35047
  • DancZer
    #33084
    Ezek még nem véglegesek. Finomítsák őket ahogy a játék más részeit is.
  • repvez
    #33083
    Most sikerült csak hanggal megnéznem a linkelt videot, de a "gyári " deves hangja olyan mintha egy lemezcsarnokban lövöldöné a gránátokat.
  • Solt
    #33082
    Várjuk... :)
  • npolos
    #33081
    Sziasztok,

    valaki elmagyarázni mi a különbség a
    Arma 3 - Digital Deluxe Edition és a
    Arma 3 - Extended Edition
    között
    extended kicsit drágább
  • DancZer
    #33080
    https://twitter.com/maruksp/status/596304752679452672
  • DancZer
    #33078
    Nekem tetszik. Három részre bontható a játékmenet ami PVE-ből fokozatosan PVP-be megy át. Virtual arsenal és az új dinamikus csapatmodul is van benne.

    I. Bázis létrehozás: Itt mindkét oldalnak van egy előre kijelölt helye, amit AI-k védenek. Meg kell szerezni utána megjelennek az alküldetések.
    II. Alküldetésekhez kell menni, amit szintén AI-k védenek. Minden alküldetésnél meg kell szerezni valamilyen "Intel"-t. Valahol le kell tölteni vmit(ez időbe telik), van ahol csak fel kell venni vmit. Itt már előfordulhat -sőt erre játszanak!-, hogy az ellenfél is ugyan ahhoz az alküldetéshez megy.
    IIl. A legtöbb "Intel"-t megszerzett csapatnak egyik embere "Carrier" lesz. Ő viszi az "Intel"-eket amit fel kell töltenie egy notebookon keresztül. A másik csapatnak ezt meg kell akadályoznia ezt. Ha a másik csapat megöli a "Carrier"-t, akkor fel tudja venni az "Intel"-eket és neki kell feltöltenie egy másik helyen. Ha sikerül a feltöltés, a csapat nyer.

    Szerintem nagyon jó. Sokkal több csapatjátékot igényel mint pl. a KoTH.
  • repvez
    #33077
    50% os akcio van vagy lesz A3-ra steamen minden más Bis termékre 80 ha esetleg érdekel valakit.
    Meg valami ingyen hétvége lesz most amiben az end war modot lehet kipróbálni.

    Esetleg valaki már nézte? Mennyivel másabb mint a régebbi multis modok?
    itt van élő bemutató most kezdődőtt
    Utoljára szerkesztette: repvez, 2015.05.07. 20:38:34
  • tpM
    #33076
    Fizetésért, időre pont, hogy jobban lehet dolgozni. Senki sem BF3 szintű hangkörnyezetet vár el, csak funkciójukat betöltő effekteket, hangkezelést.
  • DancZer
    #33075
    Csak a dev-es verzióban.

    @tpM: BI nem egy olyan játékfejlesztő cég akik tízezreket költhetnek hagmérnökökre, így könnyen meglehet hogy akik odakerülnek először csinálják élesben. Én mindenesetre nem írom le őket, mert el kell valahol kezdeni. Könnyű prédikálni, de amíg valamit nem csinálsz munka szintjén egy cégnél adddig az csak hobbi amire annyi időt szánsz amennyit akarsz. Nincs határidő, sürgetés, priorizálás. Szerintem jó lesz ez! Már most is sokkal jobb mint ami volt és nekem jobban tetszenek a vanilla hangok mint a speedofsound, jsrs meg a többi katyvasz.
  • Hogthar
    #33074
    Nem lenne rossz ha a hangmódjában lévő hangokat is betennék az alap verzióba, az összes fegyverhangja tiszta, nincs benne torzulás.
    Sajnos nekem valamiért még nem játssza le ezeket a hangokat, pedig alap verzióval néztem, vagy csak a dev-es verzióban van benne?
  • repvez
    #33073
    remélem lesz valami javitás a gondomra, ma átkerült assigned státusba. Azt nem tudom, hogy ha meglesz a hiba forrása arról kapok értesitést vagy a report végére odairják? Csak ha legközelebb ilyen van akkor tudjam hol keresni a bajt.

    Vagy csak majd megint egyszercsak elindul ,egy patch telepités után?

    @tpM: Jól leirtad tényleg ilyen és nem csak a hangok terén ,és van amikor meg is magyarázzák, hogy a szénné égetett hús sóval a jó.
  • tpM
    #33072
    Biztos nagyon passziózus a BI audio team, de kicsit nevetséges, hogy egy amatőrnek kell kioktatnia őket teljesen alapvető dolgokról, nem?

    Már évek óta szar kaját kapsz egy étteremben, aztán az egyik vendég megelégeli, és elkezd eljárni a konyhára, hogy tanítgassa a szakácsot. Most kb. ott tartunk, hogy a steak szürkésre van égetve, amit ezt kompenzálandó, jól el is sóztak, hogy ne érezd a annyira a szar ízt.

    ^Kb ilyen ez az egész.

    Nem tudom, kik ezek az emberek, de sem józan ész, sem pedig ízlés nem szorult beléjük. A kezdetek óta minden félhülyének nyilvánvaló, hogy mi a gond a hangjaikkal, le is írták a fórumra nem egyszer, nem kétszer, nem háromszor. Ez a Mega gyerek sem tud nekik újat mondani, egyszerűen nem éreznek rá a dolgok ízére. Én nem hiszek már benne.
  • DancZer
    #33071
    megagoth1702 egy tag az arma communitiben. Csakúgy mint tpM ő is hangokkal foglalkozik és idönként videóban mutatja be, mit kéne máskép csinálnia a BI hang csapatának. Például tegnap lettek új robbanáshangok a dev-ben(Hog!):

    Itt pedig amit ő módosítana:


    Ezeket a videókat belinkeli a hivatalos fórumon is ahol a BI elolvassa. A srác pár napja írt egy levelet a BI-nek, hogy elmehetne-e beszélgetni velük, mármint a BI hangokért felelős csapatával.

    Részleteket nem árult el, de bíztatók a szavai:
    Guys, after my trip to Bohemia all I can say right now: Believe me, the (tiny) audio team is as passionate about sound as you and me all are. Things will change and get better soon enough. Sounds being audible over short distances will change too.
  • repvez
    #33070
    Csak be van állitva hogy automatán frissüljön ha van uj verzió. A steamben meg bekapcsoltam a deves részt, igy mikor elinditom a steamet és van uj patch akkor egyből telepiti és mikor kiirja, hogy játékra kész akkor inditom el a járékot.
    Ezenkivül semmi mást nem állitottam és nincs más telepitve hozzá mod vagy egyéb kiegészitő
  • DancZer
    #33069
    Hogy használod a dev-es verziót? Game updaterrel, vagy mindig átváltasz?
  • repvez
    #33068
    ugyan az a jelenség mintt a multkor aminél Te is segitkezdtél,de akkor sem találtuk a hiba okát ,de bármit állitottam a hiba megmaradt.
    Most megint várhatok majd amig egy javitás meg nem változtatja azt ami miatt most nem megy
  • DancZer
    #33067
    Elég fura hiba, még sosem tapasztaltam ilyet. Csak a dev-es verzióban csinálja?
  • Fehercsoki
    #33066
    Azt próbáltad már, hogy letörlöd a játékot és minden config filet, aztán steamről újratelepíted?
  • repvez
    #33065
    megcsináltam nem segitett! DE ugyan az a hibajelenség mint a multkorinál,tehát addig megy minden mig a főmenübe nem ér, aztán ahogy rákattintok egy menüre már dobja is a hibaablakot
  • Fehercsoki
    #33064
    Steamen Verify Integrity, a legutóbbi patchnél írták, hogy ezt érdemes megcsinálni.
    Utoljára szerkesztette: Fehercsoki, 2015.05.06. 18:14:56
  • repvez
    #33063
    Reportoltam egy hibát , aki tudja megnézhetné, hogy mi lehet a baj, mert az utolsó javitások óta nem tudom elinditani a játékot,
    Most szombaton már nem indult el a játék , azóta minden nap frissitettem de változatlan a helyzet.
    Mult héten még ment a játék azt hiszem szerdán teszteltem akkor még jó volt.
    Régebben is volt ilyen gondom ,de egyszercsak magától megjavult mármint egy nagyobb javitó csomag után.
    hiba
  • repvez
    #33062
    Az nem is fontos, hogy most physix-el vagy anélkül,de olyan egyszerű és alap dolgot legalább jól kéne kezelnie mint egy test szabadon esés sebessége és a súly, lendulet és 2 test összeutközésénél fellépő erőhatásokat , hogy amelyik nehezebb azt nehezebben is lehessen kimozditani a nyugalmi helyzetéből. ÉS ez független a modell roncsolási kinézetétől, vagy, hogy milyen pontosan érzékeli a két test összeérintését a lénegi hatásnak az elvárható szinten kéne viselkednie, egy realisztikus szimulátorban,ez 2015 ben már egy flash alapu játéknál is alap.


    Egyébként a legutólsó dev patch ota nem tapasztalt valami próblémát más? Mert nálam nem indul a játék mód nélkül futtatva programhibát dob és kész bezáródik.
  • DancZer
    #33061
    Game settings ben kapcsold ki a steamui-t.

    sirpalee:igen, csak a helikopterekre.

    repvez: az ütközés szimulálása nem befolyásolja a repülés model dinamikáját. . Lehet a repülőgépek ha repülnek onnantól kezdve nincs kapcsolatuk a physx el, és egy egyszerűbb rendszer kezeli a robbanást ütközést.
  • Hogthar
    #33060
    Van egy olyan problémám hogy sem a chat üzeneteket se a halálozásokat nem írja ki a játékban, nem tudjátok mi okozhatja ezt?
  • sirpalee
    #33059
    Az AFM csak a helikopterekre van hatassal, nem? Vagy a merevszarnyuakat is erinti?
  • repvez
    #33058
    Milyen AFM ? Még FM -nek sem mondanám .még az alap dolgokkal is gondja van.az alábbi videón is látszik,hogy még a testek súlyát sem normálisan kezeli.mert nem hiszem,hogy egy -at at vs a10 ilyen ütközést eredményezne. Meg mintha nem 9.8 m/s2 lenne a játékban a gravitáció,mert úgy esnek le a gépek mintha lassított felvétel lenne
  • DancZer
    #33057
    Főleg azért álltak át, mert az esetleges crash-eket tudják majd debuggolni, mivel belelátnak. Eddig ilyen esetekben konzultálniuk kellett a NVIDIA mérnökökkel.
  • DancZer
    #33056
    A mostani AFM nem elég jó?
  • sirpalee
    #33055
    Kiraly lenne egy advanced flight mod a repcsikhez. Nem kell dcs, de egy war thunder szint elferne...
  • repvez
    #33054
    Meg ahogy láttam az ingyenes pisisre is átál nak.remélem azután valaki gatyába rázza a fizikát is.
  • DancZer
    #33053
    Újabb jó hír. Az érkező 1.44 multi-player optimalizálásokat tartalmaz és ezzel még nincs is vége, mert ráfeküdtek a dologra. Mindezt a mai SITREP ből.
  • Hogthar
    #33052
    -Közelre mind 2 esetben megjeleníti a 2K textúrát de van egy-két 4K textúra is a játékban, azt csak ultrán.
    -Ahogy távolodsz egy objektumtól a textúra felbontása feleződik folyamatosan, ultra beállítások mellett nagyobb a távolság mire vált felbontást a textúra.
  • Fehercsoki
    #33051
    Ultra textúrák miben különböznek a Very High textúráktól? Csináltam több screenshotot is mind a két beállításon, de sehol sem látom a különbséget.
  • Gascan #33050
    a fizikat se artana rendbe tenni ...
    Utoljára szerkesztette: Gascan, 2015.04.29. 13:37:07
  • tpM
    #33049
    :'D

    Nem volt azon az A-10-en vontatókábel? Stílszerűbb lett volna. :D
  • sirpalee
    #33048
  • sirpalee
    #33047
    Arma-ban ezekbol mennyi mukodik? Ezeket szimulalja egyaltalan valami? DCS-ben valamennyire kezelve van a hangsebesseg feletti repules, de Arma-ban mukodik-e ez egyaltalan? Anno amikor neztem az F-18-at arma 3-hoz, az pl 1000km/h-nal megragadt mint max sebesseg. Szerintem szandekosan volt limitalva.

    Erzesre arma-ban annyi van szimulalva, hogy amint letrejon egy hangforras, egy folyamatosan novekvo gombot neznek, hogy melyik jatekos van benne. Ezt a raytraces modszerrel is megteheted, meg figyelembe veheted a doppler hatast is (mozgo, eltorzult! gombok).

    Amiket leirsz, azoknak egy reszet lehet ezzel szimulalni, penetracio, anyagban terjedes igen, persze (SSS :D), visszaverodes alapban mukodik, plusz minden felulet viselkedhet kulonbozokeppen a hangokkal (elnyeles, visszaverodes, ateresztes szintje)

    Visszhang kesese, pontos dopler stb... Ahhoz a hang terjedeset le kell kovetni folyamatosan, es szimulalni. Ez borzaszto adatmennyiseg, es maximum valami volumetrikus megkozelitest tudnak elkepzelni. (vagy reszecskekkel kozeliteni)
  • DancZer
    #33046
    Ez a hang késleltetés érdekes dolog, mert ugye tovább "él" egy hang a rendszerben, mintha nem volna késleltetés. Pl. egy robbanás 10s, de ha valaki 2 km-re van akkor neki +5s, tehát 15s. Most akkor minden hang keletkezésénél(ami késik, pl armában a fegyerhangok) figyelembeveszi a játékos távolságát és annak megfelelően késve játsza le nemde? Nade mivan ha a hang irányába mozog vagy távolodik? Tesztelte már valaki, hogy egy robbanás felett elrepül hangsebességgnél nagyobb sebességgel és kiugrik a gépből? Kérszer hallja a hangot?

    sirpalee: dopplert is meglehet oldani vele? összegezve: késés, doppler, visszhang(ez is késhet), penetráció(ezt megcsinálta a srác is asszem), visszaverődő anyag figyelembevétele, kihagytam vmit?
  • sirpalee
    #33045
    Nulla szazalekos paratartalomnal, 20 fokon, tengerszinten, levegoben, jah ott kb annyi. :)
    Utoljára szerkesztette: sirpalee, 2015.04.29. 06:23:52
  • repvez
    #33044
    A hang késleltetésére meg van egy egyszerű érték a hangsebesség.tehát átlagossan 340m -enként 1mp.