6060
  • Robertoo21
    #349
    köszönöm
  • Blum
    #348
    Modify-->Scale
  • Robertoo21
    #347
    Sziasztok! hogyan tudok megnyújtani valamit?
  • Blum
    #346
    Megnyitod a mat fájlt és abban kiírja. texture[0] sor után van a mathoz tartozó dds neve.
  • kamionoskiki
    #345
    Sziasztok!Hogy tudom megnézni hogy melyik mat mihez való?
  • killer1203
    #344
    Megoldottam márcsak a matokat kéne a helyükre tenni exportálás előtt csak nemtudom hogy mindegyik dds-t átkell -mat ra nevezni?
  • killer1203
    #343
    Valaki tudna segiteni exportálásba? A videót megnéztem de akkorse sikerül. 15 .dds -em van. Nevüket átirtam a mat nevére de amikor exportálom akkor 0kb os .pmg és .bak fájlokat csinál csak.
  • Blum
    #342
    Az üvegnek a pipáját a lista legaljára kell húzni.
  • szabii98
    #341
    várjuk a fincsi képeket(jó lenne egyet a játékban is látni:D)
  • killer1203
    #340
    Kössz, és az nemtudod miértvan hogy belerakok valamit a kamionba és amikor visszakapcsolom az üveget akkor kivülről nem látszódik a bele rakott tárgy csak belülről?
  • tuzfal3
    #339
    Rendben köszönöm szépen.
    Elkezdtem egy új munkát! Vw Crafter,a Ducato kicsit pihenni fog.
  • LezFiddler
    #338
    Valószínű azért mert 2048x1024-es felbontást használsz.
    Tudom, a Zmodeler használja ezt a felbontást de valami kutyulmány csak van vele!
    Másold ki a blueprint-et és helyezd be egy 1024x1024 vagy 2048x2048-as képbe.
  • tuzfal3
    #337
    Miért van az hogy a zmodba berakok egy blueprintet ami 2048*1024es és torzul...olyan mintha össze lenne nyomva...valaki segitsen legyen szives
  • Blum
    #336
    Amikor textúrázod fel,akkor Material Editorban van egy kis felirat,hogy Enable. Amit nem akarsz,hogy átlátszó legyen,az elől elveszed a pipát,amit meg akarsz,hogy átlátszó legyen (pl. üveg),azelőtt meg benthagyod.
  • killer1203
    #335
    Sziasztok

    Az mitől van hogy beraktam pár dolgot a kamionba és amikor texturázom fel a kamiont akkot átlátszó lessz az egész gép?
  • LezFiddler
    #334
    Nincs mit, bár most nézem, hogy zöld nincs is benne!
  • CzUKi
    #333
    Köszönöm szépen
  • MANos Viktor
    #332
    Ohh köszi szépen! :D
  • tuzfal3
    #331
    elöször surface-t kell és utána Polygon->single
  • MANos Viktor
    #330
    Hali! Polygont hogy tudok létrehozni?
  • LezFiddler
    #329
    Köszi!
    Megpróbáltam és megy a dolog.
    Próba képen csak egy egyszerű táblát szerettem volna átrakni de nem sikeredett!
    Töröltem a címzését ( még a Default Material-t sem kellett átírnom ) és megnyitotta.
    Összekutyult a .max kiterjesztés, így már jó!
    Köszi!
  • Blum
    #328
    Hoppá!

    És de! Átlehet rakni egyben az egészet,most jöttem rá.
    Na jó,nem az egészet,de nem kell egy olyan alkatrészt feldarabolni több részre is,ami több mint 10k poly. Egy alvázat raktam át,ami 1 pipából (!!!) áll,és 28ezer poly. Gond nélkül átrakta. Viszont ha 2 pipát akarok átrakni,azt már nem szereti.
  • Blum
    #327
    Tehát. 2.2.1-es Zmoddal úgy oldottam meg,hogy:

    Elsőnek megszűntettem a mappa szerkezetet. Tehát semmi nincs mappában,minden pipa külön van. Aztán mindennek ki kell törölni a nevét (dummykat törölheted nyugodtan,Max úgysem kezd vele semmit.)
    Aztán töröltem minden matot,Default Material-t átneveztem Default Materia-nak. (tehát a végéről lemarad az l betű.) Annyit tudni kell,hogy Max nem fogja megnyitni a 10ezer poly fölötti cuccokat,tehát állhatunk neki darabolni. File-->Export,.3DS formátumba exportálunk. Aztán Maxban file-->Import,kikeresed az exportált fájlt és kész.

    Megjegyzem,hogy átváltottam 2011-es Max-ra.
  • LezFiddler
    #326
    Na, akkor mesélj légyszíves mert mióta feldobtad a kérdést azóta ezzel tökölök!
    Pláne, hogy .max kiterjesztést keres!
  • Blum
    #325
    Már megoldottam kis segítséggel!
  • LezFiddler
    #324
    Tessék!

    "Gross" (gut für beleuchtung) Nagy

    LED Gelb Gross ---> flare.ledgelbg -Sárga
    LED Blau Gross ---> flare.ledblaug -Kék
    LED Orange Gross---> flare.ledorangeg -Narancs
    LED Weiss Gross ---> flare.ledweissg -Fehér
    LED Rot Gross ---> flare.ledrotg -Vörös


    "Mittel" (Normal)

    LED Gelb ---> flare.ledgelb
    LED Blau ---> flare.ledblau
    LED Orange ---> flare.ledorange
    LED Weiss ---> flare.ledweiss
    LED Rot ---> flare.ledrot

    "Klein" (nur geeignet für schrifften mit vielen kurven) Kicsi

    LED Gelb Klein ---> flare.ledgelbk
    LED Blau Klein ---> flare.ledblauk
    LED Orange Klein---> flare.ledorangek
    LED Weiss Klein ---> flare.ledweissk
    LED Rot Klein ---> flare.ledrotk

    "Andere" Egyéb

    Blincker Links ---> flare.ledblinckerL -Irányjelző Bal
    Blincker Rechts ---> flare.ledblinckerR -Irányjelző Jobb
    Rückfahrlicht ---> flare.ledrueck -Tolató
    Bremslicht ---> flare.ledbremse -Fék
  • Blum
    #323
    Hali!

    Hogy tudok úgy exportálni Zmodelerből (2.2.1),hogy azt majd 3DS Max is megnyissa? Addig világos,hogy 3DS fájl formátumba csináljam,de amikor exportáltam,akkor Zmod ezt írja ki:



    Mondom biztos...az exportált fájl valóban ott van,ahova exportáltam. 3DS Max-ban (3DS Max 9) fájl-->Import,kiválasztom a fájlt és ezt írja ki:

    "Improper file format."

    Gondolom Exportálásnál nem tetszik neki valami,csak nem tudom,hogy mi. :S
  • CzUKi
    #322
    jah és kihagytam hogy ledes kéne bocsi a 2 hsz ért :D
  • CzUKi
    #321
    Hello mindenki Lenne egy kérdésem :D
    Valaki megtudná nekem mondani hogy a piros a fehér és a zöld flare eknek mi a nevük ? előre is köszönöm :D
  • LezFiddler
    #320
    Ezt sikerült félbehagyni!

    Ha megvan az összes alkatrész újra map-olása ( ügyelve a helyes nézetekre! ) akkor kinagyítod az UV Mapper nézetet és Print Screen-el kimásolod!

    Ezután megnyitsz egy képszerkesztő programot ( én PS-t használok ) és új dokumentumot nyitsz.
    Ide beilleszted az imént kimásolt képet és kivágsz belőle egy egyenlő oldalú négyszöget odafigyelve, hogy minden alkatrészt körülöleljen.

    Méretezed a képet ( 1024x1024 vagy 2048x2048 ) és elmented pl.: bodypaint.dds fájlként.

    Azt hiszem, ennyi.


  • LezFiddler
    #319
    Sziasztok!

    Úgy tudod megcsinálni, hogy új UV Map-ot csinálsz.
    Szerencsés esetben az autó fülkéje ( ugye skin-ezésnél leginkább ezen szoktunk ügyködni ) teljesen szét van szedve.
    Gondolok itt a jobb-, illetve bal oldali részekre, a tető- és oldal spoiler, a hátfal, esetleg lökhárító. ( minden rész külön-külön )

    Ha a fülke része teljesen egyben van akkor már játékosabb a dolog, hiszen akkor már neked kell szétszedni, hogy normálisan skin-ezhető legyen.
    A dolog ezen részével már el lehet bíbelődni!
    Ha precízen akarod csinálni ( vagy úgy, vagy sehogy! ) akkor elég sok időbe telik.
  • Rinaldo
    #318
    A neten láttam hogy a kamiont, úgy skinezik hogy egyszer az alap rajzát vagyis azt a pontos részt:) kiterítik és paintbe meglesz nekik én azt hogy tudom megcsinálni?
  • macleody
    #317
    Szivesen.
  • tuzfal3
    #316
    Köszönöm szépen!
  • macleody
    #315
  • tuzfal3
    #314
    2.1.1. de gondolkodok azon h valakitől kérjek újabbat.Persze ha valaki ad:D

    Szóval ha valakinek van azt szivesen megköszönném ha küldene egy privit.Köszi puszi;)
  • Rinaldo
    #313
    Utúbbira rájöttem. Nekem a 2.1.1es verzió van meg de valahol olvastam hogy kivágni lehet az olyan eszközökkel melynek ikonja szaggatott kör vagy négyszög de az én verziómban nem találom ezeket.
  • Rinaldo
    #312
    Helló. Te melyik Zmodeler használod és honnan tudom meg, hogy van-e regisztrálva.
  • tuzfal3
    #311
    Na ezért kérdeztem:D Az enyémbe nincs ennyi.,
  • Blum
    #310
    Pfí,pázmeg..:D