35047
  • Paladin
    #33486
    Azt se felejtsük el, hogy GTA-ban útkeresés kb nulla. Megy a kétlábú objektum egy irányba a járdán, és ennyi. A kocsiknak is mondjuk a kereszteződések előtt dönt egyet random, hogy a lehetséges 2-3 lehetőségből merre menjen. (Ráadásul kb csak addig kell létezniük, amíg a csökött látótávolság tart)

    Armában a szélrózsa minden irányába mehet az AI, akár lépésenként másfelé, rohadt bonyolult terepen, ami tele van akadályokkal. Plussz az A-ból B-be eljutásnál nem csak pusztán utat kell találni oda, hanem bejönnek a Danczer által említett tényezők is.
    (Arról meg ne is beszéljünk, hogy csak az üres város mennyivel összetettebb armában).

    De azért valóban az sem mindegy, hogy mennyi pénzből hány ember készíti.
  • DancZer
    #33485
    Úgy érted, hogy armában játszanak külső nézetben a HC csapatok? Mert akkor tévedsz. HC armában mindig is a belső nézetről szólt. Nézz meg egy KoTH vagy bármi mást.

    Itt egy Arma AI teszt, ha már ez a téma:

  • repvez
    #33484
    Az lehet, hogy annak is szar az irányitása,de az egy TPS az ARMA meg FPS lenne és elég szomorú, hogy a HC csapatok is külső nézetből játszák a játékot, mikor egy árkád játéknál igaz hogy nincs is rá lehetőség ,de valahgogy nem is hiányzik a külső nézet.
    Armában, meg szinte mindenki igy játszik, mert ugy kisebb az esély hogy valamid kilód vagy fennakad valahol.
    ÉS mig máshol ezek a segitségek az easy fokozat sajátjai itt meg a HC-sek nyomják, ahol a minél realisztikusabb használat lenne az ildomos.
    Valahogy a 2 furcsa képet mutat.

    Ez az ukrán terület egész jól néz ki, igaz a video elég rossz még 1080p-ben is,de azért itt is látszik,mennyivel jobban a szinek kavalkádja és a több és változatosabb objektum miatt a látvány is.


  • DancZer
    #33483
    Ez a játék Arma: Armed Assault-al egy időben jelent meg!
  • DancZer
    #33482
    MP-ben általában van egy max látótáv ami fölé nem tudsz menni, mert a szerver nem engedi. Ez alatt játszhatsz kisebbel, ha akarsz.

    "de ha egy szerveren rohangálunk és én 500 méterre látom meg a tankot, te meg 1 km-ről, ő meg 800 m-ről érzékel minket az vicces mindenki számára. :-)"

    Hát most erre mit mondjak? Te döntésed az 500m.
  • DancZer
    #33481
    AI-ból sokfajta módszer létezik. Amit a GTA-ban használnak az emberekre az kb olyan mint ami a kugya vagy a csirke csinál az Armában. Ennek a módszernek a továbbfejlesztett változata. Tehát a GTA-ban nem fog neked a civil csapatban mozogni, kommunikálni, ellenséget beazonosítani, fedezéket keresni és taktikázni ha kell. Az ilyen AI hangya AI-nak is nevezik, mert csak annyit tud mint egy hangya. Megy amerre a többiek. Ilyenből lehet nagyon sok viszonylag kis terhelés mellett, látótávtól függetlenül.

    Armában a látótáv növelésével nő az AI terhelése is, mert több "munka területet" kap.
  • sirpalee
    #33480
    Más a költségvetése a két játéknak. Ott van pénz elég jó kóderekre akik összerakják rendesen. :)
  • JanáJ
    #33479
    Az nem azt mutatja én milyen messziről látom az egységeket? Mert valami játszhatóságot bele kell tenni. MErt az pl belefér, hogy én a géppuskás terepjárómmal ellövöldözök 1-2 km-re, de az ellen lelő 5-6 km-ről rakétával, de ha egy szerveren rohangálunk és én 500 méterre látom meg a tankot, te meg 1 km-ről, ő meg 800 m-ről érzékel minket az vicces mindenki számára. :-)

    OFF
    CSak mert itt sok a jó értelemben vett kocka. Az megvan, hogy a GTA San Andreas letölthető telefonra? 2004-es játék, 2013-ban telefonról játszható. Vicc.
    ON
  • JanáJ
    #33478
    Van itt valaki, aki játszik a GTA V-el? Aki szerint szar az ARMA irányíthatósága, annak javasolom. :-)
    Volt már róla szó, de hogy a tökben lehet, hogy ez jobban fut tele AI-vak, mint az ARMA egy üres városban?
  • AnarchoiD
    #33477


    aha , de keves sikerrel

    inkabb wastelandoozok mostanaban BP kiabranditoan nehez (sajnos senki nem nezi hogy ki ellenfel es ki nem es leleonek. Neked semmi sikerelmenyed nincs, ha azonban te losz eloszor 100% hogy valami friendlyt losz le (kivetel persze az idependent meg a hunter , de akkor inkabb menjen az ember deathmatchozni) es akkor kapod a -1000 eket
    Utoljára szerkesztette: AnarchoiD, 2015.07.19. 22:40:31
  • Paladin
    #33476
    Szerintem talán az AI spotting skilljétől, amit ha nem határoznak meg valahogy direktben külön akkor a nehézségi szinttől függ.
  • DancZer
    #33475
    Azt hiszem az object view distance. Azért is van olyan nagy hatással a csúszka a teljesítményre.
  • Javonbwoi
    #33474
    Valaki játszik Breaking Point-tal?
  • JanáJ
    #33473
    Megint hülye kérdés. Az AI látótávolsága mitől függ? Mert multiban ugye én állítom a látótávot és hogy milyen messziről lássam az egységeket.
  • DancZer
    #33472
    T-100
  • DancZer
    #33471
    Dev-ben több minden van(hangok, tárgyak, fícsörök) és nem futtatnak le minden tesztet. RC-be meg azokat teszik bele amiket abba a javítócsomagba ki akarnak adni(ezeket előre megtervezik). RC branch egy "elő termék" aminn le futtatnak minden tesztet(ez akár több óra is lehet), ezért az RC stabilabb mint a dev. Egyszerűsítve: a dev-ben benne van minden ami az RC-ben, fordítva viszont nem igaz. A dev-es mindig egy vagy több verzióval nagyobb mint az éppen aktuális RC. A verziókat általában mérföldkövek alapján lövik be. pl. azt hiszem az 1.49-ben jön majd a távoli futtatást lehetővé tevő funkciók, amik a MP-en fog kicsit segíteni.

    A kód azért van, mert több RC van és a kóddal teszed elérhetővé miután létrehozták.

    Dev-ben pedig vannak új hangok. Pl. ma is belekerültek az új +100mm lövéshangok.
  • repvez
    #33470
    Egyébként a dev és a RC patchek között van eltérés?
    Vagy miért irnak külön kódokat arra mikor egy nagyobb javitást akarnak kiadni és elötte tesztelni?
    Jelenleg nálam már a 1.49es verzió van , ahogy láttam a mai nappal adták ki a hivatalos 1.48ast.
    Egyelöre nem vettem észre a változatosabb hangokat .
  • tpM
    #33469
    Elvárják, hogy vegyél egy égtavat, az mindent megold!
  • tpM
    #33468
    Én hangban utazom. A modellezéshez nem értek.
  • Solt
    #33467
    DX12-ről nincs hír azóta? Ha ennyi plusz tárgyat akarnak, akkor gondolom már arra gyúrnak! :)
  • DancZer
    #33466
    Az új sziketre temérdek mennyiségű elemmel akarják megszórni, ezért a modellek többségét külsős emberekkel akarják elkészíteni. Ha tudsz modellezni Te is részt vehetsz benne! Hogthar, tpM? Itt a lehetőség és még fizetnek is érte! http://forums.bistudio.com/showthread.php?191382-External-3D-Artist-for-Arma-3-Structures
  • DancZer
    #33465
    Jah kicsit fura. A köv. patch(1.48)-ben mégtöbb/változatosabb hang lesz. Majd 1GB az update. :)
  • spank309
    #33464
    Altis Life-ot szereti valaki? Szeretnék egy saját szervert lenne rá "igény" szerintetek?
  • tpM
    #33463
    Mindig elszörnyedek azokon a háttérbeli csatazörejeken. :D
  • DancZer
    #33462
  • tpM
    #33461
    Pedig klafa egy game ám az is, lásd:


    Ajánlom figyelmedbe 11 perctől; eszméletlen király AI-ja van, és ez egy 10 éves játék! Szégyellheti magát a BI.
  • DancZer
    #33460
    Igazából a HEAT-et nem próbáltam, ezért nem tudom, hogy penetrál-e. Amikor tankoztam és heat-el lőttek, akkor a becsapódás oldalán sérült a tank és én túléltem(lehet szerencsém volt). Ha viszont SABOT-ot kapsz, akkor egyből pukkan bármi is az. A 12.7mm AP-vel tudom, hogy szoktak embereket kilőni APC-k ből(tapasztaltam), vagy kilövi a motort aztán az embert.
  • Panzeradler #33459
    Paypal, bankkártya, majdnem mindenféle megoldással lehet fizetni. Paypal a legbiztosabb.
  • tpM
    #33458
    Meg az is, hogy megszórsz egy házat 30 milis pct lőszerrel, és pár találat után szétdől az egész.
  • Javonbwoi
    #33457
    Értem.G2A-n nem vagyok jártas ott,hogy és mivel lehet fizetni? Megköszönném ha leírnád.
  • JanáJ
    #33456
    Köszi. Tehát a régi szétlövöm a tankot makarovval már nem él. :-)
    Ha a HEAT nem penetrál, az vicces.
    Így viszont megint nem értem a sérülés modelt, mert ha egy páncélozott egységet átlőnek, akkor a bentieknek harangoztak, ellenben ez rendszeres. De sarkítva egy MRAP-en egy AFPDS nem nagyon tenne tönkre. De hogy élet szerűbbet mondjak vicces, hogy a 20-30 mm-es gépágyú repeszromboló lőszere nem teszi mozgásképtelenné a tankokat, vagy más lánctalpas egységeket.
  • marja
    #33455
    Köszönöm, sikerült.
  • DancZer
    #33454
    átirányít az arma3.hu-ra? Ctrl+F5 vagy töröld a böngésző cache-ét.

    JanáJ: Menny be a Virtual Arsenal-ba és lődd a járműveket. Színezi azt a területet amelyiken sérül a jármű. Egyébként röviden a járművek felvannak bontva részekre és minden résznek van egy anyaga valamint egy életereje. A penetráció az anyagtól és a becsapódás szögétől függ. Vannak a járműnek részei amit nem lehet átlőni, pl alváz. Ha penetrál a lövedék és eltalálod a benne benne ülőt akkor megsérül. Heat nem penetrál tudtommal. Javítsatok ki a tévedek.
  • tpM
    #33453
    nekem muuuuukodik
  • marja
    #33452
    Tudja valaki, hogy mi van az arma.hu oldallal?
  • JanáJ
    #33451
    Valaki el tudja mondani egy programozási analfabéta szintjén az Arma 3 sérülési modeljét? Gondolok itt arra, hogy pl hogy működik a "sebzés" ha egy tankkal AFPDS/HEAT/repeszromboló fejjel lövök akkor mivan. Mert az elsőnek csak közvetlen találatnál számítana, a HEAT is szerintem, és csak a repesz gyilkolna szélesebb körben. Ugyan így egy teherautón igaziból sokat nem rontana egy AFPDS. Hogy van az életerő? HP van az egyes területekre? Lánctalp, teknő, torony, stb. Hogy sérülök egy tankban találat esetén, ha maga a tank nem lesz totálkár, "csak" besárgul. Pl ha elég ideig lőném pisztollyal a tankot, akkor felrobbanna?
  • Panzeradler #33450
    G2A-n van lengyel régió záras az nálunk is aktiválható, én is meg haverom is így vettük.

    5300-6000ft
    Utoljára szerkesztette: Panzeradler, 2015.07.13. 19:42:21
  • Fehercsoki
    #33449
    Google megtalálta volna, itt lehet megvenni.
  • Javonbwoi
    #33448
    Köszönöm a választ,és ezt a Humble Weekly Bundle steamen nézzem vagy esetleg egy másik oldalon?
  • Fehercsoki
    #33447
    Természetesen megkapod.