46641
  • janyikzs
    #1
    Sziasztok!

    Ide szeretném, ha küldenétek linkeket, képeket, az eljövendő op. rendszerről.

    Ez a főoldala, bár most még elég üres: Windows Vienna
  • Amse
    #2
    Longhorn -> Vista és most már Vienna vagy ez new product?
  • Taranov
    #3
    Amíg a Microsost weboldalán nincs erről szó, nem érdemes foglalkozni vele.
  • janyikzs
    #4
    Ha jók az infóim, akkor 2011-re tervezik a megjelenését, és lesz belőle 32 és 64-bites verzió is.
  • janyikzs
    #5
    A MS oldaláról is el lehet jutni arra a linkre.
  • janyikzs
    #6
    Már itt is volt cikk róla: Microsoft: Vista után Vienna
  • Taranov
    #7
    Ja értem, azt hittem, hogy ez egyelőre csak pletyka szintjén él.
  • janyikzs
    #8
    Igen új.

    A Longhorn kódnév alatt futó projektből lett a Vista, és az utána következő op. rendszer kódneve Blackcomb volt, de januárban ennek is nevet adtak: Vienna.
  • hmhm
    #9
    5 év múlva a 32 bites verziónak nem látom értelmét :)
  • Extraboy
    #10
    a) ha addigra terveznek, akkor ott mar nem igen lesz 32bites verzio... a Vistaba se lett volna, csak visszabutitottak, hogy ott is fusson.
    b) A Windows major releasek (fobb kiadasok) 3 evente vannak elvileg, tehat szinte biztos, hogy nem 2011 a datum, a vista azert vett el ennyi idot, mert csuszott es a kodot is ujrairtak.
  • FLeK0
    #11
    "We are not affiliated to Microsoft Corporation."
  • Amse
    #12
    ohh.
    így érthető.
    thx
  • FLeK0
    #13
    nem nevet adnak neki, csak egy uj kodnevet.
  • janyikzs
    #14
    a) Mivel sokan nem tértek át az XP-re sem (pl. 2000-ről), így a jövőben a Vista lesz a legújabb, amire válthatnak (persze csak ha akarnak), viszont egy alternatívát hagyni kell nekik is, hogy nagyobb hardverváltoztatás nélkül tudjanak a legújabbra váltani.
    (Esetleg elég csak a memóriát megnövelni.)
    b) Ez 3 éves kiadás szerintem nem működik, az csupán a véletlen műve, hogy a 3 nagyobb változat (WIN95, WIN98, WINXP) 3 évenként jelent meg. Bár ekkor még nem is beszéltünk a WIN98SE, WINME, WIN2000 változatokról.

    Úgy érzem, hogy egy op. rendszer egyre tovább fogja húzni, mivel igazán átütő erejű hardverváltozások nem várhatóak 4-5 éves távlatban (bár nincs kizárva). Régebben problémát okoztak a WIN95 és WIN98 idejében a plug&play, usb, wi-fi, infra, netes, stb. eszközök kezelése, telepítése, a különböző driver problémák, stb., ám úgy hiszem, hogy ilyen jellegű újdonságokat, sokkal könnyebb beleintegrálni a meglévő OS-ekbe, és nem szükségeltetik a komplett újraírásuk.
  • blackgamer
    #15
    sokan lelkesednek új oprendszer híre hallatán
    nem tudom miért, hiszen nagyobb gép kell hozzá és lassúbb lesz az egész
    én addig örülök amíg nem kell váltani
  • Extraboy
    #16
    Evvel eleg nagy hulyeseget mondtal. Jo is lenne, ha lassan az OP rendszer enne annyit mint egy HL2... epp, hogy arra torekednek, hogy minel gyorsabb legyen, ne lassabb...
  • Extraboy
    #17
    Nem veletlen, meg amikor a Server 2003 R2-t teszteltem, volt egy video, ahol mutattak a major releasek tervezett megjeleneset, asszem meg megvan, csak baromi lusta vagyok elokeresni, mert nem tudom hol van :S
  • hmhm
    #18
    Így igaz ahogy mondod.
    Nem szívesen váltottam 98 ról xp-re, és 2000 ről sem xp re, de sajnos más út nem járható, viszont azóta úgyérzem, hogy nem lett olyan rossz ez se, meg kell vele barátkozni és akkor együtt lehet vele élni.
  • hmhm
    #19

    Már bocs, de Blackgamernek van igaza. Ugyan olyan hw-k alatt, az új oprendszerek általában nem gyorsabbak.
    Szerinted a Vistahoz miért ajánlanak 256 MB grafikus memóriát?
  • Extraboy
    #20
    Az azoknak szol, aki aero glass effectet akar. A glass effect az plusba van, "nem tartozik hozza az OP rendszerhez", csak egy extra funkcio. En idaig Vistaval mar most gyorsabb eredmenyeket tudtam elerni mint XPvel (kiv Media Center, Media player - ezek meg kicsit bajosak)
  • hmhm
    #21
    és az ajánlott Sata - 2 es vinyó ?
  • Extraboy
    #22
    Ezek mind csak ajanlottak, nekem IDEm van, es semmi gond nincs, nem lett tole lassabb mint az XP.
  • hmhm
    #23
    Már ne haragudj, de a konfigodat elnézve, régen rossz lenne ha észrevehetően lassabb lenne.
  • Extraboy
    #24
    Az biztos, de szerintem lassabb semmikepp se lesz, de amint tudom, ki fogom probalni egy 1.1Ghz-es gepen.
  • ngcsnet
    #25
    "Ablakok: Bécs"
  • Extraboy
    #26
    Sejtettem, hogy ezt valaki el fogja sutni :D
  • ngcsnet
    #27
    egyértelmű volt ezt nem lehetett kihagyni^^
  • Emmegki
    #28
    :D Ez olyan mint a Kitekintő Gyorsvonat

    #16: Ha mind gyorsabb miért kell nekik egyre nagyobb gép?
  • janyikzs
    #29
    Próbáltam az 5270-essel egy 866-os procin 256 Mega memóriával, de siralmas lett az eredmény, egy passziánsz is 2-3 perc (persze AERO nélkül, bár 9.0c-t támogató a videokari van abban a gépben).
  • Extraboy
    #30
    Majd optimalizalt public betaval kell kiprobalni...
  • hmhm
    #31
    Ugyan úgy nem hiszek ebben - mivel más teljesítményre optimalizálják -, mint abban az esetben, amikor egy P2 es gépen nézed meg a win 98 és az Xp eredményeit. 98 tökéletes, Xp siralmas.
  • Extraboy
    #32
    Jo, avval en is egyet ertek, hogy regi gepekre ne rakjunk Vistat, de amiket mostanaban vasaroltak (kb 1-1.5 even belul), azokon semmi baj nem lesz, foleg, hogy elvileg ugy lesz kidolgozva, hogy sokat "evő" alkalmazasnal / jateknal a rendszer nagyon keveset fog elvenni, mivel ezek alatt csak a mukodeshez szugseges dolgok kellenek a rendszerhez, illetve az is sokat fog javitani, hogy a rendszer nem fog lassulni egy olyan alkalmazas miatt ami 0as prioritassal fut, mert ilyet nem lehet majd a Vistaba.
  • EvilDevil
    #33
    Nem kötekedésképpen de praktikusabb lett volna Windows Vienna néven nyitni a topicot :)
  • Extraboy
    #34
    Igen, erre mar en is gondoltam, csak nem akartam mondani, vegulis mind1 :D csak elsore almomba nem gondoltam volna, hogy ez Windows topic :)
    Amugy tok jo, hogy itt arrol "vitatkozunk", hogy a Vista-nak milyen gep kell, mikozben ez a Vienna topicja :D
  • Dave92
    #35
  • Extraboy
    #36
    Nem rossz hatter :)
  • laci 700
    #37
    Van valami új hír?
  • Dávca
    #38
    bocsesz én is nyitattam 1 ilyen fórumot, nem néztem utána,
  • Rage47
    #39
    ezt a modiknak írd mielőtt még büntit kapsz:)
  • Slayerboy
    #40
    Lassan olyan lesz a windows mint a Sims..