35047
  • tpM
    #33406
    De Repinek nem a sziget kivitelezésével van baja (ha jól értem), hanem a megvilágítás és színbeállításokkal. Előbbi a sziget konfigjában rejlik, utóbbi pedig az Armába van kódolva. Említette is, hogy mentéskor, mikor kimerevedik a kép és lekerül róla a sok filter, mennyire jó.
  • DancZer
    #33405
    Altis szándékosan olyan amilyen, nem azért mert nem tudnak zöldet keverni, mert elfogyott a srága festék. :)
    A pénteki report-in("Also, some Arma 3 players did not like the 'dry' feeling of Altis & Stratis, so we're aiming to create a more lush, green, colorful terrain this time around.")-ben is mondja a tag, hogy a Tanoa sokkal színesebb lesz mint az előző arma szigetek.
  • repvez
    #33404
    Hát az nem a legjobb módszer.Ennek alapból igy kéne hogy kinézzen, ami zöld az legyen zöld , nem pedig valami barnás-sárgás zöldes valami.
    Egyébként néha a fény annyira erős, hogy kiégeti a képet, tehát fehér vagy nagyon kifakult lesz töle a táj vagy a tárgy egy része ,de ezen az ukrán tájon még ez is a realitást növeli.
  • Fehercsoki
    #33403
    Van egy jobb módszer, amivel hasonlóan szép színeket lehet elérni 0 fps veszteséggel, valamint ezért multiban sem bannolhatnak, csak az a hátránya, hogy screenshotokon nem látszik és érdemes armázás után alapértékre visszaállítani, mivel pl. netezéshez túl színes. Majd később rakok fel pár képet.

    Nvidia kártyáknál: NVIDIA Vezérlőpult->Asztali színbeállítások megadása-> Digital Vibrance, az alapérték 50, én 75-re állítottam és így nagyon szépek és realisztikusak a színek.

    AMD kártyáknál: CCC-ben a színbeállításoknál a Saturation értékét lehet növelni, ezzel ugyanazt a hatást lehet elérni mint Nvidia kártyáknál a Digital Vibrance állításával
    Utoljára szerkesztette: Fehercsoki, 2015.07.05. 14:35:23
  • Solt
    #33402
    Ez igen, pazar látvány!
  • repvez
    #33401
    Ha külsős filter akkor jó lenne tudni, hogy mi az,mert sokkal szebb lenne egy ilyen szinvilágú tájon mászkálni.Szinte már fénykép minőségű egy két kép.
  • Scottt
    #33400
    Szép-szép de állítólag úgy zabálja az fps-t...Hát a igen, a szépség ára.
  • tpM
    #33399
    Ez valami külsős filter, nem a sziget világítása ilyen szerintem.
  • sirpalee
    #33398
    Nah, itt rendben vannak a színek!
  • VO101Tom
    #33397
    Ez nagyon szép munka, le a kalappal a készítők előtt.
  • repvez
    #33396
    Na az ilyen látványt hiányolom az ARMából.Mennyire szebb igy, hogy mindennek van szine és részletes a táj, nem olyan egysiku szinárnyalatot dobnak rá ,nem olyan barnás és fakó az egész kép.
    Mintha egy másik játék lenne.
  • DancZer
    #33395
    Ukrajna terület armához

    Bocsi, mobilról írok.
  • DancZer
    #33392
    Redbull air race,
    Szombat
    13:30–13:50 Kiegészítő program: Amerikai légierő, A-10 Warthog
  • jimcat
    #33391
    vagy itt látható hogy mi öli meg a klienst
    ez már azért rosszab
  • jimcat
    #33390
    Ez egy igen érdekes kérdés több éves tapasztalatunk van a témában ade még most sem sikerült teljesen megérteni a dolgokat. Pl a füst nagyon lefekteti mindenkinél a kliensoladli fps de ha a szerverfps esik be 20 alá akkor mindenkinek lehúzza. Talán ami legjobban befolyásolja az objektumok száma ezért érdemes bizonyos időközönként kitörölni mcc vel a hullákat, kilőtt járműveket, eldobált cuccokat. Érderkes látni egyébként hogy térképenként is mennyire változó a dolog csernán sokszor behall, de altison meg ugyanannyi ai nem fekteti meg kicsit sem.
    (és akkor még nem beszéltünk arról hogy bizonyos modok(Blascore visual) mit okoznak ha csak néhány embernek van meg a többieknek meg nem, elég ha egy játékosnak fent van úgyis meg tudja ölni)
    pl taki insur ez egész jó
  • tpM
    #33389
    A terrain quality-t, ha jól tudom a szerver számolja az összes játékosnak, meg talán az objektumokat is.
  • JanáJ
    #33388
    Hát akkor végképpen nem értem. Eleve gondolom ezek bérelt, virtuális szerverek.
    De nem értem a szerver szerepét. Ő nem csak összehangolja a játékosokat?Ha az én gépem az adott beállításon megy - hasamra ütök - 50 fps-el, akkor nem kellene nagyon leesnie multiban sem, max lagolnánk egymáshoz képest. Ami meg is van, hogy teleportál a heli ha nem te vezeted. :-)
  • AnarchoiD
    #33387
    valamelyik nap egy wasteland szeron toltam (UK) es 67/75 nel volt 30fps-em most belogoltam ugyanoda es 70/75 nel 6fps -em volt.. ;) egy kicsit el okorkodtem fold/levego celkoveto raketakkal de aztan hagytam arra akarok kijukadni hogy minden lehet lagos...

    VISZONT

    van egy BreakingPoint nevu mod, ott full szeron is(75/75) 50+os fps-em van
  • DancZer
    #33386
    Ez csak akkor igaz ha a szerver FPS nagyon alacson, pl. 10-15 alatti. Az utóbbi hónapokban viszont nagyon nekifeküdtek és a performanszos szervere exe most 50-80 FPS el ketyeg, 90 ember alatt.

    Ami benne van FPS esés az már a kliensben van. Múltkor megfigyeltem, hogy mikor egyedül voltam fent a szerveren 40FPS-em volt, amint belépett 1 ember leesett 5-el, majd mikor megint 1 megint 5-el és mire bejött 10 ember már a szokásos 20-25 volt.
  • DOGMAN
    #33385
    "de multiban még mindig 20-25. :-("

    Azért mert a szerver ennyi framet tud lerenderelni, szétküldeni stb...ha kevesebben toljátok elvileg nőnie kellene az FPS-nek egy bizonyos határon belül.
  • JanáJ
    #33384
    Van Altis A&I szerver. :-)
  • JanáJ
    #33383
    Nem erről van szó. A helivel tudok repülni. És mondjuk ha felrobban a repülő, akkor utána lehet a respawnolttal már fel tudok szállni. Sci-fi.
    Attól mondjuk agyf@szt kapok, hogy csak a litle birdbe tudok beülni nem pilótaként a másodpilóta helyére. Mínusz egy hely.

    Értem én, hogy ez reális, csak így meg mi értelme. Egy terepjáróval bárhova elmegyek mert gyors. Nincs mese, kell a Big Mac. :-)
  • sirpalee
    #33382
    Attól még be tudsz szállni a helibe, ha észreveszik akkor max kivágnak. Ugyanez, ha nem pilótaként beszállsz egy helikopterbe, repülőgépbe, akkor nem a mozgás van limitálva, hanem automatikusan kiszáll a karaktered.

    Általában úgy van limitálva, hogy a huron max egy páncélozott kocsit tud felemelni. Valóságban 10 tonna körüli hasznos terhet írnak (ezt valszeg nem lehet mind felakasztani), de mivel ez egy újabb verzió érzésre olyan 15 tonna körül kéne mozognia.
  • DancZer
    #33381
  • JanáJ
    #33380
    C-17
  • JanáJ
    #33379
    A ping és FPS közötti különbség megvan, de nem tiszta miért romlik az fps-em ha multizok. Mostanában helivel 20-25 fps-em van. Már lehúztam a grafikát standard-re így SP-ben már 100+ az fps, de multiban még mindig 20-25. :-( Az egész olyan bénázós lesz. Leszálláskor rángatom a botot össze vissza, mint egy kezdő öröm lány. SP-ben nincs gond.

    @Danczer: Igen, ez megvan. De akkor a helit sem tudnám elvinni. Meg oda-vissza van. Olyan is volt, hogy más nem tudott elindulni, én meg beugrottam és ment.

    Még kérdeznék: a heliknél a külső függesztmény hogy működik? Mert ugye lehet csak ahogy googliztam valósra konfigolták, azaz nem fog egy 60 tonnás tankot megreptetni egy 40 tonnás heli. :-) De akkor mi a tökömet tud emelni, mert a 12 t-ba egy MRAP is szűken férhet bele. :-) Kellene egy C-17 a játékba. :-)
  • DancZer
    #33378
    Vannak olyan szerverek, ahol csak azoknak van engedélyezve a helizés akik fent vannnak a TS-en. Ezt többnyire azért csinálják, hogy kényszerítsék az együtműködést és a heliket se veihesse el bárki egyedül.
  • sirpalee
    #33377
    Multiban átlagban fele akkora az fps-ed mint singleben. Van amikor rosszabb.

    A szálítóhelizésnél általában nem sokat számít a ping, legalábbis a te szemszögedből. Az utasok néha szívrohamot kaphatnak, hogy furán repül a gép, de attól még oda tudod vinni őket és lerakni. (nekem legalábbis megy 350-400as pinggel) Szóval valszeg FPS. Mennyi fps-el megy? Átlagban 20-25 alatt kezdd el ledögleni.
  • JanáJ
    #33376
    Itt olyan, mint mkor neki mész egy kőnek pl. Még a kereket is tudom kormányozni. Nem tudom bug vagy feature.

    Mit tudok azzal tenni, hogy bénázok teli szerveren a heli vezetéssel? Én a pingre tippelek, vagy az fps-re, mert SP-ben nincs gond. Vegyek gyorsabb netet, vagy költözzek közelebb a szerverhez? :-)
  • sirpalee
    #33375
    Ilyen még nem volt nálam. Nyomtam a gázt és mindig elkezdett gurulni.
  • JanáJ
    #33374
    Pilótaként nem tudok. Invade & anex.
  • DancZer
    #33373
    Nos ez lehet küldetés miatt is. Pl.:csak pilótáknak van engedélyezve. Milyen küldetés?
  • JanáJ
    #33372
    Miért van az, hogy a repülők néha nem indulnak el? Full gázon pörög, de mintha ki lenne ékalve. Nem csak nekem, de más meg simán elviszi multiban.
  • DancZer
    #33371
    Tegnap volt egy érdekes szitu. 5:57-nél volt egy tag a házban, akit nem láttam, de szerencsés módon, falon keresztül leszedtem. :D
  • DancZer
    #33370
    Az egyes állapotoknál(fekszik/térdel/áll), ha nyomva tartod a Bal Ctrl-t(ha nem állítottad át másra) majd nyomsz W/A/S/D valamelyikét, akkor egy al állapotba kerül. Ezt a jobb oldali indikátor egy az iránynak megfelelő nyillal jelöli. Pl. Ctrl+W

    Játékidő: Steam mutatja a játék információs oldalán. A bal oldali listán kijelölöd az armát és a középső rész tetején, a név alatt és a play gomb mellett.
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2015.06.26. 15:06:09
  • JanáJ
    #33369
    Mivel váltok? Nekem a fekszik/térdel/áll van meg.
  • sirpalee
    #33368
    Japp. Minden elérhető, nagyon hasznos tűzharcnál, mert tudod minimalizálni azt a felületet ami látszódik az ellenség szemszögéből nézve.
  • JanáJ
    #33367
    Köszi. Még alfában vettem meg, de utána sok ideig nem játszottam és hirtelen már ki is adták. :-) Nem tudom mennyi van benne.
    A 3 percnél látható állapotok mind választhatóak? ekem a fekvő, ülő, (fél)térdelő és álló van meg. Mi ez a kihúzom magam póz? Meg a térdelve összehúzom magam.
  • DancZer
    #33366
    Csak édekességképpen, mióta van meg a játék és hány órád van benne?

    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2015.06.26. 12:54:15
  • tpM
    #33365
    ctrl + előre-hátra gombokkal inkrementálisan állíthatod testtartásod, ha oldalra nyomod, akkor minden pozitúrában van egy ilyen "kilépéses" tartás, ami fekve ebben az oldalra vetődésben nyilvánul mög