6060
  • LezFiddler
    #229
    Sziasztok!

    Lehet kört kivágni Zmodeler-el!
    Készülőben van egy kipufogó védő vagy rács, vagy mi.

    Kezdjünk hozzá!
    Általánosságban írnám le, nem erre az egy alkatrészre fókuszálva!

    Tehát, van egy poligonokból álló lapunk.
    Mint tuzfal3 is írta, ahova szeretnéd a "lik-at" ott el kell távolítani az útjában lévő pár poligont.

    Ha ez megvan akkor készítünk egy tetszőleges méretű hengert, vagy olyan formát amilyen alakúra szeretnénk a furatunkat. ( Ez a henger vagy forma ideiglenes, ha kész a furat akkor lehet törölni! )

    Beillesztjük a hengert, ( az egyszerűség kedvéért maradjunk ennél ) arra az üres helyre , ahol szeretnénk kialakítani a furatot. Ennél a pontnál át kell kapcsolni VERTEX módra és az eredeti lap csúcsaiból kiindulva szépen új poligonokat létrehozva "körülrajzoljuk" az ideiglenes hengert.


    Nagy vonalakban ennyi. Minden mozzanatot nem írtam le, gondolom az alap azért meg van. Biztos van más módja is a furatok kialakításának, én így szoktam.
    Ez lenne a végeredmény! Persze még alakítottam kicsit az alaplemezen de a lényeg, hogy lehet likat kreálni!
  • Blum
    #228
    De az milyen igénytelen már...:D
  • tuzfal3
    #227
    De ha pl ki tud vágni belőle egy téglalap alakú formát akkor, egyesével tud rá épiteni polygonokból ez köralakú formát...Magyarul egy meglévő oldaltakaró idomot megvág és hozzá épít.Bár ez kókány munka lenne a kezdőknél, ez tény.Dehát egyszerübb minthogy nekiálljon egy új darabnak...
  • Blum
    #226
    Nem lehet "megcsin" a "lyikat" fogjad már fel.
  • RS
    #225
    Most írta le...
  • péistike
    #224
    vagyis úgymond van az oldaltakaró és akarok rá csinálni a kipufogónak egy lyikat és hogy kör alakú legyen ezt hogy lehet megcsin?
  • Blum
    #223
    Sehogy. Új modellt kell készíteni.
  • péistike
    #222
    igen ezt megcsináltam de azt hogy lehet még megcsinálni hogy kör alakú legyen?
  • Cargobull
    #221
    magyar lenne de már tom h angolul mi mit jelent...
  • schneke
    #220
    köszi
  • SuSu1992
    #219
    jobb oldalt rákattintasz a select>Quadr-ra majd jobb gombbal kijelölöd a kívánt tárgyat! majd alul rámész a select modera és aztán ha mozgatni akarod akkor oldalt rákatt modify>move ra, vagy ha nagyítani/kicsinyíteni akarod, akkor modify>scale és ennyi.
  • schneke
    #218
    hali.

    Kéne egy kis segítség. Valahogy már sikerült egy alkatrészt valahogy kicsinyíteni, csak nemtom h hogy jelöltem ki. És az áthelyezéshez kéne a kijelölés. Valaki leírná részletesen hogy hogy kell?
    köszi.
  • Kistódi
    #217
    köszönöm az eddigi segítséget eddig sikerült feltenni egy szúrólámpát csak bele kell jönni még egyszer köszönöm:D
  • LezFiddler
    #216
    Egészségetekre!

    Olvastam a HSZ-edet, filóztam is rajta de passzolom!
    Úgy emlékszem, hogy nekem is volt ilyen problémám, azonban arra, hogy hogyan oldottam meg, már nem!

    #214: valahogy biztos lehet, hiszen oroszul is fellelhető. Oleg sráccal kéne beszélni aztán ha Ő bele megy akkor rajta.

    Én ehhez piskóta vagyok!
  • Blum
    #215
    Nehezen.
    Egyáltalán minek azt magyarosítani?
  • Cargobull
    #214
    Hali és ZModit h lehetne le magyarositani?
  • SuSu1992
    #213
    select>quadr kijelölöd a tárgyat, alul bekapcsolod a select mode ot és utána modifi>mode t nyomsz és tudod mozgatni
    modifi>scaleval kicsinyíted vagy nagyíthatod.
  • Kistódi
    #212
    És az enyémre?
  • SuSu1992
    #211
    nagyon jó ez az oldal sok olyan van amit sokkal bonyolultabban oldottam meg, köszi, hogy belinkelted!, de az én problémámra nem tudod a választ véletlenül?
  • Kistódi
    #210
    És hogy lehet máshova húzni pl a lámpát??
  • LezFiddler
    #209
    Akkor rendben!
    Ez még csak a kezdet!
  • Kistódi
    #208
    már megvan odatudom a cuccokat amit leszedek a netről odatudom másolni a kamionhoz:D:D
  • LezFiddler
    #207
    Nem tudok róla. Ha lenne akkor már rég belinkelte volna valaki!

    A "szúrót" és a többi kiegészítőt, alkatrészt nem másolni kell hanem szerkeszteni!
    Ezt lépésről-lépésre nem hiszem, hogy bárki is elfogja magyarázni hiszen az alapoktól kéne kiindulni.

    Ajánlanám a neten fellelhető videók nézegetését ebben a témában.

    Félreértés ne essék, nem azért "nem segítenek" mert itt mindenki mocsok, hanem azért mert még elmagyarázni is problémás, főleg olyasvalakinek aki még csak nem is szagolt ilyesmit!
    ( ez nem személyeskedés )
  • Kistódi
    #206
    magyar nincs?
  • LezFiddler
    #205
    Érdemes ezeket átböngészni!

    Lecke 1
    Lecke 2
    Ez pedig segítség MAP-oláshoz:
    UV MAP
  • Kistódi
    #204
    akkor csak annyit mondj hogy lehet odamásolni pl a szúrólámpát a kamionhoz??
  • SuSu1992
    #203
    szúró z3djét úgy húzod be, hogy file merge..
    de előtt kell egy zmodeler
    interneten van egy csomó én is onnan szedtem el..
    google bárát!
  • Kistódi
    #202
    Légyszi valaki mondjon el mindent részletesen hogyan tudom használni a ZModellert. hogyan tudok pl. Szúrólámpát bemásolni meg hogy egyáltalán milyen ZModellert töltsek le. köszönöm előre is.
  • Kistódi
    #201
    mindegy azért kösz <(''_)>
  • RS
    #200
    Szinte ugyan az.
  • Kistódi
    #199
    nem csinálni csak elmagyarázni
  • RS
    #198
    Nekem se időm, se türelmem nincs hozzá.
  • Kistódi
    #197
    segítesz nekem totál kezdő vagyok?
  • RS
    #196
    ZModeler 2.1.1 vagy annál újabb szükséges.
    Illetve #177.
  • SuSu1992
    #195
    [az volt a baj, hogy az (abc) elé nem tettem szpészt,
    és miért van az, hogy a zmodba megkétszerezi a mat nevet.. eredeti neve amit beírok hogy chroom és olyan matot keres hogy chroom.chroom.mat]


    14:58:28 : [fs] Unable to open file for reading. (/vehicle/truck/scaniar560/chroom.chroom.mat)
    14:58:28 : [material] Can not open '/vehicle/truck/scaniar560/chroom.chroom.mat'
    14:58:28 : [fs] Unable to open file for reading. (/vehicle/truck/scaniar560/bodybasic.bodybasic.mat)
    14:58:28 : [material] Can not open '/vehicle/truck/scaniar560/bodybasic.bodybasic.mat'
    14:58:28 : [fs] Unable to open file for reading. (/vehicle/truck/scaniar560/black.black.mat)
    14:58:28 : [material] Can not open '/vehicle/truck/scaniar560/black.black.mat'
    14:58:28 : [fs] Unable to open file for reading. (/vehicle/truck/scaniar560/gri.gri.mat)
    14:58:28 : [material] Can not open '/vehicle/truck/scaniar560/gri.gri.mat'
    14:58:28 : [fs] Unable to open file for reading. (/vehicle/truck/scaniar560/interi.interi.mat)
    14:58:28 : [material] Can not open '/vehicle/truck/scaniar560/interi.interi.mat'
    14:58:28 : [fs] Unable to open file for reading. (/vehicle/truck/scaniar560/glass.dif_spec.add.env.tintadd.mat)
    14:58:28 : [material] Can not open '/vehicle/truck/scaniar560/glass.dif_spec.add.env.tintadd.mat'
    14:58:28 : [fs] Unable to open file for reading. (/vehicle/truck/scaniar560/color.color.mat)
    14:58:28 : [material] Can not open '/vehicle/truck/scaniar560/color.color.mat'
    14:58:28 : [fs] Unable to open file for reading. (/vehicle/truck/scaniar560/rueckleuchte.rueckleuchte.mat)
    14:58:28 : [material] Can not open '/vehicle/truck/scaniar560/rueckleuchte.rueckleuchte.mat'
    14:59:07 : exit
    14:59:07 : [Ode] Starting physics server: Open Dynamics Engine (svn revision 1119)
    14:59:07 : Loading city data ....
    14:59:07 : Loading cargo descriptions ....
    14:59:09 : quit
    14:59:09 : [gfx] Destroying drawable (/procedural/truck0.tobj)
    14:59:09 : [gfx] Destroying drawable (/procedural/truck1.tobj)
    14:59:09 : [gfx] Destroying drawable (/procedural/truck2.tobj)
    14:59:09 : [gfx] Destroying drawable (/procedural/truck3.tobj)
    14:59:09 : [gfx] Destroying drawable (/procedural/truck4.tobj)
    14:59:09 : [gfx] Destroying drawable (/procedural/truck5.tobj)
    14:59:09 : [gfx] Destroying drawable (/procedural/truck6.tobj)
    14:59:09 : [gfx] Destroying drawable (/procedural/truck7.tobj)
    14:59:09 : [gfx] Destroying drawable (/procedural/truck8.tobj)
    14:59:09 : [gfx] Destroying drawable (/procedural/truck9.tobj)
  • Kistódi
    #194
    Légyszi valaki mondjon el mindent részletesen hogyan tudom használni a ZModellert. hogyan tudok pl. Szúrólámpát odamásolni meg hogy egyáltalán milyen ZModellert töltsek le. köszönöm előre is.
  • bullseye9
    #193
    Egy tipp: ha 2.2.2-es Zmodeler-ről van szó, a "Scene nodes brovser"-nél, ahol az alkatrészek vannak, én így szoktam csinálni:



    Tehát beírom, pl. hogy ai, utána egy space, majd utána (ABC)...és mindegyiknél, tehát a collision után is beírom, esetleg próbáld ki.
    A log fájlod ugyanis ilyen hibára utal.
  • LezFiddler
    #192
    Meg lehetne nézni a teljes .log fájlt?

    Vagy, próbáltad másik osztályú autó helyére betenni?
  • SuSu1992
    #191
    Hello!
    exportáltam a modellt amin csinosítottam visszatettem a játékba(GTS1.4hun) és kilépett!
    megnéztem a log fájt és nem írt ki semmi problémát, csak ezt:Not enough (0) rear wheels in model @@trk_scania_rcab_c@@.
    zmodban megnéztem, és megvannak a hátsó keréknek a dummyjai..
    miért lép ki akkor, az előző pmg, pmc, és pmd vel meg tökéletesen működik.. nem értem a problémát.
  • SuSu1992
    #190
    OMG...
    Nagyon szépen köszönöm, most már működik!!!!!!!
    rengeteggel tartozom már nekem:D