46641
  • bon
    #28607
    Egyértelmű, hogy Windows 7, xp elavult és a támogatása is egyre gyérebb.
  • MrIncredible
    #28606
    őszinte választ kérnék kedves felhasználók!
    Most fogok új gépet venni. Eddig xp-m volt. Maradjak az xp-nél, vagy váltsak vistára, vagy 7-re?
    Mit javasoltok?
    de csak őszintén
  • silwar #28605
    Köszönöm mindenkinek, sikerült.

    diskpart + bootrec + telepítőlemez javítás

    Volt egyéb is: \windows\system32\drivers\sf*.sys fájlok elmozgatása

    A gondot szerintem az okozta, hogy "felébredt" az eddig láthatatlan 100Mb rendszerpartíció, aktíválódott és szerencsétlen Windows7-et ez meglepte. Nem tudom újra eldugni ezt a diszkterületet.

    S
  • Balumann
    #28604
    Próbáld ez alapján.
  • bon
    #28603
    Szerintem a diskpart parancs használatával.
  • silwar #28602
    bcdedit-et néztem, de az is
    device partition=E:
    ként hozza a diszket

    Kérdés: Hogy tudom cmd-ből a partició betüjel hozzárandelését megváltoztatni?
  • exodus2
    #28601
    De mivel alapból minden hivatkozás %systemroot% -ként van a windowsba, így tulajdonképpen mindegy melyik meghajtón van, a lényeg hogy a bootfolyamat azt címezze meg ahol eléri a systemrootot. A fixboot nem feltétlen amiatt kell mert nem bootol, hanem hogy a megfelelő helyre kerüljön a boot hivatkozás.
  • silwar #28600
    Az indító lemez sem segít, mivel azt írja hogy az E:-n találta meg a telepítést...
  • silwar #28599
    Diagnosztikai és javítási részletek megtekintése -> minden 0-á hibakód ; innen olvasom ki az E:\Windows-t is
    "Megtalált alapvető ok:
    -------------------
    Az Indítás javítás többször is megpróbálta megállapítani a hiba okát, de nem sikerült neki.
    ------------"

    bootrec /fixboot szerintem nem segítene, mivel boot-ol is, csak rossz betűjelet kap a diszk.
  • bandi0202
    #28598
    Sziasztok! jelenleg xp fut a gépen de szeretném föltenni a windows 7 et. hogy tudnám ugy föltenni hogy az xp is fönnmaradjon vagy . lényeg az hogy mind a két op rendszer fönn legyen és lehessen használni. köszi a válaszokat!
  • bon
    #28597
    Első körben a telepítő lemez indítás helyreállításának funkcióját próbálnám meg. Ha nem segít jöhet a Helyreállító konzol pl. bootrec /fixboot parancsal, vagy bcdedit használata.
  • silwar #28596
    A legfrissebb Windows 7 javítócsomag bejátszása után újraindítás után csak recovery consolom van. A C-mből E lett , és az E:\Windows könyvtárból próbál indulni a gép, azt látja mint \Device\Harddisk0 . Hibaüzenet annyi, hogy nem képes az Indítási javítást végrehajtani a rendszer.

    Rendszer visszaállítással, visszarakta a patch előtti időpontra hibaüzenet nélkül, de szintén nem indul.

    Az átlagtól kicsit eltérő konfigom van:
    C = RAID1 mirror 2diszk
    D = RAID5 4diszk
    E = RAID0 stripe external eSATA 2 diszk
    F = RAID0 stripe 2 diszk
    Tehát a "húzkodjak le róla mindent" típusú javítási javaslatokat inkább hanyagoljuk. Természetesen kipróbáltam eSATA és USB csatlakozások nélkül, de az sem változtatott a jelenségen.
    BIOS szinten rendben levőnek látszik, boot sorrend is jónak tűnik. Recovery consolon usr/psswd-vel be tudok lépni.

    Kérdés: Hogyan tudnám visszaálljtani a rendszer szétesett logikai diszk sorrendjét, újratelepítés és adatvesztés nélkül?

    Bármilyen ötletet megköszönnék. A Telepítőlemezről történő javítást még nem próbáltam, mert nincs rá pár hetem, hogy mindent újrarakjak utána...

    OS paraméterek: Windows 7 64bit magyar, 10 diszk, 3 alaplapi + 1 kiegészítő RAID kontroller, 3 DVD író.
  • me and a monkey
    #28595
    Soundmax hangkártya driver: LINK
    Nekem ezzel megy.
  • Dzsabba
    #28594
    nekem egy m2ne alaplom van, és csak félig meddig működött a hangkártya, az asus oldaláról szedtem egy friss drivert és minden rendbe jött.

    m2n-e driver
  • Caby
    #28593
    próbáltad Vista driverrel?

    Az én őskövület Creative Audigy kártyámat pl Vistás driverrel hajtom és hibátlan.

    Vista Dirver
  • soo277
    #28592
    Csötök!
    Win732bit Ultimathoz,keresek Drivert!
    Pontosabban: SoundMax Integrált hangkártyadrivert
    De nem találok
    helpet elöreis THX
    De jo lenne ASUS M2N Alaplap driver Win7 hez
  • bon
    #28591
    Kikapcsolás
  • nuskingb
    #28590
    sziasztok!

    Szerintetek mi a legoptimálisabb?
    Ha minden este teljesen kikapcsolom a gépet, vagy hibernálom, esetleg csak alvó állapot?

    Hosszú távon melyik a leginkább hardver kíméletes?

    köszi
  • aate
    #28589
    A flash-memóriák átlagosan tízszer gyorsabbak véletlenszerű 4 KB-os blokkolvasás esetén, mint a merevlemezek. Egy erősebben terhelt, intenzív lemezműveleteket végző rendszeren ez a felhasználó számára gyorsabb válaszkészségben nyilvánul meg, a Windows gördülékenyebben, akadásmentesebben fut. Egy 4 GB-os memóriával ellátott, gyors és nem túlságosan leterhelt számítógépen nem jelentős a teljesítményjavulás.
  • aate
    #28588
    ,,nem használom" a ReadyBoost nem memóriabővítő eljárás. Segítségével a lapozófájlt, illetve annak egyes részeit érhetjük el gyorsabban (ahelyett, hogy merevlemezről olvasnánk vissza azokat).Nem kell újra formázni elég ha kikapcsolod.
  • MerlinW
    #28587
    1. Ha alaplapcsere után betelefonálsz az MS-nek, és azt mondod ELROMLOTT(!) az alaplapod, újraaktiválják a windows-odat szó nélkül.
  • morcosqtya
    #28586
    a témához:
    ugyanez volt nekem is.

    be volt állítva rb-nak egy pendrive, de egy hónap múlva kivettem mert éppen kellett..., a ready boost meg amúgy se sokat dobott a gépen.. legalábbis nem vettem észre.
    Ha egyszer formatáltad rb-nak a pendrive-ot, majd leszeded, akkor érdemes (esetleg illdomos) újraformázni ntfs-ben/fat32-ben??

    Te használod a readyboost-ot?
    Valszleg nálam azért nem hozott javulást mert csak 2Gb-os volt az USB kulcs, míg a FAQ-ban 4-8 Gb-ot javasolnak (4-et mindenképp)..
  • aate
    #28585
    Csatlakoztassd a flash meghajtót vagy flash memóriakártyát a számítógéphez.
    A Tulajdonságok párbeszédpanelen kattints a ReadyBoost fülre, és
    A ReadyBoost szolgáltatás kikapcsolásához jelöld be az Eszköz használatának tiltása választógombot.
  • Jim Morrison
    #28584
    pendrivomon egyszer kiprobaltam a readyboostot, de mostmar nem akarom hasznalni. Hogyan vehetem le? :O
  • morcosqtya
    #28583
    ok.
    remélem nem akad gondom vele.
    nem raktam vissza jónéhány programot azóta, csak a legfontosabbakat, illetve egy frissített vírusadatbázissal a NOD megtalálta egy korábban archivált DVD-men a progik mellett a felelős vírust.
    Most puritán, spártai, szellős és gyors a gép... eddig stabil. (:lekopogja)
  • aate
    #28582
    Azért olyan szigorúan nem veszik a dolgot. Mikor váltottam a win 7-re az OEM Vistámat(amit már 4x aktiváltam) felraktam egy másik laptopra ,simán átment az aktiváláson :) Bár ezt én sem értem…,hogy sikerült. Törés sem kellett hozzá.
  • bon
    #28581
    A telefonos aktiválás se probléma, még élő emberrel se kell beszélni, az egész aktiválási művelet automata. Tapasztalatom alapján átlag felhasználónál aki nem játszik min. 1 évet bír ki a rendszer, de inkább többet.
  • morcosqtya
    #28580
    értem, de ha valaki jogtisztán MEGVESZI előrelátóan 3-4 évre a win7-et akkor ilyen időtartam alatt könnyen előfordulhat hogy félévente újra kell raknia valami miatt (vírus stb), vagyis az 3-4 évre vonatkoztatva simán 6-8 újrarakás (=aktiválás?).. ez meg szerintem egy realitás... ha ezért szólnak vagy ejnye-bejnyéznek, akkor azért szvsz kicsit túl szigorú a látásmódjuk... ráadásul az emberek nagy százaléka trükkösen kikerüli azt, hogy pénzt adjon egy szoftverért (akár win7) (konkrétan 0 azaz nulla db barátom/ismerősöm rendelkezik jogtiszta bolti win7-el...)) így nem értem miért kellene pont a becsületes "fogyasztót" - usert korlátozni illetve cseszegetni..
    Ha mégis ilyen komolyan veszik akkor az számomra elég kiábrándító...
  • morcosqtya
    #28579
    Mindannyiótoknak köszönöm a válaszokat.
    A linkek illetve elmondottak alapján nem vagyok benne biztos, hogy indokolt lenne nekem a 64 bites win7 (RAM szempontjából szinte teljesen indifferens) bár látom erre halad a jövő...

    Alaplapcsere sajnos mindenképpen lesz még idén, így akkor erről még tájékozódnom kellene...
    Végülis nem olyan nagy gond újra megvenni, csak minek adjak ki megint feleslegesen 20-30 ezer ft-ot ha nem muszáj, inkább hardware-re költeném ha tehetem... :)

    thx mindenkinek.
  • bon
    #28578
    7-8 aktiválás már sok, nekem office 2007-nél úgy rémlik, hogy 1x lehetett interneten keresztül aktiválni, utána már csak a telefonos maradt.
    Aktiválni mint ahogy aate is írta nem kötelező azonnal, így érdemes megvárni az aktiválás határidejét, sőt szükség esetén még ki is tolható a faq-ban lévő módszerrel.
  • aate
    #28577
    Ha alaplapot akarsz cserélni,akkor hazud be telefonon az aktiváásnál, hogy tönkre ment. Nem hinném hogy igazolást kérnek :)ha meg igen, akkor ahol veszed az új vasat ott biztos segítenek.
  • aate
    #28576
    Ugyan arra a konfigra többször felrakhatod,nem tudom mennyi után nem enged már újra aktiválni.(Vistát raktam fel 4x ugyan arra a gépre) De telefonon biztos lehet tovább is...64 biten a 32 bites programok nagy része elfut. Amelyik meg nem ahhoz meg biztos van vagy lesz 64 bites verzió is. Nekem a web szerkesztővel ,és a tv kártyával volt gond ,azt kellett váltanom. De minden más ment ami 32 bit alatt is.
  • exodus2
    #28575
    Gondolom nem váltottál 7-8x alaplapot.. és az oem azt figyeli leginkább.
  • bon
    #28574
    1.
    Igen alaplaphoz kötött a licensz, és ha cseréled másikra akkor nem használható többé legálisan a Windows 7 és aktiválni se fogod tudni.
    A meghibásodás esetén úgyan olyanra cserélve újra aktiválható lesz a Windows 7.
    De olvastam olyat is valahol, hogy ha meghal az OEM-hez kötött alaplap és nem tudják cserélni úgyanolyan fajtára. Akkor a forgalmazó igazolásával cserélhető más fajtára is és megmarad a licensz (ha jól emlékszem).
    De én megpróbálkoznék ez esetben a Microsoft ügyfélszolgálatához fordulni.

    2.
    Való igaz, hogy nem sok 64bit-es program létezik, de a 64bit-es oprendszer gond nélkül futtatja a legtöbb 32bit-es programot is (de a 64bit előnyeit nem fogják kihasználni), célszerű mindenből a legújabbat felrakni.
  • morcosqtya
    #28573
    januárban volt egy nagyon komoly gondom itthon a gépemmel, így 2 hónap alatt cirka 7-8x raktam újra és aktiváltam.. ez így probléma? Figyelik? Egyszercsak figyelmeztetnek majd? Eddig semmit nem vettem észre....
  • aate
    #28572
    Win 64 /32bit kompatibilitás
  • aate
    #28571
    A feltelepített OEM Windows a számítógép (pontosabban az alaplap) részévé válik, másik számítógépre később nem telepíthető. Korlátozva van az automatikus internetes aktiválás: figyelik, hogy hányszor kerül aktiválásra a termék, és azt is, hogy milyen időközönként. Természetesen megfelelő indokkal a Windows telefonon keresztül továbbra is aktiválható marad.
    Az alaplapcsere után a konfiguráció új számítógépnek számít, minden más hardverelem szabadon cserélhető. Meghibásodás esetén a garancia idején belül természetesen az OEM Windows is legális marad, és telefonon keresztül aktiválható.
    Az OEM Windowshoz a Microsoft nem nyújt telefonos technikai segítségnyújtást.
    Mivel ez egy OEM termék, amelyet aktiválás után már nem lehet másik gépre telepíteni, javasoljuk, hogy különösen figyelmesen telepítse a szoftvert, és utána várjon néhány napot az aktiválással. Győződjön meg arról, hogy minden rendben fut, és csak azután aktiválja a terméket!
  • morcosqtya
    #28570
    Főleg BON segítségét/szakvéleményét kérném ki a következőkben:

    2 db láma kérdésem van, elnézést előre is.

    1.
    Jogtiszta Win7 HU Home Premium, 32 bit OEM-em van. Ez elvileg alaplaphoz kötött (motherboard serial??) tehát ugyanazon alaplapra épülő konfigra bármennyiszer aktiválhatom, ám ha a deszka elpusztul (vagy váltok újra) akkor elvesztem a jogtiszta licenszemet illetve a termékkulcsom használhatatlan lesz az új lapnál, vehetek új win7-et... Ez mennyire igaz??
    Ha így van akkor lehet-e kvázi "hibabejelentésként" jelezni a viszonteladón keresztül a hazai forgalmazó (?) felé a "vis maior" alaplap-meghibásodást (ezt igazolni kell-e szervíz által?) így új aktivációs kulcsot kapni, stb.. tehát a lényeg hogy ha váltok új alaplapra jogtisztán használhassam a win7-emet anélkül hogy újra megvegyem.. :D...
    Amennyiben most baromi nagy hülyeséget írok le/kérdezek, még egyszer elnézést...

    2.
    Kompatibilitás:
    64 bitest akartam eredetileg de lebeszéltek róla mondván nem sok progi van 64 bit alá.. namost ez így ebben a formában nem teljesen ül, de mindegy.. A kérdésem az lenne, hogy ezt az álláspontot most úgy értelmezzem-e hogy a 64 bites oprendszeren nem fognak elfutni a régi 32 bitre optimalizált programok,
    vagy
    elindul rajta minden 32 bites program, csak ezek a 64 bites környezetet nem használják ki, azaz CSAK ezért "felesleges" feltenni.. mivel a kizárólag 64 bitre írt programokból kevés van.

    gyakorlati értelmezésben, konyhanyelven: ha veszek/felrakok egy 64 bites win7-et akkor a régi progik (iView32, PS, everest, defrag, foobar, ccleaner, stb stb..) elfutnak-e majd, vagy azokat cseszhetem majd...amennyiben nem létezik belőlük kifejezetten 64 bites változat?

    (bocs a hülye kérdésekért, nézzétek el nekem, alapokat tanulom még)
  • mikiking
    #28569
    Köszi
  • exodus2
    #28568
    Start menü - My Computer-en jobb egérgomb - Manage - Disk managment - majd kiválasztod azt a partíciót amit nem látsz, (lehet a 100mbos is, azt nem kell) jobb egérgomb a partíción majd Change Drive Letter and Paths, Add gomb, betűt választasz, és kész. Rányomsz a Assign the following drive letter, majd megint ok, és kész.