embereknél bevédi magát minden ellen, a mocsárban megnöveli a sebzését a sivatagira már nem is emlékszem :D
    Tehát nem cheater...hanem csak egy rohadt erős varázslatot használ a védelmére xD
  • Fantusz
    #9879
    Vannak eldugott helyeken is minibossok, sárkányok, amelyek létezéséről tudunk, de csak ritkán kalandozunk azokon a helyeken.
    Nálam a Driád szigetek sárkánya, a Sikító szellem, a Lángúr ezek, de mások lehet a Hárpia királynőt, vagy más miniboss területét nem ejtik útba.

    hevesike, mekkorák már a hőseid?
    Belemerültem a Skyrim-be, azért nem voltam mostanában itt, illetve zárt neten.
  • Farkassacred
    #9878
    A láthatatlan kis rohadék:D
  • hevesike
    #9877
    Milyen sárkányt?
  • Farkassacred
    #9876
    Hm..... Gondolom nem csak én találtam meg a Cheater sárkányt?!... epic:D
  • Farkassacred
    #9875
    Amúgy megy Windows 7-en a sacred 2, csak időnként befagy.....:(
    Ha folyamatosan fagy, akkor kompatibilitást kell be állítani! ( Windows Xp 34 bit)
  • hevesike
    #9874
    Fantuszt kérdezd :) Nekem ő mutatta, hogy milyen béna sebzése van :D

    Ami a win7-et illeti Shaba, olvass egy kicsit vissza, sokan írták, h nekik mi segített(vmelyik biztos beváli :D)...legtöbbször driver frissítés ha jól emlékszem.
    ...és fantusznak üzenem, hogy a gépembe sikerült visszaerőszakolni az életkedvet, uh megint tudok játszani...természetesen szintekkel felettem jár :D...de azért mehetnénk együtt xD (valahogy)
  • Farkassacred
    #9873
    Hát én még baltát se láttam..... ha van megmutatod majd?!:D
  • shaba23 #9872
    lehet már win7-en játszani?
  • hevesike
    #9871
    Ha a Balta+ 2 gyűrű setre gondolsz, akk azt ismerem, a baltát dobhatja bárki, a gyűrűket viszont még nem láttam soha.