6060
  • Rubio #389
    Arra utaltam, hogy korábban azt írtad, hogy 2.2.3 és felette nem kell foglalkozni a pmd-vel és nem kell vacakolni a Hexeditorral sem, így azt gondoltam, hogy ezzel még kell és itt is érvényes a 18 karakter, de majd megnézem a .mat-ok átnevezése után mi a helyzet. Köszi a kiegészítést!

    Időközben megnéztem a 2.2.3-as verziót is és sajnos az én verzióm nem az igazi, mert a propiertes menübe lépve (azaz nem lépve) kifagy a progi...

    Ugyanakkor a .pmg csere tökéletesen működik, mert export után a sima .pmg cserével nagyon pöpec lett a gép, kár, hogy nem tökéletes az én verzióm! A teljes .scs elkészítésével kifagy a game... (De ez lehet, hogy a progi hibája!)
  • LezFiddler
    #388
    "Tény, hogy a 2.2.2 verzióról van szó és kellett volna vacakolnom a mat nevekkel és a pmd fájllal, de ezt nem tettem"

    Ez nem kerek nekem!

    A v2.2.2-ben az a szép, hogy nem kell PMD-t írni, vagyis a Hexaeditort el lehet felejteni. Exportálás után annyi a dolgunk, hogy a .mat fájlokat megírjuk az eredetiek alapján aztán csókolom!
    ( persze finomítani lehet rajta de ettől függetlenül így már működik )
  • Rubio #387
    Kíváncsivá tettél, ezért megnéztem, hogy mi van az importálással!

    Tehát én is működő autó .pmg fájlját importáltam be és ebben az esetben a Materials Editorban én is ilyen, vagy hasonló fájlokat kaptam, mint amit az előző hsz-edben bemutatsz (2.2.2), miután beállítottam a .dds fájlok elérési útját exportáltam és az összes fált felhasználva amit létrehozott elkészítettem egy új .scs fájlt és kifagyott a játék. Tény, hogy a 2.2.2 verzióról van szó és kellett volna vacakolnom a mat nevekkel és a pmd fájllal, de ezt nem tettem, úgy hogy ne is csodálkozzak, hogy így nem volt jó, ugyanakkor ebben a felállásban megnéztem azt is, hogy a működő gép scs-ében simán kicseréltem a keletkezett új .pmg fájlt (és csak ezt) és ezt elfogadta, bár némely textúra elég érdekes lett, hogy mást ne mondjak a szélvédő narancssárga lett.

    Szóval a lényeg, hogy ha importálok, akkor így néz ki a Materials Editor, de ha egy korábban mentett .z3d fájlt nyitok meg, akkor meg úgy, ahogy azt már korábban leírtam.

    Most megnézem mi a helyzet a 2.2.3 verzió esetében!
  • LezFiddler
    #386
    Itt megint hangsúlyoznám, hogy egy működő autó kibontott PMG-jét importálom!
    Pláne, hogy az előbb PMD-t írtam! BOCSI!!!

    Szerintem, ha az általad készített Z3D fájlt szerkesztés után hasonlóan készíted elő akkor mennie kéne a dolognak.
  • LezFiddler
    #385
    Értem, vagyis nem értem!
    Ha én importálok egy PMD-t akkor így néz ki a dolog.

    2.2.2

    és ilyen a PMD-je:

    Ez pedig 2.2.4-el de a 2.2.3 is ugyanez:


    Ennek a PMD fájlja annyiban különbözik a 2.2.2-jétől, hogy ez nem tudja, vagy nem akarja valamiért a dif_spec.....nofresnel címzést hanem e-helyett csak a dif_spec.add.env címzést használja!
  • Rubio #384
    Még egy meglepetés ért: a 2.2.2-es verzió is csak 4 .mat fájl-t hoz létre, mégis működik a .pmg fájlja, és ez is a "rundum"-os texturát hagyja ki. Pedig megesküdtem volna, hogy ez 5-öt csinál! Na ez az a pont amikor már semmit sem értek...
  • Rubio #383
    És még annyit, hogy a "rundum-os .mat-ot valamiért nem exportálja (hogy miért pont azt, azt nem tudom, de mindig azt nem), tehát az 5 .mat helyett, csak 4 lesz...
  • Rubio #382

    Erre gondoltál?



    vagy arra, amit export után létrehoz, mert itt még ugyan az látható, mint a 2.2.2-es verziónál, csak míg a 2.2.2-es verzió exportálás után megtartja ezeket a neveket (sajna duplikálva: 1TGXv8mt1mb1body01.1TGXv8mt1mb1body01.mat), addig a 2.2.3-as verzió a mat nevet kiegészíti ezzel:

    "dif_spec.add.env",

    tehát az 1. mat neve az export után így néz ki:

    1TGXv8mt1mb1body01.dif_spec.add.env.mat

    ami korábban ilyen volt (2.1.1):

    1TGXv8mt1mb1body01.mat
  • LezFiddler
    #381
    Igen, pontosan azért hangsúlyoztam az "importálást" mert simán csak Z3D fájlt úgy még nem nyitottam meg vele, hogy exportálom is!

    Tudnál mutatni képet egy v2.2.3-al megnyitott fájl által létrehozott Material Editorban lévő textúrákról?

  • Rubio #380
    Akkor ez nem múltidő, hanem jelen, azaz a probléma továbbra is fennáll.

    Egyébként én is visszatértem hozzá, mert azt mondták, hogy ez tudja azt, amit a korábbi nem, s .pmg cserével valóban jó is, csak egyébként nem lehet használni, ezért próbálkoztam a 2.2.3-as verzióval is, de az meg a .pmg cserés módszert nem támogatja (legalábbis a korábbi verzióval elmentett fájlok esetében, de így nem merem kipróbálni, hogy mi van akkor, ha mindent ezzel csinálok, csak húzódzkodok tőle, mert nem szeretek felesleges munkát végezni, ha a végeredmény még sem jó... (A 2.2.2 egyszer már megszívatott, több hetes munkám veszett oda, mert nem tudtam vele mit kezdeni, s kezdhettem mindent elölről, mert a 2.1.1-es verzióval már nem tudtam a mentett fájlt me4gnyitni, azt hittem szétrobbanok az idegtől. Na ezt nem szeretném megismételni.)

    Ezek után kíváncsi vagyok, hogy LezFiddler 2.2.2-es verziójában mit kezd ezzel a jelenséggel...
  • Blum
    #379
    Visszaváltottam 2.1.1-re. Mappolás,PMD írás még megy.
  • Rubio #378
    És mi volt a megoldás?
  • Blum
    #377
    Ezzel nekem is volt gondom,hogy a mat nevét duplán írta....
  • Rubio #376
    Ezt értem, de a problémám az, hogy nem importálok, hanem az általam korábban elmentett .z3d fájl megnyitása után van az a jelenség a 2.2.3 verziónál (tehát minden textúra a helyén van, szépen meg is jeleneik, de exportáláskor bekavar), amit a #372 sz. hsz-ben leírtam, de a 2.2.2-nél nincs gond.

    Illetve azzal meg az van, hogy a .mat nevet duplán írja, de ha csak a .pmg fájlt teszem be a az .scs fájlba, akkor nincs gond vele (természetesen akkor, ha a nincs új material, ha meg van, akkor már ezt sem tudom használni...) (Ez utóbbi próbléma miatt szerettem volna a 2.2.3-as verziót használni, de így nem tudom.) (Szóval nem minden fenékig tejfel, de azért próbálkozik az ember.)

    Ill. eszembe jutott még valami:

    Egyik korábbi hsz-edben írtad, hogy a 2.2.2 verziótól hagyjuk békén a Default Material sort. Na nekem ha egy korábban mentett munkát nyitok meg, akkor ez a sor nincs, mindjárt az első textúra az 1. a sorban, de a 2.2.2-es verzió így is működik, de a 2.2.3-as nem. Próbáltam utólag csinálni "Default Material" sort, hátha elfogadja, de nem igazán akarta, pedig még az 1. sorban szereplő materialt is újra alkottam, s hozzárendeltem a dds-t, de a régit nem tudtam sem kitörölni, sem pedig átnevezni, ráadásul a progi is ahhoz ragaszkodott, hiába mitattam meg neki az újat... (Így teljes a történet...)
  • Rubio #375
    Köszönöm szépen! Ezt meg fogom nézni!

  • LezFiddler
    #374
    A v2.2.3 előtti Zmodelerben a Material Editorban meg kell adnod a .mat fájlok elérési útját.
    Erre a 2.2.3 ill. 2.2.4-es verzióban nincs szükség!

    Ha importálsz ezen verziós Zmodeler valamelyikével akkor látható, hogy a Material Editorban csak a DDS-ek nevei és azok címzései jelennek meg.

  • LezFiddler
    #373
    Jó nagyot!

    Ez akkor szokott előfordulni ha az objektum ( a te esetedben a 3 közül valamelyik vagy mind ) vagy annak részei valamely szerkesztési módozatban kijelölve maradtak!

    Ezt lehet orvosolni úgy, hogy az alkatrészeket külön-külön átkapcsolod egymás után minden szerkesztési módba, ekkor rögtön látható lesz a kijelölt rész!
    A kijelölést, kijelöléseket megszüntetve, majd a három objektumot egyben kijelölve már normálisan tudod skálázni, forgatni illetve mozgatni őket.
  • Rubio #372
    Ezt mondjuk én is észrevettem, mert pl. egy régi munkámat 2.2.2-es verzióval betöltve, majd exportálva simán, azaz egy egyszerű .pmg cserével működőképes, ugyanakkor a 2.2.3-as verzióval már ez nem elegendő, mert kifagy a game. Gondolom azért, mert pl. a .mat fájlok neveit ez utóbbi megváltoztatta, ill. van még egy jelenség, de nem jöttem rá, hogy miért, de az 5-ből csak 4 .mat fájlt hoz létre... (Hangsúlyoznám, hogy a zmodban mindenhez van rendelve .dds, hisz a 2.2.2-es az működik.)

    Szóval volna még mit tanulni nekem is!
  • Rubio #371
    Üdvözlet!

    Az miért van, hogy 3 alkatrészt tudom minden irányban együtt mozgatni, de ha átváltok kicsinyítésre, akkor mindig valamilyen irányban eltorzul, vagy éppen szétforognak egymástól? Pedig a mozgatás után az x,y,z kapcsolókat már nem piszkálom (próbáltam piszkálni is, de nem jött össze).

    Mi az amit nem jól csinálok?
  • LezFiddler
    #370
    Bocsi, ez lemaradt!
    Az, hogy mennyire egyszerű- vagy nem visszatenni a játékba a módosított autót, nagyban függ a Zmodeler verziójától!
  • LezFiddler
    #369
    Hahó!

    Kezdetnek nézd át EZT!
    A helyes importálással sok bosszúságot és plusz-munkát elkerülsz!
  • Kistódi
    #368
    tudsz küldeni egy linket ahonnan letudom szedni légyszíves?
  • RS
    #367
    Led pack.
  • Kistódi
    #366
    Szevasztok! Valaki tudna adni linkeket honnan tudnék letölteni LED lámpákat pirosat, fehéret meg sárgát. Köszönöm aki segít!!
  • RS
    #365
    Sok sikert!
  • fdavid91
    #364
    Rendben van, azért köszi! Ha minden igaz megtaláltam a számomra tökéletes videót. Holnap ki is próbálom
  • killer1203
    #363
    Konvertáláshoz valaki tudna adni egy videót hogy hogy csináljam ? Köszönöm előre is.
  • RS
    #362
    Üdv!
    Az alapoktól leírni az egészet elég necces.
    Szerintem nem is lehet, a videók, meg a próbálkozás többet használ (én így tanultam meg).

    Kisherceg: Alakul.
  • fdavid91
    #361
    Szép lesz, ha kész lesz!

    Segítséget meg köszi, de valami részletesebb leírást várnék. Gondolom nem nagy ördöngősség és egy HSZ-ben simán elfér.
  • tuzfal3
    #360
    [centert]Up



    Komik jöhetnek.Szerintem szépen alakul a polydögöm...[/center]
  • tuzfal3
    #359
    Fájl-> merge

    a vissszarakást meg mástol kérdezd ahhoz én még nem értek :/
  • fdavid91
    #358
    Sziasztok, szép estét! :)

    Körülbelül 1 évvel ezelőtt próbálkoztam volna a Zmodeler használatával (modellezni is jó lenne, de az a legkevesebb..) ami jobban érdekelt volna, hogy "3D parts" munkákat rakjak az alap modellekre. Kipufogó, zászló a szélvédőre, állóklíma...stb. és még sorolhatnám. Most lenne is rá időm, akkor nem volt, de amikor rákérdeztem erre azt a választ kaptam, hogy "Ááá, megtudod csinálni, mert ez nagyon egyszerű". Csak ez most olyan dolog, hogy ha egy gyerkőcöt elküldenek pl. az OBI-ba egy kalapácsért és szerencsétlen nem tudja mi az, hiába mondják neki, hogy egyszerű, megismered... Nem akarom körbe írni, nehogy hosszú legyen, de remélem tudtok segíteni.

    Röviden: csak annyi érdekelne, hogy hogyan tudok ezzel a progival kiegészítőket pakolni a vasra és utána berakni vissza a játékba (vagy nem tudom hogy mondják ezt). Anno találtam egy "Maffia"-hoz készült tutorialt, sikerült is rárakni a klímát egy kamionra, de aztán "szürke lett minden". Gondolom más is kíváncsi erre, bár ki tudja.

    Köszönöm előre is válaszotokat!
    Üdv: Dave
  • Peti851204
    #357
    Nem gépigénnyel nincs gond!
    DE most átálítottam ablak méretre a játékod meg nem opengl hanem direktx-re állítottam! eddig még nem fagyott le!!!
    Köszönöm a segítséged!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • LezFiddler
    #356
    A rendszered kielégíti a játék igényeit?
    Már tényleg csak arra tudok gondolni, hogy gyengusz a géped a játékhoz.
    Nem tudom, csak gondolom!

    Az én gépem harmatgyenge hozzá.
  • Peti851204
    #355
    Már avval is próbálkoztam, meg most megint újra rakom hátha!!!
    már töltöttem le a játékot több helyről is de akkor is és csak ez az egy játék csinálja!!!
  • LezFiddler
    #354
    Így érdekes a dolog, én a helyedben újratenném.
  • Peti851204
    #353
    nem raktam semmit bele az alap játék van fent
  • LezFiddler
    #352
    A mod mappa tartalmát módosítottad?
    Értem ez alatt, hogy a legutóbbi mentésed óta tettél bele valamilyen módosítót? ( esetleg map, másik pót, illetve félpót )
  • szabii98
    #351
    Mi bajod van?
  • Peti851204
    #350
    Hali!
    Tudom nem ide való a kérdésem de hátha tud valaki segíteni!!!
    Játszom a játékkal vagy épp töltöm be a mentésemet és lefagy, ujraindítom a gépet és ugyanaz!!!
    Valaki tud megoldást?