35048
  • Icebird
    #31922
    Van remény, a Red Hammer Studios dolgozik a régi technikákon, és nem csak a keleti oldalon.

  • tpM
    #31921
    De, ha minden jól megy indulunk A.C.S.E.-vel, csak hát ahhoz még be kéne fejezni. :D
  • Icebird
    #31920
    Azt leborult.. most néztem mikkel neveznek be teljes modifikáció gyanánt LOL. Tempi nem akartok a hangmóddal benevezni?
    Gondolom a BIS sem erre számított hanem ACE-hoz hasonló durvaságokra, aztán gondolták majd jól lenyúlják, azért megnézném a képüket mikor kifizetik az 500000$-t egy szarkupacra.
  • GazCamp3r
    #31919
    Sziasztok. Haverommal most vettük meg a játékot, még csak ízlelgetjük, de egyelőre a Wasteland, és a Battle Royale mód tetszik a legjobban. Két kérdésem lenne:

    1) Ez alapján esetleg tudtok még ajánlani olyan módot, amit érdemes kipróbálni, és sokan játszák?

    2) Találtam egy elég jó hangokat kicserélő / javító addont, meg egy olyasmit, ami a robbanások, füstök fx-ét javítja. (JSRS, és Blastcore a nevük), viszont ezek nem kompatibilisek a Wasteland-del. Tudtok esetleg olyan grafikai, audio, vagy akármilyen addont, ami esetleg használható ezekben a multi modokban is?

    Köszi.
  • sirpalee
    #31918
    Teljesen esélytelen lenne. Akkor kellett volna nekiállni, amikor elindul a verseny. :)
  • Icebird
    #31917
    Legalább meglenne a pénz az ArmA konkurensre, de október végéig már nem sok idő van összehozni.
  • Axtros
    #31916
    Ez egy hülyeség! Már volt zombi, volt autóverseny, most túlélés, mi jön még? Miért nem lehet egyszerűen tisztán katonai "dolgokat" megvalósítani?!
  • sirpalee
    #31915
    Ejj... Elnézve az indulókat kár, hogy anno nem baszogattam jobban a grafikus ismerősöket, hogy induljunk egy ütős kis cyberpunk conversionnal... Elég gyér a felhozatal, és túl sok a survival hülyeség.
  • Icebird
    #31914
    Már mért hallgatnának a játékosokra, eddig sem nagyon tették. Majd pár marketinges barom eldönti mi legyen, mi a jobb, még helyetted is, ha csak nem vagy elég kitartó és nem mész a sok borjú után.
    Utoljára szerkesztette: Icebird, 2014.08.28. 20:33:21
  • Icebird
    #31913
    Itt egy saját expansion segíthetne kihúznia a szarból, amit lehet kijavítva.
  • Axtros
    #31912
    Mondjuk amik mostanában megjelentek kiegészítők a 3-hoz, elég nagy hülyeségek voltak.
  • Icebird
    #31911
    Annak az expansionak is akkor lenne értelme ha 1985-ről szólna.
  • Axtros
    #31910
    Dehogy! Szerintem lesz ennek még folytatása. Nem a játékbeli felépítés mentén haladnak. Lesz egy új ARMA, mondjuk simán 4, amiben talán újra a jelenlegi technológiákat fogják felvonultatni - már ha hallgatnak a játékosok véleményére.
    Addig húzzák a bőrt, amíg van rá kereslet, és erre van.
  • tpM
    #31909
    Lesz még egy expansion, mint anno az Arrowhead volt, ez tuti.

    Aztán szerintem lesz Arma 4 is, valamikor 2018-19 körül, mert jól megélnek belőle.
  • Icebird
    #31908
    Sajnos nagy valószínűséggel ez volt az utolsó rész, szó is volt róla. Mert ugye folyamatosan ment előre az időben. Vagy ha mégis folytatódna akkor milyen technikák lesznek, űrhajó? Jobb lett volna ha régit is viszik tovább az új részekbe, persze eléggé nagy méretűvé nőne, vagy kiadnák addonként az alap mellé, és akkor mindenki megtalálná a számítását. Elbaszott egy dolog ez már.
  • Axtros
    #31907
    Ezért játszunk mi saját magunkban egy felturbózott ARMA 2 verzióval, amely mindenkinek bejön. Az legalább valós egységeket és járműveket tartalmaz. Az ARMA 3-al én legtöbbször csak idegenekkel (steam), vagy single-ben játszom. De az igazit még mindig ARAM 2-ben toljuk.
  • tpM
    #31906
    Az a baj a cuccokkal Fürtikém, hogy nincsen karakterisztikájuk.

    A régi szép időkben volt a Bradley, ellenpárja a BMP volt. Két karakteres jármű. Volt az AH-64 és volt a Mi-24. Megint csak két karakteres jármű, más-más jellemzőkkel, fegyverzettel. Itt meg minden egy copy-paste meg "kiegyenlített". Ez a baj, nem pedig az, hogy kicsit sci-fis. Mert ha annyira a fantáziáról szólt volna, akkor álmodhattak volna ezen járműveknek valami egyéniséget, és semmi baj nem lenne, de itt pont az a baj, hogy oké, hogy furán néz ki, de ugyan úgy viselkedik mint egy random akármi a 80-as évekből.
  • Fürtös
    #31905
    Erre mondtam én anno,hogy ezt a játékot a JIP (Join in progress) ölte meg.

    Ha van hangulata a játéknak, és szervezetten megy akkor nem lesz hiány játékosban.
    Én személy szerint egyetlen egy ok miatt nem játszom:
    Nem érzem magaménak a környezetet.
    A grafika a terep és a játékmotor nekem iszonyuan bejön, de a technikával nem tudok azonosulni
    Ak-t fogtam a kezemben lőttem vele, BMP-BTR ben bujkáltam, láttam,apogattam őket, részei a magyar hadtörténelemnek és sokunk fiatalságának.
    De ezekkel a sosemvolt dizájn szarokkal.... nem jön át a hangulat... ezt nagyon benézték, túl sokat akartak újitani...
    Ezeket meg kell hagyni a COD és társaiknak, egy szimulátorba valós (nagy számban) hadrendben álló cuccok kellenek.
  • DancZer
    #31904
    https://store.bistudio.com/arma3-sale
  • DancZer
    #31903
    http://makearmanotwar.com/entry/eba3yzQZev#.U_8QpPl_uSr
  • Icebird
    #31902
    Az új FrontLines részben ezekre lett volna megoldás, kis létszámmal is játszható inteligens dinamikus küldetés. Jellegéből adódóan valahol rá is lenne kényszerülve az ember hogy ne csak bohockodjon.
    Na mindegy egyelőre ez csak álom marad.
    Utoljára szerkesztette: Icebird, 2014.08.27. 22:20:28
  • Icebird
    #31901
    Na igen ez is egy sarkalatos pont, ennél a játéknál mind2 oldalra kell egy vezéregyéniség parancsnok aki viszi a csapatot, vagy minimum egy csapatvezető.
  • repvez
    #31900
    Multiban én is ezt nem szeretem, a legtöbben föleg a nyilt szervereken ugyan ugy játszanak mint a COD vagy BF-el. rohangálnak egyedül és lönek mindenre ami mozog , hogy a lista elejére kerüljenek.

    Kellene egy olyan rendszer ami rákényszeriti a játékosokat a csapatban való játékra még akkor is ha nem szervezett csapatról van szó hanem csak épp odavetödött pár ember a szerverre.
    Valami jutalmazás vagy buntető rendszerrel vagy valamilyen elömeneteli rendszerrel kéne megoldani, hogy egymást segitve játszanak.

    DE lehet hogy a parancsnoki láncot kéne ugy megváltoztatni, hogy a beosztottak az elöljáróktol kapják a feladatot, aki nem kapcsolódik be az nem tudja meg a feladatot vagy ha épp a pk nem adja tovább akkor leváltható lenne.

    Minél jobban végzi valaki a dolgát az adott poston a többiek pontozhatnák és igy lépne elöre a "beosztásokban"
    Utoljára szerkesztette: repvez, 2014.08.27. 21:54:23
  • DancZer
    #31899
    Számomra a szervezett játékok mindig kényes pontok. Sok idő és energia mire összeál a csapat. Inkább játszok kis létszámmal mint 10+ al. Valami olyan játékmód/küldetést tud valaki amire felcsatlakozunk páran egy oldalra és megy a harc. Próbáltam már párat, de azok többnyire olyanok, hogy nincs kényszerítve a TS vagy az ingame communikáció, ezért mindenki megy a feje után és one on one ban nyomja. Ami egy ilyen játéknál gáz.
  • Icebird
    #31898
    Alapvetően magával a játékkal már nincs nagyon probléma. Igazából csak jó küldetés kell és ahhoz szinkronizálni a játék működését. Az OFP-t is anno sikerült olyan szintre hozni hogy élvezetes összecsapásokat lehetett vele véghez vinni, elfeledve minden baját. ArmA alatt a FrontLines is azért született meg, és elég jóra sikeredett. Persze voltak hiányosságai ezért sem tudott olyan hosszú életű maradni. Legfőbb probléma az volt kellett egy minimális létszám 30-tól felfele hogy legyen értelme, ami sajna nem mindig jött össze. Ezt is és még pár dolgot megoldani, terveztem meg a FrontLines 2-őt, csak aztán tolodott, aztán már nem volt ki leprogramozza.
  • DancZer
    #31897
    Időjárás függő. Felhős időben komorak a színek, ha tiszta az ég akkor színes minden.
  • Axtros
    #31896
    Anno az OFP elég fakó volt, legalábbis most már így látom, de az ARMA 2 már egész színes. Szerintem az ARMA 3-ban a post effektek tesznek be a színeknek.
  • repvez
    #31895
    Hamár játékfejlesztés.Igaz én nem tudok programozni,de ugy gondolom, ha valamit hosszútávon akarok használni és a valóságot akarom szimulálni benne akkor egy olyan alapot készitenék ami nem nagyon fog változni az idők folyamán .
    ÉS ilyen elem a fizika és a mozgás. Tehát amig nem sikerül a valóságoshoz közeli fizikát (persze az adott hardver korlátait figyelembevéve) addig akár pálcikaemberek és kockák is lehetnek a tánygak helykihasználás gyanánt.Majd mikor ez az alap kész akkor a másik fix részt a tájat lehet megcsinálni . ÉS az évek folyamán akkor csak a grafikán kell a kor szinvonalára modositani, Nagyobb polygonszámú modellek és bövitenni pontositani a fizikai részeket beleértve a hangokat .
    A fenti felsorolásból az arma pont a fizikai részen bukik meg. A táj teljesen rendben van a mérete és egyéb látvány, igaz a lakóházak változatossága és belső kialakitása elég szegényes . ÉS a karakterek mozgása is tökéletes alp csak nem használják ki, hogy sokkal szabadabb mozgásokat és változatosabb mozgásformákat is használna a játék a jelenlegi 10 -20 helyett.
    Ha mindezen modulok csak a legfontosabb részeken kapcsolódnak össze akkor folyamatosan lehet bőviteni ugy hogy a másikhoz minimális változást keljen végrehajtan.

    Egyébként csak én látom, ugy, hogy megint kezd az Arma egyfajta szinárnyalatra változni? Az ARMA2-ben szinte csak a barna valamilyen árnyalata volt látható, de itt A3-ban is kezd kifakulni zöldesbarnássá változni, miért nincsenek tiszta élénk szinek a tájon a virákok fák levelei virágainál sem, sem a tábláknál, autókon?
  • sirpalee
    #31894
    Meg lehet már a mai tech szinten is. De elég lenne csak a snowdrop / the division szintet megmozgatni a mostani gennél. ;) Az meg egy erős PC-n lazán eldöcög.
  • Icebird
    #31893
    Blender nyersanyagból van, kiadott projekt fájlok, igaz, attól még renderelt.
  • DancZer
    #31892
    Jaja elég sokat. Már minden páncélosnak van egy minCaliber tulajdonsága és az alatt nem sebződik. Pl. 5.56 al nem tudod szétlőni a tank csövét.

    Szerk: Itt van jópár fegyverteszt
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2014.08.27. 13:09:09
  • Icebird
    #31891
    Nem volt alkalmam még kipróbálni az ArmA3-at. Azt viszont tudom nagyon sok minden változott az elődökhöz képest. Igazából ennek kellett volna lenni még csak a második részének. Elvileg már lehetőség van lekérdezni részeket mennyit sérült, az hogy a gyakorlatban hogy működik az más kérdés (ugye még nem próbáltam). Olyan problémákat ezzel kiküszöbölni hogy pl. a tank csövét eltaláljuk oldalról vagy épp a lánctalpat többször akkor ne robbanjon már fel a tank. Az is probléma volt hogy lötted tisztán a tank hasát és lecsoffadt a cső, nem azt adta vissza találatnak. A katonáknál hogy van-e most már ilyen lehetőség azt nem tudom, de ezzel megoldható lenne hogy ténylegesen annak megfelelően viselkedjen ahol eltalálták , ha lábon akkor sántít.
  • DancZer
    #31890
    Sztem van vagy 20 branch amin párhuzamosan folynak dolgok aztán merge-lik a publikusba. Lefuttatják a tesztet és ha gáz van nem jön ki ahogy most se. Ami meg eleve rossz azt bele se mergelik.
  • Axtros
    #31889
    Mondjuk ezt nem igazán értem, hogy publikus dev-branch-ukba nem javítanak, de privátban igen? Vagy abszolút nem foglalkoznak vele?
  • Axtros
    #31888
    Igen, valami ilyesmire gondoltam. Próba szerencse.
  • Solt
    #31887
    Amennyi rejtett "kis" zsenivel találkoztam az elmúlt pár évben szimulátoros topikokban, simán össze lehetne hozni 8-10 főt, akikkel bele lehetne vágni a dologba. :)

  • DancZer
    #31886
    Nincs minden veszve! Next gen Flappy Bird-höz még jó!
  • DancZer
    #31885
    http://forums.bistudio.com/showthread.php?152866-General-Discussion-(dev-branch)&p=2761035&viewfull=1#post2761035
  • DancZer
    #31884
    Már csak 10 év kell és ezidőre valami amiből megélünk. :D Kickstarteren indítunk egy opensource projektet?
  • DancZer
    #31883
    Sose higgy egy trailernek. Minimum a gameplay videó, de a demo a legjobb. :)