35047
  • bosco05 #32562
    engem az érdekelne, hogy vajon hányan kothoznak itthon :) nagyon tudnék örülni egy magyar koth szervernek :) annyi közösség meg játékos van mint a fene, csak mindenki coopozik meg scriptelt missionöket tol... ha csak a fele kitekintgetne néha kothozni már simán elvinne egy magyar szervert
  • JanáJ
    #32561
    Most nézem, hogy még belül is digi rejtő minta van a páncéloson. (Muhahaha)
  • JanáJ
    #32560
    Jó jó értem, hogy ez nem BF3. Hozzá teszem egy heliről egy házat se találnék el.
    A kis madár nagyon jó amíg gyorsan és alacsonyan mész. Hangsúly az és-en van. :-)
  • FreddyHawk
    #32559
    King of the hill játékmódhoz keresek pajtikákat közös squadozáshoz.
    (Akár a városban, akár páncélosokkal sokkal hatékonyabb közösen menni)
    TS van.
  • DancZer
    #32558
    A gömb sztem csak poén vagy valamilyen debug-os dolog. Az inertia-t azért említi, mert az előtt semmilyen különbség nem volt a rövid és a hosszú csövő fegyverek között. Teljesen egyformák voltak, csak a modell különbözött. Most már van különbség, mert az inertia más az egyiknél és más a másiknál. A Marksman DLC-ben meg a torkolati sebességben is különbség lesz. :)
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2015.02.13. 08:22:35
  • repvez
    #32557
    ja nekem is ez jött le csak nem értettem, hogy hogy jött a képbe a gömb meg az inertia.

    Csak már a különbözö kaliberekhez és lövedéksebességhez tartozó különbözö mértékü rombolást is látnám már
  • tpM
    #32556
    Kezdünk acesedni kérem.
  • Solt
    #32555
    Tiszta fejlődés van itt kérem szépen... :)
  • DancZer
    #32554
    Bocsi, hogy rövid lesz, de miután leíram részletesen nem küldte el ez a sz*ar. Lényeg, hogy fegyverekhez is lehet torkolati sebességet adni. Igy lehet különbséget tenni egy kompakt rövid csövű és egy hosszabb között. Holott mindkettő ugyan azt a lőszert használja. Eddig csak a lőszerhez volt sebesség rendelve. Ahogy írták, ez is egy régóta tervezett feature.
  • repvez
    #32553
    Most ez mi akar lenni valójában?
  • sirpalee
    #32552
    Plusz flare sincs rajta... Akkor szoktunk kismadárral embert szállítani, ha már nincs más. :)
  • tpM
    #32551
    Az utasok nincsenek védve semmivel. Egy távoli bozótból megsorozod géppuskával és kész.
  • DancZer
    #32550
    AT nem opció, megsütne mindenkit a heliben. Gránátot lehet dobni már most is és a pisztoly és az elsődleges között is lehet váltani. Sőt az elsődlegesen ha van gránátvető azt is lehet használni.

    El is várom, hogy az legyen. Olyan a heli mint egy üvegpohár. Megdobják kaviccsal és leesik :D

    Feró: Nem lesz DLC-s tartalom, mivel ez Feature(funkció, lehetőség) nem Content(tartalom). Feature-k ingyen vannak, Content(új fegyverek), pedig a fizetős DLC része.
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2015.02.12. 14:52:20
  • JanáJ
    #32549
    Vicces lesz hogy mostantól a little bird lesz a legtáposabb, mint anno a BF3-as helik. :-) Még jó hogy AT-t nem lehet indítani. :-) De ha lehetne gránátot dobni...
  • Feró Flex
    #32548
    Be is került,király!Még a végén megszeretem BISéket:O)
  • Feró Flex
    #32547
    Ez király!Végre valami de remélem nem DLC-s tartalaom lesz:O)
  • DancZer
    #32546
    Fejlesztik tovább a járműből lövést. A commander is tud lőni, ha kinéz. Illetve még a helikopterekben a másodpilóta is.

    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2015.02.12. 11:15:09
  • DancZer
    #32545
    Következő SITREP AI ról lesz. Asszem holnap teszik ki.
  • JanáJ
    #32544
    inkább luxus prostik ;-)
  • repvez
    #32543
    Amugy nincs bajom a mostani "realizmussal" csak az , hogy ami már most benne van azt nem lehet dinamikusan folyamatosan használni, mint máshol.
    Egy épületen belüli mozgás akadályok leküzdése , fedezékek használata ,semmit sem csorbitana a valóságon ha egy kicsit is az "árkádos" megoldást használnák.
  • Hogthar
    #32542
  • tpM
    #32541
    szajhák :(
  • JanáJ
    #32540
    Ok, de ugye nem az a cél hogy 3 emberre fejlesszenek, hanem hogy döljön a lé...
  • Hogthar
    #32539
    Sajnos Aceben nem, csak a szél és a ballisztika, hiányoltam is anno.
    Még range table is volt hozzá, ami kiírta hogyha 800 méterre akarsz lőni, akkor így állítsd be az optikád, de ez ugyebár máris változik ha lefelé nézel.

    Szerintem csak az ötleteket nyúlhatták, bizonyára hiányolták egykét dolgot a srácok is amit arma 2 aceben megkaptak, viszont a kód az eléggé eltérő.
    Nem kevered véletlenül az X-Medical System-vel?
    Mert ők beismerten az ace 2 ből szednek dolgokat és azt az irányvonalat szerették volna folytatni.
  • tpM
    #32538
    Ez ACE-ben is benne volt... Amúgy AGM javarészt az ACE-ből lett kilesve. Ellopni nem merték, de onnan nézték ki, hogy mégis mi hogyan lett megvalósítva.
  • repvez
    #32537
    Röviden és tömören igen!
  • DancZer
    #32536
    Lehet hogy reális lenne, de ugyanakkor pénzkidobás is egyben. Ha a fejlesztési idő 80% olyan dolgokra fordítsák ami a játékosok 1%-nak okoz örömöt,, azt még jószívvel sem nevezném optimálisank. Akkor már inkább csináljanak nagy pályat, ahol az emberek különféle helyszíneken csinálhatnak küldetéseket. :)
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2015.02.03. 15:58:50
  • DancZer
    #32535
    Értem. Összegezve az bánt, hogy látod hogyan fejlődik a játék és szerinted lehetne jobban is csinálni, mint ahogy a BI csinálja? Másra fordítani nagyobb hangsúlyt valamire viszont kevesebbet?
  • Hogthar
    #32534
    Az ország haderejének azon százaléka kik eltudnak vezetni egy helit, vagy lőni mesterlövésszel nem tudnák eltartani a bohemiát, mert összesen nincsenek annyian hogy megfelelően profitáljanak belőle.
    Pont az ilyen realitást igénylő embereknek jó alternatívák a módok.
    A heli szimulátor ki-be kapcsolható és ha valaki nagyon akarja küldetésben kötelezővé teheti.
    A mesterlövészkedésre ott az AGM, profibb mint ami ACE 2 ben volt, mivel itt a megfelelő szögre is figyelni kell, ha pl 25 fokban lefelé célzol 1000 méteren akkor ha jól emlékszem az irányzékot 8.9 ről át kell állítani 8.6 ra. A Pontos adatokra nem emlékszem, de lényeg kivehető belőle.
    Ráadásul jön majd még az új dlc kitudja mit tartogat majd.
  • tpM
    #32533
    Az reális lenne, nem? Vagy egy ország haderejének kb hányad része pilóta, vagy mesterlövész?
    Utoljára szerkesztette: tpM, 2015.02.03. 15:21:28
  • Paladin
    #32532
    Te menjé' Magicezni, ne szólj bele a felnőttek dolgába ;)
    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2015.02.03. 14:39:12
  • JanáJ
    #32531
    Az Arma olyan mint egy kocka lada, ha nem ebben/ezzel nőttél fel, akkor beülsz és nem érted miért szeretik ezt a szart, de ha igen, akkor már ismered a nyűgjeit a ribinek. :-)

    Amit leírsz az mind igaz, de mikor nagy ritkán mással jtszok akkor én hülyét kapok a többi játék korlátján. Pl mikor Far Cry 3-ban látom a muksót, de nem tudom lelő, mert csak x száz méterre tudsz lőni...

    Az a baj a repmodel és mesterlövész igényeddel, hogy ha ezeket mind bele tennék, akkor tényleg csak a játékosok 1%-a tudna repülni, vagy sniperrel lőni.
  • Diopapa
    #32530
    Fujj, a modok.. .:)
  • Paladin
    #32529
    Vagy user mission-öket. Vagy generálni mcc-vel. Annyi a lehetőség...
  • Ulvar
    #32528
    Két opció létezik. Vagy lenyeled ezeket és úgy játszol, vagy nem játszol. Más nincs :)
  • bosco05 #32527
    Próbáltál már modokat játszani? :D
  • repvez
    #32526
    Azért mert ahogy irtad nincs más alternativa és nekem minden része tetszene csak minden részlete tartogat egy kis boszsuságot és hiába a nagy lehetőségek ott áll kihasználatlanul.

    Tudom, hogy más játékoknál csak elhitetik, hogy nagy a játéktér,de amit a szemem elött mutatnak az is több mint amit itt látok

    Mert mi értelme a nagy szigetnek ha se singlében se multiban nincs teljesen kihasználva?
    OFP-s időkben mi volt a kampány elindultunk csórikámmal a bázisról és az egész szigetet tényleg bejártad mire a végére értél és csak azt használtad amit utközbe kaptál, szereztél.
    Itt az A3ban miben különbözik egy átlagos FPS-től csak, hogy van egy kihasználatlan 220km2-es szigeted,de minden küldetés egy kis részletét tölti be külön eligazitással külön felfegyverzéssel és odadob arra a részre ahol majd a harc lesz, ehhez nem kell nagy sziget .
    A fennmaradó erőforrás mehetne a környezet vagy egyéb folgok (fizika,AI st..) részletesebben való kidolgozására.

    Multiban megint nincs kihasználva a nagy játéktér.merevszárnyú gépek irányitása fegyverkezelése eléggé javitásra szorulna ahhoz.
    Játékosok is max 100-200 fő oszlik el a 220km2-en annak is egy része a saját bázison respawnol a másik ingázik a cél felé a többi harcba van. igy csak elvétve találkozik össze nagyobb csapat egymással.
    Nemhogy század ,de még rajszintü egységek sem harcolnak egymással. többfegyvernemi összjáték megint nincs.
    Ezek a harcok is a sziget 10%-ra korlátozódik, hiába a szabad nagy terület senki nem fog 100km-es kerülöt tenni csak hogy hátbatámadjon valakit, mikor 5 is elég hozzá.

    És kiegyensúlyozatlanok a részdolgok. a sorozatlövő fegyverekre mindenféle nehezitést (fatique,inercia stb..) rátettek, hogy megnehezitsék (bár nem értem miért,mikor eddig sem volt a legkönnyebb igy sem lönni) egy 10m -ről leadott lövést is, mig egy mesterlövésznél nem kell sem irányzékot sem szelet állitani .
    Az animációk is a legélethübb is lehetne, lévén mocap-al vették fel ,de mivel darabonként játszák le igy mindig megtorpan nem folyamatos az egész és még mindig nem elég változatos még az AI sem .
    Fizika is más játékokban ugyan ez a rendszer (phisixs) csodákat müvel itt meg még egy scriptelt játék szinvonalát sem hozza.Nem lehet a pályaelemeket fegyverként használni ( hordók ,gáztartályok)

    A menürendszer is indokolatlanul tulbonyolitott

    Mégegyszer hozzáteszem nem azért irok ilyen negativan mert nem tetszik ,csak azért mert bánt, hogy tudom, hogy mit lehetne még belőle kihozni ha az alapokat tennék rendbe és csak utánna törödnének a részletekkel.
  • DancZer
    #32525
    Nem rosszból, de te miért játszol ezzel a játékkal? Melyik az a rész ami tetszik belőle? Csak azért kérdem, mert mindazt amit más kiemel pozitívumként neked negatívum(pl. pályaméret, látótáv, moddolhatóság).

    Már mondtam sokszor, hogy a videók alapján értékelsz mindig légy nagyon kritikus. Videókban általában olyanokat emelnek ki amik elfedik a valóságot és inkább a nézőre bízzák, hogy képzeld oda a többit. Azok a játékok amik csak sejtetik, hogy nagy a látótáv ott nem az. Hidd el. Mutass még egy multis FPS játékot ahol messzebre látsz 2 kilométernél és nem egy fix pályán játszhats ahol tudod melyik domb mögött ki van. 2 kilométer nem kevés. Szabad szemmel ellátni 40 km-re szabad szemmel. Armában én 1,5-2km ről indítom az AA-t és az AT-t mert tudom, hogy a visszalő a tank egy rakétát vagy löveget még van pár másodpercem, hogy fedezékbemennyek mire odaér.
  • JanáJ
    #32524
    Nem vitatkozom, csak meg kérdeztem miért számít? Én eddig úgy tudtam max tovább tölt egy nagyobb pályát, de az fps-t nem befolyásolja.
    Valószínűleg kellene pár tízmillió dodo és abból vagy megfoltoznák vagy nulláról újra írnák az Arma IV-et. :-)
  • repvez
    #32523
    Számomra addig nem számit a pályaméret mig nem tudják megtölteni tartalommal ami a játékélményt növeli..Mert lehet te élvezted azt a félórát ,de ha valakit szállitottál az már nem biztos, hogy örült neki. főleg ha kirakás után nemsokkal lelőtték és kezthette előről .

    Nem csak erre az enginre gondoltam,de vannak már most is használatban olyanok amik hasonló nagy játéktérrel sokkal több egységet ( AI,NPC) mozgat részletesebb környezetben.
    ÉS egyenlöre nem látom az ARMÁban, hogy mi az ami megfogja a gépet mert se AI se fizika se részletes környezet nincs (mint amilyeneket máshol láttunk)
    Tehát csak arra tudok gondolni, hogy valami nagyon nincs optimálisan megcsinálva az alapoknál.

    DE még mielött valaki azt gondolná, hogy csak fikázodok vagy trollkodok, erről szó sincs csak egyszerüen érdekelne, hogy mi az amivel jobbá lehetne tenni vagy hogy hol veszik el az a sok erőforrás amit máshol látni, hogy FHD 60fps-el rombolódnak a házak és ezernyi darabok röpködnek a fizikának hihetően .