6060
  • GixEr
    #28
    egyaltalan nem kell eromunek lennie a max-hoz, foleg nem a kezdetekben....
    A tobbi fapados modelerhez kepest sokkal jobban mukodik, jo kiepites, optimalizalt programkod stb... En hasznaltam az osszes maxot ami megjelent, mindenfele konfiguracion ugyhogy tapasztalatbol mondhatom...
  • neuro
    #27
    "3D Studio Max-al kezdeném mindenképpen."
    "Szerintem nem nagy."

    Próbáltad már egylátalán a maxot? :)

    A 3dsmax-hoz nem árt egy erős gép, mert a sok számolás, poligon, textúra renegeteg memóriát eszik. Még ha csak játékok alá akarsz modellezni, akkor sem árt ha van benne legalább 1 giga RAM, 2 Ghz körüli processzor és egy jobb fajta OpenGL-es videókártya. A Mayához pedig kétszer ennyi kell mindenből :)

    Apropó Maya: van belőle Personal Learning Edition, am szabadon letöthető (csak a renderelt képre vízjelet rak) de aza alapok elsajátításához az is nagyon jó.

    http://www.alias.com/glb/eng/products-services/product_details.jsp?productId=1900003
  • neuro
    #26
    MS Flight Simulator, MS Train Simulator, Trainz, Dungeon Siege és az összes Quake 3 motoros játék.

    Itt találsz róla infót: http://www.turbosquid.com/gmax
  • kesenyi
    #25
    Mert neked a 2.0.6-os verzió van meg, az meg nem jó semmire ha nincs hozzá kód!
  • Harly18
    #24
    Épp a kezelése az ami nagyon nehéz lehet.
    De most ennyire rossz lenne a zmodeler?
    Eddig ahol csak láttam, mindig ezt használták autók készitésére a Vice City, San Andreas, NFS és MM2 játékoknál.
  • ngcsnet
    #23
    de viszont nagyon nehéz kezelni.
  • Duddits
    #22
    Szerintem nem nagy.
  • Harly18
    #21
    Mekora a gépigénye, mert nincsen atomerőművem?
  • Harly18
    #20
    Néztem, de nem tudsz olyan ahol kompletten egy kocsit mutat be a tutorial az elejétől kezdve a végéig? Mert én nem nagyon találtam sehol
  • ngcsnet
    #19
    amúgy a mafiahq.uw.hu végigjátszás részlegen nézzetek körbe. van 1 kiri tutorial zmodelerhez
  • Duddits
    #18
    3D Studio Max-al kezdeném mindenképpen.
  • ngcsnet
    #17
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1120213599
  • ngcsnet
    #16
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1120213599
  • Harly18
    #15
    Tudom, hogy meg kell tanulni, de ha már hónapokat/éveket gyakorolok, akkor már egy olyan programon kellene, amivel bármit meg lehet csinálni bármilyen játékhoz.
    Ezért nem tudom, hogy mi lenne a legjobb, mert a 3DSM szerintem kezdetnek nehéz lenne.
  • GixEr
    #14
    Elobb modelezni tanulja meg, a program nem fog helyetted modelt kesziteni. Es te sem fogsz megtanulni 1-2 het alatt modelezni. Ha tudsz modelezni (barmiben) akkor mar csak egy konverter kell, aminek a szerepet akar a Zmodeler is atveheti vagy egyeb fejlesztoi tool.
  • Harly18
    #13
    Nem tdod, hogy milyen játékokhoz lehet vele modelleket csinálni?
    Nem sok mindent találtam ezzel a programmal kapcsolatban, bár még csak az elején vagyok a keresésnek.

    Inkánbb érdemesebb lenne 3D Studio Max-al?
  • neuro
    #12
    Játékokhoz ott az ingyenes gMax. A 3dsmax-ra épül, rengeteg játékhoz lehet vele modelletek készíteni. Igaz a hivatalos oldalról már nem lehet leszedni, e biztos van még valahol fent a neten.
  • GixEr
    #11
    Vagy ott a Blender, az meg komplexebb program.
  • GixEr
    #10
    Wings3D = 0Ft
    De a Zmodeler se ingyenes, ha mar itt tartunk...
  • Magnumrolcsi
    #9
    Kell hozzá vmilyen kód mert a Settings ->About-ba kér csak nekem nincs ??
  • Magnumrolcsi
    #8
    Nekem ilyen Zmodeler van csak a használatát még nem jöttem rá. Még bese tudom állítani, hogy beadja azt a járművet ami kiválasztottam, hogy átalakítsam. . Remélem itt majd kapok segítságet.
  • Darkboy
    #7
    Maya - 1.000.000 Ft
    3D Studio Max - 700.000 Ft
  • fifi
    #6
    mindemellett mennyibe kerül a Maya vagy a Max???
    sztem annyit te sem akarsz áldozni rá...
  • Harly18
    #5
    Gondoltam, hogy nem túl népszerű, mivel nem találtam sok mindent róla.
    Amúgy játékokhoz akarok modokat csinálni (autókat).
    Mivel ingyenes, nem hittem, hogy egy csúcs program, csak számomra sokkal egyszerűbnek tűnt a kezelőfelülete, meg ilyenek..., mint a max-é és a maya-é.
  • GixEr
    #4
    ezt a heyledben elfelejtenem, hacsak nem jatekokhoz akarsz kesziteni modelleket (de inkabb akkor is). helyette Pld.: Wings3D, MAX, esetleg MAYA szoval mindenkeppen egy olyan programmal aminek a kezelese kiforrott es felhasznalobarat. Ebben iszonyatosan maceras a modellezes es leirast sem tul sokat talalsz hozza. Segitseget pedig itt biztos, hogy nem. NAgyon kevesen hasznaljak ezt a programot.
  • hmhm
    #3
    na így már jobban értem:
  • hmhm
    #2
    milyen modellező prg ez?
  • Harly18
    #1
    Még kezdő vagyok a modellezésben, de ezzel a programmal szeretném elkezdeni.
    Aki jártas a programban az megoszthatná tapasztalatait és tippjeit.