46641
  • exodus2
    #28436
    Csinálj egy memóriatesztet is, meg nem árt leellenőrizni a vinyót (nincs e rajta bad sector, vagy kondíciója nem e alacsony). Más tippem nincs, ezek alapján nagyjából kizárható a hardveres hiba. Szoftveresnél meg ha nem módosítottál rendszerfájlokat, vagy nem kapcsoltál ki szolgáltatásokat nem szabadna gondnak lenni.
  • Bal0924
    #28435
    Hello!

    Az lenne a kérdésem, hogy csak 1 programot szeretnék úgy indítani hogy ne kérdezzen rá mindig, hogy be akarom-e indítani..
    A többi programnál nem zavar, de azzal a programmal igen.
  • Deer
    #28434
    Ezeket használom: Spyware Doctor, Avira Antivirus, Malwarebytes

    A rendszer Windows x64 prof, frissítések fenn vannak.
  • Deer
    #28433
    Fallout 3-at, de az ment és csak előző nap lett feltéve. Egyszer csak a Firefox nem volt hajlandó menni, utána meg előjött a többi probléma is.

    Amúgy a 3.6-os Firefox nem volt hajlandó magát 3.6.3-ba frissíteni, külön kellett leszednem.

    Most csökkentett módban teljes víruskeresést futtatok. Úgy vettem észre, hogy így mennek a dolgok.

    A Total Commander pl access violation 0000000008-ra hivatkozik.
    Csökkentett módban fut. Új drivert nem tettem fel mostanában.
    (Kb 1 hete az ATI Catalyst 10.3-at.)
  • exodus2
    #28432
    Előzmény? A jelenség előtt telepítettél, futtattál valamilyen ismeretlen, eddig nem használt programot?
  • Deer
    #28431
    Sziasztok! Az lenne problémám, hogy a rendszer egyik pillanatról a másikra meghülyült, a programok nem indulnak, program hibával leállt, access violation, runtime error hibaüzeneteket kapok. Rendszerfileokban vírust, kémprogramot, mailwaret nem találtam. Total commanderben sok file meg sem jelenik. Csökkentett üzemmódban úgy tűnik nincs gond. Most egyelőre teljes körű víruskeresést indítottam.
  • snake200
    #28430
    igen ott van.
  • bon
    #28429
    bootmgr fájl megvan a c: meghajtó gyökerében?
  • cracky86
    #28428
    Ez az ide eszközre lehet megoldás, de a másik hiba mitől lehet? THX
  • exodus2
    #28427
    Akkor neked csak betűjelet kell adni a partíciónak..

    Start menü - számítógépen jobb egérgomb - lemezkezelés - partición jobb egérgomb - meghajtóbetűjel és elérési út módosítása - és adsz neki betűjelet.
  • cracky86
    #28426
    vagyis az IDE- eszközöket nm látja
  • cracky86
    #28425
    persze, és telepítéskor nm is lép fel semmi hiba, csak restart után...és az de eszközöket nem is látja se a sajátgép, se a TC. csak az eszközkezelő
  • bon
    #28424
    Aktív a partíció?
  • cracky86
    #28423
    ezen már túl vagyunk, és nem tudja javítani...reinstall se megoldás, és a bios-t is bevizsgáltuk. Lemezkezeléssel lehet valami baj, esetleg a sata módokkal.
  • exodus2
    #28422
    Szóval inkább kínlódnál hogy csinálj egy boot eszközt, és szedj le valamilyen programot amihez nem értesz, és ki tudja mit rontasz el?
  • snake200
    #28421
    ha más nincs megteszi köszönöm !!!

    biztam benne estetleg van valami program, vagy javitás bár azt se tudom mi hibája ez.
  • bon
    #28420
    Miért nem jó a javítás? Nem rontja el a rendszer, pár perc és végez a javítással.
  • snake200
    #28419
    ez a megoldás létezik csak? ajaj
  • exodus2
    #28418
    Berak win7 dvd, javítás?
  • snake200
    #28417
    Üdv!

    Nem tudom jóhelyre írok-e?


    hiányzó BOOTMGR-problémával küzdök win7 64-biten.

    estleg ha tudna valaki segitséget nyújtani ilyen téren nagyon hálás lennék érte. ( láma számára is érthetö nyelven mert nem igazán értem a témát)



  • iceshark
    #28416
    hoppp, megoldottam és annyira egyszerű, hogy én se gondoltam volna, az előző posztról jutott eszembe megnézni mennyit is zabál feladatkezelőben. Kiderült egy külön sidebar.exe futtatja a gadgets-eket, szóval megkerestem és csináltam neki egy ikont az asztalra, feladatkezelőből lelőhető egyszerre, az exe-re kattintva pedig az összes beállítással configgal együtt elindul egyszerre az összes amit kiraktam, királyság :) köszöntem!
  • exodus2
    #28415
    Azt hittem valami ezeréves gépen nyomod, ahol minden % fontos. Ha 4magot 100%on nyomod, akkor szerintem felesleges azért a pár %ért aggódni.
  • iceshark
    #28414
    rátapintottál a lényegre :) nem azt mondom, hogy nem férnek el mert nem használnak óriási erőforrásokat, de van olyan program nálam ami eszi a 4 magot 100%-on, olyankor kéne lelőni őket...
  • fehéry
    #28413
    Bocsi most jó de ott a teljes hozzáférés van kipipálva
  • fehéry
    #28412
    A tulajdonságok-ra nekem a vezérlőpult -Rendszer menü jön elő
  • exodus2
    #28411
    Sajátgép - Jobb egérgomb a meghajtón - Tulajdonságok - Biztonság - Szerkesztés - És rányomsz a felhasználódra - Alul mutatja a jogosultságokat. Ott melyik van kipipálva?
  • fehéry
    #28410
    Vezérlőpult-eszközkezelő-hardverváltozások keresése-szintén semmit nem jelez!
  • fehéry
    #28409
    Sziasztok!
    Szeretnék segítséget tőletek,mely a következő lenne:
    Nem látja a lemezkezelő a partíciókat a merevlemezen,csak az optikai olvasókat,ennélfogva a telepítő is azt írja:-nincs telepített merevlemez-holott arról fut az oprendszer(W 7 Ultimate)
  • exodus2
    #28408
    Van torrent topik... és szerintem az a problémád, hogy

    1. nem rendszergazdaként telepíted az klienst
    2. ahova mentenéd a torrent fájlokat, vagyis a felhasználói könyvtáradba nem tudsz írni, ezáltal egy átmeneti temp-be menti, ahonnan a későbbiekben már nem tudja betölteni

    És ez nem win7 hiba, ez a te hibád, nálam tökéletesen megy.
  • exodus2
    #28407
    Jobb egérgomb az asztalon - Nézet- Asztali minialkalmazások megjelenítése elől kiveszed a pipát.

    De ezzel ugye nem zárod be őket, csak nem jeleníted meg, attól még az erőforrást szerintem fogja.
  • fery02
    #28406
    Semmit.
  • foldi6
    #28405
    Sziasztok!
    Lenne egy kis problémám a win7-tel. Felrakom az utorrentet és elkezdek egy letöltést. Miden rendben is megy, egészen addig ameddig ki nem kapcsolom a gépet. A következő alkalommal már hiába indítom el a torrent fájlt, nem indítja el. Hiába töltöm vissza a trackerből akkor sem. Egyedüli megoldás, ha unistallálom és újra rakom az utorrentet, miután minden folytatódik a rendes kerékvágásban. A tűzfalnál bejelöltem, hogy átengedje. Nincs vkinek vmi ötlete, h lehetne ezt megoldani, hogym inden indítások ne kelljen újrarakni az utorrentet?
  • iceshark
    #28404
    fa**a,

    köszi!
  • [HUN]FaTaL
    #28403
    A sidebar megszűnt, csak egyesével tudod bezárni őket.
  • iceshark
    #28402
    Sziasztok!

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy felpakoltam egy rakat sidebar gadgets-et, de nem tudom őket egyszerre 1 gombbal bezárni! Wista alatt volt egy minialkalmazások megjelenítése, elrejtése gomb de itt sehol nem találom, a taskbar beállításoknál már mindent megjeleníttettem, de ezt sehol nem találom, ha egyenként kell állandóan bezárni őket akkor használhatatlanok. Nem lehet valahonnan előkotorni azt a gombot, vagy valami más megoldás erre? Áttúrtam már a windows leírásait is de ott sem találom ill. ír a minialkalmazások gombról, de egyszerűen win 7 alatt én nem találom :(
  • bon
    #28401
    Nem kell semmi exportálás, simán az eredeti fájlokat átlehet másolni az új gépre is. Viszont azt nem tudom, hogy a címjegyzék is ott van e eltárolva ahola többi cucc, de szerintem igen.
    De talán ez a leírás segít: link vagy ez: link
  • Encore
    #28400
    Arra gondolsz, hogy az Address book-ot bemásolom oda, ahol lennie kéne egy friss address booknak? Csak nem felülírom, hanem szimplán bemásolom... Most kipróbáltam hátha... de nem.
  • Encore
    #28399
    Persze, ez volt az első, exportálás fájlba, ilyenkor létrehoz egy .pst kiterjesztésű fájlt, amit be tudok importálni, de ez nem tartalmazza a névjegyzéket csak a leveleket. Legalábbis nálam. De ugyanígy a szabályokat is külön kellett lementenem és beimportálnom, az működött, a levelek importja is működött, de a névjegyzék nem. Mondom, XP-s gépnél könnyá mert megkeresem az adress book könyvtárat és felülírom és ennyi, csak win 7 alatt nincs address book könyvtár, hanem más van helyette, másféle "megoldásokkal".
  • exodus2
    #28398
    Próbáltad a másolást? Mert attól hogy másik oprendszer, még az office azonos, és ha az office hozza létre a address book-ot, akkor működnie kell.
  • Encore
    #28397
    Nem outlook expresst használok, hanem outlook 2003-at. Megtaláltam a user/contacts könyvtárat, de sajnos nem sokra megyek vele. Az XP-s outlook 2003 adress bookot ugye ide hiába másolom be, nem fogja felismeri. importálni pedig szintén nem engedi, pedig ott már végigpróbáltam minden opciót....

    Pedig a leveleket könnyen tudtam importálni, felismerte,beolvasta és ennyi, meglettek a leveleim, de a címjegyzék nem akar menni... Esetleg használjak valami újabb outlookot?