10030
  • Gubberx
    #9750
    Nekem az eredeti gyűjtői angol verzió van meg és semmilyen gondom nem volt vele Win7 64 bit alatt
  • Maxtreme
    #9749
    Srácok.
    Ennek a játéknak az instabilitásán segít valamit a 2.4-es patch? Jó áron meg tudnám venni a cuccost, de ha legal verzió is ekkora szar, akkor hagyom inkább a piccsbe.
    Kilépésekkor, teleportálásokkor, átlépés egy másik helyszínre = 10 esetből 8-ban fekete képernyőt kapok, csak a kurzor látszik. Ilyenkor a feladatkezelővel tudom bezárni, és a legutolsó teljesített küldetésem is elveszik. (2.34-el használom)
    Emlékszem anno ugyanez volt a problémám a játékkal, csak akkor még más HW-n.
    Olvastam hogy nem igazán kedveli a win7 64-et, és ha átlőjjük xp sp3 kompatibilitás módba az exet, az orvosolja ezen problémákat. Hát nálam nem.
  • Moonchild
    #9748
    Sziasztok! Hogy áll RaveAir a magyarítással?
  • hevesike
    #9747
    Én már régebben is olvastam valami hasonlót, de azt hittem (...talán hiszem is...)hogy FAKE! a dolog. Sacredwikin például már "saját oldala" is van :D
  • Csokis
    #9746
    Készül a Sacred 3?
  • DORSANAX
    #9745
    Például ez a hozzászólás
    Sajnos itt most kevesen lézengünk, de amennyiben az oldal alsó részén a "Keresés a témában, vagy ugrás sorszámra:" keresőbe beírod, hogy "árnyharcos", akkor találsz még a régi szép időkből hozzászólásokat.:D
    Lehet keresni hozzászólások számára is, mert előfordulhat, hogy a kérdés lesz érdekes, viszont a válaszra rá kell keresni.
    Akkor csak az illető HSZ számát írd be, néha én is így keresek az SG fórumaiban.

    Vagy egy kis angol tudással ezt javasolnám ...
  • K3chk3
    #9744
    Sziasztok!

    Lehet,hogy rossz helyen járok,de ha nem akkor is segítsetek pls!
    Árnyharcossal játszok és kérdezném,hogy mi a legjobb?(ez az első ilyen játék amivel játszok és szeretném a segítségetek kérni!)

    Üdv.:K3chk3
  • Moonchild
    #9743
    Akkor várom türelemmel amíg teljesen 100%-os lesz a , magyarítás! Addig meg tanulok angolul! :D
  • Moonchild
    #9742
    Köszönöm a segítséget!
  • DORSANAX
    #9741
    Nem sokat kellett volna visszakeresned a hozzászólásokban.
    Igen, jelenleg RaveAir foglakozik a magyarításával.
    Olvass vissza, képeket is találsz erről, a CM patch már tartalmazza a magyar nyelvi lokalizációt is...(jelenleg még csak részben magyar!)
  • Moonchild
    #9740
    Sziasztok!

    Azt szeretném megkérdezni, hogy készült-e a Sacred 2 kiegészítőjéhez magyarítás?
  • hevesike
    #9739
    Hát jó lenne, ha értékelnék végre a készítők , hogy a lelkes játékosok próbálják helyrehozni amit ŐK elszúrtak xD De ez szerintem nem valószínű...a Koch (vagy nemtom ki...már nem tudom követni xD) szerintem végleg lemondott a játékról, a Sacred 3 is elvileg készül...de még semmit sem láttunk belőle.
  • DORSANAX
    #9738
    Viszont nem szeretném elkiabálni, de valami kis jel arra enged következtetni, hogy CM patch-el a jövőben talán lehet online nyomatni a játékot.
  • DORSANAX
    #9737
    Sajnálom, hogy ilyen gondok vannak, nálam XP-n futott elég sokáig az általad is használt verzió.(Amíg nem kaptam meg az eredeti kiegészítőt Angliából, kb. 2 hónapig...)

    Igen, nálam is u.azok a problémák jelentkeztek a friss file használatánál.
  • Mehee
    #9736
    Ezt az oldalt én is megtaláltam, de nem igazán működött ez sem. Most újratelepítettem az egészet, aztán amikor a grafikát állítanám feljebb és rámegyek, hogy elfogadás, akkor is szépen kilép a játékból és semmi (korábban ez legalább még működött), ha visszalépek nem változtatta meg a beállításokat. Azt hiszem én feladom, túl sok gond van ezzel a játékkal

    A friss magyarítással kapcsolatban: Még gyorsan kipróbáltam, de nálam eltűnt néhány szöveg (főmenüben a multiplayer opcióban nem volt felirat, fegyverek, páncélok támadó/védőértéke, kilépésnél a Mentés és kilépés szintén üres volt)
  • DORSANAX
    #9735
    Igen, köszönöm, én megkaptam.
    Még valami kis gond lehet az összefésüléssel, levélben válaszoltam...
  • DORSANAX
    #9734
    #9597-es HSZ talán segíthet, volt akinek segített és normálisan működött.
    Az itt leírtakat mindenképpen olvad el, én most XP-n futtatom...
  • Mehee
    #9733
    Nekem lenne még egy másik problémám is. Most hogy több időm van, tudtam volna többet játszani vele, de kb. 20-30 percenként összeomlik a játék hibaüzenet nélkül (Win 7 64 bit) és így elég nehezen tudok vele haladni. Rákerestem és láttam, hogy Win 7 alatt másoknál is jelentkezik a probléma. Erre tud valaki megoldást? Próbáltam már kompatibilis üzemmódban futtatni (XP sp2 és sp3) de úgy sem jó.
  • RaveAir
    #9732
    Adnék egy kis helyzetjelentést a fordítással kapcsolatban. A rossz hír, hogy az előző verzióhoz képest nem tudtam sokat haladni, de a problémáimmal nem terhelnélek titeket.

    Azonban a héten letöltöttem egy új frissítést, és az abban lévő angol szövegeket próbálom összefésülni a mostani magyar verzióval. Remélem, hogy ez majd megold néhány problémát. Jelenleg 11000 sort néztem át a 63000-ből. Remélhetőleg a héten megleszek vele, és a visszajelző teszterek kapnak majd belőle egy verziót.
  • Onnex
    #9731
    Az a vicc, hogy simán be tudtam aktiválni és egyjátékosban módban tudok játszani, csak profilt nem tudok létre hozni. Na mindegy azért köszi.
  • DORSANAX
    #9730
    Ha röviden kellene megfogalmaznom, akkor az a véleményem, hogy u.az a global.res file máshogy viselkedik az en_UK mappában(ott JÓ!), mint a CM patch által létrehozott hu_HU mappa fájlkörnyezetében.

    Tehát a CM patch hozza ezt a hibát sajnos, valami ott van elszúrva...
    Csak itt az a gond, hogy az a global.res, amit átküldtél nekem, az viszont tényleg hibás volt.
    Azóta RaveAir küldött nekem egy másikat és az, az en_UK mappában tökéletes, viszont, ha berakom a CM patch által létrehozott és telepített hu_HU mappába, akkor már u.az a file másként viselkedik, vagyis ott helytelen naplóbejegyzések jelennek meg, tehát akkor már rosszul kezeli azt a fájlt!

    Onnex:
    Ezzel nem tudunk most itt kezdeni semmit sajnos, mert nekem is van eredeti magyar alapjátékom is, de ellenőrizni nem tudom, hogy online mi a helyzet vele (régebben jó volt), mert jelenleg egy erdeti CE + I&B van nálam telepítve...

    Ha a játék online regisztrációját elfogadta, tehát a telepítéskor megadtad és azzal tudsz játszani egyjátékos módban, akkor nem értem, mert ebben az esetben a kódod JÓ!

    Szóval nekem ez nem világos...
  • Mehee
    #9729
    Nálam ebben is maradt egy fura bejegyzés (csak ha a CM patch is fönt van), illetve amit RaveAir küldött frissen abban is benne van az az egy. De így már nem olyan rossz a helyzet.
  • Onnex
    #9728
    Sziasztok!
    A következő problémába futottam. Megvettem a játékot boltban, feltelepítettem és felraktam a patchet 2.43, de amikor online játéknál profilt akarok létrehozni a következő hibaüzenet jelenik meg: az aktivációs kód érvénytelen (22). Többször leellenőriztem de minden stimmel. Azért gondolom, hogy valami gebasz lehet, mivel másik két embernél is hasonló probléma lépett fel. Ebben kérnék segítséget.
    Üdv!
  • DORSANAX
    #9727
    Megkaptam azt az általad küldött global.res-t és igen, azzal nekem is hibás!

    Szóval ezek szerint mind a 2 CM patch rossz fájlt tesz be, de megvárom a Te visszajelzésedet, hogy amit én átküldtem neked, az valóban jó nálad, vagy sem...
  • DORSANAX
    #9726
    Elnézést a sok hiba miatt az előző hozzászólásomban, de nagyon gyorsan írtam, rohanok!
  • DORSANAX
    #9725
    És véleményem szerint az a global.res, ami a v120-as patch feltesz, HIBÁS!

    Azt is megmondom, hogy miért.
    Én már azt a global.res-t, aminek az értékét és dátumát jeleztem előzőleg már beraktam magamnak az en_UK mappába és amikor a v120-as patch-et telepítem, akkor a telepítő kiírja nálam, hogy már magyar a global.res van benne, tehát ezért nem is teszi bele nekem az általad írt fájlt...

    Az a helyzet, hogy az angolról magyarra fordításnál a global.res fájlnak egyre nagyobb értéket kellene mutatnia, ezt a nyelvi sajátosságok miatt írom, mivel én is fordítottam játékot sok szöveggel és ez az általános tapasztalat.
    Tehát szerintem az a fájl hibás, mert későbbi dátumozású ugyan, de kisebb az értéke, mint amit én használok (RaveAir -tól kaptam tesztelésre és nem a patch tette bele a játékba) és ez nekem enyhén szólva nem tetszik...
    Szóval nyomasd át nekem azt a fájlt, mert a CM patch készítőinek talán jelezni kellene, ha hibás.)megnézem, de szerintem nálam is rossz lesz)
    [email protected] címre
    Ha nálam is hibás az eredeti játékkal és a 2.65.2-vel, akkor jelezni kellene talán a CM-es fiúknak, de majd ezt RaveAir eldönt.

    Írd meg a címedet, mert én pedig átküldöm neked azt, amit én használok és nem hibás a naplóban sem...
  • DORSANAX
    #9724
    Akkor az már egy újabb global.res, nekem az nincs is meg.
    Én is a v120-at tettem most fel és nálam a hu_HU mappában az általam írt értékkel rendelkező fájl van.
    Ezt nem értem, egyeznie kellene az értékének az enyémmel.
  • Mehee
    #9723
    Próbáltam úgy is, hogy csak a global.res-t beteszem az eredeti en_UK mappába de úgy se jó. Illetve nekem 3 729 829 az értéke és 2011.04.30 a dátum (v0120-as CM patch rakta fel)
  • DORSANAX
    #9722
    Egyébként, ha a CM patch használatánál az en_UK mappába (is) beteszed azt a magyar-angol TC-ben 3 788 344 értékű, 2011.02.27-i dátumozású global.res fájlt, akkor nem lesz hibás szerintem és nem idegesít kicsit sem.

    Az angolt elmented, aztán mehet a móka... :D
  • DORSANAX
    #9721
    Értem, akkor még ezt a karakter ügyet megpróbálom én is majd "megszakérteni", bár az eredeti játékomba most nem szívesen piszkálok bele...

    Most majd én is a tesztet a CM patch-el folytatom, megnézem, hogy milyen hatással vannak a karakterek tulajdonságaira és lényegesen mit változtatnak, bár a készítők oldalán ez le van írva:
    Itt, de gondolom olvastad...
  • Mehee
    #9720
    Úgy látszik, hogy a CM patch + 2.65.1 miatt vannak ezek a bejegyzések. Miután leszedtem róla (magyar global.res-t az en_UK mappába raktam), indítottam egy új karaktert és már nem voltak ott, miután újra visszaraktam ismét ott voltak. Mindegy végül is nem olyan zavaró.

    Nálam sincs ő ű karakter (Win7 SP1 64-bites magyar)
  • DORSANAX
    #9719
    Az ilyen "<int> Blind Guardian" és társai problémák azzal a megoldással, hogy a patch-et eltávolítod és csak a global.res fájlt használod, a naplóban nem fognak jelentkezni.
    Az a kérdés, hogy ez tényleg a 2.65.1 miatt van, vagy más oka van.
    Szerintem...
  • DORSANAX
    #9718
    Nos, a következő a helyzet...
    Nálam jelenleg eredeti CE + I&B + ELITE van telepítve és most újra felraktam a CM patch-et.(Csak a "mixelt" global.res volt nálam idáig cserélve és úgy teszteltem)

    Az a helyzet, hogy a CM patch telepítése után valóban létrehozott egy hu_HU mappát, viszont az en_UK mappát is érintetlenül hagyja a patch.(eltávolításnál marad csak az en_UK!)
    Szóval én sem írtam pontosan az előzőekben a dolgot, elnézést kérek...
    Egyébként nálam a legújabb 2.56.2-es patch van a játékon, mivel csak azzal tudok online kapcsolódni.

    A naplóban nekem nem jelentkezik az általad említett probléma, de lehet, hogy a 2.65.1 miatt van talán?
    Nem tudom, de a patch-et el kellene távolítani és csak azt a global.res fájlt kellene cserélni ami ebben van (eltávolítás előtt menteni a global.res-t, majd eltávolítás után visszatenni az en_UK mappába!) és akkor megnézni, hogy jelentkezik ez a probléma, vagy sem.

    Ezt talán azért érdemes megnézni, mert a CM patch belenyúl a [pak] mappába is (grafika) és még mást is átír a hu_HU mappán belül is.

    Nálad van hosszú "ő" és "ű" betű a feliratokban?
    Nálam nincs, de elvileg ez lehet a windows problémája is.(nálam magyar XP-n fut jelenleg)
  • Mehee
    #9717
    RaveAir küldte a CM patc-et, miután írtam neki. Ő a v0110 verziót linkelte, kipróbáltam, aztán újratelepítettem a játékot és utána pedig a v0120-as verziót telepítettem amit a készítők oldaláról szedtem, ez is felrakja a magyarítást. Viszont nekem mindkét verzió létrehozott egy hu_HU mappát és a Rendszerleíró adatbázisban is átírta a nyelvet, de nem ismeri fel.

    RELOADED verziót raktam fel és a játék DVD-jén is en_UK mappa van + Elite grafikus csomag + I&B és en_UK mappát kaptam.

    A naplóban amik előtt <int> előtag van nem hiszem, hogy a kieghez tartozik, mert ha angolul hagyom, akkor nincsenek ilyen bejegyzések. Viszont a "<int> Blind Guardian" bejegyzést még a térkép is jelöli egy szürke karikával a fővárosban. A többit pedig csak a napló (és új karakter kezdésekor egyből ott vannak).
  • DORSANAX
    #9716
    Nem értem, mert a RELOADED telepítése után "en_En" mappának kellett volna létrejönnie és a CM patch ennek a mappának a nevét nem írja át, csak belenyúl és beteszi többek között a global.res fájlt is, amit RaveAir jelenleg is fordít és az még csak részben magyar...

    Tehát szerintem jó ez így, amit a képen látok, de írjál RaveAir címére, mert lehet, hogy van újabb CM patch elérhetőség is./Vagy egy új global.res fájl/
    (Te is tesztelhetsz, ha van kedved és időd.)
    Szerintem a naplóban azok a küldetések, amik a kiegészítő szövegéhez tartoznak és nem lettek még fordítva, természetesen angol szöveggel jelennek meg.

    Szóval nekem a virágbolti és az eredeti verzióval is a telepítés után "csípőből" en_EN mappa jött létre és azt a CM patch nem változtatta meg, ahogy azt írtam már.

    Keress rá a #9568-ös hozzászólásra és ott megtalálod RaveAir címét.
  • Mehee
    #9715
    Hoppá nem ment el a kép:
    http://www.kephost.com/view3.php?filename=uwqka0spmslaxmbpdl6y.bmp
  • Mehee
    #9714
    Nah játék felrakva, Cm patch szintén. Miután telepítettem, nem lett magyar, pedig a registriben átírta a bejegyzést hu_HU-ra, mégis az angol nyelv mappáját használja. Ezért a hu_HU mappát átneveztem en_En-re, így végül magyar lett. Viszont nálam a napló produkál érdekes bejegyzéseket:

    Ez vajon jól van így?
  • DORSANAX
    #9713
    #9573!
    Képek erről...
  • DORSANAX
    #9712
    A Community Patch felrakható mivel a verzió 2.65.1 lesz, de olvasd el Te is a #9695-ös hozzászólást, mert van már "félig magyar feliratozást tartalmazó Community Patch is...

    Nekem is van eredeti magyar verzióm és eredeti CE + Ice & Blood kiegészítőm is.
    Ettől függetlenül kipróbáltam azt a virágbolti verziót is, különben nem írtam volna erről.
  • Mehee
    #9711
    Ok, köszi akkor nekiállok letölteni az anogl alapjátékot.
    Még annyit, hogy akkor így tört verzióra gond nélkül felrakható a Community Patch? Ahhoz gondolom nem kell crack.