35047
  • JanáJ
    #33284
    Buzzard? CAP-et? Mint Close air patrol? Mert a heli után nem tiszta.
    Én már egy harci helinek is örülnék, ha jönne valaki pilótának vagy lövésznek. De még egy szállító helin is el másodpilótáskodnék.

    Nem emlékszem a nickre. 3 mp múlva lelőtt egy csapattárs és utána kiköttettem a netet, felgyújtottam a gépet és elmentem favágónak Szibériába. :-)
    Utoljára szerkesztette: JanáJ, 2015.06.18. 12:31:25
  • repvez
    #33283
    Egy kisgyerek is mindig nagyobb helyen érzi jól magát,de attól még nem biztos hogy a teljes helyet kihasználja és lehet ugyan ugy egyhelyben TV-zik mint egy garzonban.
    Az egész ARMA vonalat egy techdemónak érzem. Mindent meg lehetne benne valósitani,de semmit sem tökéletesen.
    Vann benne vizalatti képesség, sztem senki nem játszott ott még, van benne merevszárnyú repülő,de csak ha nem akar valaki reszelővel rejszolni akkor azt is kihagyja.Van több sziget,de minek mikor az egyen sincs nagy mozgás

    Nem akartam más játékkal főleg BF-el( talán a farcry jobb hasonlat lenne) összehasonlitani,de ha felmerült, ott is 4 grafmotor váltás történt és mindegyik esetben drasztikus változások történtek a megjelenités terén.
    Az arma is 4 grafmotor fejlesztésen ment keresztül az egyre nagyobb területeken kivül sok ujdonság nem került bele az enginebe az elözökhöz képest.
    Kár, hogy már nem találom meg a régi ARMA weboldalt ahol a fejlesztés hireit lehetett olvasni,de emlékszem 1000+ fős csatákat igértek, egy-két YT video kivételével ahol AI-kat pakoltak bele még megközelitőleg sem láttam ilyet.
    Az A3nál beletették a phisyx támogatást ,de hatása nulla, ezt az eddigi részek is ugyan igy tudták. Nincs egyedi rombolhatóság a tárgyak fixek, nincs ragdoll, gravitáció hiánya.jármű irányitás, sérülés stb..

    Igen nem egy költségvetésről beszélünk,de a történelemben sokszor láttunk már olyan, hogy a pénzt kiváltja a leleményesség és a kreativitás.
    Abban is biztos vagyok, hogy nem egyszerü megoldani a dolgokat, de ami 10 éve elérhető hasonló stilusban az gondolom már fellelhető valahol, hogy hogyan lehet megoldani és nem kell ujra feltalálni a spanyolviaszt.Ha nem is copy/pate de egy kis támpont, hogy hogyan.
    Főleg ugy, hogy tudják, hogy milyen kevesen vannak és milyen kevés a költségvetés, de emmelett mégis bevállalnak még plusz dolgokat
    (Takeon mars,DayZ stb..) ahelyett, hogy egyre koncentrálnának és azt maximálisan .

    Mindazonáltal azért talán igy az A3-as vonalnál már kezdenek jó irányba fordulni, mert látszik ,hogy van komunikáció a community felé és talán folyamatos lesz a fejlődés és nem dobják ki a dolgokat egy uj verzió kiadásával.
  • sirpalee
    #33282
    all-x volt a srac nickje? :) Bar o nem szokott kismaradarral repulni.

    Amugy, pont emiatt szoktam az idom nagy reszet buzzardban tolteni. Mert senki sem akar rendesen CAP-et jatszani.
    Utoljára szerkesztette: sirpalee, 2015.06.18. 10:27:46
  • JanáJ
    #33281
    OFP-nél az elején nagyon pontosan lőttél fekve. Emlékszem a ŰPKM verte a Dragunovot. :-) CSak aztán jött az a fránya fű...

    Más. Tegnap megint multiztam. Kb 4 óra alatt meghaltam kb tucatszor, mert a helit ledurrantották. Legalább a felében szóltam, hogy ellen gép vagy légvédelem van előttünk. Persze mindig közép magasan mentünk, hogy el is találjanak, meg ne is legyen időm ernyőt venni.
    Dokiként kószáltam, mert nem vonzott a lőjük a másikat a hegytetőről 800+ méterről. 3 vagy 4 szer lőttek le a játékosok úgy hogy a mellettük levő sebesülthöz mentem. A végén már fehér overálban, nem segített.
    De ketten elküldtek a búsba, mert nem vettem észre mögöttem 600 méterre a sebesültet.
    Egy pozitívum volt, egy srác a little birddel úgy repült, hogy indulás után 20 mp-el mindenki kiugrott, mert azt hitték leesünk, pedig csak a villanyvezeték alatt szeretett közlekedni. :-)
  • JanáJ
    #33280
    Vitatkoznék. Nem azt mondom, hogy butaság amit mondasz, hanem hogy a többség nem ezt igényli. A kettőben és most a háromban is kb mindnki a nagy szigeten játszik. A kicsi csak úgy van.
  • sirpalee
    #33279
    Es a kulonbseg a bipodba ment? :)
  • DancZer
    #33278
    BF 13 éves történelme
    OFP:CWC 2001, OFP:R 2002 utána pedig már csak Arma történelme így összejön a 14 év.

    A büdzséjük viszont közel sem hasonló.
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2015.06.18. 08:30:50
  • DancZer
    #33277
    Lehet, de a BF-nek is kellet 3-4 rész mire összehozták. :)
  • sirpalee
    #33276
    A legtobb jatekban nincs szukseg letamasztasra a jatek stilusa miatt, nem azert nincs mert nem tudnak megcsinalni. BF4 es BF3 mar arma elott megcsinalta a letamasztast, es a legelso verziojuk is sokkal jobban mukodott., mint ami most van arma-ban.

    Armaban meg az elejetol kezdve szukseg lett volna ra, csak nem csinaltak meg.
  • DancZer
    #33275
    Nem, ez engine szintű. Dev-es verzióban má benne van és hamarosan benne lesz a stabilban is. :)
  • Paladin
    #33274
    Igen, ezt aláírom. Én is szidom mindig, hogy mennyi minden hibát hordoz ősidők óta, de az Arma3-nál azt látom, hogy most tényleg igyekeznek, és jól csinálják.
    Nem lehet elvárni, hogy egy pár hónapig készülő dlc-ben új content mellett még az engine alapjaiban rejlő hibákat is kijavítsák.
    Egyértelmű, hogy először azokon a problémákon dolgoznak, amiken kisebb munkával nagyobb eredményt lehet elérni.
    Az ütközésvizsgálat szarsága (amit már többször leírtam, hogy a legnagyobb hibának tartok, második helyen az ai útkereséssel) hosszú, nehéz, és hálátlan meló - de azon is rajta vannak.
    Év elején volt egy roadmap szerűség valamikor, engem az meggyőzött arról, hogy tisztában vannak azzal, mi nem jó, és meg akarják javítani.
    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2015.06.17. 21:27:40
  • Scottt
    #33273
    Például, ez valami script?
  • DancZer
    #33272
    "az inventoryban lévő cuccok a modellen is megjelenjenek"

    Erre gondolsz? :D
  • Scottt
    #33271
    Az én egyik szívfájdalmam még mindig az, hogy képtelenek megoldani azt, hogy az inventoryban lévő cuccok a modellen is megjelenjenek(Pl ha már nincs több gránátja a katonának akkor ne legyen a mellényén, ha van nála pisztoly akkor jelenjen meg a combtokban stb, ez már az ősöreg SWAT 3-ban is benne volt.)
    De emellett tényleg látszik a fejlődés, meg, hogy valamivel nyitottabbak a közösség igényeire, és ez jó a többit meg majd az idő megoldja, ha dolgoznak rajta, alternatíva nincs szóval ezért is legyünk hálásak szvsz.
  • DancZer
    #33270
    Én azt nézem mennyit fejlődik az A3, nem pedig maga az Arma. Mint már sokszor mondtam A3 előtt más volt a vezetőség és sztem ez meg is látszódik. 10 évből az utolsó 2-ben többet fejlődött a játék mint előtte.

    Kapásból tudok 10 FPS-t amiben nincs letámasztás, szóval annyira nem alap.

    Arma-ba később kerültek bele az épületek és sztem az akkori csapat ezt nem a legjobban oldotta. Lehet maguk sem gondolták, hogy ilyen nagy szerepet kap ezért nem fektettek rá hangsúlyt. Mostanra viszont elavult lett. Dev-es verzióban már benne van egy javítás ami sokat enyhít az akadásokon(karakter forgás tengelyét javították).
  • repvez
    #33269
    Oké a DLC-re megcsinálták, de tényleg arról kell egy DLC-t kiadni, hogy végre le lehessen támasztani a fegyvert 10 év után?
    Bármelyik FPS-nél ez az alap már a feature listán sem szerepel nem, hogy DLC-ként készitenék.

    Egykicsit azt érzem, hogy mindig nagy fába vágják a fejszéjüket és amit egyszerüen meg lehetne oldani azt is tulkomplikálják.

    Én csak mindig abban gondolkodok, hogy 2001 ota kijött pár játék,de csak itt találkozok folyamatossan azzal, hogy nem lehet normálisan folyamatosan haladni az épületben és az akadályokon. Nem gondolnám, hogy ez olyan bonyolult lenne vagy a pályamérettől fuggne, ha az első FPS-eknél is meg lehetett oldani ( COD,SWAT,GRAW,R6 stb)
  • Hogthar
    #33268
    Igen a DLC-k elég jóra sikerültek, csak félő hogy ez egy mellényúlás lesz, 1 év alatt szerintem a DX 12 re sikerül majd megfelelően beimplantálni a játékba, de a mozgással nem hiszem hogy túl sokat tudnak kezdeni, esetleg az Ai-kkal.
    De majd meglátjuk.
  • DancZer
    #33267
    Jelzem a megjelenés 2016 Q1 vagy Q2 ami még majdnem 1 év. Én nem tartok attól, hogy mellényúltak volna. Ha megnézzük az eddigi DLC-ket, szerintem elég jól megcsinálták amit ígértek. Néha még jobban is mint vártuk volna pl. letámasztás. Szerintem majd kiderül, hogy milyen lesz amint látunk valami gameplay vagy egyéb demót. Addig csak találgatni és spekulálni lehet.

    Szerintem az sem véletlen, hogy most csak egy videót kaptunk. Szépen lassan adagolják amint van valami új. Egyelőre ez az újdonság.
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2015.06.17. 19:47:32
  • Fehercsoki
    #33266
    Arma 3 18 euró, Arma 3 + DLC Bundle 24 euró, DLC Bundle 14 euró még közel 2 napig.
  • repvez
    #33265
    Ezért nem értem , hogy a sok erőforrást olyan dolgokra helyezik amiből maguknak csinálnak gondot.
    ÉS megint ugyan ott tartunk ahol mindig is, a grafikát csiszolgatják,de az alapokat nem akarják rendbe tenni, vagy ami nem megy azt máshogy megoldani.
    Az AI mozgását a valósidejű helyett valami scriptelt dologgal sokkal okosabbra és dinamikusabbra lehetne csinálni.

    ÉS egy kisebb szigeten de több objektummal sokkal élvezetesebb lehetne a játék kinézetre is és játszhatóságra is.
    Mert szép és jó a nagy sziget,de senki sem szeret félórákat utazgatni, hogy pár lövés után lelőjék és kezdheti elöröl. Mert hamég a teljes szigeten lenne esemény akkor talán ,de igy nem sok értelme van
  • Hogthar
    #33264
    Én viszont tartok ettől a szigettől, jól néz ki tény, de az arma motorja pont az ilyen környezetre a legalkalmatlanabb.
    1. Sűrű erdőben nehézkes a mozgás, jól ismerjük az apró tereptárgyakban elakadozgató mozgás, igaz van átlépés animáció de zavarja a dinamikus közlekedést.
    2. Az Ai nincs megfelelőn leprogramozva hozzá, még mindig átlát fűn fán és bokron.
    3. Az árnyék kezelés külön model, ezért villog és zavaros, sűrű erdőben bőven kapunk belőle( persze ez valószínű kiesik ha Dx 12 es effekttel leváltják az árnyék rendszert.)
    Bővel elég lett volna Cherno szintű erdős terület nem ilyen sűrű dzsungel.
  • repvez
    #33263
    Ha esetleg valaki közelebről meg akar ismerkedni az uj tájjal akkor a fidzsi szigetcsoport Tanna szigetére kell ellátogatnia.
  • sirpalee
    #33262
    Igen, valami ilyesmi.
  • sirpalee
    #33261
    Az a másik. Erre mindig azt mondom, az anyósülésről csitt van. :)

    Vagy amikor a kismadarat viszik, mert az menő, meg gyors... De azt nem fogják fel, hogy flare az nincs.
  • repvez
    #33260
    Nem kéne tulbonyolitani ezt a irányitott rakéta és bombázás dolgot, de a jelenleginél jobb lenne ha egy monitoron A gépben egy szálkeresztet lehetne mozgatni( célzókonténer) amit a célra rátéve egy gombbal befogsz, majd az inditási távolságon belül elinditasz.

    Mert most is valami hasonló van,de mégsem az igazi, hogy autómatán ráugrik a célra és befogás és tüz.

    Addig rendben van, hogy a gyalogságra koncentrál,de sehol nincs is rákényszeritve, hogy öszhaderőnemi csata alakuljon ki.
  • JanáJ
    #33259
    Az általam látogatott invade & annex szervereken (kb amin sokan vannak és alacsony a ping :-) ez az Alba klón van. 2 db és csak az egyiken van AG.
    Helizni szeretek és közép béna szinten is megy, de egy idő után hülyét kapok tőle, mert mindenki pilóta akar lenni, mindenki segít hogy hogy csináld. :-)
  • sirpalee
    #33258
    Nem akarom, hogy félreértsetek, nem DCS szintű szimulációt akarok bele. Annak tényleg nagyon kevesen örülnénk. Én igen, de megértem, hogy miért nem lehet.

    Csak azon gondolkoztam hangosan kicsit, hogy lehetne kicsit nehezebbé tenni a használatát.

    Abban egyetértünk, hogy jelen állapotban két szék közé esés a wipeout? Vele túl egyszerű, ha meg letiltják akkor pedig egy amúgy elég jó csapatjátékra lehetőséget adó feature-t vesztünk el.

    JanáJ. Vagy ez. Esetleg csak két Macer egy wipeoutra, nem pedig 6.

    Helikopteres dologra... Egyetértek. Mostanában haverral sokat helikopterezünk, és borzasztó. Olyan szituációkból hozzuk ki őket, és mentjük meg őket az újraspawnolástól, hogy abból szép kis videókat lehetne készíteni. (ha nem lennénk lusták hozzá) Erre folyamatosan megy a noobozás, meg hogy ne vezessünk koptert, ha nem tudunk. Legutóbb elkezdtünk advanced modellel repülni (amúgy DCS-ben én Huey-t, haver meg MI-8-at repül), és folyamatosan jött a noobozás. Igen, lassabban tudunk leszállni vele, és kicsit bizonytalanabb is, de nah. Elég idegesítő.

    10% : Haha. Nem, inkább max 1. Eddig magunkon kívül senkit sem láttunk azzal repülni invade & annex szerveren. Senkit. Najó, talán 1-2 embert párszáz óra alatt.
  • DancZer
    #33257
    Ami DCS-ben megy az szép és jó, de ahogy te is mondtad ott sokkal nagyobb a látótáv és a pálya is. Armában van gyalogság és egyéb földi egységek amiknek viszon jobb a kisebb pálya, mert feleslegesen sokat kéne mozogni. Sokaknak még a mostani pályák is nagyok.

    Arma repülés és a lockolás része sosem lesz olyan, de még megközelíteni se fogja a DCS-t, mert ezekkel a limitációkkal a fejlesztők is tisztában vannak. A BI amúgy sem egy repülő szimulátort csinál, hanem egy combined arms sandboxot, amiben a gyalogság a fő cél a többi csak kiegészíti azt. Szóval kár bármilyen összehasonlítást csinálni és nyavajogni, hogy miért nincs ilyen lock meg olyan. Az advanced helikoptermodelt is beletették, de sztem 10% alatt van akik ténylegesen használják is. Ilyenbe kár időt és pénzt pazarolniuk, mivel nem a DCS-s vetélytársai akarnak lenni.

    Aki repülni akar és 20km ről kilőni célpontokat az játszon DCS-el, mert az arra van. Aki gyalogságot akar támogatni és egyben néha szeret gyalogosan is játszani annak ott az Arma. Akik meg egyszemélyes kommandósok és relülőből kiugorva lőnek rpg-vel azoknak ott a Bf meg a COD. Mindenki azt játszhatja amihez épp kedve van. Ez a jó az egészben. :)
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2015.06.17. 12:56:23
  • JanáJ
    #33256
    A DCS szimulátor. Gondolj bele, ha mindenhez tudás kellene. De értem mit mondasz.
    Szerintem a jövőben ez már létező feature lehet egy technikailag elmaradott ellen ellen. (lol).
    Amíg keresztbe szállnak fel a kifutóról, meg össze vissza repkednek a helik addig ne álmodozz. :-)
    Kis légcsavaros gépek kellenének, amelyekkel hagyományos bombákkal is operálhatsz. Szerintem. Erre jó a Alba utód valami. 2 AA, 2 GBU, meg néha 2 AG. Mondjuk szerintem ezzel a konfiggal 30 méter lenne a hatótávja, de mind1. Én ezzel jól el voltam. AG-t csak akkor lőttem, ha ment a sírás, hogy kell a segítség. A bombákat meg hagyományosan használtam. Az unatkozós időben meg légi egységeket vadásztam.
    Sajnos senki nem visz markert, meg az én angolom is a béka segge alatt van.
  • JanáJ
    #33255
    Miért a gyári pálya déli része nem elég beépített?
  • tpM
    #33254
    Emlékszem, ACEMod 2-ben a Szu-25 Kh-29 rakétáját úgy kellett használni, hogy a fedélzeti lézermegjelölővel megfested a célpontot, tüzelsz, aztán rajta kellett maradnod a célon. Érdekesebb volt, és így nem lehetett csak úgy random lövöldözni: ha rá voltál állva egy célra, akkor kiszolgáltatottabbá váltál.
  • sirpalee
    #33253
    Igen, a modern maverick-re.

    DCS-ben sokkal elvezetesebb az egesz, mert ott azert szoszolni kell kicsit a hasznalatahoz, es nem csak nyomogatod a T-t hogy lockolja a celpontot (ami kb random megy). A limitalt lockolas (ami csak a celkeresztben levot lockolja) az meg hasznalhatatlan mert nincs TGP. Ha lenne valami egyszerubb TGP, es tenyleg meg kene talani a celt, de utana lockolhatnal. Az megoldas lenne...

    ... ha nem 5-6 km lenne a latotavolsag, hanem legalabb 25-30, mert most nagyon gyorsan atrepulsz a cel felett, es azonnal durrogtat rad a legvedelem. A flare random mukodik, es emelle gyorsan elfogy.

    Van egy ausztral szerver ahova mostanaban felneztem, strayagaming, ott egesz jol megy a csapatmunka, es jeloltek lezerrel. Nagy fun volt ugy szetkapni a radiotornyokat. (annex & invade) Az ido maradek (nagyobb) reszeben meg uncsi volt, bepattantam a wipeoutba, szetkaptam mindent, utana meg a gyalogsag bemasirozott.
    Utoljára szerkesztette: sirpalee, 2015.06.17. 10:45:23
  • repvez
    #33252
    ugy látszik lekéstem a kóddal vagy valamit rosszul csinálok, mert kiirta, hogy már aktiválva van igy nem engedélyezi .

    Egyébként az E3as bejelentésekknél hiányolom azért a DX12es dolgoknak a reklámozását vagy bemutatásást, azt hittem, hogy szinte minden bemutatott játéknál ez lesz a legfontosabb , ehelyett még egy cikket sem olvastam ahol csak megemlitették volna a használatát .
    Pedig a deusEx is elvileg alapból támogatja.

    A szigettel kapcsolatban, jól néz ki, ahogy eddig midegyik, nem ezekkel volt a gond alapjába véve soha,de a rajta folyo események már más tészta.
    Megint sikerült egy olyan területet kiválasztani ahol majd csak ilyen tök egyforma törzsi kunyhók lesznek , nem lesznek zsufolt városok , hogy egy területen lehessen 2 különbözö harcmodort is használni a városi harcot és a nagy területi akciókat.

    Megint azt érzem, hogy a bemutató videokban az agyon scriptelt elöre rendelelt események bemutatásával megveszik a játékosokat, majd a játékkal megint ott marad egyedül az egész szigeten a játékos
  • JanáJ
    #33251
    Mire gondolsz? Az AG rakétákra? Mert az tényleg durva. Ellenben a többit alig tudod / kell használni. A AA rakéta kb felesleges, simán lepukkantod az AI-t gépágyúval. Az irányítatlan rakétákat alig merem használni mert valaki mindig mászókának nézi a tankokat az LGB meg over kill és rohadtul nem világítja meg senki, mert nem visz LD-tort (de a sisakot meg a szemüveget 30 percig válogatja).
  • DancZer
    #33250
    Lesz DX12!

    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2015.06.17. 09:33:05
  • DancZer
    #33249
    Még nincs fent az interjú, de azt is mondta Crowe, hogy a kiegészítő főleg a tartalomra lesz kihegyezve, de ha valami megköveteli akkor fícsört is fejlesztenek.
  • Fehercsoki
    #33248
    A kuponkódot nem tudom elolvasni, viszont a tükröződéshez szerintem alapvetően nem kell a dx12, persze azért biztos jön az is.
    Utoljára szerkesztette: Fehercsoki, 2015.06.17. 08:51:53
  • DancZer
    #33247
    Ingyenes Steam kupon ha valakit érdekel.

    Ezenkívül Tanoa:


    Állítólag a tükröződés a vízen DX12-es fícsör. Még nem találtam hivatalos megerősítést.
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2015.06.17. 07:30:32
  • repvez
    #33246
    valaki tudja, hogy mi lehet a gond ha a héten még nem frissült a steamen a dev verzió, pedig minden ugyan ugy van beállitva mint eddig,de mégsem ajánlja fel ,hogy van uj frissités, pedig ahogy a topicját nézem tegnap és ma is elég nagy méretü javitás jött.

  • DancZer
    #33245
    Akkor ez is :D