35047
  • DancZer
    #32602
    Arma 3-ban a főszál munkaelosztása:
  • DancZer
    #32601
    Azért kell a levél, hogy tudjuk nem bot reggel vagy nem külföldi hacker.
  • FreddyHawk
    #32600
    Nem, csak követtem a regisztráció lépéseit, de az adminok nem hagytak jóvá. írok egy levelet akkor.
  • Fox121
    #32599
    köszi :)
  • DancZer
    #32598
    írtál emailt a info kukac arma3.hu-ra?
  • DancZer
    #32597
    Ha tudja, akkor: F
  • Fox121
    #32596
    sorozat lövőre hogy állítom a fegyvert ?:)
  • FreddyHawk
    #32595
    Szevasz, valami miatt az arma3 fórumos regemet még mindig nem hagyták jóvá az adminok, de írj fel a listára.
    Eu#1- en EU#2-n szoktam 6-9 között illetve hétvégén sokkal többet, kell egy jó squad hogy lezúzzuk az aktuális
    szervert, HC/normal nekem mindegy, mindkettőnek megvan a varázsa.
  • JanáJ
    #32594
    A day Z kicsit olyan mint egy rossz Zsiguli, ha egyszer működni fog, akkor már nem is érdekel senkit. :-)
    1-2 éve nem Day Z-zem, a SA nem is láttam, de vicc, hogy akkor azt tudta, mint a rá fél évre kijövő Arma 3 alapból.
  • bosco05 #32593
    Az arma 3 az arma3, tehát nyilván az arma 2 továbbfejlesztett motorján alapul, a dayz meg az arma 2 már valaki által korábban továbbfejlesztett motorjának a továbbfejlesztése, ami egy brutális nagy baromság és nem jött össze, ráadásul a fő fejlesztő gyerek már le is lépett a BIS-től és saját céget csinált... Egy vicc az egész dayz és semmi köze az arma 3-hoz. Egyszerűen csak annyit kellett volna csinálni, hogy fogják az arma 3-at és rámodolják a dayz-t ahogy a kettőre is volt és tádámm... Ehelyett csináltak minden féle szarságot a játék meg sehol se tart és szerintem nem is fog soha...
  • Hogthar
    #32592
    Elég nagy kavarás van ezzel az engine dologgal, ne aggódjatok nem lett semmiféle új engine, csak a régi feljavítása.
    Az arma 3 as engine ugyan az mint a DayZ stanalone-nak, csak más kezelő felületet használ és más proxikat a modellekhez, de oda-vissza kompatibilis, bármelyik fegyvert, modellt és pályát át lehet húzni pár kattintással DayZ ből, arma 3 ba anélkül hogy hozzá kellene nyúlni komolyabban, nézetek utána a DayZ chernarushoz csak a megfelelő fileokat kell bemásolni egy * addons mappába.
    Amit itt akartak írni szerintem úgy néz ki, hogy Arma 3 hoz kifejlesztettek egy új enginet.(vagy inkább felújították a régit).
    Ez már kezeli az dinamikus fényeket.
    Vették ezt az alapot és csináltak belőle egy Arma 3 at és egy DayZ-t.
  • sulyid
    #32591
    Én abból következtetek hogy modulokról beszél, és ha belegondol az ember logikusan nem lehet pl egy RV 4-be egy Cryengine 3 kódotrészletet/modult belerakni, tehát nem hiszem hogy teljesen új motor lenne, szerintem mindenképp egy meglévő RV motor személyre szabása / átírása és így tudnak modulról - modulra cserélgetni. Nagyon nem hiszem hogy két totál más enginet össze lehetne házasítani úgy hogy ne legyenek nagyobb problémák.
  • repvez
    #32590
    Ha igy van akkor mégjobban összezavarodtam. tehát váltottak egy uj enginre ami mégsem uj? ÉS az A2 motorját javitották fel ami ugyan azokat a korlátokat tartalmazta mint az A3as engine? Ha mégis sikerült belefejleszteni egy régebbi motorba a din fényeket akkor az ujabba miért nem.
    A leirás nem azt irta, hogy azért nem alkalmazták a din árnyékokat mert nem birná el a gép hanem mert az enginebe nem lehet megoldani vagy mégis?

    Ha viszont egy teljesen uj enginre mentek át akkor meg semmi olyan nincs A3-ban amit más ne tudna kezelni (nagy terület sok objektum,sok AI) és még pluszba elbirja a din árnyékokat is és a fény sem hatol át a falon.

    Mindkét esetben az jön le, hogy a BIs-es fiuk valamit nem jól csinálnak.
  • JanáJ
    #32589
    Okosabb nem lettem, meg szebb sem.
    Mindenesetre amennyire ráugrottam a Day Z-re anno, annyira kiábrándultam. Anno nem sok köze volt a túléléshez.
  • DancZer
    #32588
    Honnan van az infód? :)
  • Diopapa
    #32587
    Jelenleg az egyetlen dupla lebegőpontosságot használó motor a piacon. Ebben pl egyedi... (A Cryengine-t most próbálják áthegeszteni dupla lebegőpontosra)
  • DancZer
    #32586
    KotH-esek légyszi írjanak ide: Játszunk együtt King of the Hill-t. Itt meg tudjuk beszélni ki mikor játszik és szervezni is lehet közös hadjáratokat!
  • sulyid
    #32585
    Az enfusion nagyon nem független, az ARMA-féle Real Virtualiy egyik oldalága, különben nem tudnák modulról modulra cserélgetni benne a dolgokat. Ugyanaz az alap, csak más irányba lett fejlesztve az ő igényiknek megfelelően.
    Ha jól gondolom egy RV3 neki az alapja (az ARMA 2 motorja) és abból nőtt ki a kicsike, nem hiszem hogy RV4-es modulokat tudnának belerakni (ARMA 3 motorja).
  • csanyigabor
    #32584
    Katonai tanácsadó volt már előtte is a BIS nél.
  • repvez
    #32583
    csak amit olvasok

    Ez azt a kérdést is felveti, hogy mi olyan különleges az arma engineben ha egy teljesen független enginere zökkenőmentesen át lehet térni rá megtartva minden eddigi tudását és még bőviteni is lehet a másikban?
    Utoljára szerkesztette: repvez, 2015.02.15. 00:40:50
  • JanáJ
    #32582
    Mesélj mit tudsz? Én úgy tudtam saját szakállára kezdte, majd kapott céges támogatást. Gyak Chernarusban játszódik, nem?
  • Paladin
    #32581
    Na azért ez sem igaz :) Ha a BIS leszarná a moddereket akkor nem lehetne ilyen dolgokat kihozni belőle, mint amit csinálnak. Nagyon jól tudják, hogy az arma a keret, amit a fan made content tart életben. A MANW csak egy látványos példa, de sokkal régebben kezdődött ez a trend. Marha sok meló úgy megcsinálni egy ilyen összetett rendszert, hogy ilyen szinten módosítható legyen.
    Az arma3-nál különösen jól látszik hogy az egész stratégiában milyen fontos szerepet kapott az első perctől kezdve a user content.

    (Hirtelen egy példa rá, csak mert pont tegnap olvastam. Ugye most végre nem csak a lőszertípustól fog függeni a lövedék sebessége, hanem a fegyverhossztól is. Meg lehetne csinálni egy ilyen változást többféleképp, de külön odafigyeltek arra, hogy a user made fegyverek akkor is ugyanúgy működjenek tovább, ha a modder hozzá sem nyúl. Csak éppen lehetősége lesz kihasználni az új lehetőséget is.)
  • sirpalee
    #32580
    Amikor a srác elkezdte a DayZ modot, már akkor is BIS alkalmazott volt.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hajólemlékszem.

    Utoljára szerkesztette: sirpalee, 2015.02.14. 20:01:03
  • repvez
    #32579
    Nem annak indult, sőt meg már nem is az.ÉS ha minden igaz már más engine-t is használ egy ideje, mert sok volt a korlát amit nem tudtak áthidalni a fejlesztéskor.
  • JanáJ
    #32578
    A DayZ BIS produkció.
  • repvez
    #32577
    Ha jól tudom a DayZ-be besegítettek. a többi dologban nem tudok nyilatkozni,mert nem tudom ,hogy azok a script és engine javitások amik a patchekkel jöttek mennyi olyat tartalmazott ami a modderek kivánságai vagy épp akadájait javitották.

    A modokkal meg csak egy nagy bajom van, hogy annyi van belőlük mint a tenger és a legtöbbet csak akkor lehet használni ha csinálok hozzá küldetést (amihez nem értek olyan szinten ahogy szeretném) és ahány szerver annyi féle mod kell és igy jóformán az egész netet le kéne töltenem, hogy minden sztervert ki tudjam próbálni ,hogy melyik a jó.

    Most nincsenek olyan modok amiket a multkor is irtam, hogy felteszi azt az member tartalmazza a legtöbb hasznos modositást és egyértelmü, hogy melyik szerver használja azt.
  • bosco05 #32576
    A bis abszolút leszarja a moddereket, nincsenek olyan dolgok amiket ő állít :) Pont hogy azért sír mindenki, hogy kicsit támogathatnák a moddereket, mert így nagyon nehéz maradandót alkotni (bár így is sikerül a legtöbbeknek), holott már 10 éve a modok adják el a játékot... Ennek lehet örülni, meg lehet szomorkodni miatta, de nézzétek meg hány alap szerver fut és azon mennyien vannak és nézzétek meg a modolt szervereket... Nagyjából az 5%-ot ha kiteszik az alap cuccok, a többi mint fan made content... Na most akkor vegyük le az eladások 95%-át és már kész is a csőd... Szal inkább tapsikolni kellene, hogy olyan modderek és csapatok láttak fantáziát a játékban mint a SaMatra vagy a PlayerUnknown... Ha az ilyen csapatok megszűnnének létezni és modokat gyártani, az amúgy elég kevés lehetőséget nyújtó alap játékra, akkor hamar temethetnénk az egészet. A mádik pedig, hogy nem kell gyűlölni a másik oldalt. Van akinek az alap jön be, van akinek a modok, viszont amit írtam azt el kéne fogadni mert ez a igazság... Le lehet csekkolni launcherből is, vagy in game browserből, ugyanez lesz a végeredmény. Csak egy-egy nagyobb modot többen játszanak mint az alapot és akkor lehet számolgatni hány népszerű mod van...

    szerk: Kiegészíteném, a BIS régen leszarta a moddereket, most viszont van a Make Arma Not War pályázat, ami segít fellendíteni projekteket, szóval igazából ebben az irányban is nyitottak picit, ami kellett is, tekintettel a fent leírtakra.
    Utoljára szerkesztette: bosco05, 2015.02.14. 18:27:19
  • Paladin
    #32575
    Nos, abba ugye hogy ki mit fejleszt hobbiból, nem nagyon szólhatunk bele. Tetszik vagy nem tetszik nekünk, ezek az arma alapjaitól elrugaszkodott dolgok népszerűek. De akinek ahhoz van kedve, hogy zombit gyártson, nem kezdene el akkor sem fegyvereket modellezni, ha hirtelen senkit sem érdekelnének a zombijai.
    Másrészt meg rengeteg mod van, ami plussz tartalmat - járművet, fegyvert, felszerelést, stb -, vagy plussz lehetőségeket ad a játékhoz, vagy jelenlegi mechanikát javít. Csak kicsit körül kell nézni armaholicon, vagy a modos fórumban. (Tény, hogy olyan mod csomag nincs, ami egyszerre tesz bele mindent a játékba a kifinomultabb mechanikáktól kezdve az új járművekig).

    Átportolásnak azért nem nevezném a dolgot, de tény, hogy az ACE egy olyan csomag volt, ami a játék egészében rengeteg realitást javító változást és bővítést hozott, és ezért valamennyire mintának szolgálhat az A3-as moddereknek. Másrészt meg a "valóság" ugye egy és ugyanaz, szóval az olyan modok, amik reális mechanikákat és lehetőségeket akarnak a játékba implementálni, óhatatlanul hasonlítani fognak.

    Nem tudok a BIS olyan funkcióiról, ami ezeket az "elvadultabb" modokat szolgálná ki. Mondj példát, mert szerintem te sem tudsz.
  • repvez
    #32574
    Nem csak a BIs-re értettem, hogy neki lesz kevesebb energia, hanem a moderek ezek helyett inkább plusz tartalmakat (autó,repülö, felszerelés,funkciók) fejlesztenének ami beleillik az alapkoncepcióba esetleg javitanának a meglévőn.Ugy mint OFP-nél .
    Most a legtöbb márcsak ilyen átportolás A2-ből.
    Ha meg a bist nézzük ő meg próbálja kiszolgálni ezeket uj scriptek és engine funkciokkal és nem egyfelé koncentrál.
  • bosco05 #32573
    Ja ezt a részét én sem értettem, csak nem akartam vitába szállni :)
  • Paladin
    #32572
    Világosíts már fel, hogy attól, hogy van aki zombis, dínós, csillámpónis modot/missiont csinál hozzá, miért lesz a Bohémiának kevesebb energiája jobbá tenni az alapjátékot?

    (Speciel rühellem ezeket, ugyanakkor csodálom a BI munkáját, hogy olyan nyitott, és jól modolható engine-t csináltak, amiből ilyen totál idegen dolgokat is össze lehet hozni)
    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2015.02.13. 23:08:36
  • bosco05 #32571
    ja így most már értem :) igazából mivel hasonló sincs, ezért ennyi igény van rá ami látszik sajnos...
  • repvez
    #32570
    ugyértettem, hogy az OFP óta megmaradt hibák miatt nem lett a katonai taktikai elem fontos része a játéknak és ezért szaporodtak el az egyéb modok amivel kompenzálják a hiányosságokat .
  • bosco05 #32569
    Az armának igazából riválisa sincsen, nem értem a logikáját a mondanivalódnak. Ugyanazok a hibák vannak a modokban mint az alapjátékban, azokat nem javította senki.
  • repvez
    #32568
    csakis az ismert hibák miatt amik azóta sem lettek kijavitva megváltoztatva
  • bosco05 #32567
    Azért azt remélem tudod, hogy ha ezek a modok nem lennének, akkor az arma már tíz éve bukott projekt lenne :) Nézd meg mennyien coopoznak meg missionöznek és mennyien játszanak mást. Csak az epochot több ember játsza mint a missionöket :) Akkor még nem is beszéltünk a KOTH-ról, a Battle Royaleról és a Breaking Pointról, vagy anno a 2-nél a Dayz-ről vagy a wastelandről... Ez a taktikai FPS dolog az OFP-nél bebukott :) Én személy szerint amióta bekötötték az internetet felhagytam a single játékkal mert rohadt unalmas a multihoz képest. Ez armában sincs másképp. Két perc élvezetet se lelek sajnos AI gyilkolászásban, persze biztos annak is meg van a varázsa, ha botokat taktikol ki az ember, de számomra meg abban nincs semmi :) Az arma igazából csak egy üres motor, amíg a modderek oda nem teszik magukat és nem hoznak ki belőle többet. Azt hiszem nem sokat adnának el belőle modok nélkül.
    Utoljára szerkesztette: bosco05, 2015.02.13. 20:17:46
  • Fox121
    #32566
    ja az más azt hittem azért van a fegyvereken :P
  • sirpalee
    #32565
    Script függő. A játékban nincs alapban fegyver letámasztás, néhány szerveren van rá valami egyszerű script.
  • Fox121
    #32564
    szisztok

    Ha le hasalok azt a fegyvert tartó állványt mivel nyitom ki?
    Ki szokott king of the hill szervereken nyomulni csatlakoznkák ts re :)
  • repvez
    #32563
    Ha engem kérdezel akkor én azért nem , mert feláll a szőr a hátamon mikor azt látom, hogy az A3-ból valami olyat csinálnak ami nem az alap rendeltetésszerű használatára készült.
    Ilyenek a zombis meg egyéb dinós meg kitudja milyen modok és ide tartoznak az olyanok is ahol teljesen valóságidegenül épitkezni kell meg gyűjtögetni.Ez nem Age of empaier,meg sims. És nem is COD vagy BF vagy CS, hogy perkeket archikat meg pénzt gyüjtögess.

    Ezek mind attól veszik el az energiákat , hogy egy jobb taktikai FPS- legyen belőle mint aminek valójába is készült.
    Ezek helyett inkább lennének total conversionok mint régen volt az FFUR, RHS,,ACE amibe megpróbálták az alap hibáit kijavitani és új használható dolgokkal bőviteni. Vagy olyan COOP küldiket ahol tényleg a csapatminkáról szolnának.

    De amig minden multinál csak a lonley wolf stilus divik (érts egyedül mész küldetésektől függetlenül) addig marad a single . Ott sem jobb a helyzet ,de nincs más.