35047
  • Solt
    #32442
    ITT egy példa arra, hogy milyen az amikor úgy működik a dolog ahogy kell... :) Egy Core i7-5960X minden magja 90% körüli terhelésen egy játék motor alatt az nem rossz... :))

    Igen-igen, már csak egy hivatalos megerősítés kéne, mert lesz morgás, ha beleéljük magunkat és nem lesz belőle semmi... :D
  • Solt
    #32441
    Mi az az nr 532? :)

    @tpM: Óóóóó baszki, ez érzékenyen érintett... sportszerűtlen volt... :D

    @Janáj: Passz... :)

    @Hogthar: Ebben te vagy otthon... :) Az én ismereteim kimerülnek abban, hogy a DX12 leveszi azt a hatalmas szoftveres túlterhelést a CPU-ról, ami jelenleg megvan... hogy ezt utána mire hasznosítják, az már a fejlesztők döntése! :) Mondjuk kíváncsi leszek mennyi nyűg lesz vele, mert ezzel megszűnik az is, hogy a VGA gyártók trükközzenek a driverekkel így javítva a fejlesztők baklövéseit! :)
  • Fehercsoki
    #32440
    Nálam csak külső nézetben "remegett" a fegyver a karakterem kezében, azt is csak véletlen vettem észre.
  • bazccka
    #32439
    Nálam is jelentkezett ez a dolog sajnos...
  • jimcat
    #32438
    Sziasztok!
    Más is tapasztalt remegést( tehát random remeg a karakter mintha rázopadon lenne ) az 1.38-as patch óta?
  • DancZer
    #32437
    Most már csak egy hivatalos megerősítés kéne, hogy Expansion-ben jön a DX12! :)
  • DancZer
    #32436
    DX12 nagy előnye, hogy több mag több szálon keresztül tud a GPU-nak adatokat adni, beállítani. DX-9 egy magon és egy szálon tudott GPU-val kommunikálni. DX11 egy magon de több szálon(lásd Task Managerben az első mag majdnem 100% on a többi meg alig pörög).

    DX12-vel az összes lehetséges magon lehet majd a GPU val kommunikálni több szálon keresztül. Ez skálázhatóbbá teszi a játékot, és ha felhúzod a látótávot és ezáltal több objektum kerül a rendszerbe szépen el lehet osztani az egyes magokra. Pl. első mag végzi a talajt, második a fák, házak egyéb tereptárgyak. Harmadik emberek, járművek, dinamikus cuccok. negyedik részecskék. Ennek eredménye, hogy ha felhúzod a látótávot és közben 200 AI szaladgál a CPU-d is meg a GPU-d is jobban lesz terhelve mint DX12 előtt.

    Tipikus Arma terhelés, ha megnézed a felső DX11-es grafikont:


    Még egyszerűbben, amit eddig sorba kellet csinálni most lehet párhuzamosan. Ezért több erőforrás marad másra(hálózat, AI, fizika) és összeségében a játék nagyságrendekkel jobb lesz. Persze ezért dolgozni kell! :)
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2015.01.29. 10:02:00
  • Hogthar
    #32435
    Hozzáteszem, a valós idejű árnyék kezelés fejlesztési ideje szinte semmi, már kezeli a motor csak egy-két értéket kellene átírni.
    A régi lekapcsolása, az újnak a felbontása legyen nagyobb és ha nagyon akarnak vele szöszölni a modellekből kitörölni a régi árnyékokat, így kevesebb helyet is foglalna.
  • Hogthar
    #32434
    Az biztos, az árnyékot jelenleg objektumként kezeli.
    Viszont a dinamikus árnyékot fényforrástól függően kezeli, tehát több fényforrás jobban eszi a cput a több irányba vetett árnyék miatt, ergo ugyanott tartanánk fpsben mint most.
    Én inkább jobban örülnék egy valós objektum kezelt árnyék rendszernek.
    Kifejtem mire is gondolok.
    Például egy bakánál jelenleg külön van meghatározva az árnyék és a karakter.
    Ez optimalizálás szempontjából fontos mivel általában az árnyék kevesebb poligont használ.
    De memória szempontjából rossz mert 2 objektumot kezel.
    Viszont ha a proci már bírni fogja akkor megcsinálhatnák, hogy valós időben generálja az árnyékot az adott modellről leolvasva az adatokat.
    Így minden kis rügynek és apróbb részletnek lesz árnyéka, ami elég szép hatást kelt és ez az első lépés a dinamikus árnyék felé.
    Ugyanis jelenleg például a fűnek nincs árnyéka, vagyis nem vet árnyékot és hát elég hülyén nézne ki, hogy odavilágítasz egy rétre és az egész világít mintha a fűszálak égők lennének.
  • JanáJ
    #32433
    Avillámot én sem, de a 22-est miért nem hagyták benne.
  • tpM
    #32432
    A TrackIR-t egyedül Solt felejtheti el.
  • sirpalee
    #32431
    Baromira idegesítő dolog nr 532. Elindítom a játékot, listázza a warthogot joyként. Megy a játék, működik hibátlanul. Alt tabolok (néha szoktam, ezért is van fullscreen windowedbe), egy-két ilyen alkalom és elfelejti a warthogot. Emellett törli a beállításokat, és restartolni kell... Yaay...

    Van valakinek ötlete erre? Azonkívül, hogy ne alt taboljak?

    A track IR-t meg nem felejti el.
    Utoljára szerkesztette: sirpalee, 2015.01.29. 02:27:26
  • Solt
    #32430
    Én azt sem értem minek kerültek bele... :D
  • JanáJ
    #32429
    Zsír!
    Azt érti valaki hogy az F-35 és a V-22 miért nem maradt a játékban?
  • Solt
    #32428
    Megfelelő lesz... winfos 10 kell majd mellé, de ingyen lehet frissíteni rá win 7-ről, ha jól tudom.

    Viszonylag Jól fut az arma, de a látótáv emelés kinyírja a CPU-t... repüléshez kurva jól jönne a max látótáv, de a bokorugróknak sem lenne utolsó. :) Összességében sokkal jobban kihasználná a processzorunkat a játék, és ennek következményeként jelentősen nőhetne a teljesítmény. No meg ezzel a dinamikus árnyékok előtt is megnyílna az út... (asszem)
  • Hogthar
    #32427
    Ha jól vettem ki nem kell új hardver sem.
    Azért kíváncsi vagyok hogy a videokártyám megfelelő lesz e neki, a proci az tuti.
    Geforce gtx 660 asom van, szerintetek?
    Bár igazság szerint nem aggódom, így is jól fut az Arma.
  • Solt
    #32426
    Érthetően? Gyorsabb! Ez főleg a látótávra lehet kurva jó hatással! :)
  • JanáJ
    #32425
    És érthetően? Gondolo mszebb, jobb, gyorsabb. De ez mit jelentene? Nem akad, vagy plusz tudás kerülhet bele?
  • Solt
    #32424
    Magyarul
  • sirpalee
    #32423
    laikusoknak összefoglaló

    ez meg már fejlesztőknek inkább
  • JanáJ
    #32422
    Mit add az új DX?
  • Hogthar
    #32421
    Nekem a régi hang jobban tetszett, vagyis az fn2000 nél.
    Az új hangja felerősített de ez által eltorzult.
    Az az alapvető gond hangok terén, hogyha eredeti formájában jó minőségű mikrofonokkal felveszik akkor halk lesz, ha úgy visszahallgatod nem adja vissza azt a fülsüketítő erőteljes érzést, de erről beszéltünk is.
    Amit viszont új lehet, előző hónapban vettem egy igen drága fülest, ahol a az alaphangok is fülsüketítőek, már-már megközelíti a valóságos hangerőt(kb a negyedére kellett vennem a hangerőt hogy fülemnek elviselhető legyen). Egy gond van ezzel a fülessel, a legkisebb torzulás is jól hallható így és ezért a régi hang sokkal tisztább és jobbnak tűnik.
    Szóval jelenleg és lehet csak a füles miatt, de jobban preferálom a halkabb de tisztább hangokat.

    Van egy nagyon jó hangmód amit ajánlok mindenkinek.
    Ez a hangmód vagy rendszer az alap hangokhoz nem nyúl, viszont nagyon jól kezeli a visszhangokat, épületekről fákról és domborzatról.
    Ráadásul úgy tudom, hogy ezek a hangok tpM-től származnak.
  • Solt
    #32420
    Az összes woodoo babámat kidobom amivel őket átkoztam, ha ezt meglépik! :)))

    A hangok is jobbak mint voltak, de azt csak óvatosan dicsérem, mert tpM leszedi rólam a keresztvizet... :D Egyébként alkotói válságban van, nem lesz abból hangmodból semmi... XD
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.01.28. 15:20:43
  • DancZer
    #32419
    Mindenképen jó lenne. Sztem az Expansion-be esélyes lehet, mert kb az előtt jön ki a windows 10 is.

    OPREP a hangokról: http://dev.arma3.com/post/oprep-shots-fired

    tpM: Nekem bejönnek az arma fegyverhangok. Azért nem használok hangmodot, mert szerintem a többségük(legalábbis nekem) fura. Valahogy nem érzem azt, hogy az a robbanás, lövés ahhoz a fegyverhez megfelelő. Nem hiszem el, hogy az a fegyver olyan hangot ad ki és ezért illúzióromboló. Amit elkezdtetek hangmodot az tetszett. Megjelenik valamikor? :)
  • Solt
    #32418
    Upsz, ez most esett le nekem! :D Ha átállnak DX12-re, hatalmasat nőnek a szememben!!! :)) Főleg, ha nem csak ArmA4-re... :)
  • sirpalee
    #32417
    Ez még szvsz reális is lenne. Meglepően alacsony a portolási költség, és nekik pont nagyon sokat segítene.
  • tpM
    #32416
    Nem jönnek be. Nyilván jobbak, mint a régiek, de ettől még továbbra is ott tartunk, hogy már az alapoknál rossz... Két azonos jellegű és kaliberű fegyver között például miért van akkora ordító különbség hangban, mint a TRG és Mk20 között?
  • DancZer
    #32415
    tpM hallgattad az új hangokat? Felkerült a dev-re egy csomó új fegyverhang. Occlusion egyelőre nincs még nincs.
  • DancZer
    #32414
    Egy kis mind blown: https://twitter.com/maruksp/status/558735038335172608

    Bonus:

    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2015.01.26. 20:31:03
  • DancZer
    #32413
    Gyanítom a javarésze nem egy hetes fejlesztés. Egyébként szidják, akik ötleteket adnak azok a fórumon teszik. Akik ócsárolnak azok meg más publikus csatornákon teszik ezt. Sajnos.

    Az a jó alap szerintem már megvan(az Arma3 stratégiája, tervei, hozzáállás), mert látni hogy a játék jó irányba megy. Most a futurisztikus tartalomtól tekintsük el. Kettő, sőt 3 olyan dolog is meglesz idén, sőt 4(3D szerkesztő) amit már a kezdetektől kérünk. Ilyen még sosem fordult elő. És ezek még csak azok a dolgok amiket elárultak.
  • repvez
    #32412
    Hát az kéne,de még több mint a mostani, mert most csak a nap vet árnyékot a zseblámpa nem és épületen belül is minden világos nincsenek benne dinamikus árnyékok se fények.

    Hát én küldtem nekik egyszer egy több oldalas listát de csak egy sablon szoveget küldtek vissza, hogy továbitották a fejlesztőknek , aztán azóta se semmi reakció. Pedig az action menüre is küldtem egy PPT-t
  • Hogthar
    #32411
    De azért a dinamikus árnyék az kellene bele nem?

    Nem számít szerintem mi lehetett volna inkább hogy mi lehet még.
    Ha akartok változást most érdemes visszajelzéseket küldeni, most figyelnek a legjobban a játékosokra kitudja meddig, ki kell használni.
    A fegyver kitámasztást is végre beleimplementálják.
  • repvez
    #32410
    Hát én személy szerint inkább játszanék még arma2es grafikával,de normális fizika és sérülés modell mellett. ahol az AI-val közösen gördulékenyen lehetne a feladatokat megoldani.

    Mintsem, csillivilli grafikával szenvedjek és magányos ramboként játszam a kampányt mert az AI val nem lehet .
  • JanáJ
    #32409
    Azért ha most lenne egy bugmentes ARMA2-nk, akkor meg azért lenne sírás, hogy nem lehet ruhát váltani, vagy nincs rózsaszín pöttyös puska, meg mé' nincs DX 27?
  • Ulvar
    #32408
    Ha meg valami jót csinálsz ingyen a népnek akkor meg lelopják valaki átmoddolja és pénzt csinálj belőle (lásd Altis Life). Ezért is lett ki a töke az alap fejlesztőknek, na meg azért mert a Bohemia leszarta őket :)
  • Gascan #32407
    1. en azert nagyon egyet ertek vele, de nem csak Armara igaz hanem a legtobb jatekra, hogy pl. facebook kozossegeken nagyon ocsmanylo kommentek vannak csak ... az hogy mindig csak ocsmaroljak a munkadat nem vezet jora sztem

    2. ezt sztem ok is tudjak, szoval ha nincs akkor oka van

    Nekem normalis multi misszio hianyzik, meg a ragdollal csinalhatnanak valamit mert olyan mintha tenyleg csak rongybaba lenne mindenki :) ... plusz a weapon collision, fegyverutkozes ... kozelharcban epuletekben meg mindig nem az igazi sztem
  • repvez
    #32406
    1. szerintem ,nem szidják csak próbálják ötletekkel és tanácsokkal segiteni a bis-t, hogy hova kéne koncentrálni, mi az ami nem tetszik ,de a bis ezekre a dolgokra már 10 éve nem hallgat és egy teljesen más irányt fejleszt ami a játékosok nem annyira igényelnek, vagy legalább is egyéb alap dolgok rendberakása után éreznék jobban szügségét.
    2. Ha a modereknek jobb leirásaik lennének , hogy mi mit befolyásol a modolás során, hogy optimálisabb legyen akkor lehet ez kevésbé játszana közre a lassulásban.
    3. az action menünél meg látni az első pontot, hiába mondja mindenki az OFP ota, hogy kéne egy jobb semmi változás .
    4. A DLC megvalósitás nekem is tetszik, hogy ilyen modulos,csak elöbb az alapot kéne rendbetenni.
    5 lásd az elöbbit. Amig az alapdolgok nincsenek maradéktalanul kivitelezve addig felesleges uj featuroket belepakolni mert nem fogja hozni azt az élményt mintha egy jó alapra menne.
  • Hogthar
    #32405
    Nem a konfiggal szokott a baj lenni, hanem a optimalizálatlansággal.
    Csinál valaki egy modellt, de nem figyel a poligon számra, vagy a textúra méretre. REKLÁM:(Én figyelek erre, szóval módjaimat lehet tölteni nyugodtan):REKLÁM
    Erről is beszél a videóban, az emberek nyavalyognak a kevés fpsért és egyből hibáztatják a BIS-t miközben az egész hihetetlenül összetett, számít a küldetéstől, mennyire scriptelt és mennyire van teli hányva Ai-val és a módok is összejátszanak egy szóval komplex.
    Majd említette, hogy egy egyenruha móddal akartak készíteni egy képet, de 10 fps volt, míg alap armánál 30-40.
    Ezt a részt kicsit furcsálltam ugyanis a modell alap arma 3 as, és csak egy konfig paranccsal máshonnan nyitja meg a textúrát tehát a poligon szám megfelelő és valószínűleg a textúra méretet se vitte nagyobbra a készítő, ugyanis elég nagy az alap.
    Valószínű itt a gond azzal lehet, hogy a mód máshonnan volt megnyitva, esetleg nem volt töredezettség mentesítve.
    Szóval ha ilyen módot használtok érdemes figyelni rá hogy a a játék főkönnytárából nyissátok a módot és az arma mappát a móddal együtt töredezettség-mentesítsétek akkor tuti nem lehet probléma belőle.

    DancZer: Nagyon sok új játéknál ezt az üzletpolitikát csinálják, ami undorító elismerem, de én szerintem fölösleges kiemelni egyet főleg úgy hogy teljesen másról szól a két játék. Ott ezt meglehet csinálni és meg is kell, nem véletlenül.
  • sirpalee
    #32404
    BF4, azert ez nem igy van.

    Shortcutokat lehet venni, azokkal azonnal elerhetsz adott fegyvereket, attachmenteket es nem kell osszegyujteni a killeket hozza. A tobbi meg sima DLC, ami mar par eve standard az iparban. A bohemianal is. De azokban van rendesen azert tartalom. Nezz utana a phantom assignmenteknek, azok egyszeruen zsenialisak. :)
  • tpM
    #32403
    El nem merem képzelni, hogy egyenruhán vagy más felszereléseken mit lehet úgy félrekuffantani, hogy így megegye az FPS-t. :D