12134
1147464846/1614162139.jpg

Hivatalos honlap


A Hivatalos oldalon megtalálható a Mount&Blade, Warband, With Fire and Sword,
Napoleonic Wars és a Viking Conquest kiegészítők leírása, FAQ részlege illetve a letöltés menüjük.

* M&B Native Angol FAQ *

* Warband Angol FAQ *

* Mount&Blade Wiki *

* Mount&Blade leírás (Strategywiki,angol) *


M&B/Warband/WFaS modok gyűjtőhelye


M&B/Warband/WFaS/NW hivatalos fóruma



---> * Mount&Blade Magyarország * <---

WARBAND Gépigény

  • Magic Boy
    #12014
    Sziasztok!

    A párom engem látva kedvet kapott kipróbálni Mount & Blade: Warband-ot.
    Érdemes-e női karakterrel kezdenie vagy nincs előnye a női karakternek csak hátránya?
  • SaGa Jr
    #12013
    A gyógyulási ütemétől függ, általában 4-5 nap, néha 1 hét. Amint eléri a 25%-ot az állapota miután visszakerült a várába, akkor fog kivonulni a szokásos alap katona készletével (ha nincs saját birtoka akkor meg a fővárosba vagy a főnöke várába kerül és onnan indul), ami úgy 50 katona szokott lenni. Egyes urak nagyon komoly elit csapatokkal rendelkeznek, de a többség a normál katonákból kap egy válogatást.

    Minden királyságnak 20 nemese/lordja van (uralkodóval együtt), tehát ennyi seregük lehet (az őrjáratokat meg a különféle rendek kis csapatait most ne vegyük ide). Ha elég sokszor levered őket akkor elunják egy idő után. De amúgy is ritka, hogy egy hónapnál huzamosabb ideig viseljenek úgy hadat, hogy nem nyernek vele semmit. Egyes esetekben a sikeresebb uralkodók elcsábítanak lordokat másoktól, így előfordulhat, hogy a 20-as sereg létszám nagyobb vagy kisebb lesz. Te is tudsz magadhoz édesgetni olyan lordokat akikkel cimborálsz és olyat tudsz ajánlani neki, amiért megéri hozzád pártolnia (a birodalmad igazgatásához meg úgyis szükséged lesz saját urakra, mert minél több birtokot tartasz meg magadnak, annál szarabb lesz az adóbevételed, így a kisebb várakat és hozzájuk tartozó falvakat nyugodtan kioszthatod az alattvalóknak hogy gondozzák ők és védelmezzék, városokat meg azoknak akiket igazán fontosnak tartasz, mert olyan 6-9 település után már felüti fejét az adózási veszteség és egy város például 2 településnek felel meg ebben az esetben). Lorddá egyébként kinevezheted bármelyik companion-odat is, csak figyelni kell, mert egyes comapnion-ok a származásuk vagy vérmérsékletük miatt belső feszültséget okozhatnak. Meg ha már lordjaid vannak akkor tenned kell róla, hogy minddel jóban legyél, mert különben simán elhagynak és viszik a kapott területeiket is. Amikor meg valakinek adsz területet azt a többi lord is véleményezni fogja (csökken, nem módosul vagy javul a viszonyuk veled attól függően milyen érzelmekkel viseltetnek az adományozott felé).

    A különféle lordok meg mindig el fognak szökni, ha legyengülten mennek harcba (25-30% vagy kevesebb HP-val vagy nem is kerülnek elő a konkrét bunyóban). Szóval ilyeneknek felesleges nekimenni. A többieket meg el kell fogni és dutyiba dugni (onnan nehezebben szöknek meg és ha akarod akkor úgyis elengedheted majd onnan őket). Akivel haverságba akarsz kerülni, azt egyből engedd is el mikor az elfogás megtörténik, tehát a prisoner listádba bele se kerüljön). A többieket dugd dutyiba. Idővel úgyis lesz pénz felajánlva értük. Ha a királyt sikerül elfognod úgy, hogy már csak 1 városa és 1-2 vára maradt a birodalmának, akkor kizsarolhatod belőle az elengedése fejében a spéci fegyverét is. De máskülönben simán pénzt is kérhetsz tőle ha nem akarsz vele jóban lenni és csak úgy lovagiasságból elengedni.
  • atibacsi1977
    #12012
    Szerintetek, ha szétverem az egyik földesúr seregét, de sikerül elszöknie, mennyi időbe telik neki, mire új csapatokat toboroz?
    Csak mert folytonos harcot vívok Sarleonnal, de sohasem fogynak el. Kettesével verem le a csapataikat, de mindig újabb és újabb jön. Tudom sokan vannak a bárók, épp ezért kérdem, hogy mennyi idő, mire újraszerveződnek...
  • SaGa Jr
    #12011
    Az csak sima árú. Eladni való, más szerepe nincs.
  • yossarianHUN
    #12010
    A noldor trade goods-nak van valami spéci szerepe, vagy simán adjam el?
  • atibacsi1977
    #12009
    Már elolvastam wikin sok okosság van ott. Már meg is nyertem a lovagi tornát a noldor városban de csak egy lovat kaptam. Én valami spéci armorra vágytam volna vagy kardra de majd jöv hónapban... :)
  • SaGa Jr
    #12008
    Pár hozzászólással lentebb megtalálod (ugyanúgy a kereskedőtől, de előbb legyél jóban a noldorokkal, majd utána feldobja hogy lenne itt egy feladat....).


    yossarianHUN:
    Jó is a balta, főleg amelyikkel van thrust támadási mód is (tudsz vele bökni). A bökés csak akkor kell ha nem akarod rommá rugdalni az ellenfelet a hátraszorításuk érdekében (pajzsosokat szét lehet ezzel a taktikával szivatni, mert bemész az arcukba, a hosszú fegyverük miatt ütni nem igazán tudnak vagy csak marha gyengén, te meg rugdalod amitől tántorog és hátrébb megy csak hogy bevidd a végzetes találatot, míg ha rugdosásban fordul fel akkor ájult lesz és fogollyá válik mint ha blunt fegyver terítette volna ki). Főleg a hosszú nyelű, egykezes Fierdsvain féle. Baltából ők a legjobbak. A hajító baltáik meg még közelharcban is megállják a helyüket (rövidek ugyan, de például ostromnál úgyis az a jó amikor bent vagy a dolgok sűrűjében). Mondjuk a teljesen puritán kinézetű war axe (azt hiszem ez a neve, inkább néz ki egy karcsú fém nyélre rakott fokosnak mint harci fejszének) sem semmi. Piszok olcsó és ehhez képest nagyon jó eszköz. Mondjuk a hossza miatt (nagyon rövid) nem lóhátra való fegyver, de gyalog bizony aranyat ér.

    Annál már csak a (kétkezes) blunt fegyverek a jobbak. Doom mace messze a leggyorsabb és legerősebb egykezes buzogány (a winged mace megközelíti teljesítményben ha nem változott meg túlságosan a fegyverek sebzése), de ha kétkezes fegyver is szóba jöhet akkor a polehammer mindent visz (nem véletlenül szaladgálnak ezzel a Knights of the Ebony Gauntlet gyalogos lovagjai és verik be különösebb nehézség nélkül a noldor-ok koponyáit, meg szereznek tömegével foglyokat a sereged számára).
    Van a taleworlds-ön egy elég hosszú levezetés, ami bemutatja a fegyverek sebzése és a tényleges sebzés viszonyát az egyes vértek és a sebesség meg más dolgok figyelembe vételével. Messze mindent lekőröz azonos erő és képzettség mellett a blunt fegyverek mindegyike, még ha az inventory-ban látható sebzése a nyomában sincs a többi fegyverének. Második a sorban a piercing és csak utána jön a cutting sebzés típust használó fegyverek sokasága (ez ellen jobban érvényesül a nehéz páncélzat, a piercing ellen meg a könnyű, blunt-nak meg mindegy mit üt, minden a normál értékén van nézve).

    Az egyik legkedveltebb egy és kétkezes fegyverként is bevethető eszköz meg a morning star a Pendor modban (főleg NPC lovagok kezében igazi vészhozó, de a játékos is ki tudja használni az előnyeit). Elképesztően jó fegyver, amire minden helyzetben számíthatsz. Nagyon jól átcsaphatod vele a páncélzat adta védelmeket (piercing közelharci fegyver ellen a vértek védelme feleződik, ez meg bár buzogány de mivel tüskés így piercing sebzése van). Mivel egy és kétkezes fegyverként is használható ezért ha kell akkor pajzsot is tudsz mellette használni. Mondjuk a másfél kezes eszközökről azért azt nem árt tudni, hogy a sebzésük és átütő erejük romlik ha egykezesként vannak használva.

    Hajító dárda kapcsán ha elfogadsz egy tanácsot, azt javaslom inkább szerezz a karakterednek assassin dagger-t (vagy mi a neve mostanság, ez a throwing knife fejlettebb változata, ezt dobálják a fejlettebb D'shar katonák). Sokkal pontosabb és gyorsabb, messzebbre száll, plusz a dobási sebessége miatt azonos képzettség mellet lenyomja sebzésben a broad head javelin-t is. Ennek is jóval kisebb az inventory-ban szereplő sebzése mint amit valójában okozni tud. A kisebb tömege miatt meg kevésbé is fogja lassítani a karakteredet. Ha már hajító fegyver mellett döntöttél, akkor ez a legjobb választás (vagy az irgalmatlanul ritka old empire hasta meg az a másik g betűs dobó cucc, csak azok mindössze 1-2 darabosak). Alternatívának meg még bejöhet a jobbik dart is (két típus van belőle, a drágább a jobb, de ez a statjaiból majd jól látszik). Ez teljesítményben egy nagyon picit alatta marad a hajító dárdáknak, de alig van követelménye, többet tudsz belőle vinni és így dobni, meg pontosabb is mint a hosszú nyelű társa. Ritkán kapni, mert filléres cucc és emiatt gyakran lemarad a boltok kínálatából a temérdek egyéb olcsó cucc miatt.

    A dárdázás alatt a rohamból ökleléses hosszú fegyveres taktikát érted? Az itt is ugyanolyan OP mint az alap játékban. Beállítod, hogy a program kezelje vagy te manuálisan a kopja előre szegezését aztán már csak jól kell célozz és ügetésből fektetsz meg kb mindenkit (rohamból viszont garantáltan elkapsz bármilyen ellenfelet). Csak ha lelassulsz akkor már nem sokat ér. Native esetében azért volt még relatíve használható ekkor is, mert embertelenül gyengék voltak az NPC-k. Erre a harcmodorra van például kihegyezve a Sarleon-ban rendezett lovagi torna is (meg rendszeresen kapsz ilyen fegyverzetet Ravenstern tornáján is).
  • nearo
    #12007
    Native-ban egy fejszés karaktert akartam csinálni, két csomag egykezes dobó, amit közelharcban is használ, egy barominagy kétkezes, ami átváltható szálfegyverbe is, meg vmi jóféle pajzs. És talpas természetesen, nem lovas, mer ló minek :D
    Csak aztán a rhodok karimmal se jutottam el a játék "végéig", így nem álltam neki ennek.
  • yossarianHUN
    #12006
    Jelenleg van egy jó kis másfélkezes kardom, lóhátról remekül lehet vele kaszabolni, ostromnál meg hatalmas előnye, hogy pajzzsal is, meg kétkezes odabaszóként is lehet használni. Ezen kívül hordok magammal egy adag hajítódárdát, csak hogy valami távolsági fegyverem is legyen, meg egy hosszú lándzsát. Nem dárdát, mert úgy tapasztaltam, hogy a lóhátról dárdázás már nem annyira OP, mint annak idején az alapjáték első verziójában volt (ott simán le lehetett hozni egy csatát dárdázással). Meg a lándzsa gyalogosan is jól tud jönni, a dárda meg egy ormótlan szerszám.
    Utoljára szerkesztette: yossarianHUN, 2016.02.18. 17:53:22
  • SaGa
    #12005
    Ilyen karakternek erősen ajánlott az a kétkezes hosszúnyelű harci fejsze, amit akár döfésre is lehet használni, a neve már nem ugrik be. Lóháton rohamozva "szúró" (bár így inkább "blunt" sebzése van) rohamfegyver, várostromnál vagy védelemnél pajzsot semmibe vevő, akár a második sorból is sebző cucc. Ha egy ostromnál jó helye állsz a létrán (2-3. fok), simán le tudod kaszabolni vele sérülés nélkül a várvédelmet egymagad, csak ne legyen még maradék íjászuk.
  • yossarianHUN
    #12004
    Igen, tudom, hogy a lovasíjászkodás fun, annak idején natívban az én fő karakterem is lovasíjász volt, de részben pont ezért döntöttem most úgy, hogy a változatosság jegyében valami hagyományosabb "széjjelütömazarcodatbaltával" karaktert rakok össze:)
  • atibacsi1977
    #12003
    Hol tudom felvenni azt a küldetést, amivel bejutok a noldorokhoz?
  • SaGa Jr
    #12002
    Csak egy ilyen eset van és csak akkor kapod meg ideiglenesen, ha jó időben vagy megfelelő helyen.
    Azaz mikor a pályára kerül Wolfbode, akit le kellene vadásznod vele (a hely meg a Ravenstern birodalom uralta területek környéke). Ha ez megtörtént (akár a te sereged nyomja le, akár másé), akkor az íj elvételre kerül tőled.
    A modban javították azt a hibát, ami által meg lehetett tartani ha másnak adtad, így már ez a kiskapu nincs benne. Amennyiben azonban egyedül, saját sereggel vadásztad le és nem elengeded hanem valóban megölöd, akkor megtarthatod az íjat (nem ér annyit az egész, a quals gem sokkal hasznosabb és akkor később megint visszatérhet mocsoksága, hogy újra lenyomd és megszerezd amit megszerezhetsz tőle).

    Nem árt tudni, hogy ez a "legrosszabb" rune bow a 3 tuningolt közül. A ruby egyetlen előnye, hogy nagyot sebez. Cserébe nagyon pontatlan és piszok lassú (mind a kezelése, mind a lövedék sebessége, azaz ritkábban fog találni és a ksiebb sebességű lövedék miatt kevésbé emelkedik a sebzése).
    Az emerald változat lényegesen jobb, mert bár kisebb a kiírt sebzése, de gyorsabb, pontosabb és a lövedék is messzebb meg gyorsabban szál (ez utóbbi jobbá is teszi kicsit tényleges sebzésben mint a ruby változatot).
    A Sapphire variáns meg mocskosul gyors, alacsony alap sebzésű (így is túltesz minden más kommersz, tömegesen használt íjon, ide értve a noldort is), nagyon messzire és nagyon pontosan lő, félelmetes lövedék sebességgel. Tényleges sebzésben a ruby-hoz mérten a különbség 1-2 pont lesz csupán.

    Ez amúgy az összes rune fegyverre igaz amint a strange rune fegyverekből tudsz felfejleszteni. A Ruby extrém sebzést (ez igazából csak közelharci fegyverekre igaz), de csökkentett sebességet biztosít. Az emerald az átlagos, mindenben jó de semmiben nem a legjobb, a sapphire változat meg a villámgyors, de kisebb sebzésű a három közül (az alapul szolgáló rune fegyvernél azért magasabb a sebzése és már az sem gyenge).

    A játékban egyébként a legjobb fegyver az íj. A íjász, pláne lovas íjász, karakterrel a lehető legkönnyebb a játék. A fejlesztése ugyan igen hosszútávú kitűzés, de nagyon megéri. A legtöbb kill-t ő tudja prezentálni és a leghatékonyabban is ez a típusú karakter tudja támogatni seregét a harcban, mobil csaliként szolgálva jobb helyzetbe hozva a saját erőit.
  • SaGa
    #12001
    Ezt egy feladatra kapod, le kell vele vadásznod egy nevesített ellenfelet, ahogy az akkor elhangzott "égi szózat" is elmondta. A részletekre már nem emlékszem. Ha az illető meghal, az íj is eltűnik, kivéve, ha átadtad valamelyik neves társadnak, aki használni tudja.
    Ahhoz, hogy megkapd, elég a megfelelő időpontban a megfelelő helyen lenned.
  • yossarianHUN
    #12000
    Egyébként mitől függ, hogy isteni beavatkozás által kapsz-e valami fegyvert, és ha igen, milyet? Tök véletlenszerű? Csak mert békésen kolbászoltam, amikor valami istenség közölte, hogy megajándékoz, és kaptam is egy rúnás íjat. Na most egyféle fegyver van, amit sosem használtam, és az az íj :)
  • SaGa Jr
    #11999
    Ez teljesen rajtad áll. A saját lovagrend alapítása, majd felszerelése és további helyeken újabb rendek létrehozása hosszútávon jó dolog. Ezek adott időszakonként indítanak őrjáratokat és adnak neked a telepítés helyére a helyőrségbe ingyen katonákat, plusz te magad is tudsz direktben onnantól képezni belőlük.

    Az elixír nagyon hasznos, ha gyorsan akarsz nagyon erős karaktert csinálni. Hosszútávon csak egy kis előnyt jelent, mert fejlődni a végtelenségig tud a karaktered (nem ritkán összehoztam magamnak a játékaim során a 50-60+-os karaktereket is), így a dolog teljesen rád van bízva. Ha jól emlékszem 2 pontokat ad egyes tulajdonságokhoz meg 20 pontokat a profiency értékekhez.

    A noldor kereskedő boltjának megnyitása nélkül sem maradsz le semmiről, így ha nagyon kíváncsi vagy akkor előtte ments egyet, nézd meg magad mit kínál és mennyiért azt ezután el tudod majd dönteni te is megéri neked vagy sem.

    Az egyik vándorló könyvkereskedőtől megtudható egy spéci lokáció helye, ahol a gem-ért előbb alap, majd ha van még gem, akkor tuningolt runed fegyverek szerezhetőek. Ezek mocskos erősek.

    Toborzáshoz is jól jöhet a gem, ha netán noldor katonákat szeretnél a seregedbe, szóval akár arra is használhatod (akár a kereskedőnél, akár a noldor rejtett városban).

    Gem-ből meg idővel majd lesz dögivel. Minden olyan kóbor nagy sereg, ami nem frakciós, általában egy neves vezér alatt egyesül (például Brouhaha lovagjai, a 3 nővér serege, Wolfbode serege ezekre mind mind egy példa) és vele rombolják végig a terepet. Ha lenyomod és elfogod (a csata kezdete előtt az illető HP-ja nem lehet 33% alatt, különben nem sikerül elfogni), akkor az elengedéséért cserébe kérhetsz tőle gem-et is. Ha van a páston ilyen sereg azt az általános ismertetőben ahol a célokat felsorolja a program, látni fogod. Ezek a legkönnyebb beszerzési források és ilyen seregből még gyors játék esetén is lesz vagy 10-12, ráadásul ha nem végzed ki az illetőket, akkor többször is visszatérhetnek és újra elkapva őket megint lehet tőlük gem-et szerezni. Csak arra figyelj, hogy ne vegyen részt az összecsapásotokban másik hadvezér vagy sereg, csak a tied (semmi szövetséges vagy támogató nem lehet, mert akkor is elszökik a leendő préda).

    Egyéb forrásnak ott a noldor város saját lovagi tornája, ahonnan lehet akár többet is szerezni ha nyered azt (ez a legnehezebben nyerhető torna), 2 treasure lair (ha így jobban tetszik tolvaj rejtekhely) szintén tartalmaz majd ilyen követ, de hogy melyik kettő azt sosem tudhatod és ezek nem újratermelődőek (a rejtekhelyek igen, a tartalom azonban változó), továbbá akadhatnak még eldugottan, sőt akár a legerősebb seregeket leverve, kellően magas looting összértékkel (alap + bónusz, ami a karakter saját skill-jéből számolódik) akár található is. Általában kis odafigyeléssel a 12-14 átlagosan meg szokott lenni a játékosoknak.
  • atibacsi1977
    #11998
    elolvastam wikipedián...
  • atibacsi1977
    #11997
    ha elixírt csinálok az konkrétan mit ad? Mennyivel növelhetem a karakter tulajdonságait?
  • nearo
    #11996
    én pont elixírbe nyomnám:) nem sokat pendoroztam még, de igencsak sokoldalú karit lehet összehozni kellő számú gemmel... szintlépéses pontjaim mind int-be raknám, az összes többi attrit elixírrel húznám min 30-ig
    de várj meg vki mást, hátha mond okosabbat, tényleg nem játszottam sokat a moddal, lehet hülyeséget beszélek
    Utoljára szerkesztette: nearo, 2016.02.17. 20:11:57
  • atibacsi1977
    #11995
    Meg van az első Gualis gemem! Egy tolvaj rejtekhelyen találtam. Kérdésem, hogy mire célszerűbb inkább felhasználni? Laria- Noldor kereskedő, Lovagrend alapítás, esetleg elixír, bár ezt tartom a legvalószínűtlenebbnek?
  • steweee
    #11994
  • SaGa Jr
    #11993
    Kocsmák kapcsán még a Pendor modnál érdemes tudni, hogy majdnem mindegyik legalább kétszintes és több helyiséges. Olykor az utazók nem a fő teremben a pult környékén vannak csak, hanem a hátsó/felső/oldalsó szobákban ácsorognak. Megeshet az is, hogy egy adott kricsmiben 10-nél is többen lennének, viszont a program a maximális létszámot limitálja így nem lesz mindegyikük megjelenítve.
  • SaGa
    #11992
    Ez az "egy NPC mondja meg" tipikusan az a szitu, amikor a kocsmában dumálsz egy jót a vendégekkel. Bármelyik városban hallhatsz bármelyik város rejtett ládájáról (azaz a Rane-i ládáról valósíznűleg nem pont Rane-ben lesz szó), vagy egy Treasury-ről, csak elegyedj szóba minden kocsmában mindenkivel és a felszedett infónak rögtön eredj a nyomába, mert lehet, hogy egy-két hét múlva már okafogyottá válik a dolog.
  • SaGa Jr
    #11991
    Nem kell megnyitnod nála a boltot, tartogathatod másra is a gem-et. Az ő boltja amúgy a játék legjobb cuccait tartalmazza (kivéve az egyedi dolgokat meg amiket csak egyedi módon lehet megszerezni de boltban nem kaphatóak), de nem frissül a készlete csak elfogy. Nagyon de nagyon drága cuccokat kínál eladásra. A másik opció, hogy vehetsz fel nála gem-ért cserébe noldor katonákat.

    Namost ezen két opció elérhető lesz a noldor városban is, ahová nem kell gem a boltoláshoz (ott frissülő készletű rendes bolt lesz, de kezdetben a vehető cuccok nagyon szerények lesznek a Laria kocsmájában lévő manuséhoz képest). A noldor városban ráadásul szélesebb palettáról és több noldor-t tudsz majd felfogadni ugyanazon gem-ért cserébe.

    Az elrejtett ládákról pletykákból fogsz tudni, de a helyét már neked kell megtalálnod. Sokszor kell beszélni mindenkivel, fizetni a pletykákért (utazóknak és kocsmárosoknak) és így lesz egyszer elböffentve. Bejelölést vagy hasonlót nem fogsz kapni a térképre, csak szóba kerül, hogy állítólag mint ha lenne valami eldugott cucc Rane-ben (más városok neve is előfordul, mert nem csak Rane-ben vannak ám a városban eldugva ládák hanem másutt is és ha beszédtéma lesz egy város, akkor annak ládájába kerül valami cucc ami tényleg nagyon széles palettáról lehet bármi, de QG csak Rane-ben és csak egyszer fog előkerülni). Szóval kitartónak kell lenni. Hetente egyszer frissülnek a pletykák, nagyjából ennyi idő míg egy kicsike csapattal minden várost végigjár a karaktered a játékban. Szintén pletykákból lehet még értesülni pár egyéb, speciális helyszínről is, így például treasure cave-ről (ez egy komolyabb formája a bandits lair-nek, tehát a térképen majd lesz egy új helyszín jelölve ami csak akkor látszik ha a környékén vagy, így figyelni kell melyik város kapcsán említik meg, mert ez segít lokalizálni, a védők számosabbak, a loot pedig sokkal nagyobb értékű és még qualis gem is előfordulhat némelyikben; egy adott időben legfeljebb kettő lesz aktív és havonta van nekik respawn, tehát amit kirámoltál és épp nincs egy sem a térképen bejelölve, akkor havonta egyszer lehet rá esély, hogy felfedésre kerüljön egy újabb, más helyen, más tartalommal, más védőkkel).


    steweee:
    Az alap native nagyon alacsony szintű ellenfeleket tartalmaz, amiket a játékos nagyon gyorsan és könnyen beér, majd utána már tucatszám mészárolhat nehézség nélkül. Sokan pont emiatt hagyják félbe a native kampányokat (ide sorolandó a Napoleon, meg a vikinges kiegészítő is), mert annyira nem tartalmaz kihívást és annyira gyorsan kinövi a világot a karakter, hogy a játék elveszíti az érdekességét és hangulatát. A With Fire and Sword lényegesen komolyabb tartalommal rendelkezik, sokkal bővebb, de ott is a szintezés és a világ erőviszonyai azok amik miatt hamar kifullad a játék.

    Számtalan mod próbálta ez kiküszöbölni számtalan módon, illetve feltölteni tartalommal a jelentős hézagokat a programban, ami lényegében csak alapot ad a saját kreativitás kiélésére és megtanítja a szükséges alap ismereteket. Volt amelyiknek sikerült, másoknak nem. Szerintem a Pendor egyike a jobban sikerülteknek.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A Pendor a komplexebb, komolyabban kidolgozott modok közé tartozó egyik példa ezen próbálkozásokra. Más térkép, sok frakció, komolyabb méretű csaták, tapasztaltabb ellenfelek, fejlettebb gazdaság több opcióval és építési variációval, kicsit jobb diplomácia, többféle kaland és feladat típus várja a játékost, de ez a mod nehéz (manapság már nem annyira mint régen, de még mindig alaposan feladja a leckét). Nem fogja mindenki tetszését elnyerni és idő kell míg beszippantja az embert a megannyi érdekességével (ha meg nekiáll az ember a hozzá tartozó háttéranyagot is olvasgatni akkor nagyon könnyű elveszni benne).

    Számtalan eldugott kis érdekesség, kidolgozott lore tartozik a modhoz. Ez egy fantasy mod, abból is a low fantasy vonalat képviselő, tehát mágia nincs (aki high fantasy modot keres annak ott vannak a LotR modok meg a Warsword Conquest, ezekben még mágia is van rendesen és lehet varázsolni is akár), mágikus fegyverek és vértek vannak (ez annyit tesz, hogy van sztorijuk egyes tárgyaknak és valamivel jobbak mint a normál megfelelőik). A démonok lényegében nagyon erős és szívós lovagok (harcmodor, felszerelés mind ezt sugallják), csak kaptak egy másfajta skin-t (tulajdonképpen a páncéljuk miatt néznek ki ördöginek, szárnyakkal meg szarvakkal és hiszi őket mindenki démonnak, de látni még senki nem látta mi is rejlik a páncél alatt, mert seregeiket sosem győzték le, hanem egy idő után eltűntek a színről, a halottaikat meg mindig magukkal vitték, így csak emberi szolgáik maradtak a páston kiterítve).
    Természetesen ezek az ellenfelek eszméletlen ritkák, sokáig nem is fog beléjük futni az ember, legfeljebb a szolgáikba vagy "uraikba", akik meg sima emberek.

    Az ellenfelek általában jóval tovább erősebbek lesznek a játékosnál, méghozzá nagyon (már a képzettek, a parasztok nem egy harcias népség, szóval nem fogják lenyomni a játékost csak ha az nekik megy bunyózni amikor jelentős túlerőben vannak, a sima útonálló/bandita szintén csak tömegben veszélyes vagy ha véletlenül tud egy fejest lőni az íjával/számszeríjával). Sokszor nem is kell nekik túlerő, egyszerűen olyan taktikát követnek és alkalmaznak, ami sikerre viszi őket (sok a lovas íjász a játékban, sokan dobálnak dárdákat amik hajigálásában a gép jobban szerepel a játékosnál, simán bevállalnak öngyilkos rohamokat csak hogy a társuk elkaphassa az ellenfelüket és hasonlók).

    Utoljára szerkesztette: SaGa Jr, 2016.02.16. 08:55:24
  • Terawatt
    #11990
    Aha :)
  • steweee
    #11989
    pendor ?
  • nearo
    #11988
    nem, egy modról beszélnek :)
  • steweee
    #11987
    ez az alapjátékban van amiről beszéltek ? azt hittem csak valósághú dolgok vannak benne, semmi démon meg varázscucc. igaz, csak pár szitet tudtam még lépni benne, 1x volt 50es seregem, de azt se tudtam fizetni. maga a csata tetszik, elég realisztikus, vigyázni kell az embernek magára, de ugyanakkor lehet egész jól hősködni is. 3as szintú fikcóval levágok 4-5 gyenge ellenfelet is.

    am a viking conquest reforged editionnal nyomom, mert az a legutolsó amit kiadtak, ha jól tudom, és sok minden változtatva van az alap M and B-hez képest
  • atibacsi1977
    #11986
    Utánaolvastam wikin, ott azt írják egy npc mondja majd meg hol van a láda Raneben elrejtve. Én már mindenkivel beszéltem de semmi. Senki nem beszélt nekem róla. Így nem is találom...
  • SaGa
    #11985
    Az a már említett Qualis gem, egy kék üveggömb kinézetű tárgy. Lehet belőle spéci varázsitalt is készíttetni. Mostanában nem tudom, de korábban az egyik város (Rane ha igaz) ládájában szokott lenni egy. Abban, ami az utcán van. Más értékes cucc is szokott itt lenni, ezeket érdemes rendszeresen ellenőrizni, mert bizonyos feltételek mellett ismét lesz bennük valami.
    Meg magas rangú Noldor foglyokkal lehet üzletelni, hogy az elengedésükért adjanak egyet. Régebben a kiképző pályákon (a városokon kívül) lehetett üzletelni a trénerekkel, 5 sóért, meg talán 2 fűszerért adtak egyet. Egyszer. Ez talán már nincs az újabb verziókban. A Talewords fórumokon többet is megtudhatsz.

    Később, mikor már bejutottál a városukba, lovagi tornán is lehet nyerni néha.
  • atibacsi1977
    #11984
    Lariaban a noldori kereskedő addig nem bizniszel velem , amíg nincs nálam valami Dragon Tear, ha jól értem. Hogy, s miként tudom ezt megszerezni?
  • SaGa Jr
    #11983
    Sokat gyengültek tudás és szint alapján is mióta utoljára játszottam a moddal (félreértések elkerülése végett, még mindig kiemelkedően jók, csupán régebben ehhez képest hajmeresztőek voltak). De ez igaz minden frakcióra, mert elég komoly szint és tudásbeli variáláson estek át a katonák és vezéreik. Például a hero adventurer-ek sem 70-es szintűek már, ahogy a berzák és gladiátorok meg assassin-ok sem. A jatuk mérsékeltebbek lettek szintben és tudásban is (amikor még én játszottam a sima jatu raider volt 30-as szintű, a lancer 45-ös, az elitjük 60-as a warlordjaik meg 75-ösök 70+-os erővel aminek értéke ugye 63-nál megáll a játékos karakterénél).

    No persze én sem alacsony szintű karakterrel meg sima csapatokkal keménykedtem velük. Magam fejlesztette, társak által továbbképzett, csúcsra felszerelt CKO és sergeant had támogatásával (amíg nem létezett a CKO addig meg silvermist ranger-ek és larian ranger-ek alkották a derékhadat, szintén feltuningolva), egy rakás companion-nal (ha jól emlékszem kilenccel) ugrottam neki általában 150-200 fős csoporttal a kiszemelt seregnek. Kellett a sikerhez még egy jó gyors és szívós paci (noldor spirit horse) amivel könnyedén előttük tudtam maradni miközben lövöldöztem rájuk és csaltam magam után a hordát. A többiek nem rohamozhattak azonnal, megvárták a parancsomat míg magamra húztam a támadókat. A felszerelés félelmetesen sokat számított ahogy számít most is ahogy a statokat nézegettem a wikin. A piszok gyors paci miatt nem értek utol és a lövéseik is gyengébbek voltak, azaz kezelhető maradt a támadásuk (a lerongyolódás elkerülhetetlen volt persze így is, de többnyire megúszta kiütés nélkül a karakterem a csörtéket).

    Ciki akkor volt ha a ló lett kilőve a karakterem alól, mert a nehéz pacijaikon egy pillanat alatt beérték és legázolták az embert...
    Nem is mindig jött össze a nagy vitézkedés. :) Bizony megesett még 50+-os karakterrel is, hogy lazán kiadtam a tipli parancsot mikor lecsapták a karakterem gyorsan és elhúztuk a csíkot, hogy felgyógyulva újra próbálkozzak később. Ettől függetlenül nagyon élveztem az igazi nagy harcokat amiket a jatuk és a hatalmas seregek kínáltak. Ugyanígy az igazi giga ostromokat mikor 200 védőm nézett szembe 10-15-szörös túlerővel.

    Démonok ellen már azért óvatosabban hepciáskodtam én is, ott a kétszeres túlerőt sem engedtem meg nekik, mert az a 30 démon ami a démon seregeket vezette akkoriban, az felért tízszer annyi egyéb katonával is, szóval nagyon észnél kellett lenni mikor ellenük vonult az ember.

    A másik trükkös brigád a snake cult volt, mert a viper warrior (a sima zöld páncélos lovas, nem a venom knight az elitebb verzió vagy a papnők) az valami kegyetlen erős a szintjéhez képest. Piszok jó fegyverrel (de hogy mitől az arról lövésem nincs, a karakterem kezében közel sem volt olyan jó az a kard), pontos dobásokkal (dárdák), nagyon jó pacival és átlag feletti páncéllal a papíron középszerű lovasok gyakran 1 ütéssel kapták le a karakteremet a nyeregből, holott sem a fegyverük, sem a képességeik alapján nem ezt várta volna az ember. Plusz autocalc csatákban is elképesztően jól szerepeltek. Nem úgy mint a noldorok, akiket legkönnyebb autocalc-ban megverni (csak kell egy halom elit gyalogos, de legalábbis berzák és szétkapják a noldor hadat egy csomó foglyot ejtve).
    Utoljára szerkesztette: SaGa Jr, 2016.02.15. 11:00:29
  • Although
    #11982
    Nem tudom engem csúnyán lenyilazott egy kisebb csapatuk is :) Mondjuk még csak lv28 vagy 30 a karim.
    Meg persze nem tudom melyik verzióval játszottál utoljára mert voltak patchek amik azt hiszem változtatnak pár dolgon.
    Edit: De nagyon top vagy a témában, tényleg jó olvasni. :)

    Utoljára szerkesztette: Although, 2016.02.15. 10:42:05
  • SaGa Jr
    #11981
    És le is hagyja őket még egy sima gyalogos paraszt vagy tehéncsorda is, annyira lassúak a jócskán felduzzadt létszám miatt. :)

    Én speciel szerettem a hasonlóan nagy hordákat saját elit branccsal egyedül bezúzni, manuálisan feltolt csata létszámmal (200-as limitet lazán kezelte az öreg e8400-as procim), ami jóval meghaladja a játékon belül beállítható értéket. Amikorra ekkorára bővül a létszám, addigra az eredeti alapot jelentő sereg egységei elhanyagolható mennyiségben lesznek csak jelen a többiekhez képest, köszönhetően főleg a kiszabadított foglyoknak (nagyon gyakran parasztok).

    No persze a siker érdekében meg kellett emelni az erősítés limitekkel (tehát a szokásos 3-4 helyett résztvevő oldalanként 8-10 reinforcement wave-vel), mint alapból azt a játék engedi.
    Így ugyan benne volt, hogy teszemazt 10-en álltunk fel 120 ellenféllel szemben (van az a túlerő aminél a magas skill-ek sem segítenek már), de amint 2 emberem leesett már jött is az újabb erősítésem és így szép lassan elkoptattuk a sztyeppe urait. :)

    A játék saját korlátozott létszámaival és kis mennyiségű erősítési hullámaival sajnos nagyon sok fordulós meccs lenne ezt levezetni aminek hátránya ugye, hogy mindig csak az utolsó teljes fordulóból generálódik a loot, addigra meg már csak a hulladék marad, akiktől még magas loot érték mellett sem lehet jó cuccokat szerválni. Plusz ha volt esetleg elfogható nevesített vezér akit lecsapott első körben a játékos, akkor azt nem fogja tudni elfogni, mert a későbbi csörtékben már nem vesz részt. Ez egy noldor vezér vagy király megfogásakor, netán neves rabló hordák vezéreinek elfogásánál nagyon nem mindegy, mert így az ember qualis gem-et bukik vagy épp spéci fegyvert amit kizsarolhatna belőlük.

    Mondjuk a legnagyobb eddigi sereg amikkel találkoztam az nem jatuk-ból állt (bár a 3000-es létszámot ők meglepően hamar összehozták), hanem a three sisters, meg a snake cult tudott igazán meredek létszámokat produkálni. Ja meg a helyi Dózsa féle parasztfelkelés. 5000+-os sereg, benne 30 hero adventurer-el, néhány rogue squire-rel és a többi majdnem mind paraszt, azt ez a brancs úgy rágta át agát az egyesített hadakon és fogta el a vezéreket, hogy csak na; azt végül jöttek a csajok és elkalapálták őket, irgalmatlan nagy haderőre téve szert, amitől lényegében mozdulni nem bírtak már).
  • Although
    #11980
    Jatu az nekem is élmény :) Főleg mivel már 3-4e fős seregeik vannak, :) Szó szerint mindenki menekül előlük. :)
  • SaGa Jr
    #11979
    Oda kell terelni a teheneket. Odamész hozzájuk mint ha egy másik sereget akarnál letámadni vagy a vezérükkel beszélni és akkor aktiválódik ez a lehetőség, aztán mehet a terelés. Maradj mögöttük és terelgessed őket a megfelelő irányba. Ha ellenfél vagy másik brancs közelíti meg őket, akkor azzal ellentétes irányba indulnak el, tehát amikor te tereled őket akkor másokra is terelőként reagálnak, szóval lehet szórakozni a dologgal jó hosszan, pláne ha messzire kell eljuttatni a csordát. Bármikor újra rájuk mész akkor megállíthatod őket. A lényeg, hogy mindig maradj mögöttük azon irányban ami ellentétes azzal amerre terelni akarod őket.

    Vagy lehet letölteni mindenféle editor-okat amikben átállítható a boci követő üzemmódra, ekkor megy előttük a csapatod ők meg követik (csak ne maradjanak le nagyon és ne menjen a közelükbe más mert akkor megállnak / a másik bandát kezdik követni). Például ha jól emlékszem akkor ezt a Morgh's editorral is meg tudod csinálni, amivel egységekbe meg más dolgokba tudsz belepiszkálni.
    Utoljára szerkesztette: SaGa Jr, 2016.02.15. 08:08:14
  • steweee
    #11978
    ha egy falu vmilyen állatokat kér. pl cattle, és egy másik helyen megveszem a megfelelő mennyiséget, azt hogy lehet odavinni ahová kérték ?

    mert beleölök egy csomó pénzt, de még 1x sem sikerült leszállitanom. elég idegesitő
  • Wreck86
    #11977
    Frissült a Full Invasion 2 "Amber" verzióra, a lentebb linkelt Magyar Topikban megtalálható minden a modhoz.
  • SaGa Jr
    #11976
    A noldorok ilyenek (ne aggódj, egyes Jatu formációk legalább ilyen meredekek lesznek). A noldor-ok által használt íj meg ráadásul az átlagosnál kicsit gyorsabban repíti ki a lövedéket, azaz messzebbre tudnak így ellőni, laposabb ívben. Lőtávolságuk olyan 20%-al a long war bow teljesítménye felett van és maga az íj kezelése is gyors mert egy gyors fegyver, szóval rövid idő alatt sokat tudnak lőni.
    Egyébként semelyik íjásznak/számszeríjásznak/dobálónak nem kunszt nagyot sebezni a feléjük nyargaló ellenfélen. Minél gyorsabban mozog szembe valaki egy lövésszel annál durvább sebzést fog bekapni. Azaz ne feléjük nyargalj egyenesen, hanem kicsit sréhen , az oldaluk felé közelíts. Célt követni nehezebben tudnak így az egy tegeznyi lövedéküket hamar elszórják és akkor már nem annyira durvák. Ez egy alapvető taktika velük és minden lovas sereg ellen. Kicsit mész feléjük majd kanyarodsz és csalinkázva mész a vonalaik felé. Ezzel magadra húzod a lovasokat és mennek utána, az íjászok (ha te voltál a közelebbi célpont) rád fordulnak és téged akarnak leszedni. Kis ideig kergetőzöl így majd kiadod a támadás parancsot a csata elején paranccsal helyhez kötött egységeknek és akkor több esélyed lesz ellenük.

    Egy lassú, nehéz harci lovon teljes sebességgel feléjük nyargalva kb triplázzák a sebzést a távharcászok. Gyorsabb lovon teljes sebességen még meredekebb szorzó is összejöhet (négy vagy akár ötszörös is, ezért tud például a kopja is durva lenni és egy csapással likvidálni célpontot pedig alap sebzése nagyon alacsony). Azért például démonokat vagy revenant-ot ők sem kapnak ki egy lövéssel (na ja, 90-es armor a lovuknak meg a célpontnak is, ehhez 138-as erő és 10-es iron skin skill azaz alsó hangon is olyan 200+ HP, a pacinak meg 500+). Kell ahhoz vagy 2-3 találat is. :)

    Noldorok alapból ellenségesek (mindenkivel azok, mert mindenki őket akarja). Csak nagyon jelentős túlerővel szabad nekik menni. Kezdetben a viszony -10-es velük. Ezt szépen fel kell tornászni. Erre módszer például hogy távolról követed a csapatukat vagy belecsalod őket egy keményebb ellenféllel való harcba. Amikor megütköznek valakivel, akit te sem kedvelsz, akkor gyorsan be kell ugrani melléjük a csatába (lehetőleg kevés emberre, mert ez neked több renown-t hoz és több viszony javulást érhetsz el ha kevesebben vagytok mint az ellenség akivel megütköztök). Könnyedén lenyomtok mindenkit és az ellenfél létszámától függően 2-4 pontot tudsz javítani a viszonyon. A harc után tipli a környékről mert még mindig negatív lesz a viszonyotok szóval ellenséges célpontként azonosítanak.

    A másik módszer, hogy buzogányos, blunt fegyveres egységekkel teletömöd a hadaidat és a veszteségre fittyet hányva lerohanod egy kis csapatukat. A blunt fegyver azért kritikus, mert aki ettől fekszik el az fogoly lehet. A harc után a foglyokat begyűjtöd, majd a troop képernyőn egyesével beszélsz velük és elengeded őket (ahogy például neves foglyokkal tennéd). Minden beszélgetés opcióból elengedett noldor 1 pontnyi viszony javulást (vagy 2?) és kétszer annyi Honor pontot hoz neked. Az sem mellékes, hogy zúzó cuccokkal leabált ellenfelektől többnyire jobb loot esik.

    Amint 0-ás vagy pozitív a viszony, lehet menni Laria-ba a kocsmába és ott kicsit diskurálni a boltossal. Ha megoldod az ő feladatát akkor megmondja merre leled a városukat.

    A végső győzelemhez olyan 40-60 körülire vagy még magasabbra kell velük felvinned a viszonyt.

    Tűzgyorsaságban meg sehol nem lesznek ahhoz képest mint amikor a karaktered kezébe kap egy sapphire rune bow-t. Ha úgy tűnt a noldorok gyorsan lőnek, akkor azt az íjat kész nyílszórónak fogod érezni. No persze ehhez a cucchoz nem kevés dolgot meg kell tenni, boltban nem kapja meg az ember. Illetve a két hős noldor vezér egyéni fegyvere (egy piszok jó kard és egy nagyon tápos íj) szintén igazi csoda a játékban. Megszerzésük persze nem is könnyű (még a királyok fegyvereit is előbb beszerzi az ember mint az övékét, pedig azok sem a könnyen megszerezhető eszközök).
    Utoljára szerkesztette: SaGa Jr, 2016.02.14. 15:58:13
  • SaGa
    #11975
    Igazából nem érdemes velük összeakaszkodni, mert a teljes nyeréshez nagyon jóban kell lenni velük. Először ellenségesek, de ha beállsz egy-egy csatájukba melléjük, akkor javul a viszonyod velük. Amíg pozitívba nem fordul, inkább kerüld őket messziről. Egy bizonyos pontszám felett még a rejtett városukba is eljuthatsz.