35047
  • sirpalee
    #32522
    Azért ez bőven több mint 100-200 méter, nézz meg pár városon belüli shotot. Az utcák, házak részletessége nagyságrenddel jobb mint arma-ban, és ott nagyon brutálisan leesik az FPS a városban. Nem véletlen, hogy Dyslexiék (azért ő is picit elfogult volt a videójában... najó, nagyon) a sok katonás, sok fps-es rendert egy mezőn csinálták, ahol semmi sem látszódott azokon kívül. :) Kavala főterén kellett volna ugyanez, máris nem lett volna olyan jó a performansz.
  • JanáJ
    #32521
    Mit számít a pálya méret? NEm csak a látótáv számít? Anno volt Arma2 pálya akkora, hogy fél órát repültem egy irányban.
  • Hogthar
    #32520
    Valahogy lemaradtam róla, elég jól összerakták.
  • bosco05 #32519
    Ez egy fanmade cucc és már volt linkelve ide is :)
  • Hogthar
    #32518
    Véletlenül akadtam rá, ezt már láttátok?
    Arma 3 trailer
    Nem úgy emlékszem hogy ez lett volna a trailere az Armának.
  • Hogthar
    #32517
    Megnéztem a videót.
    Szépnek szép, de pár dolgot azért érdemes figyelembe venni.
    Ez egy még meg nem jelent játék motorjának a reklámozása, a videóban azt mutatják amit mutatni akarnak.
    Hidd el Armából is úgy összelehetne vágni videót hogy ennél szebbnek tűnik.
    Másrészt ha megfigyeled, miközben mutatják a tájat kivehető hogy a látótáv alig 100-200 méter között van.
    Innentől fölösleges is az összehasonlítás, másról szól a 2 játék.
    Itt az események az orrunk előtt történnek, minden más nem létezik.
    Armában viszont egy csatatér van előtted és a harc nagyobb távlatokban zajlik.
  • repvez
    #32516
    igy van egy GTA5-ben egy város (nem is kicsi) teljes lakossága éli mindennapjait autózik repül mindent csinál töled függetlenül és armában meg pár kósza civilt leszámitva senki nincs a szigeten.
    Emlékszem az első vagy a második ARMa egyik feature az volt , hogy a lakosokkal interakcióba lehet lépni és ha visszatérsz a faluba attól függ ,hogy bántál velük ugy viselkednek veled, meg hogy ha a kampányba belelősz a falban az megmarad ha legközelebb odamész.

    ÉS láttuk mi lett a végeredmény.
  • sirpalee
    #32515
    Szvsz snowdrop, vagy akár a Frostbite 3 (vagy az FC4 engineje) bőven alkalmas lenne arra, hogy az arma 3-as játékmenetet / pályát lekezelje. Valószínűleg dinamikus árnyékokkal, szebb grafikával, és kevesebb problémával. De elég lenne a GTA5-öt megnézni régi generációs konzolon, már ott is elég szépen nézett ki, új generációson meg mégjobb. Pesze nincs akkora látótáv (bár őszintén, akkora látótávnál, és annyi objectnél már az arma 3 is összefosná magát), de rengeteg dinamikus objektum van.

    De amúgy látótávra, ami jóval gyengébb gépen elmegy (és az textúrák / geok minőségétől eltekintve elég szép), nézd meg a Just Cause 2-t. Ott asszem még nagyobb is a sziget mint arma-ban.

    Nem csak ezeken látszanak a problémák, hanem azon amiket állítanak. Én ott fordultam majdnem le a székről, amikor emlegették, hogy ők bizony minden egyes objektumot kézzel pakoltak le. (1.7 milliót) Ilyen workflowért minimum lapáttal tarkónbaszás járna.
  • repvez
    #32514
    Nekem is ez a bajom, hogy ha az alap jó lenne akkor nem lenne nála jobb ,de igy egyszerüen nem tudok ugy játszani vele, hogy az ne bosszantana fel.

    Amugy a linkelt játékvideok még mindig nem tiszták, lehet bennem van a hiba ,de ezekben egyáltalán nem látom a csapatorientált harcot és ,hogy az egész sziget használatba lenne.Ezektől az apokalipszisos, zombis ,meg gyujtögető életmodos sims utánzatos modoktól meg csak még idegesebb leszek, hogy egy alapvetően Taktikai FPS játékkal pont azt nem lehet játszani amire tervezték.
    Az meg megint dühitő , hogy mindenki külső nézetből játsza a játékot mint egy sima árkád TPS-t. ÉS ez is amiat mert az alap irányitást elkurták nem kicsit nagyon. Egy COD vagy BF-ben érdekes eszébe nem jut senkinek TPS-be játszani,mert FPS nézetből is mindent folyamatosan meg lehet oldani.
  • Ulvar
    #32513
    Amíg alap problémák vannak, akkor ne térjünk ki a részletekre. A saját motorral olyan problémák vannak még amit az általad felsoroltak eltörpülnek. A sok bug és a netkód hiba nagyot ront a játékon, ha ezek javítva lennének, akkor kimerem jelenteni, a világ legjobb harci játéka lenne. Nincs kétség. Egy játékon belül annyi moddal játszottam már ami tökre élvezhető...

    AltisLife, King of the hill, Epoch, Battle Royal (bár ezt elkúrták)...mind mind kurva jó. És emellett ott vannak az alap dolgok, alap co-op missionök stb...ennyi pénzért...simán megéri az árát.
  • repvez
    #32512
    Nem is a grafikával van gondom hanem azzal amit nem hoznak ki belőle. Mert kis odafigyeléssel sokkal jobb öszképet lehetne kihozni .
    Gondolok istt olyanra, hogy több változatosság kéne bele.Most van kb 50 egyedi épület ezt hacsak 100ra növelnék már máshogy nézne ki, nincs benne nagyvárosra jellemző emeletes ház egyedi ipari létesitmény nincsenek , vasutak , felüljárók. A vegetáció is ha változatosabb lenne és itt nem a különböző fajtákra gondolok hanem méret és alak különbségekre, ahogy a linkelt modokban is .
    Az alap animációk is ha több lenne. például az is csak helyet foglalna de erőforrást nem ha mondjuk a kerités átlépős 1 szem animáció helyett lenne 5 fajta és random játszaná le valamelyiket . A gépnek olyan mindegy, hogy a x animáciot vagy az y-t játsza le.
    ÉS épp a készitőknek kéne a legtőbbet kihozni az adott motorból ,mert ők tudják , hol mit lehet megtenni vele.
    De ehelyett olyan érzésem van mintha ők csak csináltak volna egy alap dolgot és mikor egy modder kihozza belőle amit lehet elcsodálkoznak, hogy jéé ilyet is lehet ?
    Tehát egy kis változatossággal sokat lehetne dobni még rajta.

    És technikailag lehet hogy hozza a szintet,de nincs mi megtöltse tartalommal a szigetet
  • Ulvar
    #32511
    A Wasteland Arma 3-ban el van baszarintva csúnyán szerény véleményem szerint. Óriási FPS drop van a sok loot miatt.

    A Bosco által említett King of the hill sokkal jobban. 3 csapat van (általában arányosan elosztva) mindegyiknek saját kezdője nagy safezonnal, a cél egy köztes terület elfoglalása (egy város). Vannak perkek, szintlépés, kasztválasztás, pénz, amiből különböző fegyvereket scopeokat járműveket vehetsz bizonyos szintek után stb...elég komplex. Letölteni nem kell hozzá semmit, csak fel kell menni egy KOTH szerverre. Ráadásul amit egy szerveren megszerzel az ugyanúgy meglesz egy másik KOTH szerveren, ugyanis globális rendszerű.

    Ízelítő:
  • Hogthar
    #32510
    Sajnos a videót nem tudom megnézni, csak ha hazaértem, de összképileg az Armának sincs rossz grafikája, igaz az árnyék rendszer nem a legjobb és a fényeket se találták el a legjobban, de technika szinten hozza a legújabb játékok minőségét.
    Az alap pályák optimalizálás miatt nem túl részletesek, de itt van pár példa mit kilehet hozni a motorból.
    Ezzel azt is megtapasztalhatod, hogy mekkora fps drop van egy ilyen pályán.
    Ukraine valós falu , X-cam prototype
  • repvez
    #32509
    És ennek a wasreland-nak mi a lényege? Mert megnéztem pár videot róla,de nem jöttem rá és azokban is csak 1-2 ember rohangált és olyan dolgok is voltak benne amitől a hajam égnek állt.
    ÉS gondolom a normális harcok csak zárt szervereken clan szinten lehet kivitelezni nyilt serveren csak egyszeri beugróként ugyan ugy nem mutat semmit .

    Más:
    Mikor nézek ilyen más játékmotorokból videokat mindig elgondolkodok, hogyan sikerül nekik ennyire komplex látványt megvalósítani? Mert lehet hogy kisebb a látótáv,de szerintem ekkora részen is több polygon , fizikai utközésvizsgálat , script és textura van mint az ARMA sokkal nagyobb részén.
    snowdrop
    Ilyenkor azt gondolom ha minden km2 feláldozott ARMA területtel csak egy töredékét bele tudnák tenni menynivel jobb lehetne. Mondjuk ha az ARMA2-es szigeten az ARMA3as engine.Ott ugye fele akkora területet tudott kezelni.
  • JanáJ
    #32508
    Igen a "homokozó" lehetőségeit nagyban növeli. Egy kicsit lehetne színesebb a vegetáció, de ennyi.
    A dinós túlélőset próbálta valaki?
  • bosco05 #32507
    hát ebben az arma 3-ban rendesen el lett cseszve a wasteland szvsz... koth sokkal jobb :)
  • Cancri55
    #32506
    Van pár olyan játéktípus, pl wasteland, ahol ha valakit lelőnek, akkor annak a csapatba visszaintegrálása is komoly feladat lehet... armában ez a kedvenc műfaj, mert sok tényezőtől függ, taktikára, előre tervezésre van szükség, hogy a csapatod sikeres legyen. Egy wasteland PvP esetében az egész map kihasználva van, még kicsi is...
  • repvez
    #32505
    Igazad van abban a tekintetben, hogy az nekem is tetszik a nagy területben, hogy szabadon bejárható és nem vagyok korlátozva és tényleg nem lehet betanulni mint a töbi FPS-ben, de ekkora meg felesleges ha a 90%-a kihasználatlanul feleslegesen foglalja az erőforrást amit lehetne jobb fizikára és egyéb dolgokra forditani.

    Ha az egész szigeten történne valami akkor talán még a mostani hibákat is eltürném, mert akkor tudnám , hogy mire megy egy a teljesitmény,de igy 100 ember bóklászik jobb esetben egy 220km2-es területen és emiatt nem tud kialakulni csapatmunka max az elején ,de mihelyt lelőnek valakit már kezdpődik is a mókus kerék ami a spawnponttól a célterületig történő eljutást teszi ki majd egy kis játék után a semmiből ujra lelőnek és kezdődik előről.

    Ha egy kicsit kisebb lenne a terület talán ez meg tudna változni. Mert az AI hülyeségei miatt az nem járható út, hogy ember +AI csapatok hatékonyan harcoljanak egy csapatban.
  • JanáJ
    #32504
    Nem hordok pisztolyt, értelmetlennek tartom.
  • JanáJ
    #32503
    Nekem a nagy pálya azt adja, hogy nem unom meg és a 10 évesek akik ezen nőnek fel nem tudják beseggelni az összes bokrot és egyebet.
  • DancZer
    #32502
    Hibrid mesélte egyszer, hogy valakik azt játszották armaban az acre val, hogy az egyik csapat lezuhant a helikopterrel és csak egy kézi radiójuj volt, a másik csapatnak pedig meg kellett keresniük őket. És pásztázniuk kellett a pályán, míg nem tudtak valahogy kapcsolatba lepni az eltűnt csapattal. Az eltűnt csapatnak pedig jó magas dombot kellett keresnie(hogy minél messzebbre elmenjen a radioadás). Helin ugye erősebb az adó, szoval ők hamarabb tudtak mondani valamit az elveszett csapatnak, ők viszont a kis kézi radioval csak pár kilométerre. Nagyon izgalmas lehetett.
  • Hogthar
    #32501
    Nekem pont ettől van meg ez a nyugalom, pl az RO2 ben, ha teli van a szerver minden sarok halál zóna, Armában viszont ha türelmes vagy és rákerülhetsz az ellenre, levadászhatod.
    Nagyobb terület több lehetőséget biztosít a rejtőzködésre, és nem arról szól a harc, hogy mennyire ismerted ki az adott pályát hanem, hogy mennyire tanultál meg helyezkedni ismeretlen terepen a terület adottságait kihasználva.

    Nem nagyon ismerek más játékot ami ennyire visszaadja és felhívja a figyelmet a rejtőzködés fontosságára és a terepen való megfelelő helyezkedésre. Ráadásul pont a nagy terület miatt elég jól megtanít tájékozódni.
    Például rengeteget túrázok és jó pár éve térképet se használok, egy iránytűt szoktam csak vinni, egyszerűen olyan könnyűnek tűnik arma után :D
    De most komolyan, Armába hol vannak ösvények jelzésekkel, nagyobb elágazásoknál táblák feltüntetve, melyik jelzés hova vezet. Armában kapsz egy térképet egy kezdőhelyet egy iránytűt és tájékozódj.
  • Solt
    #32500
    És ebből kifolyólag mindig akad valaki, aki nagyobbat kerül, mint amire gondolnál! :D Ezt a részét én is imádtam... :)
  • DancZer
    #32499
    A helicopter DLC vel azért nem került bele a bonyolultabb heli indítás, mert nem lett volna konzisztens a játék többi járműjével. Sokan kértkék, de emiatt nem került bele.

    Szerintem is jobb egy nagyobb térkép, mint mondjuk a dinamikus árnyék. Igazad van abban, hogy a játékok 90% a szigetek egy kis részére koncentrálódik, kb 5x5 km es területre(KotH). Viszont, amit más játékokban nem lehet, itt megteheted a bazi nagy pálya miatt. Meg tudod kerülni az ellenfelet, bárhol is legyen. Teszem azt ha ehy heli campel 500m magasan, te fel tudsz menni 1000m re és fentről tudod támadni. Vagy ha egy tank/sniper van egy dombon és figyeli a teljes zónát te még mindig mögé tudsz menni anélkül, hogy észrevenne. Számomra ez az az unikum ami az armát egyedivé teszi. Nem létezik benne az a "nyugalom" ami más játekokban megvan: "itt vagyok a pálya szélén, most már csak szemből támadhatnak". Ahogy a valóságban.
  • Paladin
    #32498
    Pisztolyhoz is? Az szokott lenni, hogy ahhoz nincs tartalék tárad, akkor vinnyog.
  • JanáJ
    #32497
    Én Kerry (?) rinyálok. Bárhol van. :-)
    Az ARMA egyik nagy előnye, hogy bármibe bele ülhetsz. Na most ha repszim szintű modell lenne, akkor ez kiesik,
    Mi az amit kivettek belőle, pedig régen már tudta.
  • repvez
    #32496
    Mert lehet csak a hátizsákjában van és nem a mellénybe ahonnan egyből elő tudja szedni.
    De ez csak feltételezés, nem tudom ,de BIs-től kitelik az ilyen .
  • JanáJ
    #32495
    SP kampányban miért sikoltozik mindig a karakter hogy nincs ammo, ha 14 tár van nálam? Szinte minden 2. küldetésben, már vagy 4 fajta fegyverrel.
  • bosco05 #32494
    Itt eleve huszonpár euró, ráadásul van belőle 4800 ft körül is eladó, csak meg kell nézni milyen régió.
  • Fox121
    #32493
    40-50euró ott
  • bosco05 #32492
    G2A << igen ez egy reflink de nekem így van lementve a streamem alatt, ha valakit zavar, akkor kerülje, nekem most nem volt kedvem kikeresni a másikat :)
  • JanáJ
    #32491
    steam
  • repvez
    #32490
    egy tegnapi cikk , hogy mi fog változni

    Remélem, hogy ha jobban ki tudják használni a CPU magokat akkor az AMD megint előnybe kerülhet az INtellel szemben, mert olcsobban vagy közel azonos árban lehet kapni egy 8 magos FX8350-et és egy 4 magos I5 4950k-t ami egy szálon lehet az I5 felé billen,de DX12 nél már lehet a lassabb ,de 8 szálon futo CPu jobb lesz .
  • Fox121
    #32489
    Sziasztok hol lehet még kapni Arma 3 kapni? 576 cd galaxi nem.
  • Hogthar
    #32488
    Ez miatt nem aggódnék, új lehetőségeket a fejlesztők kifogják használni, így megfelelően terhelve lesz a hardvert az adott játék futtatása közben, és a gyártók is folytathatják a megfelelő ütembe a fejlesztést.
    Itt inkább arról lesz szó mint ami a konzoloknál volt (PS3-PS4 és Xbox360- Xbox one), a PC világban is egy új generáció köszönt be.
  • Solt
    #32487
    Ez egy összetett és bonyolult téma... muszáj volt már lépniük, mert jelenleg a hardverek jóval előrébb járnak mint a szoftveres környezet. Már nincs hova fejleszteni, a minőség meg gyakorlatilag egy helyben topog. A gyártóknak sem érdeke ez...

    Az eddigi manlte teszteket ne vedd alapul, jelenleg egyik játék sem csak arra épült... pusztán egy szoftveres támogatást kaptak, de az engine nem arra épült.

    Az, hogy mit tudnak a low-level API-k, és ezzel mit tudnak a fejlesztők kezdeni, az majd csak most fog kiderülni, de az már most tény, hogy a különbség ég és föld... legalábbis ami a lehetőségeket illeti.
  • repvez
    #32486
    Erre a DX12es válltásra kiváncsi leszek,mert arról amit leirtak annak kéne következni, hogy a mostani játékok is játszhatová válnának egy 2 generációval ezelötti gépen is, ha a CPU és GPU kihasználtságot nézzük.
    De ez ugye nem érdeke a CPU és GPU gyártóknak, hogy ne fejleszzsen a fószer 6 havonta.
    Amugy is lesz egy alap kikötés ami alatti VGA-nem lesz támogatott.
    Meg elég csak az eddigi mantle tesztekre nézni nem kellett hanyatt esni az FPS és teljesitmény növekedésektől Pedig röpködtek a számok, hogy 4x gyorsabban számol azon keresztül meg több 100000 szálat tud kezelni egyszerre aztán a valóság mi lett a BF4es 30%al tudta jobban futtatni.

    ugyhogy én nem vagyok annyira optimista ezen a téren sem. a gazdasági érdekek nem engedik, hogy a user jól járjon.
  • Solt
    #32485
    Nekem sem tetszenek ezek a futurisztikus cuccok... :)) Sőt a heli DLC-t sem igazán értem.

    Igaz, hogy a gépek kezelése egyszerű, de most már legalább van valami repmodeljük... egyszer talán a kezelésük is bonyolultabb lesz. Itt legalább látni a fejlődést.

    Most szerintem jó irányba fordultak a dolgok, meglátjuk, hogy a DX12 milyen újításoknak ad teret. :)
  • repvez
    #32484
    Igy avn ahogy mondod, amikor még napestig játszott az ember még nem voltak ilyen PC-k amivel már mindent meg lehet szinte valósitani, most meg már mi nem tudunk anyni időt rászánni.

    Egyébként én sem azt szeretném, hogy minden gép egyedi startt procedurával induljon vagy a fegyverkezelése,de azért annál ami most van legyen egy kicsit több, mert a heli DLC-ben mi az amit kapunk a pénzünkért? pár uj modell és egy korlátozás, hogy más ne tudja használni ,de ezenkivül nincs semmi más ami miatt kényszert éreznék a megvételére.Nincs fejlesztett fegyverrendszer ,nincs fejesztett kezelés .
    Amugy is ezek a futurisztikus kinézetű gépek a hányinger küszöbét feszegetik nálam és valahogy a méretarányuk is el van cseszve, olyan mintha 2x nagyobb lenne egy valós géptől.Mi miatt nem használhatják a valós gépeket mint az eddigi részekben?
  • Solt
    #32483
    Dettó így vagyok én is, mégis mindig megveszem! :D A magam részéről rá kellett jönnöm, hogy nem csak az ArmA hibája az, hogy nem okoz akkora örömet mint eleinte. Régen is volt rengeteg hibája, sok mindent nem tudott, mégis órákat játszottunk vele minden nap... mert jó volt a társaság ( ez nem azt jelenti, hogy a mostani nem az ), és pont leszartuk a nyűgjeit... széthullott az akkori mag, és így a játék is vesztett a varázsából. Pont az zajlott le, mint amikor én elkezdtem játszani vele anno, és akkor meg az OFP-s brigád szidta az ArmA-t mint a bokrot, hogy milyen szar lett! :) Egyébként, ha valamiben hibázott a BIS, akkor az az, hogy olyan dolgokat kivettek a játékból, amit korábban már tudott...

    Azt ne feled, hogy az általad felvázolt HC réteg nagyon kicsi... a többség játszani akar, és kurvára nem lenne kíváncsi arra, hogy egy heliben megcsinálja az indítási procedurát, egy vadásszal célt derítsen fel, fogjon be, stb.

    Én lennék a legboldogabb, ha a lenne egy olyan összfegyvernemi szimulátor, amiben minden fegyvernem DCS szintű, olyan a grafikája legalább mint most az ArmA-nak, olyan dinamikus hadjárat van mint a Falconban, és fix 60 FPS-l fut még multiban is! :))) A baj az, hogy ez fizikai képtelenség, ráadásul az igény is elég szűk lenne erre...