35047
  • csanyigabor
    #33324
    Egy apokalipszisben mosinod nem neked lenne hanem a félanalfabéta majomnak, aki gondolkodás nélkül agyonverne érte.
    Szét kell nézni mondjuk Afrika néhány zavarosabb helyén, hogy kik is bondolgulnak arra felé.
  • Sith
    #33323
    Nem tartom reálisnak hogyha lenne egy Mosinom akkor az oktogonon lövöldözném az embereket mert csak.

    Egyébként zombi apokalipszissel kapcsolatban ajánlom OLVASNI!!! a World War Z-t Vannak benne érdekes meglátások...
  • repvez
    #33322
    lassan kiderül mi lesz élőben a zombi apokalipszissel, mert eddig nem ugy tünik, hogy összefognának az emberek a tulélés miatt.
  • Hogthar
    #33321
    Érdekes módon, nem tudom miért de úgy vélem egy zombi apokalipszisben az emberek inkább összefognának.
    Amennyiben a minden halott feléled és zombi lesz, kiépítenének egy olyan társadalmi rendszert amivel együtt tudnának élni ezzel.
    Ha a fertőzéses gyorsan futó zombi kór alakulna ki, elég ideje armázok hogy tudjam 1 hét alatt megállítanák a zombikat, eléggé előre haladott technológiával rendelkezünk hogy komolyabb problémát jelentsen egy gondolkodásra alig képes egyed. Egy egyszerű sodronyinggel már a fertőzést elkerülheted, na most akkor mi a helyzet 1 tankkal?
    Kicsit hosszúra húztam elnézést, de a zombi apokalipszis ezekért az érvekért hiteltelen számomra.
  • JanáJ
    #33320
    Szerintem nem ilyen fekete-fehér mert együtt több dolgot tudsz elérni. Van amit egyedül nem is tudsz elérni.
    Azt se felejtsd el, hogy itt nincs értéke az életnek, mert "virtuális".
  • Sith
    #33319
    Azt még meg is értem ha valami "értékes " cuccért lelőnek, azt viszont nem amikor (mint lent is irták) valaki opatja a spawnolokat vagy éppen egy szintén frissen spawnolt ver agyon a semmiért.
    10 killből kb 8 értelmetlen erőszak 1 félre értés pld megijedt az egyik delikvens és szerintem kb 1 re lehet ráfogni hogy volt értelme
  • DancZer
    #33318
    Egy posztapokaliptikus világban ahol zombik járkálnak, alig van élelem és remény a túlélésre nem hiszem, hogy az volna az első gondolatom, hogy ha meglátok valakit integessek neki, hogy: "itt vagyok jóember!" A "csak úgy" általában azt jelenti, hogy vagy te lövöd le vagy ő téged.
  • JanáJ
    #33317
    Biztos a való életben is kinyírnának valami értékes cuccért, de remélem nem lőnének le, csak úgy. Anno Day Z-ben rendszeres volt az újjáéledőket puffogtatni sniperrel a parton. Persze ha feltápoltam magam és meghallottam a sniper ágyút, akkor már mentem is a szokott helyre, hogy tarkón lőjem a vicces fiúkat.
  • sirpalee
    #33316
    Modokból valami olyasmi kellene, hogy minden steamworkson keresztül menne, és ha egy szerverre be akarsz lépni, akkor automatikusan letölti. Illetve eldöntheted, hogy letöltse-e neked. Van néhány szerver ahol biztos érdekes játék megy, és használják az RHS-t, de 10-15 megfelelő verziójú modot manuálisan összevadászni... Rémálom.
  • repvez
    #33315
    Valahogy a modokat is ugy kéne megoldaniuk mint a DLC-t, hogy mindenki játszhat velük,csak bizonyos dolgokat nem használhat ha nincs meg a megfelelő .

    Mert nem hiszem, hogy olyan nagy különbségek lennének a különbözö modok között amiben egy modoloatlan játék nem müködne.

    Mindegyikben ugyan ugy mászkálgatni kell egy emberrel és lövöldözni.
  • DancZer
    #33314
    Szerintem ez egyes embereknél a valóságban sem volna máskép, ha a túlélés a cél.

    sulyid: Lényeg, hogy van olyan amit élvezel. Nem? :) Én ugyan így vagyok a KoTH-el.
  • Sith
    #33313
    Brekaing point
    Viszonylag kevés zombi, ugye ARMA 3 miatt nagyobb tér, ami a DayZ modban vagy a Standalone ban rendesen meg van csinálva, pld inventory rendszer vagy bázis építés kb teljesen hiányzik.
    Szerintem agresszivabb mind a DayZ, itt gyárilag vannak "frakciók" sok esetben úgy tudsz fejlődni hogy ölöd a másik frakció tagjait. anno amikor néztem nem is volt akkora kihívás egy alap cuccot össze szedni fegyver táska (éh halál sem fenyeget) viszont komolyabb cucchoz (zárható láda, autó stb,) már elég sokat kellet szaladgálni.
    Itt legalább ha találkozol valakivel biztos lehetsz benne hogy meg akar ölni.

    Nem rossz de nem nagy szám szerintem.

    A DayZ nek és társainak megvan a maga varázsa és a island life még jó is ahol a rendőrök miatt kicsit szabályok közé vannak szorítva az emberek, viszont a dayz főleg a standalone ahol semmilyen szabály nincs nem is játék inkább szociológiai tanulmány... :)
  • sulyid
    #33312
    Az a legszarabb hogy már hosszú évek óta tolom az ARMA szériát, de még mindig csak az Insurgency + a coop játékmódot tartom élvezetesnek az egész szériába ha multiban kell tolni... A normál szervereken az 1 főre jutó alkalmatlanok száma 5+...
  • JanáJ
    #33311
    Imádom ezeket a gyűjtögetős túlélős játékokat, de mindnek az a vége, hogy a pálya túl feléről agyonlőnek egy puskával, mert hátha van nálad valami. :-)
  • moho
    #33310
    köszönöm
  • DancZer
    #33309
    DayZ-vel nem játszottam, de kb ez amit leírtál. Mindenki ellenség és ha besötétedik akkor barnul a naci.
  • JanáJ
    #33308
    A Breking Point-tal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? DayZ-től miben különbözik? Ugyan az az "agyatlan" PVP amiben mellesleg zombik is vannak?
  • DancZer
    #33307
    Érdemes először mod nélkül játszani, hogy megismerd a játékot. Vannak magyar szerverek is www.arma.hu-n találsz több infót. TS-is van ha tudod mi az.
    Annyit még mondanék, hogy Arma egy olyan játék amiben a küldetések változnak és a pályák adottak(szigetek). Ezt modokkal lehet bővíteni. Mivel a játék "programozható" ezért a küldetések eléggé változatosak, nem csak a más játékokból ismert hagyományos CTF és területfoglalós dolgok vannak. Hagyj időt magadnak mire megtalálod ami téged érdekel.

    Néhány tipp:
    Zeus - Ez kicsit olyan mint a szerepjátékok. Van egy játékos aki a Zeus és ő irányítja a többi játékos történetét. Létrehoz ellenségeket, küldetéseket.
    King of the Hill - ember ember ellen, területfoglalós, fejlődési rendszer is van benne
    Insurgency - Itt AI ellen kell harcolni és területetfoglalni. Közben kaphatsz mellékküldetést.
    Battle Royal - Olyan PVP ahol ha fogynak a játékosok és a végén egy győztes van.
    Epoch(kell mod) - Bázis építés + PVP
    Wasteland/Life(kell mod) - amolyan GTA szerűségek
    Breaking Pont(kell mod) - zombi gyilkolós, túlélős
    Flappy bird, Jurrasic Park, Csillagkapu, Űrhajózás és szinte bármi, ami szem szájnak ingere.

    Itt találsz napi szinten cikkeket mod-okró, küldetésekről: http://www.armaholic.com/
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2015.06.22. 08:37:37
  • moho
    #33306
    ok, köszi. milyen szerverekre érdemes ellátogatni? magyar szerverek?
  • Sith
    #33305
    A white listes szar az privát szerver szerintem, filterbe szerintem ezeket tudod szűrni.
    A DLC-k nem feltétlenül szükségesek a játékhoz, csak ha nincs meg akkor bizonyos dolgok nem elérhetőek számodra vagy elég idegesítő reklámokat tol be (pld DLC fegyver esetén)
    MOD Addon gyakran szükséges a játékhoz, ehhez már Steamből is be tudsz szerezni addonokat, modokat ilyenkor a launcherben tudod be és kikapcsolni ezeket, illetve a play with six nevű csoda progit ajánlom. A six ben meg kell adnod a játék könyvtárárt , hova tegye a letöltött addonokat utánna baloldalt addon lelehtőség new collection elnevezed fent a serch fülbe beirod ami kell és siman drag and drop behúzod a collectionodbe. Letölti az addonokat patcheli az addonokat szóval nem rossz cucc több cöllectiont is öszze rakhatsz így, bal alul a zöld play gombal játszhatsz, ha update felirat van akkor még töltenie kell a cuccokat meg kell várni.
  • moho
    #33304
    Megvettem az alap Arma 3-at de felvilágosítana valaki, hogy miként tudok szerveren játszani? :)
    kellenek a dlc-k? vagy dlc nélkül is lehet egy adott szerveren játszani? Eddig vagy kidobott rögtön connect után vissza a szerve listához vagy betölt de kidob valami white listes szarral :) Mi kell ehhez, hogy játszható legyen?
  • Fehercsoki
    #33303
    Megint akciós az ArmA 3 még kb. 30 órán át.
  • repvez
    #33302
    érdekes egy 22es csapdája, mert localban a hülye AI miatt nem nagyon lehet tesztelni, multiban meg a deves verziós módolatlan serverek hiánya miatt .
  • DancZer
    #33301
    Most érdemes megvenni. Le van árazva. Deves inkább csak local tesztelésre van. :-)
  • repvez
    #33300
    Nincs meg a DLC igy nem tudom kiprobálni, de a multis rész az nekem anynira zavaros, hogy még egy zeusos szervert sem találtam.

    Mindenhol ez az altris life meg hasonlókat nyomatják, deves alap verzióval esélytelen bárhova is csatlakozni.
  • DancZer
    #33299
    ha a napszemüvegre gondolsz az csak kinézetre van. a búvárszemüveggel viszont jobban látsz víz alatt.
  • Borg18754
    #33298
    van valami előnye ha viselek szemüveget? vagy ez csak a karakterem kinézetén változtat és ennyi?
  • DancZer
    #33297
    Ez ma történt :D
  • DancZer
    #33296
    Arma egy platfromjátéknak készül, sandbox felépítésű ezért nem kényszerít ki semmit. Minden a küldetés szerkesztőn múlik. Amit csináltak "End Game" az kikényszeríti a csapatjátékot és meg is valósul. Próbáltad már?
  • repvez
    #33295
    Pedig valamilyen szabályrendszer jó lenne rá, hogy egységes csapatként mozogjanak a cél érdekében.Ugy mint az MMO játékoknál ott is sok ember van és mégis mikor a főgonos legyözésésre összeáll pár ember tudnak csapatként harcolni, mindenki a saját kasztjának megfelelően.

    ÉS a 3-400 fős szervert azért emlitettem, mert ha egyszerre abbó l 20-30 ember respawnol akkor ott már van értelme a trasportnak több heli , vagy teherautóval, van értelme a konvolyvédelemnek és egy esetleges rajtaütésnek ahogy a cél felé haladnak.

    ÉS az a 20-30 fő egy ujjá alakuló szakaszt alkotna igy az erősités is meglenne annak akik a fronton még harcolnak.

    A szakaszban betöltött pozició egyrészt a fegyver fajtája másrész a harcokban mutatott tevékenységed határozná meg. Aki hatékonyabban vezényli a csapatot az a következő körben már akár rajparancsnoki helyen is kezdhet . és minél több időt tölt el igy a csatában a rendfokozata és a poziciója igy növekedne. egy bizonyos szint felett meg akár a térkép nézedben mint egy statégiát vezényelhetné a harcokat mint tábornok.
  • JanáJ
    #33294
    Rajt tudsz szervezni. És nem arra gondolok, hogy összeállnak a tűzpárok, meg ék alakzatban közlekedünk. Bőven elég lenne, ha lenne mindenkiből egy a küldetésre és nem medik vaghy AT vagy AA nélkül mnnénk. :-)
  • JanáJ
    #33293
    Nekem gond, nem érzem a farkát. Pedig track irezek.
  • DancZer
    #33292
    Jaja, főleg úgy, hogy akik együtt játszanak azok nem is ismerik egymást. :D
  • tpM
    #33291
    Azt nem várhatod, hogy egy kupac random ember csak úgy ott ingame kitalálja, hogy most akkor raj szintű mozgás lesz, meg parancsnoki lánc stb. Ehhez kell egy külön oldal + fórum, és meg kell szervezni rendesen, mint anno az IC meg AToW idejében.
  • DancZer
    #33290
    Nekem track IR-el nem probléma a leszállás, viszont a másodpilótás jelölős dolog jó lenne, csak hát sokan még térképet se tudnak olvasni, nemhogy célt jelölni. :S
  • JanáJ
    #33289
    Na, az. Akkor értem. Én is szeretem ARMA-ban, máshoz nem pl DCS nem lenne meg a tudás. De ugye itt ez a legnagyobb pénisz növelő.
    A helinél pl lenne értelme, ha lehetnél navigátor, tudnál célt megadni, LZ-t keresni, térképet nézegetni, hogy kit, hova, mikor kell vinni. Ha lenne ACE-es "kinézés" akkor segíthetnél leszálláskor, nem csak külső nézetből lehetne leszállni. Ha kilövik a pilótát át tudnád venni, stb.

    @Danczer: az a gond, hogy invadeben nem tudsz beülni, csak ha pilóta vagy. Korábban még működött, hogy másodpilóta helyre beültem és átvettem az üres pilóta helyétől a vezérlést, de már javították. :( Igen, ez a kilőjük a pilótát meglepően gyakori.

    @Repvez: Teljesen másképp látom. Pont az a jó hogy 2-3 helyre mehetsz. Van az alap foglald el a várost, mellé változatosabb ésszel játszós mellék küldetés és néha 1-1 Zeus. Ha ránézel a térképre, akkor egyből tudod miről van szó. Folyamatosan tele van 2db 60-as és egy 70-es szerver játékossal. Az említett baráti tűz nem trollkodás volt, hanem user error, pedig ki is írja a baráti egység nevét, térképen is látod. De ez a való életben is probléma. Az hogy helivel sokat kell repülni az jó, félteni kezded az életed, lesz értelme a medicnek, sokat dob a hangulaton. Pont ezért utálom az előretolt spawn pontot. Ellenben nem lehet jól szűrni a heli pilótákat. Ahol nagyon beszabályozzák, oda nem fognak menni, mert van engedékenyebb szerver.
    Pont a 3-400 főnél lenne 10x ekkora fejetlenség. Még most sem megy a raj szintű mozgás, szerintem az angol tudás hiánya és a beletojás miatt.
  • DancZer
    #33288
    Nekem egyszer már jól jött, hogy másodpilótának ültem és kilőtték a pilótát. Szerencsére más nem halt meg.
  • repvez
    #33287
    Látod ez a baj a játékkal, sok felé szét vannak szórva a játékosok és akik egy szerverre öszeverődnek se tudják, hogy mi a feladat.
    Az a 80 ember mégha össze is jön a 200km2es szigeten szinte semmi és mit csinál a játékos ha unatkozik lő mindenre ami mozog mindegy az ,hogy saját,de legalább történik valami.
    Az hogy helivel ki lehet használni a nagy területet az jó dolog, de annak az 1 max 2 embernek aki irányitja is,de a másik 6 aki utazik annak nem., ők nem ülni akarna fél órán keresztül és kinézni az ablakon várni, hogy mikor robban fel a heli.

    Ha lenne olyan szerver ahol legalább 3-400 ember összeverődne ott a csapatszellem azért rávenné az embereket a csapatjátékra . MEg lehetne látni a célokat feladatokat.
    DE amig a respawn pontnál 2-3 embert látsz mindegyik másik irányba futni abból nem derül ki, hogy mi a szitu.
  • sirpalee
    #33286
    Combat Air Patrol.

    Merevszárnyúak a fő profilom, de időnként muszáj bepattanni helikopterbe, mer' bénák a pilóták. Szállító helikopteres másodpilótáskodással az a probléma, hogy nincs igazán rá szükség... DCS-ben lesz majd érdekes ha végre megcsinálják, mert ott elég sokat kell szöszölni egyedül.
  • JanáJ
    #33285
    A kisgyerekes példa szerintem sántít. Én élvezem invadeben a nagy pályát, jó hogy percekig kell repülni egy irányba helivel, jó hogy mindig máshonnan támadom ugyan azt a várost. Pont tegnap volt valami Zeus küldetés - ami tököm sem tudja mi - és ott a víz alatt kellett asszem bombát hatástalanítani. És a srácok már jöttek is búvár ruhában. Az én minimális játéktapasztalatom szerint több a kommunikációs és játék nem ismereti hiba, mint a bug.

    Kis pénz, kis foci és ma már nagyot kell mondani. 1500 AI-t elvisz a játék, csak 3 ember rendelkezik hozzá megfelelő vassal. :-) Egyenlőre jó ha van 3-4 db 50-60-70 fős szerver.

    A takeon mars zseniális húzás, gyak az arma motorral kész. A day Z is, csak eltökölték az időt, meg nem tudtak célt adni neki.

    Én most ha a háborús - értsd nem LARPos - játékrészbe bele piszkálhatnék, akkor kb gyakorló szervereket és vagy adminokat fogadnék fel, hogy megtanítsák a közösséget "játszani". Mert most kb van 1% hard core játékos aki nem megy fel nyílt szerverre, 10-20% akinek nem okoz gondot a játék kezelése, a többiek meg mászkálnak össze meg a vissza.
    (Tegnap még azzal hülyültem, hogy azokra füstöt dobáltam, akik a sajátjaikat lőtték - még ha nem is direkt. :-))