12134
1147464846/1614162139.jpg

Hivatalos honlap


A Hivatalos oldalon megtalálható a Mount&Blade, Warband, With Fire and Sword,
Napoleonic Wars és a Viking Conquest kiegészítők leírása, FAQ részlege illetve a letöltés menüjük.

* M&B Native Angol FAQ *

* Warband Angol FAQ *

* Mount&Blade Wiki *

* Mount&Blade leírás (Strategywiki,angol) *


M&B/Warband/WFaS modok gyűjtőhelye


M&B/Warband/WFaS/NW hivatalos fóruma



---> * Mount&Blade Magyarország * <---

WARBAND Gépigény

  • Magic Boy
    #12054
    Annyi mindent lehet állítani a kinézetnél (még a szem ménységét és a szemöldök magasságát is)) csak pont egy olyan alap dolgot,mint a szemszín nem.
    Ezért gondoltam, hogy hátha van ilyen mod.
  • nearo
    #12053
    mount jelent konkrétan hátaslovat is, de lehet ige, ami azt a cselekvést fejezi ki, ahogy felszállsz a nyeregbe (és emellett még jelent hegyet is)

    #12052: sims :D várom már a következő kérdést, hogy hogyan alakíthatná át a kastély belsejét kicsit otthonosabbra, meg a várfalakat bevehetetlenebbre :D
    btw én nem tudok ilyen modot sajnos
  • Magic Boy
    #12052
    Sziasztok!

    A képekkel kapcsdolatban még az utolsó egyeztetés folyik, de elvileg ma felrakom őket.

    Más:
    Nézegettem a Modokat, ce nem találok olyat, amilyet keresek.
    Hátha ti tudtok segíteni.

    Olyan Mod kellene a páromnak a Warbandhoz, amelyiknöveli a karakter -kinézeténél a lehetőségeket.
    Pl. lehetővé teszí szemszín állítását esetleg több hajformátenged, stb...
    Van ilyen?
    Utoljára szerkesztette: Magic Boy, 2016.04.19. 10:29:38
  • SaGa
    #12051
    A mount nem a ló, hanem inkább a lovasa, vagy még inkább a ló és a lovasa együtt...

    Valami olyasmit jelenthet inkább, mint a "Nyergelj, fordulj!". Vagy "Lóra és kardra (fel)!"
  • Terawatt
    #12050
    Paci és Bökő
    Utoljára szerkesztette: Terawatt, 2016.04.19. 03:52:32
  • nearo
    #12049
    én egy hátas és pengére szavaznék
  • steweee
    #12048
    a játék cime vajon hogy festene magyar forditásban ?

    - paci és penge
    - hátas és kard

    ?
  • Carmang
    #12047
    Nekem is feldobta régebben, de azóta már elmúlt. Nem tudom mitől.
  • geri07
    #12046
    Sziasztok!
    1 gyors kérdésem lenne. Nekem a M&b Warband eredetiben van meg és most az 1.168-as frissítés, miatt egy ideje feldobja a steam minden indításkor egy termékkulcs ablakot, amit a játék kérni fog és írjam be (de eddig még nem kérte egyszer sem) és azóta lassabb, néha magától kilép még nativ módban is. Van vkinek ötlete, h mit kezdhetnék ezzel a problémával?
    Köszi előre is a segítséget! :)
  • nearo
    #12045
    az úgy király, hogy vakon kiválasztotta az összes olyan előtörténeti elemet, ami lootingot ad :)
  • Magic Boy
    #12044
    A párom így kezdte: Nő, Tolvaj, Utcagyerek, Trubadúr, Pénzéhség és hatalomvágy, Anina, Swadriai Királyság.
    És megfogadta SaGa Jr kezdési tanácsát.
    Simán le lehet győzni 12 fosztogatót az elején egy számszeríjjal és így lehet cuccokat és pénzt szerezni.
    Az edző helyen 3-asig edzett.
    Ő csupa női segítőket akar összeszedni Jeremussal és Firentissel kiegészítve (Borchan gondolkodik még).

    A képek a jövőhéten vele egyeztetve.
  • nearo
    #12043
    Multi mellett mániám még az elméleti játék is :D
    Kitaláltam, hogy olyan kari kéne single-ben, aki csak zsoldosokkal nyomul (értsd: bármi, ami nem faction troop, tehát mercenaryk, swordsisterek és manhunterek). Szóval... azzal tisztában vagyok, hogy hülye ötlet, mert másfélszer annyi pénzt kérnek, mint a frakciós katonák, meg mert a frakciók top tier katonái erősebbek. Nem ez a lényeg, hanem hogy ha valaki pisztolyt tartana a fejetekhez, hogy márpedig így kell játszani, akkor hogyan kezdenétek neki? Konkrétan milyen karaktert építenétek?
    Van pár elgondolásom, de egyelőre nem osztom meg veletek, nehogy befolyásoljon titeket. Ja és sima native warbandben gondolkozzatok.
  • nearo
    #12042
    Mostanában egyébként rákaptam kicsit multira. Mount and siege nevű ostromszerverre járok, délutánonként, esténként simán vannak rajta 150-en is. A szerveren a neogk nevű mod működik, ami rengeteg pluszt ad az ostromhoz, emellett viszont nem kötelező feltenni, egy szűz native-al is lehet csatlakozni (ekkor az extrákat persze nem lehet használni). Csak hogy néhány dolgot említsek ezekből az extrákból, ostromfegyverek, rombolható elemek a várban (tornyok, falrészek), extra fegyverek és páncélok minden népnél, csatakiáltás, stb.
    Szinte mindig támadó vagyok, és szinte mindig infantry, aki lát Arankát, krucsikosmancslit, PsychoTheRapistot vagy Destructible_Targetet, az valószínűleg én vagyok. Statban középtájt, vagy alul keressétek a nevem, bőven csak egy átlagos player vagyok, általában 2-3x annyi deathel, mint killel :) Szinte mindig vannak prok, akik fix top1-ek, de általában a playerek legalább fele hozzám hasonló képességű.
    Szóval aki kedvet kapott, nézze meg, rengeteg különleges map van, és ezzel a moddal végre úgy néz ki egy ostrom, ahogy single-ben is ki kéne néznie.
  • Magic Boy
    #12041
    ezt még én se tudtam, de jó tudni, akkor hamarosan tolok pár képet a mentéséből.
  • nearo
    #12040
    szerintem nem direkt, jöhetnek nyugodtan :)
    nemtom tudja e, van beépített screenshotoló, ctrl+insert alapértelmezésben
  • Magic Boy
    #12039
    A párom a lelkemre kötötte, hogy kérdezzem meg.

    "Direkt nincsenek ezen a fórumon képek?"

    Ha nem, akkor azt mondta,hogy az ő mentéséből rakjak fel időnként képeket.
  • Magic Boy
    #12038
    A párom elkezdte és eddig tetszik neki.
    Gyepálja a gyalogos fosztogatókat egyedül (ahogy az unokahúga mondta "lovacskázik és lövöldözik") és már 4-es szintű.
  • nearo
    #12037
    najó, nekem hegyvidékről azok a pályák jutnak eszembe, amiken egy szakadék falába spawnolok, lóval se fel se le, és ki kell adnom a parancsot, hogy akkor dismount :) egy dimbes-dombos pálya még jó lehet
  • Carmang
    #12036
    Ha ő támad fentről akkor igen. Bár ez gyalogosok estén is igaz.
  • Magic Boy
    #12035
    Ezt olvastam valahol, de a lényeg, hogy nyertem minimális veszteséggel
  • nearo
    #12034
    hegyi pálya kedvez a lovasoknak? wow:)
  • Magic Boy
    #12033
    szia!

    Nekem 84 fős csupa lovas csapatom van és ütöttem már 300 feletti csapatot is minimális veszteséggel.
    Nem a sereg mérete a lényeg, hanem, hogy mennyire fejlett.

    Igaz a fenti példám hegyi pályán történt,ahol alovasok plusszokatkapnak,de szerintem síkságon isnyertem volna.
    Amúgy ő jött nekem.

    Más.
    A páromma kezdi reméle a tanácsaitok segítségével megszereti őis ezt a játékot.

    A tanácsaitokat Nagyon Szépen Köszönöm!!!!!
    Utoljára szerkesztette: Magic Boy, 2016.04.11. 10:42:54
  • nearo
    #12032
    Sok-sok renown-al :) 25 pontonként jár +1 hely. De egyébként a 250 fős seregeket nem a 250 fős seregeddel fogod legyűrni, hanem egy 100 fős csupa elit katonából állóval. 100-150 már egy jó partyméret, elérhető, nem is kell hozzá minden pontod karizmára meg leadershipre tenni, csak nyerni a tornákat, 2x túlerőkkel szemben nyerni folyamatosan, meg ilyenek :) van pl 1500 ismertséged, 12 cha meg hozzá 5 leadership, az 30+60+12+25 = 127, ha az csupa top tier katona, egy 300+ fős védelmű várost beveszel.
  • steweee
    #12031
    m ár elutottam addig, hogy van kb. 50-60 fős csapatom, tapasztalt katonákkal, fele lovas, másik egyenlően ijász és gyalogos.

    anyagi gondjaim nincsenek, küldiket csinálgatom szépen. kérdés, hogy a fenébe és mikor lesz akkora haderőm, hogy 200-250 fős seregekkel is elbirjak ? egyenlőre nem látom hogyan tovább, ha a leadership-et fejlesztem, akkor se jövök ki még a 100 katonából sem egy csapatban
  • SaGa Jr
    #12030
    Elég a looting skill is (ez az ami a csaták utáni bevételre, amiből a tényleges nagy pénz jön, kihatással van), kereskedés nem létszükséglet. Nem segít annyit, mint amennyit a looting, de azért lehet fejleszteni, csak erre vannak a companion-ok, hogy ők is tanulják a party skill-eket és ne mindent a karakterednek kelljen tudnia. A kereskedelem tipikusan ez a skill, ami jól megfér egy companion kelléktárában csak arra kell odafigyelni, hogy ha az életereje 33% alatt van a kérdéses illetőnek, akkor a party skill-jeit nem tudja használni.

    A fosztogatásról jut eszembe... A szó szerinti fosztogatást a játékban inkább majd hanyagold ha esetleg eddig szimpatizáltál a dologgal. Túl sok ellenséget szerzel vele, amelyek közül az elsődleges maguk a lakosok a kérdéses helyen. A településeket békén kell hagyni vagy még inkább segíteni azokat, nem fosztogatni. Lehet kapni feladatot a falvakban is a helyi kis főnöktől ha beszélsz vele. Nem nagy dolgok, nem is hoznak sok pénzt, de így növelheted velük a viszonyodat, ami ha tiéd lesz a hely több adóbevételt hoz, illetve a nagyobb értékű barátság eleve több toborozható embert jelent majd idővel. Ja meg a jobb viszony miatt kicsit jobb áron adják a náluk vehető cuccokat (amik amúgy is olcsóbban vehetőek itt mint városokban), azaz jobb haszonnal tudod majd elpasszolni azt olyan helyen ahol a kérdéses árú hiánycikk. A fosztogatással viszont pont ennek elletettjét fogod elérni és mivel a játék célja, hogy minden a karaktered uralma alá kerüljön (ha csak nem áll be vazallusnak valamelyik király mellé a karaktered és lemond ezzel az egyeduralkodói lehetőségekről, korlátozva a saját birtokait és kiszolgáltatva azokat az uralkodója kényére és kedvére) és akkor nem lesz jó egy olyan hely ahonnan nem szerzel bevételt és még a parasztok is utálnak.

    Pénzes feladat kérhető a lordoktól is, meg a városokban a céhmestertől. Ez utóbbit, ahogy a falusi főnököt is meg kell keresni bent a településen és beszélni vele. Alapból nem elérhető a település menüjéből (néhány modban ezt megoldották).

    Eleinte meg egyáltalán nem kell senki a karaktered mellé. Igazából a legjobb ha feltrenírozod (még ha unalmas is a folytonos tréning) azt magad mész neki egyedül 10-20 fős béna banditáknak és messziről lelövöldözöd őket, nem pajzsos kardos csépelést erőltetsz. Elmész messzire és lövöldözöl. Azt ha közel érnek megint elmész és távolról lövöldözöl. Ha nem mozog a karaktered alatt a ló, akkor még csak a horse archery skill fejlesztése sem életbevágóan fontos a játék legelején, nem fogsz büntetést kapni a lóról való lövészkedéskor. Ha meg szorul a hurok, akkor tipli a csatatér egy távoli sarkába és menekülés opció aktiválása. Szégyen a futás ugyan, de megmenthet ha nagyon vacakul állsz. Amennyiben a harci nehézség meg le van véve nagyon, akkor meg még csak tartani sem kell a 10-20 fős bandita "hordáktól", nem fognak veszélyt jelenteni a karakteredre ha csak kicsit is elfogadható szintű felszerelése van, kellő védettséggel, meg gyors és ellenálló lóval.

    Aztán ha már kicsit tapasztaltabb az embered és van már pénze, akkor lehet szépen felvenni a szimpatikus companion-okat. Aztán felszerelni őket, mászkálni velük, hogy ők is fejlődjenek azt ha már megvan mindenki akit szerettél volna felvenni, mindenki volt már támogatást szerző feladaton (amivel a right to rule értékedet növelik) és vissza is tért onnan, na akkor lehet elkezdeni gondolkodni azon, melyik várat szeretnéd elsőként elfoglalni, hogy megalapítsd majd saját királyságát a karakterednek. Na ekkor van értelme először annak, hogy toborozz leendő katonákat és elkezd a kiképzésüket. De amíg kellő pénzmag, megfelelően fejlett saját karakter és companion csapat nincs még meg (jól felszerelve), addig csak nyűglődés lesz és elég kevéssé hatékony játék. Plusz a csapatok viszik a pénzt folyamatosan, hiába van az egekben a leadership skill. A companion-okkal ellentétben azonban a sima katonák bizony meghalnak, azaz elveszíted a beléjük invesztált összegeket könnyen, azaz amíg nincs kellő pénzmag, hogy tartósan fenntarts egy hadsereget, addig inkább ne is vesződj vele feleslegesen.

    Továbbá érdemes már a játék elejétől kezdve a neked szimpatikus lordoknak feladatokat csinálni, mert a javuló viszony később jól jöhet ha netán valamelyikük lányát venné el a karaktered vagy női karakter esetében ha valamelyikhez hozzámenne. Plusz kellően jó viszony esetén, még át is lehet őket dumálni a saját birodalmadba és ha igazán ügyes vagy, akkor a saját birtokaikat is hozni fogják pluszban, azaz nem csak te adhatsz majd nekik földet amit majd megvédenek és ahonnan gyarapodhatnak.


    nearo:
    Nem mostanában volt, hogy sima Native-ot indítottam, így ha ez a helyzet az csak jó. Akkor a prisoner management egy másik fontos pénzszerző forrássá lépett elő. Ideje volt már. :)
    Utoljára szerkesztette: SaGa Jr, 2016.04.08. 10:55:52
  • nearo
    #12029
    Warbandben sem egyenárban mennek a foglyok. Ramun az egyetlen, aki megmaradt ilyennek Tihrben, de az összes többi több pénzt ad a magasabb szintű foglyokért.
  • Magic Boy
    #12028
    Köszönöm a segítségeket!
  • Magic Boy
    #12027
    Tehát azt mondod, hogy eleinte elég 8-9 ilyen NPC mellé és addig ne csináljon küldetéseket se (20 vagy a fölkötti fosztogató, zsivány, stb... gondolom már simán leverné ezt a kis csapatot), amíg el nem éri a 15-20-asszintet.
    Jól értem?

    A pénzszerzéshez elég a fosztogatás skill nem kell a kereskedés?

    A Csata edzés helyeket (Training Field), hogy lehet megtalálni?
  • SaGa Jr
    #12026
    Magic Boy:
    Azt hiszem úgy kellett volna kezdenem, hogy elsőként érdemes alaposan elolvasni a Mount and Blade Wiki oldalt. Onnan minden alap dolog megtudható és kezdőknek több mint javasolt ezzel indítani ha szeretnék élvezni a játékot, mert sok olyan dolog kiderül ott, amire a rutinosabb játékosok már ki sem térnek, mert annyira evidens az adott dolog ismerete és használata, hogy fel sem merül ezen ismeretek hiánya.

    Amíg nincs felszerelése a karakterednek, már érdemi, addig nem kell kötözködni senkivel. Míg kis létszámú a csapatod, van lova mindenkinek és van pont a lovagláson (minél több, annál gyorsabb az egyéni lovas, de a térképen való mozgást is befolyásolja), addig bármely csapatot le tudod hagyni könnyedén. Ha sokan vannak ne köss beléjük míg gyenge a karaktered. Fejbe lövés ellen meg sisak kell, a pajzs önmagában kevés, főleg ha kicsit is oldalról érkezik a lövés. A pajzsok mérete ráadásul változó és így hiába van felemelve, nem feltétlenül fogja védeni a karaktered fejét. Ha meg kicsit is oldalról vagy felülről, ívelve érkezik a nyíl, akkor felejtheted is el a pajzsot, mert nem fogja megvédeni az emberedet.

    A training Field-ek ott vannak a térképen, városok mellett kívül lehet megtalálni (nem minden város mellett van). Ha benne van a látókörödben (ez ugye növelhető a megfelelő skill-el), akkor észleled majd. Training Field

    Olyan mod, ami nem nehezít a harcon, de minden mást feltuningol, olyan nem nagyon van (biztos, hogy akad ilyen, de nem az ilyenek a kedvelt és népszerű modok). Már csak azért sem, mert az ellenfelek alapból annyira nem jelentenek kihívást, hogy az már fájdalmas, ezért ez szokott az első dolog lenni amit minden modder megpiszkál, hogy legalább minimális kihívás legyen a játéknak ne csak a közvetlen kezdetén, de kicsit később is. Ha a harcot nehéznek találod, változtass a csúszkákon amik ezt befolyásolják.

    Az első kapott feladatot akármeddig elhúzhatod, nem kell azonnal megcsinálni, tehát nem kell emiatt azonnal felvenni minden jöttment figurát csak, hogy gyorsan letudd. Ez nem időlimites, így akármikor ráérsz megcsinálni.
    Ráadásul felvett companion-ok is beleszámítanak a létszámba. Ezek a nevesített egyének, kocsmában vehetőek fel, nem keverendőek a mindenféle több fős kis zsoldos csapatokkal. A M&B Wiki oldalán megtalálod kik is ők, milyen a viszonyuk egymással, mik a képességeik. Ezek az egyének ugyanúgy felszerelhetőek egyesével mint a karaktered, lehet őket feladatra küldeni (támogatást szerezni, infót gyűjteni), szintet lépnek és te fejlesztheted őket.

    A looting skill az egyetlen, ami érdemileg befolyásolja a cash-t. Plusz ez határozza meg, hogy a levert ellenfelektől milyen értékű és minőségű cuccokat szerzel (ami meghatározza mennyi pénzt tudsz érte kapni mikor eladod). A trading csak a kereskedelemben játszik szerepet, hogy olcsóbban veheted az árút, így nagyobb lehet a hasznod rajta.
    Sok modban a Prisoner Management skill szó szerint aranyat ér, mert az ellenfelekből hatalmas összegeket lehet szerezni mikor eladja őket az ember egy rabszolga kereskedőnek. De Native esetében minden ellenfél egyen áras és nagyon alacsony az értékük, így felesleges ebbe pontot ölni.
  • SaGa
    #12025
    Nem zsoldosok, társak. A kocsmákban találkozhatsz magányos karakterekkel, akik némi zsebpénzért felcsapnak melléd társnak. Ők nevesített harcosok, mindegyiknek meg van a maga alapképzettsége, származása, elvárásai. Őket neked kell felszerelni fegyverrel, páncéllal, lóval, a zsákmányból, vagy vásárlással. A képességeiket is te határozod meg, amikor szintet lépnek. Ezek egy része beszámít a te karaktered képességei mellé a sereg irányíásánál. Mindegyiknek vannak bizonyos elvárásaik a társakkal szemben, azaz figyelni kell, hogy ne legyenek a csapatodban egymással rosszban lévő társak. Belőlük később lordokat tudsz csinálni, sereget adni melléjük, városokat, falvakat adományozni nekik, amikor már a saját királyságod fenntartása a cél.
  • nearo
    #12024
    Saga lol... :D most nem értek egyet veled, csak ki akarja próbálni a játékot, nem pro akar lenni :) Nem dobnám be egyből a mélyvízbe, kb így a legunalmasabb a játékot elkezdeni, bár kétségtelenül később ez térítődik meg a legjobban.

    Elmondom én hogy kezdtem anno:) (igaz én még alapjátékkal, nem warbanddel, de talán sok különbség nincs)
    Ugye játék telepítés után alapbeállítással lehető legkönnyebbre van állítva. Negyedes sebzés játékosra, feles companionokra, gyenge AI, stb. Én is így kezdtem. Kezdje el így ő is, minden nehézségi beállítást tegyél legkönnyebbre, és amikor kezd hozzászokni úgy egyáltalán az irányításhoz, csapkodáshoz, stb, túl van a kipróbáláson, és tetszik neki, akkor sem érdemes azonnal nehezebbre állítani. Realisztikus mentést is hagyjuk szerintem, jó az a visszatöltögetés, eléggé el tudja venni a kedvet, ha megbotlik a karakter egy fűszálban, és kuka a nagynehezen összeszedett felszerelés és sereg, neadjisten eltűnik valami fontosabb companion. Az alapokat mondd el neki, hogy tud toborozni, mi van a zsákmánnyal, fogolyszerzés és eladás, városban felszerelés vásárlása, companionok, stb, aztán játsszon ahogy jónak látja. Legkönnyebb fokozaton nehéz elrontani, így éri legkisebb eséllyel negatív élmény. Aztán ha tetszik neki, hagyd, hogy így elszöszöljön vele pár hétig, és ha úgy látod, hogy komolyabban is belekockulna, akkor meg lehet mutatni nehezebb fokozaton mit tud a játék.

    Amivel egyetértek az eddig elhangzottakból: az én első karakterem is lovasíjász volt, kezdésnek tényleg tök jó szerintem is. A training field is jó hely, azon a 3x3 vagy mennyi emberkén valóban jó ötlet átverekedni magát (nagyjából minden játékomat ezzel kezdtem, kezdem most is), alapvetően viszont a gyalogos harc totál kezdőként jóval nehezebb, mint a lovas, itt lehet lecsapkodják majd párszor. (Training field helyett megnézheti a tutorialt is, ami warbandben nekem kevésbé tetszik, mint az első játékban, de még mindig hasznos.)

    Hmm... most így hirtelen ennyi.
  • Magic Boy
    #12023
    Szia!

    Én már játszom egy ideje.
    A páromnak kértem tanácsot, aki engem látva ki akarná próbálni a játékot.

    A leírt példám olyan harcnál volt, amikor háromszoros túlerőben volt az én csapatom.

    Ha kereskedsz, akkor is betámadnak (pl. útdíj), de a játék a harcról szól másképp soha lesz az emberből semmi, ha nem harcol.
  • Carmang
    #12022
    Vadássz olyan bandita csapatokra, akik kevesebben vannak, mint a te bandád, vagy csapj fel kereskedőnek.
  • Magic Boy
    #12021
    Szia!

    Tudom, hogy nincs halál, de tök idegesítő az elején, amikor lovagolsz még csak az ellenséges csapat felé és valami jött ment fosztogató fejbe lő felemelt pajzs mellett.

    Ez a Training Field dolog nekem is új
    Ezeket, hogy lehet megtalálni?

    Van valami mod amit érdemes feltenni, mert nem nehezíti a harcot, de fokozza a játékélményt és a játékban a lehetőségeket?

    Nem szabad csapatokat felvenni és képezni a játék elején. A neked szimpatikus (és egymással sem veszekedő) companionokat kell szépen maximális számban beszervezni, felszerelni és amikor már van egy 8-9 fős csapat (a karaktert is beleértve akit irányítasz), na akkor lehet majd rámenni a kisebb-nagyobb ellenséges csoportok megrugdalásába. Amíg viszont a karaktered el nem éri a legalább 15-20-as szintet, addig hanyagolni kell bármely katona felvételét és képzését. Majd ezután, kellően magas training meleltt nagyon hamar kiképezhetőek a legjobbak is.


    Ezt, hogy érted?
    Nem érdemes toborozni az elején 8-9-nél több embert (5-öt ugye muszáj az első küldetés miatt), hanem zsoldosokat kell felvenni?

    Ha meg pénz kell, akkor looting skill-t kell feltolni és kereskedni.


    Elég hozzá egy skill?
    Utoljára szerkesztette: Magic Boy, 2016.04.07. 20:23:45
  • SaGa Jr
    #12020
    Elhalálozni a játékos karaktere nem tud ebben a játékban. Halhatatlan, ahogy a felvehető companion-ok is azok. Leütik és fogoly lesz de ez minden. Ez része a játéknak.

    Ha ezt el akarja kerülni, akkor célirányosan válassza a felkínált lehetőségek közül a neki szimpatikusakat. Érdemes a gyorsaságra, lovaglásra tenni pontokat, meg a távolsági harcra, mert ezzel a kezdeti kóbor banditák igen jól kordában tarthatóak és elkerülhetőek, később meg csak még jobb lesz ezen dolgok használata. Ha nem használtok modokat, akkor amúgy sem kell aggódni, harmat gyengék a Native-ban az ellenfelek és így kis gyakorlással kiismerhetőek és tömegével darabolhatóak.

    Kezdetnek irány a legközelebbi Training Field (lényegében egy ilyen mellett vagy közelében kezd a játékos). Ott addig csinálni újra és újra a tréninget, míg szép sorban az összes ellenfelet le nem veri a játékos. Minden kategóriában mind a hármat. Ezzel 2-3 szintet lépni is lehet, azaz máris nem annyira csíra lesz indulásnál.

    Nem szabad csapatokat felvenni és képezni a játék elején. A neked szimpatikus (és egymással sem veszekedő) companionokat kell szépen maximális számban beszervezni, felszerelni és amikor már van egy 8-9 fős csapat (a karaktert is beleértve akit irányítasz), na akkor lehet majd rámenni a kisebb-nagyobb ellenséges csoportok megrugdalásába. Amíg viszont a karaktered el nem éri a legalább 15-20-as szintet, addig hanyagolni kell bármely katona felvételét és képzését. Majd ezután, kellően magas training meleltt nagyon hamar kiképezhetőek a legjobbak is.

    Ha meg pénz kell, akkor looting skill-t kell feltolni és kereskedni. Olcsón venni cuccokat és eladni drágán. Plusz benevezni a sima ütök vágok típusú városi tornákra (nem a nagyokra, csak a sima, folyamatosan hullámokban érkező ellenfelek leveréséből állóra ami mindig elérhető) és a lehető legtovább talpon maradni. Ez ugyanis pénzt hoz a konyhára amellett, hogy javítja a harci képességeket is.

    Induláshoz ennyi elég, a többi majd kialakul játék közben.
  • Magic Boy
    #12019
    Tudnátok tanácsokat adni kezdőknek, hogy az elején ne unjon rá a párom?

    Én pl. az első pár csatámban a legtöbben meghaltam és pénzügyileg is nehezen indultam.

    Ti hogy kezdtétek?
    Mire érdemes figyelni?
    Mit lehet tenni, hogy ne halljon meg sokszor az elején?
    Milyen tippeket adnátok egy kezdőnek?
  • Magic Boy
    #12018
    Köszönöm a segítséget!
  • nearo
    #12017
    Házasodni is tud, bár női karakterrel soha nem játszottam még addig. Lordokat cserkészheti be, akiket elvileg fel lehet használni mindenféle célokra, gyakorlatilag nemtom. És elvileg nem kell lefutnia az ilyen udvarlós meg fatertól elkérős köröket.
    Marriage
    "Female characters can also marry – but they should keep in mind that Calradian society is very traditional, and as adventurers, they have chosen a very unconventional path for a woman. A female character may have to look for a while to find a lord who is open-minded enough to marry her.

    On the bright side, a female character does not have to go through the elaborate rituals of courtship, and she also may gain more from a marriage than her male counterpart. For a woman adventurer, marriage can be a quick path to power and an unscrupulous character may be able to use her husband as a tool of her political ambitions."

    Meg még annyit találtam így hirtelen... ez alapján egy hangyafasznyival nehezebb érvényesülnie, de igazából semmi komoly szerintem.
    Character creation
    "The only choices with any noticeable impact on your chances of success are your gender and your nobility, both of which relate to how willingly nobles accept your presence in the game. Gender can affect how much renown you need for fiefs and kingdoms, whereas nobility only affects their early opinion of you."
  • Magic Boy
    #12016
    De gondolom házasság kilőve nem?
    Vagy arra is van valamilyen lehetőség?

    Van bármi előnye a női karakternek?
  • PrasCo
    #12015
    A karaktere kapni fog pár hímsoviniszta beugatást a föuraktól, és nem kezdheti a játékot saját nemesi zászló alatt (de megszerezheti, természetesen!), viszont semmi komoly hátrány és korlát nem éri. Mindent meg tud valósítani, amit egy férfi, vágjon bele bátran!