35048
  • Rev Hard
    #31801
    Köszönöm a korábbi segítségeket, most viszont lenne egy újabb problémám. Bázist építek ki az Editor -ban, és egy olyasmit szeretnék csinálni hogy egy katona sétálgat fel-alá a bejárat előtt, megspékelve ezt azzal hogy minden fordulója előtt pihenne 10-20 másodpercet. Na most elhelyezek egy waypoint -ot a bejárat egyik végén, majd elhelyezem a következőt a kiindulóponton vagy ha úgy tetszik a másik végen. Ebből lesz egy oda-vissza nyilam <------------>, tehát elvileg most fel-alá kéne sétálgatnia a bejárat előtt. Ehelyett elmegy a legelső waypoint -ra ahol megáll, és nem csinál semmit. Megpróbáltam egy kört leírni waypoint -okból hátha az oda-vissza nyíl nem elég az elképzelésemhez, megnéztem nem egy tutorial -t, de nem jutottam előrébb. Hogy tudnám ezt a dolgot megcsinálni, illetve tud-e valaki erre valami script -et ?
    Utoljára szerkesztette: Rev Hard, 2014.08.18. 02:08:21
  • DancZer
    #31800
    A videókártyán múlik minden, meg hogy van e benne ssd. Win8 ssd vel úgy kapcsol be mint a telefon billentyűkioldása 5s.
  • Scottt
    #31799
    Megvettem a lapost,i7-4500u,8gb ram,8850m 2gb most települ a virágbolti A3 kíváncsi vagyok, hogy mit fog teljesíteni alatta :D
  • Axtros
    #31798
    "...de ez van amelyik rakétatípusnál nem működik"

    Lehet, hogy azért, mert olyan repülőgépet repülsz, ahol az AA rakéták indítását a WSO végzi. Több ilyen addon is van. Együléses gépekben minden fegyverzetet a pilóta irányít.
  • Axtros
    #31797
    A nem irányított rakétákat földi célpontok megsemmisítésére lehet használni, jó célzáshoz alacsony vagy földközeli magasság kell, illetve magasabbról zuhanásba kell vinni a gépet, a HUD-ot a célpontra állítani és úgy tüzelni, a pontosság ebben az esetben a távolsággal (magassággal) fordítottan arányos, bár gyakorlással igen jó eredményt lehet elérni.
    Az irányított rakétákkal különféle célpontokat lehet befogni (next target key) és a cél befogása után, megfelelő távolságból és szögből lehet tüzelni. Az, hogy egy AA rakéta eltalálja-e a kijelölt célt, azt több körülmény befolyásolja, általában erős manőverezéssel az AA rakták igen jó arányban elkerülhető, ezt még a gépi AI is "egész jól" alkalmazza. (Megj.: A SAM rakták ettől eltérően viszont általában viszont elég jól el tudják találni a légi célokat.) A különféle rakéták típusait a program aránylag jól szimulálja, ezekéről bővebben az interneten elég sokat lehet olvasni, de azt azért tudni kell, hogy a program engine-jéből adódóan vannak nagy hiányosságok és/vagy problémák ezekkel a fegyverzetekkel. (Például légiharc (Sidewinder) rakétával is be lehet fogni egy földi célpontot, sőt, tüzelni is lehet rá, csak éppen a tűzereje miatt például egy lövészpáncélost nem lehet vele megsemmisíteni, ahhoz mondjuk ebben a kategóriában egy AGM-65-ös kell.)
  • repvez
    #31796
    Hát a nem irányitható rakétákat mint a neve is mutatja nem lehet irányitani, azok oda mennek amerre a gép orra áll a szálkeresztel, A hellfire azt lehet célra vezetni ha befogod a clt,de csak megfeleló távolságban.
  • Rev Hard
    #31795
    Amikor indítottam a játékot az Addon 'ac_130X' requires addon 'CAAir_E' hibaüzenetet kaptam, majd a játékban kaptam még két hibaüzenetet. A listában láttam is a gépet viszont amikor ki akartam próbálni kifagyott a játék, tehát nem működik a DLC nélkül.

    De mindegy is ez már annyira nem lényeges, viszont ha valaki tudna választ adni a #31789 -re az frankó lenne.
    Utoljára szerkesztette: Rev Hard, 2014.08.13. 22:07:44
  • Axtros
    #31794
    Igen, elvileg működni fog, azaz látni fogod.
  • DancZer
    #31793
    Vótoltam, próbáld meg még a -noPause flag-et is a többihez tenni és elindítani. Vagy még a -noCB ami kikapcsolja a többmagos használatot.
  • repvez
    #31792
    Plz vote a hibámra, Hátha tudnak rá valami gyógyirt .
  • Hecker007
    #31791
    Nem cserél le semmit, beteszi neked az AC-t amit utána le tudsz pakolni magadnak. De ami OA-s ahhoz kell az a kieg.
  • Rev Hard
    #31790
    Lenne még két kérdés. Letöltenék további repülőket, de az alap játékhoz nincsen normális AC-130. Az Operation Arrowhead -hez viszont van nem egy ami jónak tűnik, ha letöltök egy ehhez a DLC -hez készült repülőt az működni fog az alap játékkal is ? Egy új repülő egy már meglévőt cserél le ?
  • Rev Hard
    #31789
    Valaki tud egy kis gyorstalpalót adni (ArmA 2) a repülőből kilőhető rakétákkal kapcsolatban ? Arra lennék kíváncsi hogy melyik típusú rakéta mire jó, továbbá hogy zajlik egy-egy célpont kijelölése. Találtam egy olyan opciót hogy "next target" erre ki is osztottam egy gombot, de ez van amelyik rakétatípusnál nem működik, tehát nem tudom kijelölni a célt hogy a rakéta oda menjen.
  • sirpalee
    #31788
    Mi haverral felraktuk a listara. Amint megjavitom a gepem (megsult videokartya, alaplap, ilyesmik) akkor teszteljuk. :)
  • DancZer
    #31787
    Próbálta már valaki a küldetést?
  • DancZer
    #31786
    Küld el az rpt-t amelyiknél megállt a főmenüben, lehet már van benne valami használható.
  • repvez
    #31785
    Na talán kezd szükülni a kör, de még mindig semmit nem tudok, hogy miért nem megy. Ma is sikeressen lefrissitettem a dev patchet.
    Elinditom most launcherrel, a play gomb után egy szöveg jelenik meg , hogy lépjek ki az ARMA3ból hogy tovább tudjam használni a launchert. De ettől még elkezd betölteni a játék , és mivel bepipáltam a nosplas, no intro és az ablakban futást igy el is jut most a főmenűig, viszont ahogy valamelyik menüpontra kattintok egyből dobja a program müködése leáállt hibaüzit.
    Ha rendesen steam alól csak a játék inditással paraméterek nélkül inditom akkor már a szokásos helyen megfagy és jön a hibaüzi a fömenüig sem ér el.

    Fogalmam sincs mi a dond, de másnál nincs vele probléma. ÉS mint irtam VGA driver csere és profil törlés és fájl ellenörzés megvolt már.
  • Wampa reloaded
    #31784
    Üdv

    Tudnátok adni egy linket, ahonnan le tudom tölteni Arma 2-höz (a Reinforcement van fent) a legutolsó ACE-t ?
    Az Armaholicról amit leszedtem nem teljesen jó. (Azt hiszem az 1.13 ) Kipróbálnék egy másik verziót, hátha.
    Régebben lementettem ami tökély volt, csak valahogy lebénáztam a vinyóról.

    Off-On

    Scotty, veled mi van ?
  • DancZer
    #31783
    Remote
  • ToMM23
    #31782
    Hogyan és hova is kell beírni, a csatlakozó barátnak az Én gépem IP-jét.. ? Valaki sötétítsen fel :) Addig megvan,hogy multiplayer/internet..
  • DancZer
    #31781
    Játszható az első küldetésem, amit szeretnék figyelmetekbe ajánlani. Próbáltam kihasználni mindent amit a játék nyújt. Egyelőre még nincs teljesen kész, de igyekszem minél előbb befejezni. Jó játékot!

    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=298539201
  • DancZer
    #31780
    Csak akkor kell ha azt szeretnéd, hogy megtaláljanak mások is.
  • Wreck86
    #31779
    RiP :(
  • Axtros
    #31778
    Ha valakit érdekel, megjelent az Unsung Mod 2.6 az ARMA 2-höz. Innen lehet letölteni.
  • ToMM23
    #31777
    Ha csak egy bizonyos ismerőssel akarok coop campaignozni, akkor is ide kell feldobni lehetőleg jelszóval ? Dinamikus IP-nél ez főleg buli lehet..
  • DancZer
    #31776
    Nem vagyok benne teljesen biztos, de azt hiszem csak az OA kapott steam szerver listázást. www.bistudio.com/english/home/news/projects/473-arma-2-operation-arrowhead-update-163 itt nem emlitik konkrétan, csak hogy az OA kapott. Nézd meg a master.bistudio.comot. Ide kell manuálisan beírni ha csinálsz szervert és így mások is látják, utána pedig ip alapján csatlakozni lehet.
  • ToMM23
    #31775
    Az Arma2-esem 1.11.86734-es a verzió. Legalábbis ezt írja ki a játék a menüben. A steam erre updateli fel.
  • DancZer
    #31774
    Vóte plíz: http://feedback.arma3.com/view.php?id=20184
  • DancZer
    #31773
    Hányas verziód van?
  • ToMM23
    #31772
    Nekem Steamen van aktiválva eleve, de jó 1+hete, ha a multiplayerre megyek, csak "receiving" van percekig majd bejön az üres multis keresőfelület. Internet szerver beállításokkal.. Újra is lett telepítve már
  • DancZer
    #31771
    Tölts fel párat zippelve.
  • repvez
    #31770
    minden egyes sikertelen inditás időpontjárol van bejegyzés ugy 20 fájl,de nekem nem mond semmit sem a tartalma, hogy miért nem indul.
  • DancZer
    #31769
    AppData\Local\Arma 3\ rpt fájlban van valami?
  • repvez
    #31768
    Visszaállitottam a sima stabil verzióra,de nem javult meg, ugyan ugy lefagy, a feladatkezelőben a program nem válaszol van csak .
  • repvez
    #31767
    AI discussion
  • DancZer
    #31766
    Be tudnád linkelni a topic-ot, ez engem is érdekel? Múltkor játszottunk escape from stratisz-t. Kb 2 óra alatt értünk el a lőtérre. Aztán másnap folytattuk, de akkor valamiért volt AI csapattársunk is. kb 20 perc alatt lefutotta a 10km távot, dombokon keresztül. :D Kicsit bugos.
  • repvez
    #31765
    Azért mindig találok csemegét olvasgatva a forumot.ÉS olvasva, hogy nem csak nekem van bajom a dolgokkal és nem csak én fikázom a játékot,de ha többször is jelezve van a fejlesztőknek , hogy mi a baj és min kéne változtatni ,de nem teszik akkor azt hiszem nem velünk van a baj.


    Emiatt is érzem frusztrálónak a játékot, mert mig nekem megkötik a kezem a célzás és mozgások reakcióidejével és a fatique rendszerrel addig az AI-ra ugylátszik nem hatnak ezek a dolgok és simán hozza a pontlővéseket mégha nem is lát csak a lövés hangját hallja akkor is 4-5 lövésből bevisz egy találatot legalább.
  • repvez
    #31764
    Teljesen "szűz" csak ami gyárilag jött és a dev verziós javitások, a helikopteres javitás napján még jó volt a másnapi javitás után már nem indult el.
  • DancZer
    #31763
    Modok nélkül futtatod?
  • repvez
    #31762
    sajnos a mai javitás sem javitotta meg a helyzetet , a steam helyi fájlok vizsgálata mindent rendben talált.
    Az ARMA3diag.exe futtatására ezt a hiba üzi jön:
    hiba

    A forumon is van pár hasonló hiba üzenet ahogy láttam