35047
  • tpM
    #33164
  • repvez
    #33163
    Remélem lesznek benne belső tavak, folyók ,patakok Ahogy egy VBS3as videon láttuk régebben.
    ÉS esetleg változatosabb település fajták is, tehát a kis városokban, üzletsorok emelete épületek ami teljesen eltér a falvakban látottaktól, A3nál szinte egyforma mind.

    tpM: kössz a linket :)
  • tpM
    #33162
    Csaknem két hét. :D
  • Fehercsoki
    #33161
    Hamarosan bemutatják az új területet.
  • DancZer
    #33160
    Audio Roadmap!
    http://dev.arma3.com/post/oprep-audio-roadmap-update
  • repvez
    #33159
    Remélem ezt is olyan alapossággal, fogják fejleszteni, mint a fáradás és a letámasztás rendszert.
    Ha az épületekben való mozgást legalább olyan szinten megoldják, mint a többi FPS-ben esküszöm a többi hibáját elnézem ( csak vicceltem :D) DE legalább is elnézőbb leszek.


    OFF: A banner alá be lehetne tenni az A3 forum linkjét? könnyebb ugy odajutni.
  • DancZer
    #33158
    Hog: Sztem jók a méretek, csak az ütközés vizsgálat régi. Szerintem az még A1-es és azóta csak rontottak rajta az átlépés animációval. :S

    Már pedzegetem a BI-fórumban a collisiont és úgy néz ki sikerült több ember figyelmét felhívni rá, szóval megy a duma. Remélem hozzászól egy BI fejlesztő is. Jó lenne tudni, hogy mikor szeretnék javítani.
  • repvez
    #33157
    Pont az ilyen dolgokat nem tudom megérteni ami semmi plusz erőforrásba vagy egyébbe nem számit bele és mégis elrontják alapból.

    Tehát mi miatt nem használnak valós méreteket egy épület vagy egy ember vagy bármyilyen tárgy esetében?
    Egyrészt modellezni is könynebb ha valós méreteket használnak , másrészt a tárgyak egymásra hatását is könnyebb kiszámolni összehasonlitani.Számos hibaforrás megelőzhető lenne .

    Ezek számomra felfoghatatlan dolgok.
  • Hogthar
    #33156
    Ha épületbe megyek automatikusan benyomom a gyaloglást, és úgy is zavaró az épületben való mozgás, egyrészt az épülethez képest az ember el van méretezve, másrészt rossz az ütközés modell, be akad ide oda nehéz pozicionálni, az épületeknek sokkal magasabb beltérrel kellene rendelkezniük( és jobb ütközés modellel).
  • TuskoMobile
    #33155
    Lenyultam az egyik ellentől a misszióban amikor elterelő támadásokat kellett csinálni pár bázis megtámadásával az első egy légelhárító bázis volt ahol sajnos nem lehetett a légelhárítót használni megint egy dísz volt viszont benne jól felpakoltak minden fegyvert.
    Bár az ellenség egységeinél is szép számban voltak Titánok.

    Misszió pontosan aszem Campaigns/Adapt/Topolia.

    Jön egy heli majd a küldetésben és azt leakartam leszedni de nem működött viszont már próbáltam a fegyvert valamelyik előző misszióban akkor sikerült szóval nem értem mi a baja most.
  • DancZer
    #33154
    az ego :D
  • tpM
    #33153
    Mi akadályoz meg abban, hogy Armában is így állítsd be?
    Utoljára szerkesztette: tpM, 2015.06.01. 13:26:10
  • repvez
    #33152
    Hát igen itt van elrontva a dolog a gyaloglásnak kéne alapértelmezettnek lenni és a dupla W-re futni és a shift+w-re meg sprint.
    Nem a futásnak az alapnak.
    Más FPS-ekben teljesen jól elvagyunk a gyaloglás meg a futással , igy tényleg nem elég a 10ujjunk , hogy mindent egyszerre nyomkodjunk amikor kell.
  • DancZer
    #33151
    Nem, de ha precízen akarnék mozogni át kéne szoknom arra, hogy ha bemegyek egy épületbe akkor bekapcsoljam a gyaloglást a futás helyett. Én viszont inkább futok. :)
  • repvez
    #33150
    Gondolom, de egy ablaknál való pozicióváltásnál csak nem nyomja senki a sprintet.
  • DancZer
    #33149
    Lehet armában is lassan mozogni, de többnyire mindenki fut(ahogy én is). Aztán vannak azok akiknek még az is lassú és lényegében leragasztják a sprint gombot.
  • repvez
    #33148
    ugy értem az utolsó mondatot, hogy mint az autós játékoknál van amelyiket tök jól lehet irányitani billentyűzetról is mig a másiknál csak korláttol korlátik lehet vezetni ugy.

    Tehát az armánál is ha egy kicsit akarsz odébb menni akkor lehet egy egész métert ugrik odább , mig más játékoknál ugy tudsz poziciót váltani célzásnál, hoy akár centiket is tudsz modositani .
    Ezért is lehet az ajtóbejáratnál a gond mert egy kicsit helyebiteni akarsz, az már sok lesz ezért még a másik irányba megint vissza kell lépni , aztán ez igy megy addig mig végül bennt nem találod magad.
  • DancZer
    #33147
    szerintem attól lehet, hogy az egész kép nagyítódik. Az utolsó mondatot nem értem. Mozogni meg kell, mert a sniperek szeretnek a dombtetőkről a tornyot lőni. :D

    Tusko:
    - bővebben? hogy próbálod használni a Titan AA-t?
    - ha a csatattagok akkor parancsot adsz nekik, ha nem azok akkor maguktól keresnek. Milyen küldetés egyébként, mert az nagyban befolyásolja?!
  • TuskoMobile
    #33146
    Vki pls a Titan AA miért nem működik nekem?

    Botoknak hogy lehet ammo-t adni? (itt nincs ammo truck hogy onnan lehessen)
  • repvez
    #33145
    13 és 16 perc körüli lövéseknél az optikás és a leresesztett nézetek között nagyon nagy távolság különbségnek tünik mintha megnyulna a távolság attól, hogy leveszed az optikát.

    DE ez lehet annak a következménye,hogy az egész láttér nagyitódik ki az optika nagyitására és mikor vissza vált máshol lesz a csávó poziciója?

    Nem tudom,de mindensesetre minden egyes lövés után helyesbiteni kell mozgással a löállást,mert nem ugyan az a vége mint ahol elkezdődött.Vagy csak ilyen izgága vagy :)
  • DancZer
    #33144
    Csoki: KoTH HC-s szerverek valamelyike :)

    Repvez: A CQB részre tényleg ráférne valami ráncfelvarrás, mert vannak idegesítő dolgok benne. Pont azokat amiket te is említesz. Arcade játékoknál ilyennel nem találzom. Ott valahogy nem félek bemenni az ajtón, mert tudom, hogy képes vagyok rá még ha lőnek is közben. :D

    Letámasztás közben sztem hátra mozogtam. Tudsz mondani egy időpontot?
  • Fehercsoki
    #33143
    Ez melyik szerver?
  • TuskoMobile
    #33142
    botok azok nagyon bénák xD

    Tényleg játékosok által készített mission editoros küldetések nincsenek amiket lelehetne tölteni?

    Én is készítettem még operations flashpoint dragon risingbe mindent beleraktam amit lehetett xD mission impassible lett belőle

  • repvez
    #33141
    Én magányos farkas vagyok és jó lenne single részen is valami kis csapatszellemet fellelni. Valami kis tűzcsoportba való mozgásformákat használni.Mikor az arma2-ben reklámozták, hogy cm alapu lesz az útvonal kezelése az AI-nak azt hittem, hogy valami hasonló akció elérhető lesz majd.ÉS mikor az előzetesekben láttam azt a részt, mikor egy ajtó elött bedobnak egy gránátot és ugy hatolnak be egyre jobban vártam és ugye a teljes játékban ez a feature csak egy átvezető aminációban szerepelt csak.

    ugyhogy megint csak csalódást okoztak a BIS-es srácok.

    A videodban is olyan "jó" látni mikor az ajtószárfánál pattog ide oda a faszi, mire be tud menni ,meg a lépcsőnél is vannak fennakadások. Ezek mind olyan dolgok amik nem attól kéne függni hogy szimulátor vagy árkád egy játék ,de mégis csak az árkádokban nem találkozni ilyen gondokkal,hogy ha be kell menni egy ajtón vagy fel a lépcsőn .Ott szinte korrigálás nélkül lehet ezeket az akadályokat venni.

    A másik ami még a videoban feltünt, nem tudom, hogy csak rosszul figyeltem vagy ez ilyen, hogy amikor az ablaknál ál a faszi és céloz akkor közel van az ablakhoz,mert bekapcsolt a támasztás funkció,tehát max 50cm körül lehet az ablaktól majd mikor leveszi a távcső nézetet meg ugy tünik mintha 2m-nél is távolabb álna mert még kettöt lépni is tud közelebb.
  • TuskoMobile
    #33140
    Titan AA miért nem működik? Ném célozza a helit

    Botoknak hogy lehet ammo-t adni?
  • DancZer
    #33139
    Ez nem olyan jó mint a ShackTac, de gondoltam megosztom veletek:8m17s-től kezd izgalmas lenni.

    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2015.05.31. 13:42:27
  • Solt
    #33138
    Én az ArmA-s emlékeimre gondoltam... heli soha nem mozgott ilyen békésen! :)) A Shack Tac videó viszont kurva jó... :)
  • DancZer
    #33137
    A baloldali házból a csapat védte a helit, szóval bárki aki rá akart volna lőni a helire azt kiiktatják.

    Edit: Másképp nem tudod megközelíteni, csak páncélossal mivel teljesen nyílt a terület.
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2015.05.31. 11:02:12
  • DancZer
    #33136
    De hisz van. A csatazaj és a dinamikus pörgős csapatharc az embereken múlik, nem pedig a játékon. Ugyan ezt megteheted armában, ha csatlakozolegy közösséghez és szervezett játékban veszel részt. Vagy publik szerveren ha bekapcsolod a von-t és megfelelően használod. Utóbbihoz nem árt angoltudás. Ezeknélkül elég nehezen lehet elérni szervezett játékot, mivel ezek kellenek ahhoz, hogy szervezett legyen. :D Lásd ShackTac:
  • Solt
    #33135
    Azt nem tudom, de az biztos, hogy heli nem szállna le ilyen békésen a ház tetejére! :D Egyébként a videó jó... :)
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.05.29. 20:19:28
  • TuskoMobile
    #33134
    Most a 3-ban kicsitt rambosra vettem a fuel kocsis missziót xD Nagyjából mindent kilőttem tankot, fv-t, stb...



    3 Kicsit kommandós lett legalább is idáig meg kevés járműbe enged beszállni pedig volt hogy az egyik bázisra betörtem és gondoltam elviszem az egyik tankot de csak dísznek voltak ott :((.
    Valaki még emlékszik az Operation Flashpointra ott egész jó küldetések voltak xD de még a Arma2-ben is de ez az új nem teszik annyira.
  • TuskoMobile
    #33133
    oh hogyne volt ennél ngyobb csata is még anno a 2-ben mikor a demo kijött csináltam egy minni pályát darálósat ott csépeltük egymást persze járművek nélkül
  • repvez
    #33132
    Lesz valaha ilyen csatazaj és dinamikus pörgös csapat harc armában?
  • Wreck86
    #33131
    Sziasztok!

    Azt szeretném kérdezni, hogy Arma2 - steam verziónál, működik a multi?
    Vagy az is sajnos behalt a gamespy lelövése óta?

    Köszönöm!
  • bosco05 #33130
    +1
  • Jude666
    #33129
    Sziasztok!

    Aki szeretne jókat játszani, az csatlakozzon hozzánk!
    Nem kell más csak pár terabyte mod+ egy kis jókedv!
    Várunk mindenkit szeretettel!
    LINK
  • sirpalee
    #33128
    Steamworks. ;)

    Day-Z-nél megcsinálták. Szóval tudnak a srácok, ha akarnak.
    Utoljára szerkesztette: sirpalee, 2015.05.28. 14:02:31
  • DancZer
    #33127
    Nincs mit kijavítani. Így működik. Reinstallnál oda kell figyelni a mentésre.
  • Fox121
    #33126
    akkor szüneteltettem kicsit majd ha kijavítják rendesen :)
  • DancZer
    #33125
    1.46-al jön majd két új parancs ami lehetővé teszi a távoli futtatást. Ez sokat javít majd az agyonscriptelt küldetéseknél(KoTH, Wasteland, Epoch).

    Kiegészítő: Az új térképet gazdaggá akarják tenni, ezért a temérdek elem egyes részeit külsősöknek adják ki(közösség tagoknak). Vajon ez lesz az első olyan, aminél a belterek is meglesznek csinálva?