46641
  • exodus2
    #28648
    Az alaplapot nem terhelheti le ha raksz bele 10 ventit akkor sem.. max a táp nem bírja, de az alaplapnak semmi köze a dologhoz. Ha van külön üres vinyód, akkor érdemes lenne arra egy új telepítést megpróbálni, és figyelni hogy akkor is jelentkezik e a kék halál.
  • aate
    #28647
    Nem a vírus okozta a kékhalálom…. ma már 4 volt... : ( legutóbb egyből indulás után. Szétszedtem a gépet és a ház ventillátor be volt állva. Most ki cseréltem...remélem ez okozta a problémát. Csak az alaplapról tudtam tápot adni az új ventillátornak, mert nem volt olyan, ami a tápegység csatlakozóira lehetne kötni,remélem, ez nem terheli nagyon az alaplapot.
  • bon
    #28646
    Vagy simán bug, RC2-es változatnál előrofulhatnak még hibák.
  • teddymac
    #28645
    Felraktam ma Team Speak rc2 programot mikor megnyitom nem jelenik meg a fő ablak csaka program pici iconja a jobb also sarokban.
    Miért ?
    Valamit elállitottam ?
  • bon
    #28644
    A Paragon Particion Manager-t ajánlom.
  • aate
    #28643
    A windows hiba üzenet(müveletközpont) is a mcafee-re utalt,vírus keresőt frissítés után végig futattam és talált 2 vírust....remélem csak ennyi volt a gond!
  • aate
    #28642
    Sziasztok!Volt ma 2 kék halálom,valakinek valami ötlete mi okozhatta nt kernel-re hivatkozik én a virus kereső(Mcafee) hibájára gondolok:

  • exodus2
    #28641
    Vedd meg. Vagy loader uninstall és másik újabb loader install.
  • exodus2
    #28640
    Energiagazdálkodásnál kutakodj..
  • zolo
    #28639
    Sziasztok

    W7-ben van olyan funkcio, amivel merevlemezt tudom szétdarabolni más-más partíciókra? Ha igen, merre?
  • dirtlaci
    #28638
    hello all régebben felraktam a win 7 ultimatet 64 bites és ma kiirja h a szoftver nem eredeti pedig már aktiváltam jó régen a loaderrel tudok valamit tenni h megszünjön?

    köszi előre is :)
  • bandita13
    #28637
    Hi Mindenki!
    Tanács kellene:újrahúztam a gépem Win7 Ultimate x64-el,minden mükszik,de leállítás után a hűtés tovább üzemel,csak5-6 mp.direkt kikapcsoló gomb nyomás után lehet leállítani a gépet.Szerintetek?
  • Caby
    #28636
    sry nem olvastalak végig :S de azért egy próbát hátha megér :)
  • Caby
    #28635
    lehet, hogy szolgáltatónál kell beregelni, mert pl UPC-s netnél csak egyetlen egy gépre lehet a netet ráheggeszteni, mert figyeli a MAC-addresst. Azt pedig szerintem csak az intézheti, akinek a nevén a szerződés van. Úgyhogy főbérlőt kell ráizgatni a témára. Sok sikert.
  • bon
    #28634
    Nyugottan mehet az új gépre a 64bit-es oprendszer.
  • Balumann
    #28633
    Viszont az is mostani tapasztalat, hogy ha csak 1 giga memória van, nem jó felrakni, ha játszani is szeretne valaki.
  • Balumann
    #28632
    64 biten egyelőre tapasztalataim alapján csak a driverek között lehet különbség, bár általában a 32 bites se megy ha 64 bites se (játékoknál is így). Nagyon régi hardverekhez sajnos előfordulhat, hogy nincs driver, bár azok inkább az ilyen ritkább hardvereknél fordul elő (pl. nekem a genius webkamera :D). Mostmár a K750i telefnomhoz is megtalálta a drivert úgy kb. 1 hónapja (kb. 4 hónapja még nem, és nem fogadott el állítólag 64 bites drivert sem).
  • BIZ0906
    #28631
    Hát a GTA Vice City megy nekem akkor szerintem elég stabil :) És más gondom sincs, remélem nem is lesz.
  • rage
    #28630
    Régebben a 64 bites oprendszerekkel elég sok kompatibilitási gond volt. Csomó játék nem ment rendesen. A Windows 7-nél ilyen gond már nincsen?
    Új gép vásárlása előtt állok, s jobban szeretnék 64 bites változatot használni, ha valóban stabil.
  • Zan
    #28629
    Sziasztok!

    Most költöztünk egy másik albérletbe,ahol van net alapból,de az a baj,hogy nem megy.Eddig wifis helyen laktunk,ahol csak rá kellett kapcsolódni a wifi-routerre.De most kábeles a dolog és amikor rádugom a gépemet,akkor elkezd tölteni,aztán sárga felkiáltó-jeles lesz az hálózat ikon mellett és kiírja,hogy nem azonosított kapcsolat,nincs internet elérés!Aztán megpróbáltam a Windows 7 Professional problémamegoldó rendszerét használni,de nem mentem vele sokra,mert kiírta,hogy a Helyi kapcsolat nem tudja azonosítani az Ip-konfigurációt!Megkérdeztem az előző bérlőt,hogy nem e az van,hogy csak az ő gépén lehet netezni,de nem,ez itt külföldön nem így van(Frankfurt amúgy,bár ez teljesen lényegtelen)!Szóval,nem tudom beállítani a netet,bárhogyan is szeretném...!Motorola a router,ha ez mond valamit!Előre is köszönöm,ha tud valamelyikőtök segíteni!

    U.i.:Lakótársamnak Xp van a gépén,de neki sem megy...ha esetleg tudjátok,mi a megoldás,xp-n mi lenne a teendő(elég röviden és tömören:))
  • bon
    #28628
    Vagyis inkább ez való Windows 7-hez: link
  • bon
    #28627
    Célszerűbb megoldás az Enterpirse vagy Ultimate változat ahol akár felhasználonként különböző nylevet lehet beállítani.
    De tudom ajánlani ezt is: link
  • bon
    #28626
    Ha támogatja is az LPT portott (nem tudom megnézni, mert az én gépemen már nincs) akkor az elindított virutális gép ablakában eszközök\beállítások vagy a virtuális gépek listájában kiválsztod a virutális gépet az az eszköztáron a beállítások gomb.
  • Ghost79
    #28625
    Hi!
    Win7 alatt a Windows Xp mode ismeri a parhuzamos(LPT) portot?Ha igen hogyan tudnam eletre kelteni,mivel a progi a cegnel max Xp alatt mukodik,a szoftverkulcs pedig parhuzamos portra kapcsolodik.
    Előre is köszi!
  • polluxware
    #28624
    win7 + vlite =nogo

    nem érdemes vlite-al bármit is köszörülni 7es telepítő készleten mert vannak dolgok amik nem fognak múkszeni.. sticky notes és egyéb újabb jellegű progikat valmiért összebarmolja
  • stevenson1988
    #28623
    mi lenne a simán bele integrálnád?
    http://logout.hu/cikk/windows_7_professional_mui_integracio/bevezeto.html
    (magamnak is így csináltam magyar win7 pro-t, mivel az msdnaa-ról csak angolt tudtam szerezni)
  • Evin
    #28622
    Elég gyenge ötlet, de mi lenne, ha az angolt kiírod ahogy van és mellérakod a magyar MUI nyelvi csomagot. Persze így utólag kell telepíteni, és nem olyan jó, mintha teljesen magyar verziót telepítenél.
  • Magiszter
    #28621
    Sziasztok!

    Lenne egy problémám:
    Cégnek van Windows 7 Prof verziója Angol és Magyar nyelven (külön-külön). Nekem az lenne a feladatom hogy a két nyelvet egyesítsem egy DVD-re. Azaz a telepítése kezdetén lehessen választani Angol és Magyar nyelv között. Hogy a csudába tudom én ezt megtenni? vLite-al próbáltam angol lang.pack-ot tenni a magyarba de hibára fut mikor beleintegrálná. Valami fájlt hiányol, de azt nem mondja meg mit.

    Bármilyen ötletre nyitott vagyok!

    Előre is köszi!
  • exodus2
    #28620
    Ha zavar akkor Start menü - számítógépen jobb egérgomb - kezelés - lemezkezelés - jobb egérgomb azon a 100mbos partíción - meghajtóbetűjel és elérési út módosítása - Eltávolítás és innentől nem fogod látni. Lehet egy reboot még kell majd. De ezzel csak a betűjelet szeded le róla, tehát a partíció ott lesz, csak sajátgépben nem fogod látni.
  • lck
    #28619
    Ez nagyon fontos védett rendszerfájlokat tartalmazó rejtett partíció. Biztonsági okból van, hogy az user még véletlenül se matassa. Akkor jön létre ha formázatlan ( teljesen üres )partícióra rakod a wint. Ha már formázottra telepíted akkor nem hozza létre.
  • ktomi22
    #28617
    hy--nem tudjatok hogy mert csinalt windows install utan egy kulon partocopt.. 100 mb osat 'System Reserved' neven? hogy tudom azt torolni? pls help
  • aate
    #28616
    Elég táp gyanús ez a hiba.
  • MrIncredible
    #28615
    na ez egy újabb hasznos info. mint említettem 6 éves gépem van. így elment mellettem a világ pc terén. egyébként arra van valami tippetek, hogy mi baja lehet a gépemnek???A tünet, hogy bekapcsolom és nem csinál semmit, csa a ventilátor hangot hallom, és ahogy a kikapcsoló gombhoz érek szinte benyomnom sem kell és kikapcsol a gép. Mi lehet ez táp???
  • exodus2
    #28614
    Azt azért nem árt tudnod, hogy mondjuk egy újabb (még régebbi) videókártya xp alatt nem fog tudni directx 10et használni, így ki sem fogod tudni használni a drágán megvásárolt kártya teljesítményét.
  • MrIncredible
    #28613
    rendben asszem meggyőztetek. játékra használom majd a gépet, ennek megfelelő hardverekkel. Nekem az kell szempont legyen, hogy a nagy gépigényű játékok zökkenőmentesen fussanak. Ha már kifizetek egy rahedli pénzt. nem igaz?
  • lck
    #28612
    Nekem 5 éves hardverem van. Igaz 2 Giga ram, de egymagos proc. és ATI Radeon HD 2600 kártya. Azzal a játékok XP alatt jobban mennek mint 7 alatt. Ezen felül minden más jobb rajta 7 alatt. Egy új géphez természetesen minden szempontból Seven a jobb.
  • bon
    #28611
    Már az új hardver miatt is Windows 7 ajánlott, nem xp-re fejlesztik a drivereket is, ha egyáltalán készül rá normális.
  • morcosqtya
    #28610
    Őszinte véleményem, de nem kompetens (mivel csak egy teljesen átlagos felhasználó vagyok): sokkal jobb a win7 mint az azelőtti összes windows (együttvéve.. :)) )

    Ha szakmailag kompetens indokolást akarsz akkor BON véleményét kérd ki..

    de nem hiszem, hogy jelenleg lenne bármilyen indok, amiért ne a win7-et válaszd...
    (szvsz vistát nagyon hamar felejtsd el)

    :)
  • MrIncredible
    #28609
    őszintét morcos
  • morcosqtya
    #28608
    egyértelmű win7, de ebben a topicban egyébként is milyen válaszra is számíthatnál??