35047
  • JanáJ
    #33364
    Mindenekelött köszi, másodszorban meg baszki most tudom meg. Ez az ülés, vagy a fekvés?
  • sirpalee
    #33363
    ctrl + a / d fekve. Egy gond, hogy nincs ADS közben.

    A ctrl-al tudod kissebb lépésekben állítani a helyzeted. wasdqe gombokkal próbáld együtt használni.
  • JanáJ
    #33362
    Tegnap egy publik Invade szerveren paramedikeskedtem 1-2 órát és tök normális bagázs volt. Előfordult, hogy valaki a rádiótoronnyal felrobbantott még tíz embert, de összevarrtuk őket. A medicek nem rohantak a halálba. A sérülteket kivonták fedezékbe. Az aknamezőre bementek a sérültért, hogy ne én robbanjak fel. Nem tudom mi volt. Csak egy hülye volt aki levarta a fél csapatot, mert csak.
  • JanáJ
    #33361
    Tegnap sikerült egy - számomra - új mozdulatot találnom a játékban. Futottam előre egy sebesülthöz, de rám lőttek, ezért hasra vágtam magam és egyből balra mozogtam, hogy fedezékbe kerüljek. Erre nem hason gurult balra, hanem a bal oldalára fekve előre célzott. Mintha egy ház bal sarkán akarnék kilőni hasalva. Az adrenalin legyőzte a kíváncsiságot és továbbnyomtam, de utána meg már sehogy sem sikerült összehozni. Tud erről valaki?
    A másik hogy hülyülnek azzal unatkozásképpen, hogy leülnek a földre terpeszben és sorban kúsznak így előre. No ezt hogy lehet? Én csak a törökülést ismerem.
  • Hogthar
    #33360
    Szia 2 oka lehet,
    1: A küldetés hibás, keres valami módot.
    2: Amikor elindítottad a küldetést egy hibás móddal tetted, amíg nem restartolod a küldetést újra meg újra betöltheti.

    Velem olyan volt, hogy véletlenül a kampányt egy móddal indítottam, de útközben kikapcsoltam viszont elmentette belőle az adatokat és a kampány végéig minden küldetésnél dobta ki a hiba üzeneteket.
    Ha nem zavar ne foglalkozz vele igazán ez nem fogja húzni a küldetést.
  • sirpalee
    #33359
    Kíváncsi vagyok milyen lesz az a DX12-es motor. Gondold el, minden memóriát, minden egyes hívást, függőségeket a bohemia fog managelni... Remélem szereztek olyan programozót aki ért is hozzá. :)
  • tpM
    #33358
    ACE adott jó kis menürendszert, és a ragdollon is javított.
  • repvez
    #33357
    Azért az a furcsa, hogy állitólag nagyon könnyű modolni a játékot akkor miért merül ki a legtöbb mod abban, hogy uj modelleket teszbe a játékba, még az olyan esetekben is amikor teljesen mást akarnak kihozni belőle.ÉS a játék alap dolgai és rendszerint a problémásabb részek maradnak az eredetiek, még az olyan nagyobb mod csapatoknál is mint az RHS.

    Arra számitana az ember hamár ennyire segitik a modereket, hogy szénné modositják az alapjátékot és ami nem tetszik alapból arra a közösség tud egy változatot gyártani.
    Ehelyett még az ilyen ür lövölde is ugyan azokat a esetlen mozgásokat és látványt használja mint az eredeti.
  • DancZer
    #33356
    Jó példa a moddolásra a Halo mod is amit a Halo játék ihletett.
  • repvez
    #33355
    Én sem, hogy egy ilyen erős gépen tri-SLI-be kötött VGA-val is csak ennyi FPS-t tud hozni. Meg azt sem, hogy még igy is olyan érzése van az embernek, mintha akadna a kép ahogy megy az uton meg a városba. ( Bár ez lehet, hogy a YT büne)

    Reméljük D12 alatt ugrásszerü javulás lesz :)
  • DancZer
    #33354
    DX-9 vs DX-11 azért ezt nem gondoltam volna.
  • repvez
    #33353
    3d modellezés : elmegy, programozás: fingom sincs, szabadidő: akad egy kicsi.
  • DOGMAN
    #33352
    Én bennevagyok egy pl unreal 4 engine-s techdemó összekalapálásában. Munkacím: "Ilyennek kellene lennie Armának" :D
    C++ elmegy, C# erős szint, 3D matek elmegy, szabadidőm: szinte semmi :))
    Jöhetnek a kollegák...
    Utoljára szerkesztette: DOGMAN, 2015.06.25. 13:17:06
  • AnarchoiD
    #33351
    Szevasztok, uj armas vagyok, meg csak kb 20ora jatek vana hatam mogott, de van egy aprosag ami idegesit, mind1 milyen modot inditok mindig megjelenik egy kis ablak amit be kell zarnom hogy tovabb menjen a toltes ... hogyan lehetne eliminalni ezt az ablakot ?


    Utoljára szerkesztette: AnarchoiD, 2015.06.25. 13:05:29
  • tpM
    #33350
  • repvez
    #33349
    Ha nem lenne számomra annyira érthetetlen ez a programozás már régen veszéjben lennének. Egyedül autodidakta modon nem a megfelelő könyvekbő vagy sorrendbe tanulva semmire nem jutok .
  • tpM
    #33348
    Szedd össze magad, Repvez, jót tenne Arma 5-nek a konkurencia!
  • sirpalee
    #33347
    OFF : Unreal Engine 4 mindenféleképpen. Emellé meg nem árt egy legalább haladó szintű C++ (nem tudom ott hogy állsz). Cry engine esélytelen, szépen renderel, de mint engine nagyon rosszul felépített, és mindenki meg van győződve róla, hogy rémálom vele dolgozni.

    Ha saját engine-t / renderelőt akarsz írni, annak ne állj neki több évnyi gamedev / render tapasztalat nélkül, mert sokkal nagyobb feladat mint hiszi az ember.

    Unreal-ben blueprinttel is el lehet elég sokáig jutni, de neked kelleni fog az erős c++ is, mert sok külső libbel kell majd interface-elned (mint jbsim).

    A maradék meg általános gamedev tudás (hogy építed fel az interakciókat, hogy kezeled le az inputokat, az AI-t, fizikát stb...), ezzel kapcsolatban meg van kismillió tutorial. Körülnézel az adott engine oldalán, és szembejön veled rengeteg link.
    Utoljára szerkesztette: sirpalee, 2015.06.24. 11:27:47
  • repvez
    #33346


    Azzal én is egyetértek, hogy a gyalogságot és a jármüveket kellene elöbb rendbe tenni. ÉS ahogy már sokszor szó volt róla a fizika az alapja mindennek.Én ugy gondolom, ha azt rendbetennék akkor az globálisan mindenen javitana. Ugy a jármüvek , mind a helikopterek mind a repülök terén is.


    OFF: HA saját program lenne akkor hol érdemes elkezdeni a tanulást vagy a információ szerzést egy ilyen progi elkészitéséhez? Vagy egy ingyenesen letöltött grafikus engine-t használva? (Unreal4 vagy cryengine)
  • sirpalee
    #33345
    A squad nem más stílus kicsit? Nekem anno a project reality is inkább olyannak tűnt mint az insurgency. Reálisabb mint a BF, de nem az a szint mint az arma.
  • sirpalee
    #33344
    Ha outerrába akarod belerakni, akkor oda meg kell írnod egy config file-t. Van egy meghatározott formátuma, ami definiálja a számításhoz szükséges adatokat (geo, hajtóművek, tömegeloszlás stb). Az egész lib akkor érdekes, ha saját programot írsz.

    off : volt outerrához mostanában frissítés? Egy ideje nem néztem a fórumukat.
  • DancZer
    #33343
    Egyetértek! Jármű és gyalogság! Járművek belseje, interakció, fizika és ugyan ez a gyalogságnál. És valami alternatíva az action menüre!!!!!!

    Egyébként lassan lejár a Squad crowdfunding-ja és számomra meglepő, hogy mennyit gyűjtöttek. Sokkal többre számítottam. Az utolsó kettő pedig sztem sokat dobna a játékon(Role customization, Helicopters). Elvileg szeptemberben már lesz zárt alfa, onnantól kb fél, 1 év a release-ig. Ami azt jelenti, hogy nagyjából egybeesik majd az Arma 3 kiegészítővel.
  • Hogthar
    #33342
    Személy szerint nem örülnék neki, ha a repülés modelre fókuszálnának.
    BIS nem nagy stúdió ami azt jelenti hogy limitált erőforrásokkal rendelkeznek.
    Van bőven más amit érdemesebb lenne megcsinálni, inkább örülnék egy rendes földi jármű fizikának.
    Egyrészt arma inkább földi mintsem légi harcokra koncentrál.
    Másrészt maradna a butított verzió is, mivel nem mindenki repülő mérnök, így jó ha ők is tudják irányítani, innentől multiban mindenki kikapcsolná a komolyabb szim-et(akárcsak a heli fizikát) a gyorsabb reakció végett.
    Innentől pedig számomra nem túl fontos, jobban örülnék egy olyan változtatásnak ami a folyamatos játékot viszi előrébb.
  • repvez
    #33341
    Én is nézegettem ezt a jsbsim dolgot, de fingom sincs hogy álljak neki vagy, hogy hogyan tudnám egy saját modellhez használni
    Vagy egy olyan programba ami ezt használja (outerra)
  • sirpalee
    #33340
    Szerintem elég jól elkülöníthető a kettő egymástól. Az pedig, hogy mikor melyik végzi az elsődleges szimulációt, és melyik csak kiegészítő dolgokat egész jól definiálható. Ha aktív ütközés van, akkor a physx-nek kell dominálnia, de a súlypont, és erőhatás adatokat pedig tudod a rotorlibből átadni. (merre akar elmozogni a gép, ez alapján konkrét erőhatásokat tudsz hozzáadni a physx modellhez)

    Viszont ott felmerül a kérdés, ha a valóságra hasonlító repülési model lenne a repülőknél és rakétáknál, akkor működhetne a jelenlegi rakétamodel? Ha meg a távolságokat, sebességeket, mozgásokat reálisan akarják belőni... A sziget egyik végéről lődöznéd le a másikat a szürke köd közepén. :)

    Én régen még ezt használtam : http://jsbsim.sourceforge.net/ és havokkal nem volt bonyolult összehozni. Bohemianak meg mégegyszerűbb dolga lenne, mert már rotorlibbel ugyanezt megtették.
  • tpM
    #33339
    Az egész tinikorom elment erre a szarra. :D

  • tpM
    #33338
    Amúgy nem azt mondták, hogy Arrowhead-nél is "többet fog tudni"? Vagy legalábbis jobb lesz. Az meg azért hozott fincsi dolgokat, mint pl lézer, FLIR, hátizsákok, több hang stb.
  • DancZer
    #33337
    14 éve jelent meg az OFP:CWC. Rozek összegyűjtött 2000 képet amiből kiválogatta a legjobbakat. http://forums.bistudio.com/showthread.php?192891-14th-anniversary-of-OFP-CWC
  • repvez
    #33336
    Ezt gondoltam, hogy nem a rotor lib fogja csinálni, de ha már van egy értékem amit a rotorlib kiszámolt akkor azt már tovább lehet vini egy másik modulba ami meg a kinézetel kapcsolja össze.
    Mert nem kell nekem hogy a legapróbb csavarokig ugy essen szét mint az igazi,de legalább ne ugy , hogy egy kis része hozzáér valaminek és felrobban az egész és onnantól átvált roncs modellre és egybe leszállingózik, nem azt irom, hogy leesik,mert valami csoda folytán nem a földi gravitáció hat a játékban, minden olyan lassan esik robban , hogy csak azt tudom elképzelni, hogy valaamelyik Holdon van a terület.
  • DancZer
    #33335
    RotorLib csak és kizárólag a FDM azaz a repülés model szimulálására van. Megadod a rendszernek a heli tömegét, sebességét, pördületét súlypontját stb és a rendszer kiadja a heli következő tick-jének adatait(nyomaték, sebesség, magasság, G, stb.) Ennek semmi köze a külsőségekhez sem pedig az ütközéshez. Egy kocka is lehetne a helikopter helyett.

    Middleware-k(physx, rotorlib, stb) hátránya, hogy néha nehéz összedolgozni őket rendsesen. Akció-reakció, mikor melyik rendszer domináljon.
  • repvez
    #33334
    Hát akkor szomorú vagyok , hogy ha egy ilyen modul bevezetéséhez egy teljesen más játékot kell nekik kifejleszteni.
    Egy expansionak pedig pont ez lenne a lényege, hogy egy uj dolgot tesz hozá az alapjátékhoz .

    DE mégha ez igy is van és ezt a rotorlibet használták a helikopter DLC-hez és valóban enynire számolja a légerőket a program, akkor felteszem a kérdést, mi a (**** trágár beszéd ) nem tudják a sérüléseit a gépeknek korrekt modon megcsinálni ha minden lapát külön számolódik és kiszámolja, hogy milyen erőt generál, innen már sztem nem lenne olyan bonyolult, hogy a physixel megtámogatva egy kicsit hasonlitson a törés a valóságra.

    Ezek után bele sem merek gondolni mi lesz ha meg akarják normálisan csinálni az épületen belüli mozgást, lehet elötte elkészitik a takaritó nő 2-t, hogy megnézzék minden sarokból ki tudja e seperni a koszt és nem akad meg .

  • DancZer
    #33333
    Pedig de. Hidd el ha nem mondják, hogy csinálnak vele valamit nem is lesz. A dev-es fórumban sem nagyon spoilereznek, hogy terveznének. Sőt, pont ellenkezőleg. Többnyire arról esik szó, hogy nagy változtatásokat nem akarnak mert nem ez a fő irány ahogy azt már lentebb írtam. Elképzelhető, hogy valami minimális tweaket kapunk, de biztos, hogy nem lesz FixedWingLib. RotorLib-hez is meg kellett csinálni a TakeOnHelicoptert. Max akkor tudnám elképzelni, ha csinálnának TakeOnAirplane-t és utána Arma 4-be, de én erre is kis esélyt látok. Nemtudom mennyit profitáltak a TOH-ből, de nem hinném, hogy túl sokat.

    Pedig azért egy ilyen oda b*szna! :D


    Először inkább tegyenek helyre mindent, újítsák meg a régi dolgokat aztán felőlem jöhet ezis. Addig inkább másra fókuszáljanak.
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2015.06.23. 18:46:38
  • repvez
    #33332
    Tudom, hogy szó szerint nincs benne, hogy fejlesztenék, csak gondoltam ha már egy repülőt mutogatnak benne akkor nem csak a modell miatt szerepel .
  • Paladin
    #33331
    Pedig nem azt jelenti. Danczer mondja jól.
  • repvez
    #33330
    A new fixed-wing aircraft and a waterscooter will be part of the expansion. But fear not; the focus remains military. We're just not ready to reveal those vehicles, weapons and characters yet.

    Ez nekem arra utal
  • DancZer
    #33329
    Én nem olvastam olyat, hogy a fixed wing-et fejlesztenék. Azt írják, hogy azért mutattak civil repülőt meg jetsky-t, mert a katonai cuccokat még titokban akarják tartani. Nem kell megijedni, hogy a jövőben nem a katonai rész a fő aspektus. Azt is írják, hogy a térkép nagy része is csak össze lett rakva a bemutatóra, mert ők később akarták bemutatni a szigetet, de mikor megkereste őket a PC-GAMER, akkor úgy döntöttek ezt nem hagyják ki. Ezért aztán csak azokra a részekre fókuszáltak amiket a videóban látunk, a többi rész lényegében nincs kész és amit láttunk azok nagyrészt is ideiglenes dolgokkal pakolták tele.
  • repvez
    #33328
    egy kis leirás pár infó az uj helyszinról, hogy a fixed wing képességet is fejlesztik benne és pár ujitás hatással lesz a mostani játék részekre is, nemcsak a kiegben.
  • JanáJ
    #33327
    Ok, de ez egy mi lenne ha lennének zombik ténleg agymenés. :-)
  • tpM
    #33326
    Armához annyiféle mod készülhet, hogy itt semmi sem off.
  • JanáJ
    #33325
    Már nagyon OFF, de: az okosk szerint felesleges az ebola hiszti, mert a nyugati, modern országok tudnák kezelni. Halnának meg emberek, de nem lenne járvány. Ugyanakkor ha tényleg lennének zombik, azok ellen a fegyvereink jó része alacsony hatékonyságú. Ellenben egy tolólapos Krazzal és elég üzemanyaggal kinyírom mind. :-)