46641
  • mukievil
    #28728
    Sziasztok, megint irok, mert a porblémám még mindig nem oldodott meg, hátha tudtok valamit számomra :)! Nem olvastam vissza, ha aztkéne szoljatok!

    Szoval a problémám továbbra is az, hogy iszonyat lassu a windowsom, corei7 processzorral, a startmenü/aknakereső inditása kb 2 perc, bármit elakarok inditani nagyon sokat tölt a gép, továbbra is olyan, mintha a processzort nem akarná dolgoztatni. A googlechrome-om csomoszor nemtudja betölteni az oldalakat, lefagy, a youtubevideokat rohadt lassan streameli (vagy mi, töltibe). A bootidő, az meg megint minimum 5 perc, főleg a programbetöltés része, ahol többször nemválaszol a windowsasztal sem egy ideig.

    Ugyanakkor, ha nagynezen elindul pl a gta4, akkor utána majdnem maxon akadás nélkül megy! Nemértem mi a probléma... :(:(:(:(:(

    Virusirtom tüzfalam van mindid, most probáltam töredezettség mentesiteni, egy kis időre ugy tünt hogy javult a helyzet, de sztem csak beképzeltem!

    Előre is köszi a segítséget tippeket!
  • DarkSector
    #28727
    hy a DeepFreeze programhoz 2 pc kell?
    nem elég 1?
  • bon
    #28726
    Erre lesz szükséged: link
  • krisz073
    #28725
    Sziasztok.

    2 gyors kérdésem lenne,nemrég vásároltam egy notebookot eredeti win7 Home Premium verzióval.

    Van e rá lehetőség, hogy Pro verzióra frissítsem? És hol tudom, vagy egyáltalán szükséges e a cd keyt a nevemre regisztrálni?
    Előre is THX a segítséget.
  • Grass
    #28724
    Üdv
    Nemrég váltottam netszolgáltatót. ADSL-ről kábelnetre(vidanet). Azóta ha elindítom a µTorrent-be a letöltést akkor egész egyszerűen megszakad a net. Windows XP alatt nem csinálja ezt. A Netszolgáltató egész egyszerűen azt mondta, hogy ne használjam a seven-t. Mondom Kösz :D
    Találkozott már valaki hasonlóval?
  • DarkSector
    #28723
    akkor hagyom a picába, nem tudom már hogyan voltak, és nem is tudom hogy adjam őket hozzá...:D
    ezek automaán voltak bent eddig, nem én irtam be őket.
  • lck
    #28722
    Ha a témát módosítottad adj neki valamilyen nevet. Ne "nem mentett téma" legyen. Esetleg ez segít.
  • kissadamvikt
    #28721
    Igen, rádugtam, és lefrissítettem a legújabbal, semmi változás.
  • kissadamvikt
    #28720
    Nincs semmi felkiáltójeles probléma. :S
  • Apocalipto
    #28719
    Hello!

    Van egy kis probléma:

    Ismim gépére raktam fel Win7-et, és nem tudom megnyitni a D:\ meghajtót. Oda lett kimentve minden fontos adat. Azt írja hogy a hozzáférés megtagadva. Próbáltam, hogy módosítottam a tulajdonost, de úgy sem jó. Előtte Win XP volt fennt de az nem a D-n volt, hanem a C-n. Máskor is volt már újrarakva, és akkor nem csinálta.

    Ötletek?
  • exodus2
    #28718
    Netre dugtad már? Mert hátha letölti onnan amire szükség van, és nem kell látnod a kiírást sem.
  • bon
    #28717
    Ja és megfelelő Windows 7 vagy Vista driver telepítésével meg fog oldódni a figyelmeztetési probléma.
  • bon
    #28716
    Vezérlőpult/eszközkezelőben nézd meg, hogy van e felkiáltó jeles eszköz, mert ha igen akkor nincs rendben a driver.
  • kissadamvikt
    #28715
    Szasztok!

    Feltettem az Eee pc-mre a win7-et. (900ha) olyan problémám van, hogy idáig nemvolt rajta egy driver sem, majd a kapott cd-ről feltettem az összeset. Indításnál viszont kiírja, hogy a VGA és az AUDIO driver nincs fent, és így néhány funkció nem működik, de semmi baja nincs a gépnek. Miért írja ki és hogyan tudom eltüntetni?

    Ádám
  • kera2
    #28714
    Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! Kezdem a vírusírtással, ha nem megy jön a formázás ... :-(
  • MerlinW
    #28713
    Én mindenek előtt egy vírusírtással kezdenék. Az explorer.exe kedvelt célpontja a kártevőknek.
  • exodus2
    #28712
    Nálam ki van kapcsolva az asztali ikonok megjelenítése, és egyszer sem jönnek vissza az ikonok:) Amúgy míg be volt kapcsolva, addig sem tapasztaltam. Más hozzáfér a géphez? Mikor tapasztalod úgy általában?
  • piamania
    #28711
    Hi!

    Miért van az, hogy néha csak úgy eltűnnek az asztalról az ikonok?Könnyen visszajönnek,mert csak be kell kapcsolni az asztali ikonok megjelenítését, de akkor is zavaró, hogy csak úgy eltűnnek.Vkinek ötlete?
  • kera2
    #28710
    Csak az intéző csak ha mappát törlök, nyitok, vagy jelölök, ki.játékok programok (kivéve a power director mert az 3 gépen 3 kül. op rendszeren is csinál ilyet)minden fit és nem dob ki csak ez.Legtöbbször ha a másik (nem a rendszer) lemezt használom. :-(
  • exodus2
    #28709
    Nálam a tálcával van sokszor ilyen probléma (de csak feldobja az ablakot hogy mi legyen), de nem vészes, általában kilövöm, de van hogy magához tér (program válaszára várjon) csak néha idegesítő.
  • bon
    #28708
    De felkészülnék egy rendszer telepítésre is, mert elképzelhető, hogy valmai elrakott progi kavart be, vagy vírus.
  • bon
    #28707
    Alaplapi driver frissítést megpróbálnék. Csak intézővel fordul elő a probléma? Total Commander-el próbáltad már?
  • kera2
    #28706
    Sziasztok!
    Tudnátok nekem segíteni?
    64 bites Widows 7-et használok és időnként ha valamilyen fájlra kattintok (videó, kép vagy mappa) azt írja ki, hogy "a windows intéző működése leált" "a wivdows mwgoldást keres a problémára" bezáródik minden majd pár pillanat múlva minden a régi, megint rákattintok és megint ugyanezt csinálja leginkább akkor amikor a fájlokat törölni szeretném! Mi lehet a baj? A konfig Asrock P45Xe, Intel Q9550, 4Gb Geil ram 1066Mhz Ati HD 4850 és 2 samsung sata merevlemez.
    Előre is köszönöm a segítséget!
  • exodus2
    #28705
    Szerintem újra be kell majd állítanod a portokat.
  • DarkSector
    #28704
    hy nem éppen ide tartozik, de hátha tudja valaki.
    én buta a routerembe kikapcsoltam a PnP-t disabledre, és kb 10 port kitörlödött a listáról, utána visszakapcsoltam és semmi.
    ujrainditottam és akkor megjelent 1 az IW-nek a 28960-as port-száma.

    valszeg majd magátol visszatér az összes egy idő után?

    vagy hogy lehet visszaállítani?
  • Livius
    #28703
    Amit adnak kulcsot a win 7-hez az jó mind a két változathoz, 64 és 32 biteshez is. Telepítő lemezt meg nem kötelező tőlük beszerezni.
  • exodus2
    #28702
    Valami nem kóser ezzel az igénylőlappal. Múltkor 32bites volt ott. Amúgy meg igényhez azt írsz amit akarsz, de ne fűzz nagy reményt, egyszerű másolt dvdt fogsz kapni. Egyedül a kulcs fog érni valamit.

    Én 1gb rammal játszottam, szóval.. azért vesd bele magad kicsit, és olvass utána fórumokon hogy mi is az a windows 7, mert lesz még pár kérdésed..
  • mikusmate
    #28701
    Hello, két kérdésem lenne a Tisztaszoftver programmal kapcsolatban. Most akarok rendelni majd egy Windows csomagot. A megrendelő lapon a 64 bites verzió van feltüntetve. Lehetséges 32 bites verziót rendelni, ha az egyéb igényekhez beírom?
    Másik kérdésem pedig, hogy érdemes-e feltenni a Windows 7-et úgy, hogy játszani (is) akarok? (azért kérdezem, mert csak 2 giga ramom van)
  • tomo05
    #28700
    Helotok!Tudnátok nekem segíteni?Az lenne a problémám, hogy win7-en van hamachi és a vista, xp rendszerek nem látják. Ezért nem tudunk coop-ba játszani.:( Mi lehet a baj?
    Köszi a választ!
  • Nasim
    #28699
    Na ezért nem ajánlott hozzá nem értőnek aktiválgatni a rendszert,én pl. választottam egy olyan RTM-et,amit már több tízezren leszedtek előttem,a vélemények pozitívak voltak,nem kellett aktiválni,tehát pre-activated.Majd beszerzek egyet eredetiben is a jövőben,mert megéri az árát.
  • exodus2
    #28698
    Az xp bootrésznél az EasyBCD-nél meg kell adni az NTLDR elérését, tehát a másik vinyót, hogy hol keresse. Mivel win7ről csinálod, ezért mondjuk a win7es vinyó lesz a HardDiskVolume1, az xp-s másik vinyó meg a HardDiskvolume2. Próbálgasd, mennie kell.
  • Pupuci
    #28697
    * ntloder = NTLDR

    (sry )
  • Pupuci
    #28696
    Ezt is próbáltam de eccccerűen nem műxxik.A hiányzó ntloder-re hivatkozik és nem megy tovább.Az a helyzet, hogy több vinyó van a gépben.
    Egy 320-as SATA-s vinyón ( 2 partíció ) van a w7 és egy 80-as ATA vinyón a xp ( 1 partíció ).
    Külön lettek telepítve úgy, hogy először a w7 majd később ( több hét ) az XP olyan módon, hogy amíg az xp-t tettem fel azt amin a w7 van le is húztam a gépről.Így most van két, egymástól teljes mértékben független rendszerem ami egyrészt nagyon jó egy esetleges összeborulásnál csak hát qrva kényelmetlen állandóan lesni bootnál és f12-t nyomni az alaplapi menühöz ahol ugye ki lehet választani, hogy melyik eszközről akarok bootolni.
  • exodus2
    #28695
    EasyBCD-programot használd, és ez alapján.
  • Pupuci
    #28694
    Köszi!Ez biztosan jó ?Mert nekem nyivákol, hogy huuuu hát ez nem ám vista..
  • 404
    #28693
    semmi nem kell hozzá, egy dupla rá, és kiírja magától
  • Bence00111
    #28692
    Bocsi, abbahagytuk:)
  • aate
    #28691
    McAfee használok figyelmébe!!! a McAfee a múlt hét elején hibás frissítést adott ki vírusvédelmi programjához. A hibát az okozta, hogy a szoftver a rossz vírusadatbázis alapján a Windows egyik rendszerfájlját, a szolgáltatásmenedzselést végző svchost.exe fájlt a W32/Wecorl.a nevű vírussal fertőzött fájlként azonosította, és megpróbálta letörölni, amivel az operációs rendszerben súlyos károkat okozott.vizsgálatok szerint csak a Windows XP SP3 rendszerek érintettek, a többi Windows esetében nem okoz gondot a hibás frissítés.----- Nálam a 5958 DAT frissítés szintén bekavart-sürű lefagyás(win 7) és csak a virusírtó törlése és újra telepítése oldotta meg a próblémát!!!
  • bon
    #28690
    Pontosan, ez nem sakk topic.
  • exodus2
    #28689
    Befejezhetnétek, priviben lehet folytatni.