35048
  • repvez
    #31761
    Emmiatt nem küldtem feedbacket, mert nem tudok scriptet és küldit gyártani ami előidézné az adot hibát. Meg amugy is megvan a gyári kampány nekik is. Azt meg nem tudom kideriteni ha még a főmenű elött befagy a program,de láttam, hogy páran jeleztek már hasonló fagyást .
  • DancZer
    #31760
    Bárki csinálhat ticketeket, de az nem azt jelenti, hogy lesz is belőle valami. Én is csináltam már párat. Az a fontos, hogy jól leírást kell késíteni:
    -egyértelmű cím
    -mi a hibajelenség
    -mi volna az elvárt működés
    -hogy lehet előidézni
    -példaküldetés, amivel gyorsan meg tudja nézni a fejlesztő
    -milyen verzióban van(stabil, dev-es)

    Lehet hogy soknak tűnik és sokan úgy gondolják, hogy ők márpedig ennyi időt nem szánnak rá. De az van, hogy abból hogy:"nem megy ez a szar", a fentieket elég nehezen tudják kiszűrni. Sokszor a hibák csak adott körülmények között jelennek meg(ezért fontos a csatolt küldetés, videó, képek).

    Arma 2-ben volt egy olyan hiva, hogy a ATGM 2 km repülés után felrepült a magasba és felrobbant. Csatoltam a ticket-hez egy scriptet ami követte a rakétát és így a fejlesztő meg tudta nézni a hiba okát és azonnal tudta tesztelni a javítást is. Köv. pecsben benne is volt.

    Csúnyán hangzik, de a bugreportolás olyan, hogy ki kell nyalni a se*üket mert különben nem tudja előidézni. Pontosnak és egyértelműnek kell lenni.
  • Axtros
    #31759
    Az aktuális hibákat és azokat, amelyeket felvették a bug tracker-be itt lehet megtekinteni, illetve, ha valaki regisztrál ide, az írhat is, de ticket-et csak a fejlesztők csinálhatnak belőle.
    A fejlesztőkkel való közvetlen kapcsolattartás, ötletek felvázolása, hibák felsorolása itt lehetséges (BI forum).
    A közvetlen email-el szerintem nem nagyon érdemes fáradozni.
  • Hecker007
    #31758
    Az is lehet hogy aki érdemben tudna a dologgal mit kezdeni az nem is látta a levelet. Valaki biztos szűri ezeket és amelyik dolgot a legtöbben írják az kerül a fejlesztők elé. Legalábbis én így csinálnám. Az sajnos tény, hogy BiS nem nagyon reagál érdemben a hibaleírásokra, még az alpha időszakban én is írtam nekik, egy két bugot, de az automatán kívül semmi reakció nem volt.
  • Neoncsoves
    #31757
    Van egy bugtracker, valami jártasabb forma majd belinkeli neked, ha érdekel. Ott lehet suggestelni feature-t is, elvileg a developerek direkt azt kérték, hogy minden kérés és feedback oda érkezzen, mert nekik azt könnyebb átlátni és egyből vissza is jelzik ott, hogy kijavították-e vagy sem.
  • repvez
    #31756
    Mint irtam nem tudom, hogy milyen modon kell a feedbackeket konkrétan leirni vagy jelezni, mert annyira nem vagyok jártas a programok lelkivilágában.
    A forumra ha kiirom az olyan mint halottnak a csók.
    ÉS bármily hihetetlen de küldtem nekik közvetlen emailt a supportra egy 2 oldalas bug és feature listát, pontokba szedve a dolgokat és egy PPT- fájlt ahol grafikusan is szemléltettem egy dolgot, a reakció annyi volt, hogy továbbküldték a fejlesztóknek ,de ez ilyen automata generált válasz szerüség volt, azóta semmi reakció rá.

    Ugyhogy nem tudom, hogy milyen csatornákon lehetne érdemben elérni őket, hogy a felmerült featuröket vagy bugokat eljuttassuk nekik és esetleg válaszolnak is rá, hogy mit tudnának kezdeni vele.

    Persze nem azt mondom, hogy mindent szóról szóra ugy csináljanak,de legalább valami reakció nem lenne rossz
  • Neoncsoves
    #31755
    Rendkívül érdekesnek találom, hogy fikázod a játékot, de ugyanakkor feedbackelni nem vagy hajlandó bugokat, illetve fícsöröket sem vagy hajlandó leadni az oldalukon. A kisujjukból nem tudják kiszopni, hogy mit szeretne a community. Nekem sem tetszik sok dolog, de nem fröcsögök, nem feedbackelek...
  • repvez
    #31754
    Nem regisztáltam az oldalon (addig jó nekik) , és nem igazán tudom, hogy hogyan jelezzem ezt feléjük, mert az ilyen log-ok kiolvasásához nem értek.
    Azzal meg nincsenek előre ha beirom hogy lefagyott.
  • DancZer
    #31753
    Devpatch ahogy a neve is mondja Developer azaz Fejlesztői. Ez azt jelenti, hogy sok esetben félkész dolgok vannak benne, lassabb lehet, bugosabb lehet mint a stabil. Nem futtatnak le minden teszteket a kiadás előtt. Arra van, hogy lehessen visszajelzést adni a készülő dolgokról. Érdemes volna ezt a fagyást is jelezni feléjük.
  • Axtros
    #31752
    Devpatch-eket szerintem még nem érdemes felrakni, azok sokszor csodákra képesek. Meg kell várni a final-t, aztán "talán" jó.
  • repvez
    #31751
    Nálam a legujabb devpacthel a játék az ARMA3 felirat után befagy , ismét sikerült alkotniuk akkor valamit.
  • Axtros
    #31750
    Igen, az ARMA 2 legutóbbi - v.1.63 - patch-e sok egyéb mellett a Steam-es kapcsolatra és az azon keresztüli multiplayer-e update-el. Ez a frissítés kell ahhoz, hogy onnantól a Steam-en keresztüli szervereket keressen, a megszűnt Gamespy-osok helyett.
  • Wreck86
    #31749
    Ebből egy csak a szomorú poén, hogy én még anno az Arma2Free verziót töltöttem le, kaptam hozzá kulcsot és azzal játszottam a gamespy végéig.
    Próbáltam steamen aktiválni, de nem valódinak tekinti, gondolom mivel ez a free verzió sajnos.
  • DancZer
    #31748
    Így van a steam-et használják Arma 2 nél is a szerverek listázására. Itt egy kis útmutató:
  • Neoncsoves
    #31747
    aktiváld a cdkulcsodat steamen.
  • sirpalee
    #31746
    Ezt írták a fórumon.

    This is going to affect multiplayer in our games that use Gamespy for matchmaking, cd keys authentification and NAT traversal from Arma: Resistance to Arma 3. We are planning to introduce an alternative solution using Steam to Arma 2: Operation Arrowhead and Arma 3 users.

    Other games (Take On Helicopters, Arma 2, Arma 2: Free, Arma, Arma: Cold War Assault) will have more limited multiplayer experience with loss of server browser, cd key authentification and NAT traversal systems. That said, direct IP connection to servers should work even after Gamespy services are no longer available.
  • Wreck86
    #31745
    Hú, ennyire nem vagyok benne, azt hol tudom megnézni ?
  • sirpalee
    #31744
    Gamespy-t globálisan lőtték le. Nem peccselték a bohémiás srácot az arma 2-t?
  • Wreck86
    #31743
    Hali!

    Arma2 multi része nem talál szervert.

    Itt is lelőtték a gamespy szervert? :( Vagy van rá megoldás ?
  • sirpalee
    #31742
    Elgepeles.
  • Solt
    #31741
  • Amery
    #31740
    Ha már osztod az észt, legalább a nevét leírnád helyesen. Ez így bagoly mondja bögölynek... :)
  • sirpalee
    #31739
    @Atrox

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Amit írtál az nettó hülyeség, ebben és az előzőben is. Szóval bármibe bele tudtam volna kötni, csak kerestem egy meglehetősen idióta dolgot. Akárcsak az amit te írtál.

    Sznobkodunk, sznobkodunk, de ez üres fröcsögésnél nem több. Jó ez a topic, és jó az emberek véleményét olvasni arma-ról, de az már röhejes, hogy ennyire lenézitek a BF sorozatot. Van helye, és abban jó is.
  • Axtros
    #31738
    @ sirpalee
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    "Annak ellenére, hogy az arma gamerek magasabb iq-val rendelkeznek, úgy látszik mégsem tudod a különbséget az egyenlőre és egyelőre között."

    Ez nem IQ, hanem elgépelés. Nem kell egyből támadni csak azért, mert neked nem tettszett az én véleményem, ráadásul olyannal, amely nem is tartozik a fórum témájához. Kíváncsi lennék, ha nem gépeltem volna el, akkor vajon mivel jöttél volna, mivel más lehetőséged a megfogásomra nem igen volt.
    A Battlefiled és az ARMA konvencionális felépítése, célja és megvalósítása semmiben sem különbözik egymástól. Mindkettőben - elvileg - a játékosok katonásdit játszanak, PC-n szimulálva, ahol a cél az ellenséges egység(ek) likvidálása, csapatban vagy egyénileg. A kettő között a különbség a komplexitásban van. Mert amíg az ARMA megismeréséhez idő kell, és a lehetőségeinek kihasználásához pedig türelem, addig a BF egy 5 perc alatt megtanulható sima piff puff marhaság, jól kivitelezett grafikai köntösbe bújtatva, hogy a hülye IQ agytrösztöket a gép elé szegezze és fizessenek az újabb és újabb elérhető extrákért, meg letölthető kiegészítőkért.
  • sirpalee
    #31737
    Jah, ezek a dolgok még működnek és szórakoztatóak. Nekem a nagy kedvencem a Ghost Recon : Future Soldier megoldása az interfacere volt, jól nézett ki, tök hasznos dolgokkal volt tele. (ki, mit céloz, lehetett szinkronizálni a lövéseket stb) Sajna ettől még a játék túl árkádos lett, de attól még voltak benne szuper ötletek...

    Meg lehetnének személyi dronek mindig kéznél, amiket előre lehet küldeni, folyton felderíteni velük stb...
  • DancZer
    #31736
    Dev-es verzióba belekerült az új heli szimuláció.
  • Paladin
    #31735
    Szerintem nem is az ilyen dolgok hiányoznak, de ha már jövő, akkor egy kis Augmented reality (ahogy emlegették a GRAW-ot, valahogy úgy) például már abszolút nem sci-fi, gyakorlatilag ezekre mondtam, h civil eszközökkel már ma megvalósíthatóak. Ráadásul, ahogy szintén felmerült, a tactical glass le is van modellezve, csak épp semmi haszna.
    Most ez ami hirtelen eszembe jut, de tuti tudnak a többiek mondani még ilyen nem túl sci-fi apróságokat.

    Gyakorlatilag az összes rendszer totál mai, csak nem a jól ismert nevek és márkák, hanem kitaláltak szerepelnek. Talán azért csinálták, hogy ne osszák őket a rajongók, h "márpedig ez meg az a fegyver nem ilyen a valóságban"? Ha így gondolták, akkor tévedtek, mert ezen a szinten a fegyverbuziknak már a kaliber alapján vannak jogos elvárásaik ;)
    Meg persze arra használják a jövőt, mint érvet, hogy fejlettebb testpáncélokat hangoztatva kisebb bekapott sebzést oszthassanak (hátha így kevesebb casual vásárlót riaszt el a magas halálozás ;) ).
  • Paladin
    #31734
    Aknavetőt nem lehet, az tény, optikát Hogthar leírta.
    Az inventory kezelés nagyon gáz benne. Elvileg van olyan parancs, hogy az npc társad a legközelebbi inventory helynél (pl. halott ellenség) rendezkedjen, és akkor tudod az összes cuccát variálni. Mert egyébként csak a hátizsákhoz férsz hozzá.

    Pisztollyal lehet, hogy igazad van, azt hiszem azzal nem próbálkoztam. Bár úgy rémlik, játékban már volt hangtompítós pisztollyal fejlövéses kill egy golyóval - de arra már nem emlékszem, sisak volt-e rajta.

    A testpáncélok meg szerintem is erősen el vannak túlozva. Ha valakit torzón talál egy Lynx, az bizony feküdjön el végleg. :) Még egy kilométeren is, hát még közelebb.
  • sirpalee
    #31733
    Én keveset toltam arma 2-vel (50-60 óra multiban, coop-ot főleg), de az arma 3 sokkal jobban bejön. Az is tetszik, hogy elsősorban a gyalogsági harcra koncentrálnak (ez persze személyes preferencia).

    A jövő technikájával kapcsolatban... Design szempontból ez komoly probléma. 20 év múlva azért valószínűleg (remélhetőleg) meg fog változni a harc. Rengeteg technológia ami a katonát segíti, sok automatizálás, elsősorban azzal a céllal, hogy az emberi tényezőt kiemeljék, és mindent automatizáljanak. Egy egyszerű példa erre azok a vadászpuskák, amik a lövész helyett húzzák meg a ravaszt a megfelelő időben. Ennél 20 év múlva sokkal durvább cuccaink lesznek. Ha ezeket a segítségeket mind belerakják a játékba (mert az a reális), akkor hol marad a fun factor? Egy gombnyomás minden, és a lövedék eltalálja a célt. (mint azok a repülés közben irányítható 50es lövedékek amivel a darpa kísérletezik mostanában) Az uncsi lenne.

    @Axtros
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Annak ellenére, hogy az arma gamerek magasabb iq-val rendelkeznek, úgy látszik mégsem tudod a különbséget az egyenlőre és egyelőre között. Pedig egyszerű. - Felesleges ide a BF véleményezése, teljesen más stílus. Én pl mindkettőt szeretem, mert tudom a helyén kezelni őket.
  • Paladin
    #31732
    Tekinthetsz rá úgy, csak úgy szar ;)
  • Axtros
    #31731
    Na, a végén már ott tartunk, hogy az egész ARMA sorozat egy olyan játék, amely bár katonai-taktikai szimulátor, ebben erős, de valójában ez a gyengéje is, és minden másra jó, csak éppen arra nem, amire kitalálták. :)
    Tény ami tény, szerintem itt arról van szó, hogy ez egy nem közönséges piff-puff játék (akarna lenni), valami komolyat szeretne felmutatni, de sajnos ehhez még nem érett meg. (Talán azért, mert ha mindent leszimulálna, amelyekről korábban szó volt, akkor már nem is játék lenne.) Bár magasabb színvonalat képvisel egy közönséges Battlefield-nél, ahol főleg a "kispisták" szokták egymást lődözni katonai köntösben, viszont azok, akik az ARMA-val játszanak - magasabb IQ-val rendelkezők - magasabbak is az elvárásaik, de ezt a program egyenlőre nem hozza.
    Többen írtátok, hogy az ARMA-ra úgy kell tekinteni, mint egy taktikai FPS-re, ahol a járművek és egyéb kellékek csak mozgódíszletek, valójában a gyalogság a fontos. Én viszont úgy tekintek az egész játékra, hogy egy olyan program, amely komoly partik esetén ha nem is tökéletesen (vagy korlátozottan), de minden területet lefed - repülő szimulátor, tank szimulátor, csapatjáték, lövöldözés, bujkálás, stb. - és ezeket jól ötvözve valamilyen szinten élvezetes és realisztikus szimulációt nyújt.
    Az ARMA2 ma már mindenképpen, az ARMA3 pedig - egyenlőre - nagyon hiányosan.
  • Hogthar
    #31730
    Az Arma 3 multiplayeres játék egyértelműen, az a játék ahol ha coopoztok ténylegesen katonai taktikákat bevetve összejátszanak a játékosok.
    A kampány csak mint töltelék van bent, de nincs értelme szenvedni vele hosszabb távon, egyszerűen annyival színvonalasabb más játékosokkal.
    Az ai pedig úgy hogy nincs veled, jól teljesít.

    Fegyverről a kiegészítőket úgy tudod elszedegetni, hogy felveszed az ellen fegyverét, a kellékeket beteszed a mellényedbe vagy a táskádba visszaveszed a fegyvered, majd átrakod rá.


  • repvez
    #31729
    Akkor lehet , hogy félreértettem,de nem gondoltam, hogy a mission szerkesztő részre gondolt, azt valóban nem használom én csak a kész terméket probálom játszani ,mig fel nem b@ssza az agyam( max fél óra :D )
    Amit leirtam az a win kampány végefelé történt artillery és légicsapás kérésével a leirt eredménnyel.

    Az optika és egyéb kiegészitő cserét akkor leirhatná valaki, hogy kéne használni én nem jöttem rá, hogy tudom az ellenség avgy saját katonától leszedni a fegyverről az aknavetőt és az optikát. csak egybe tudtam áthúzni az enyém helyett.
    És azt hogy lehet megoldani, hogy saját csapattárstól átvenni a páncéltörőt,mert rámegyek az katonára az egérrel open inventori ,de csak a lőszert tudom átvenni a fegyvert nem.

    Fatique: valamilyen szinten igen,de hogy alig 50 m után ha a optikára ráközelitve célozni probálok is ugy jár mint a lófarok a bálban.Vizuális visszajelzés nincs , hogy mennyire gyors az elfáradás vagy,hogy mikor pihente ki magát.Vagy az az elhomályosodó képernyő lenne az , az a másik kedvencem benne :)

    Amikor megjelent a virtuál rész akkor teszteltem akkor még pisztolyból 2 lövés az arcba azután halt meg ,de volt hogy a hiuzból is 2 kellett neki testre, hiába na jó páncélok vannak már
  • Paladin
    #31728
    Pár dolog:

    - Task, stb - más dologról beszélsz. Az hogy egy küldiben rosszul lövik be a készítő a teljesülési feltételeket, az nem azt jelenti, hogy a küldetés szerkesztői task modul nem jó. Ugyanez a supportról, szintén küldetéskészítői kérdésről beszélsz, az újdonság a supportok elkészítésére vonatkozik. Mellesleg én olyat nem tapasztaltam, hogy ha megfelelő supportot megfelelő célpont ellen használok, az hatástalan lenne (nyilván nem kis kaliberű aknavetővel kell tankokra lövetni ;) stb).

    -Adaptív kurzor van, csak az egész menürendszerrel együtt ócska. Ajánlom youtube-on Dyslexi füstölgését a témában (pedig ő nagy fan, a guide-jait a BIS a saját csatornáján tolja). Ez a sor inkább Danczernek szól :)

    -Optika: már hogy a vérben ne tudnád bárkiét felhasználni? Nem tudom ezt honnan szeded, nem igaz.

    -A penetrációs módszerben én sem tudom, mi az új, emlékeim szerint különböző anyagok átütése volt már korábban is, lehetett falon át lőni, úgy emlékszem (de csak halványan :) lehet tévedek ).

    -Fatigue tegye is "lehetetlenné" a lövést. Ha kiköpöd a tüdőd, nem célzol pontosan, ezen nincs mit vitatni.

    -Arcon lövés: Mostanában kifejezetten sokszor szórakoztam különböző modok tesztelése során, és bizony ha arcon lövöd a katonát, ahol nem védi sisak, fekszik rögtön. (Akár az armoury-ban is ki lehet próbálni)

    -Nem tapasztaltam olyat, hogy kézifegyverrel szét lehetne lőni a tankot. (Bugok lehetnek, ahogy a múltkori videoban a nem sebződő tank pl, de nem ez a normális működés).

    Ennek ellenére a sebzésmodell, meg repülők repmodellje iszonyatosan elnagyolt és szar, ebben egyetértünk (Hát igen, a gyalogsági szimulációs gyökerek, a járművek csak extrák, ahogy Danczer mondta korábban).
  • Paladin
    #31727
    Ok, ezekben tényleg van még pár extra.
    Szerintem mondjuk fatigue már a flashpointban is volt, ott is lihegett a szerencsétlen, ha megfuttattam. A javított jármű sebzést meg jobb, ha nem emlegetik, mert most is kritikán aluli.
  • repvez
    #31726
    -modulok(task, briefing, support, rendes uav)

    Task: néhol érthetetlen hogy mit akarnak csináltatni és rossz a kivitelezés. Ha a feladat az hogy elfoglalni egy falut ,de egy árva katona még valahol maradt hiába vagyunk 20an ott nem lesz sikeres mig meg nem hal az az 1 ellen is. Nem adja meg magát tulerő ellen vagy a többiek nem kezdik átfésülni a területet csak állnak mint a f@sz én meg találjam ki hogy most még mit kéne csinálnom, hogy befejezőjön a feladat.Vagy jelezné valahol, hogy mi nem tetszik neki vagy olyan feladatokhoz kötni a sikeres teljesitést ami nem akad meg ilyenen.

    Support: csak kijelölt esetekben használhatók, korlátozott számban, a sebsés modelnek hála van mikor nem ér semmit sem, mert hiába szórják tele a várost tulélik a tankok.

    UAV: jó ha van ,de jjobb ha nincs mondhatnám. kiválasztva a guided bombázást a lézert rajta tartva a célon 2 utcával odébb csapódik be , ugyan ez a cluster bombázásnál is , becélzom a laktanyát ere elötte letarolja a fél falut a laktanyába egy törmelék nem sok , annyi sem csapódik be, manual fire nálam nem müködött.

    --adaptív kurzor )
    Nemtudom mi ez,de nálam még mindig laggol az egér mint A2-ben.

    --cserélhető optikák )
    Megint egy olyan elem amire rálehet fogni hogy van,de nem használhatod szabadon, akkor tudod cserélni ha külön a ládikában van vagy fegyverrel együtt,de egy halott katona fegyveréről leszedni és áttenni a sajátodra már nem lehet.

    --új penetrációs módszer(nem egyelő a sebzés rendszerrel!) )
    Nem láttam eddig hatását sehol , se grafikailag nincs különbség a becsapódásnak sem élettanilag vagy roncsolás szempontjából, szintén a HP alapu sebzésnek köszönhetően.

    - -pip )
    Végre ezt is sikerült beletenni mikor már a 2000-es évektől használják máshol,csak itt legalább lassú és csúnya.

    --rendes köd! )
    Nem vagyok benne biztos, hogy az AI-t ez meghatja .

    --3D felhők, jobb vihar és eső )
    Jaj,de szép, és hol van érezhető hatása? Sehol, a beton nem lesz vizes esőkor a föld nem lesz sáros, a szél mint olyan nem igen van, hogy látnám kavarni a port vagy egyéb tárgyakat anyagokat mozgatna.

    --stereó hangok(meg volt megint valami újítás ami most nem ugrik be) )
    DE jó ez is, hogy azt a 20 féle hangot sztereoba hallgathatom.De legalább már van az ajtónyitásnak is hangja hurrá.

    - -fatigue )
    inkább ne lenne, teljesen lehetetlenné teszi a lövést.

    --gyalogsági mellények és siakok befolyásolják a sebzést )
    Még ott is ahol nem védi a testet, ha arcon lövöm akkor is tovább birja,mert rohambili van rajta.

    --sebzésmodell és járművek sérülésmodellje is jobb mint az A2-ben volt )
    Nem vettem észre radikális különbséget ha egy kézifegyverrel szétlövöm a tankot.

    --repülőgépek viselkedése sokkal jobb lett(A2-ben leesett a gép egy éles fordulóban) )
    ja még egy kicsit javitanak rajta és akkor mondhatjuk már hogy sz@r,de addig még az sem.

    --jobb rádió protokol(bár ez engem hidegen hagy!) )
    Egy fokkal jobb most márcsak 5 percenként mondja hogy ellenség elől 100.

    --kasztok(medic, mérnök, bombaszakértő) )
    Teljesen felesleges és haszontalan ha az AI nem hajlandó azt csinálni ami a dolga, sipákolhat mellete bárki hogy injured, nem gyogyít, vagy nem lövi ki a tankot ha kijelölöm.

    --Bootcamp DLC(kezdőknek nagyon jó alapot ad) )
    Ezzel kellett volna kezdeni már alapból is a kampányt nem 2 évre rá.

    Ebből is látszik, hogy a fejlesztések olyan tessék lássék modszerek, vannak, hogy elmondhassák,de nem müködnek vagy nincs hatásuk.A legtöbb megjavulna ha az AI és a sebzésrendszeren változtatnának, az agyatlan DLC-k helyett.
  • Axtros
    #31725
    Amiket itt nagyjából felsoroltál, azok az ARMA2-ben is hellyel-közel meg vannak valósítva az ACE móddal, illetve elérhetők harmadik féltől származó kiegészítőkkel. Itt csak annyi a plusz feladat, hogy ezeket megfelelően össze kell szedni.
  • Axtros
    #31724
    Ne keverd össze az NFS autó modelljeinek neveit és márkajelzéseit egy katonai technika (fegyver, eszköz, jármű, felszerelés, stb.) azonosítójával. Amíg az előbbi valóban jogdíj köteles, hiszen egy adott profit orientált civil cég termékének a neve, addig a katonai eszközök típusjelzése egy kibocsájtási elnevezés, amely azonosításra szolgál, nem pedig márka jelzésre. Nagyon sok katona fegyver, eszköz, vagy jármű hétköznapi megnevezése, vagy egyszerűen csak neve nem is használatos a szűk szakmai körökben, azok között, akik azzal nap mint nap találkoznak, használják vagy harcolnak vele. Éppen ezért mivel azonosításra szolgál, az ARMA-ban egyszerűen használható lenne ezeknek a valódi neve.
    Amúgy igen érdekes, hogy anno amikor még a BIS startup-olta a Operation Flashpoint-ot, már akkor megjelentek a játékban valódi nevek és azonosítók. Az ARMA3-ban azért vannak hülyébbnél hülyébb fantázia nevek, mert úgy gondolták, hogy ez is egy trendi dolog, azaz az egyes futurisztikus eszközöknek és járműveknek legyen már futurisztikus neve is. Ami viszont abszolút nem utal a feladatára.
  • DancZer
    #31723
    -modulok(task, briefing, support, rendes uav)
    -adaptív kurzor
    -cserélhető optikák
    -új penetrációs módszer(nem egyelő a sebzés rendszerrel!)
    -pip
    -rendes köd!
    -3D felhők, jobb vihar és eső
    -stereó hangok(meg volt megint valami újítás ami most nem ugrik be)
    -fatigue
    -gyalogsági mellények és siakok befolyásolják a sebzést
    -sebzésmodell és járművek sérülésmodellje is jobb mint az A2-ben volt
    -repülőgépek viselkedése sokkal jobb lett(A2-ben leesett a gép egy éles fordulóban)
    -jobb rádió protokol(bár ez engem hidegen hagy!)
    -kasztok(medic, mérnök, bombaszakértő)
    -Bootcamp DLC(kezdőknek nagyon jó alapot ad)

    Ami még jön:
    -Launcher
    -Helikopter DLC-vel rendes heli fizika és heliből lehet majd lőni kézi fegyverrel!
    -Marksman DLC-ről meg még nem sok minden volt, de úgy tudom a letámasztást már megerősítették.

    Fontos azt is kiemelni, hogy a játék napról napra fejlődik. Ne az Arma 2 utolsó verzióját hasonlítsd. Arma 2 sokkal rosszabb volt a megjelenés után fél évvel, de még 1 évvel is. Ez is egy és talán a legfontosabb "külömbség"!
  • Paladin
    #31722
    A többivel teljesen egyetértek.
    De mondj a részletesebb pózokon(, meg a jó mapen) kívül még különbséget az arma 2-höz képest. (Lehet, hogy igazad van, arma 2 régen volt nekem.)
    Sebzésmodell, járművek sérülésmodellje, ai útkeresés, az elnagyolt collision-detection, nehézkes és elavult action-menü, stb... úgy érzem, hogy semmi lényeges dologban nem volt előrelépés.
    De cáfolj meg, a véleményem formálható :)