35048
  • Paladin
    #31561
    Feedbackelek én, meg bugreportolok aztán sokat nem ér. Több olyan bugra kerestem rá a trackerben, amit találtam, és láttam, h már tavaly ilyenkor reportolták többen.
    A másik, hogy amiről beszéltem az nem egyet bug, hanem egy állandó jelenség, az engine hiányossága. Ne mond, hogy te nem találkozol vele minden alkalommal, ha játszol. :)
    Erről nem tudsz mit reportolni :)
    Egyébként abban teljesen igazad van, hogy jó lenne, ha mindenki reportolna, ha sikerül valamit lokalizálni. (Pl. az mcc mentés bugjával is biztos sokkal többet szívtak volna a modderek, ha nem reportolja valaki amikor rájön, mikor jön elő ;) ).

    A játéktechnikai dologról:
    Márpedig ne tudj kimenni keresztbe az ajtón egy felemelt méteres puskával.
    Neked kellett leengedni? Na ez volt a gond (és fel nem fogom, hogy miért úgy oldották meg). Minden épeszű játékban (pl. swat 4, meg asszem a régi R6-ok, talán graw is, stb) egyszerűen automatikusan leengedte a karakter a fegyvert, ha az nem fért el. Tökéletesen simán működött, nem egy értelmetlen nyűg volt, hanem egy komoly tényező, amit fegyverválasztásnál számba kellett venni.
    Szerintem egy ilyen játékban, mint az arma, ez alap dolog lenne. Teljesen értelmetlenné teszi a rövid fegyverváltozatokat, az smg-ket, a pisztolyokat a hiánya. (Btw azt hiszem mod van erre is, de - sok más dologgal egyetemben - ennek igazán benne lenne a helye eleve).
  • DancZer
    #31560
    tpM, változik a fegyverek konfigja. Így már minden fegyver kaphat külön hangot az egyes hangtompítókhoz.
  • DancZer
    #31559
    A szűk fegyveres dolog benne volt A2-ben és iszonyúan szar volt úgy játszani. Nem lehetett oldalazva kimenni egy ajtó, csak ha leengetted a fegyvert. Azt hiszem OA-ban ki is vették.

    Egy számítógépes játék nem mehet el a teljes realitás irányába, mert vannak olyan dolgok amik valós helyzetben annyira automatikusa, hogy fel sem tűnnek.

    A többivel egyetértek. Sajnos az új fícsör nem egyenértékű a kevesebb hibával, pont ellenkezőleg. Ezért fontos a bugreport. Ha fontos számodra a játék és a minősége, adni kell feedback-et. Én már egy csomót írtam és azokból párat meg is csináltak/javítottak.

    Ha elő tudsz idézni egy hibát, akkor csinálni kell egy küldetést amivel gyorsan le lehet tesztelni és akkor biztos a siker.
  • Solt
    #31558
    Tehát te vagy a núúúúb, pöcs... XD
  • tpM
    #31557
    Ahhh, értem! Megtaláltam, és most jó, köszi. :)
  • Paladin
    #31556
    Közelében sincsenek ezek a dolgok a fő gondoknak.

    Meg kéne javítani az engine hibáit, az lenne a legfontosabb.
    Collision detection... ez a legrosszabb dolog szerintem. Falon kilógó (és kilövő) emberek, egyszerűen iszonyúan el van nagyolva az egész.
    Nem tudsz szerintem olyan küldin végigmenni, hogy ne találkozz ilyennel, vagy tárgyakba beépülő emberekkel.
    De akár a sziklákat is mondhatnám. Nem mersz kimenni egy sziklás meredélyre, mert nem tudod, mikor fogsz átesni a textúrán.
    Nemrég egy küldetésben a lövészem elől menekülő ai egyszerűen befutott a sziklafalba... (utolsó lelövendő támadó hogy kész legyen a mission - jó volt újra végigverekedni magam az utolsó save-től egy ilyen randa bug miatt :) ).

    Sokan szeretnének (én is) olyan dolgokat (amit már ősöreg programok is tudtak), hogy pl. szűk helyen a hosszú fegyverrel szívsz, mert nem tudod felemelni. De hogy várhatna az ember ilyet, amikor néha a fél karakter átlóg a falon? :)
  • Paladin
    #31555
    Így van, egyszer nekem is elállítódott valahogy, kerestem egy darabig, és ez volt az.
    Járműveken kívül marad minden a régi, de járműben csak nézelődni lehet egérrel, ha be van kapcsolva.
  • DancZer
    #31554
    Ha Enabled-en van, akkor gombnyomás nélkül van a freelook. Ilyenkor az egérrel nem tudsz irányítani járművet.
    Ha Disabled-re rakod, akkor le gombnyomásra(Alt, 2xAlt) megy a freelook.
  • tpM
    #31553
    Igen, én is azt hittem, de hát ahhoz be kéne nyomni az adott gombot. Nálam az van, hogy lerakom editorban és egyből csak így nézelődni tudok.
  • DancZer
    #31552
    Pedig amit leírtál az alapján ez a Configure->Gameplay->Vehicle freelook
  • tpM
    #31551
    :D
    Ennyire azért nem vagyok hülye. Semmi köze ahhoz. Úgy is próbáltam, hogy teljesen új játékos profilt csinálok, hátha én állítottam el valamit a controlsnál, vagy ki tudja, de semmi eredmény.
  • DancZer
    #31550
    Beállításokban Freelook vagy valami ilyesmi.
  • sirpalee
    #31549
    Talán mert röhejes, hogy milyen régi a motor? Vagy hogy attól függ az fps-ed, hogy hányan vannak a szerveren? (nem attól, hogy hány embert látsz)

    A látvány szép, de a technika nagyon elavult mögötte...
  • tpM
    #31548
    Nem tudom, hogy nálam történt-e valami, vagy Armában tákoltak valamit, de egy ideje egérrel nem tudom irányítani a járműveket. Az egérrel csakis a sofőr/pilóta fejét mozgatom, tehát így helikopterrel sem lehet precízen manőverezni, repcsivel meg végképp nem.
  • Fehercsoki
    #31547
    VGA annyira nem számít...
  • repvez
    #31546
    Egyébként a steambe beirva a béta részhez ezt: Update122Arma3Splendid
    Akkor elérhető az 1.22-es RC , ami az utolsó javits a bootcamp elött.
    Ez nem tudom mennyiben tér el a dev patchtől,mert ott már 1.23as verzió fut.
  • repvez
    #31545
    Szavaztam,de azért hihetetlen, hogy sok embernek a hang a legfontosabb amit fejlesztene, mikor annál sokkal égetőbb gondok is vannak és a hangot könnyebb modolni is később.

    És az FPS javitást sem nagyon értem, ha én a HD4850es VGA-val megtalálom azt a beállitást amivel stabil 30 fps fölött vagyok akkor külföldön akik több generációval fejlettebb géppel rendelkeznek, miért panaszkodnak .
    Sokkal jobban megy az A3 nekem mint az ARMA vagy ARMA2.
  • Solt
    #31544
    Valami nem kerek... :)
  • DancZer
    #31543
  • DancZer
    #31542
    Igen, teaCup csinálta. A3-ban már sokkal jobb repülőt vezetni mint a 2-ben volt. Szerintem teljesen jól irányítható igazi élmény vele repülni.
  • repvez
    #31541
    Ez magyar fejlesztés? A magyar felségjelzés miatt gondoltam.
    Egyébként nekünk csak M3as verzionk volt, de azonkivül nagyon jól néz ki és a textura minősége is tetszik.Kár hogy az ARMA korlátai miatt az irányitása olyan lehet amilyen
  • DancZer
    #31540
  • repvez
    #31539
    PM ment, de a nagyja , az szinte hasonlo ami a hivatalos forumon, már OFP óta könyörög a jónép.
  • DancZer
    #31538
    Amit küldtél mennyire publikus? Érdekelne, hogy mit javasoltál.
  • sirpalee
    #31537
    Pár hónapja néztem, akkor még nagyon "mod" volt. Minden kényelmetlen, félig kész, összetákolt. Ha ilyen élményt akarsz akkor DayZ SA.
  • repvez
    #31536
    "Jan Libich:
    Hello,
    thank you for your suggestions, we have forwarded them to our developers."

    Eddig ennyi válasz érkezett, magyarul láttuk az emailt ,de köszönik szépen :( Ha Még ezekután is jön valami rá vagy megjelenik valami hasonló fejlesztés a játékban akkor valóban foglalkoznak is a visszajelzésekkel és van remény, de nem bizom benne.
  • szabi07
    #31535
    Sziasztok
    Valaki próbálta már a breaking poin mod-ot?
    S ha igen mik a tapasztalatok?
  • tpM
    #31534
    Jön a foci DLC:
  • repvez
    #31533
    köszi, elküldve
  • DancZer
    #31532
    Ha nem nagy fáradság, küld el itt is: http://faq.bistudio.com/search?q=Question Innen nagy valószínűséggel kapsz választ, mert ez elvileg egy hivatalos csatorna. Érdekelne mit válaszolnak!
  • DancZer
    #31531
    A DLC-ket mindenki megkapja, nem kell külön letöltened vagy bármit is csinálnod. Automatikusan letölti a steam. Lásd Zeus, Karts.

    Próbáltad a Karts DLC-t? Ha elég sokáig vezeted, előbb utóbb megjelenik a képernyőn a "reklám", ami becsempézi a képernyőt egy rövid időre, meg bal oldalt ott van egy üzenet, hogy vedd meg.

    Szerintem hasonlókat lehet majd tapasztalni, ha a heliket vezeted vagy lövész vagy. Utasként viszont nem hinném, hogy bármi hasonlót kapunk (mivel nem vagy aktív része a járműnek).
    You can use the helicopter with some restrictions (e.g. you can only board the helicopter as a passenger).
    The longer you actively use it, the more prominent the premium content notifications become.


    Végülis a fegyvert is lehet korlátozni. Nem engedi felvenni, használni. Viszont látod/hallod ha valaki azt használja. Pl. marksman lehet olyan aki megvette a DLC-t, spotter pedig olyan akinek nincs megvéve a DLC.

    Szerintem ez jobb mint a DCS-megoldása, mert itt legalább a járműbe beleülhetsz és a belseje is ki van dolgozva. A megszorítás annyi, hogy nem használhatod aktívan(te irányítod, lősz), csak mint passzív user(utas).

    A DLC bundle 20 euróért jobban megéri mint külön külön megvenni.
  • Neoncsoves
    #31530
    Gondold el, mindez megtörténik egy 2 órás éjszakai misszión... priceless
  • tpM
    #31529
    Ja, vedd meg, különben a lövedék nem okoz sebzést. :'D
  • Neoncsoves
    #31528
    Itt majd megoldják, hogy felveheted a fegyvert, majd amikor lőnél vele, felugrik egy pop-up ablak, hogy vedd meg a DLC-t
  • repvez
    #31527
    Alapjába véve nem rossz, hogy szétválasszák a dolgokat és igy probálják fejleszteni,de egyenlőre nem látom át a dolgokat és a részleteket sem tudjuk eddig. ÉS sajnos a BIS eddig ahogy előadta a dolgokat és megvalósitotta az 2 külön kategória.
    Mint irtam egyedül a heli rész tiszta.Aki nem vette meg az ugye ne használja azt,de hogy játék közbe reklámokat dobáljon annak aki nem vette meg az fura és Neki is meg kell kapnia a frissitést,csak annyi megkötéssel, hogy nem vezetheti,de a repmodellt és magát a 3d modellt ugyan ugy fel kell hogy telepitse, ha közös játékba akar játszani .

    A marksmanDLC, mint a neve is mutatja lövész kieg lenne, annál mit keresne benne a jármü.Plusz küldetéseknek megint nem sok értelme lenne,mert végigjátszás után vagy multiba hogy használja fel?
    Ha jármüvek kerülnek is bele azoknak is jelentösen fejlődnie kellene, mind irányitás mind damadge és fizika modell terén.

    DE ezektöl eltekintve A DLC és DLC nélküli játékosok interakciója még mindig homályos.

    A DCSnél ezt a modulos dolgot egyszerübben meg tudják oldani, ott mindenki megkapja az összes modul külső modelljét és fizikai javitásait, viszont a vezethetőséget és a kabint csak akkor ha megvetted.
    DE itt ez nem járható ut, mert egy fegyvernél hogy korlátozod a használatát és egy autó vagy helikopterbe ha utasként ulsz is be akkor is látnod kell a kabint.
  • DancZer
    #31526
    Nekem tetszik a DLC stratégiájuk. Aki sokat helizik az megveszi a heli DLC-t és nem kap értesítéseket meg reklámokat ha vezeti a DLC heliket.

    Marksman DLC-hez szetem lesz pár új jármű, meg küldetés és ezek lesznek korlátozva. Nem hiszem, hogy a fegyverre is kiterjedne, bár ki tudja. :)

    Szerintem jobb, hogy csak azzal játszhatsz amit megvettél. Így akik nem veszik meg a DLC-ket azoknak se "romlik" el a játék és lesz csúnya meg hiányos. Egységes marad mindenki számára, kevesebb bug.

    Fejlesztőknek is könyebb tartani a minőséget, ha nem lesz ezer fajta tartalom.

    GoKart meg poénnak indult(április 1), de aztán gondolták jó lesz a DLC teszteléshez, valamint a befolyt összeget a vöröskeresztnek adományozzák.
  • DancZer
    #31525
    Használsz modokat esetleg valami indítási paramétert? Ha egyiksem akkor javaslom a hivatalos fórumot vagy a feedback trackert ahol nyiss egy topicot és csatold a DX-diag fájlt. Ha ezek semmit sem mondanak írj pirvátban és segítek.
  • 101per7Jani
    #31524
    Sziasztok. Az Arma3 játékkal korábban semmi gondom nem volt. Tegnap újra játszani akartam vele. Minden rendben lévőnek tűnt, volt hang is amikor beléptem a játékba. Viszont ahogy multiban felléptem bármelyik szerverre, a hang eltünt. Visszaléptem single player módba és utána már ott sem volt hang.Újraindítás után megint van hang addig, amíg be nem lépek multiba. Újratelepítettem a játékot, a hangkártya drivert fissítettem de ez sem oldotta meg a problémát. A többi játékban nem fordult ez elő , csak itt csinálja.A játék automatikus frissítésre van állítva nem tudom ez bekavarhatott e . Ha valakinek lenne ötlete mi lehet a hiba azt nagyon megköszönném.
  • Fehercsoki
    #31523
    Irányítható szerintem billentyűről is, nézd meg a beállításokat, lehet valami elállítódott.
  • Stief
    #31522
    Sziasztok van valami jó cti-is építős mod a benny editionon kívűl? Előre is kösz a választ!