12134
1147464846/1614162139.jpg

Hivatalos honlap


A Hivatalos oldalon megtalálható a Mount&Blade, Warband, With Fire and Sword,
Napoleonic Wars és a Viking Conquest kiegészítők leírása, FAQ részlege illetve a letöltés menüjük.

* M&B Native Angol FAQ *

* Warband Angol FAQ *

* Mount&Blade Wiki *

* Mount&Blade leírás (Strategywiki,angol) *


M&B/Warband/WFaS modok gyűjtőhelye


M&B/Warband/WFaS/NW hivatalos fóruma



---> * Mount&Blade Magyarország * <---

WARBAND Gépigény

  • DarkHorSe
    #11933
    Na most jarok a clash of kingsben 400 nap korul, a faszom kiraly sosem ad nekem semmit, mert mar azt mondja igy is eleget kaptam. Hogy lehet ezen valtoztatni? Van egy falum, meg egy varam eddig. Elfoglalok valamit, magamnak igenylem, azt mondja hogy bocsi de nem :(
  • SaGa
    #11932
    A GOG-on is akciózzák a sorozatot most, igaz nem annyiért, mint a steamen volt. A 3 egyben 8,67$, külön a Warband 4.29$.
    Ellenben nem vagy a steam-hez kötve és nincs rajta DRM egyáltalán.
  • mijki
    #11931
    Crusader mod kicsit bugos :D
  • Wreck86
    #11930
    Utánanéztem a Vikinges DLC miatt van az újabb verziószám.
    Tehát úgy néz ki ha jön egy DLC, akkor változik a verziószám is,gondolom.

    Jaja,láttam az akciót! :D
  • Carmang
    #11929
    A mai napon akciós Steam-en a teljes sorozat, Warband pl 2,49 ojró.
  • SaGa Jr
    #11928
    Az sem olyan új már. :)
    Folyamatosan vannak még update-ek Warbands számára.
  • Wreck86
    #11927
    Köszi hogy írtad az új verziószámot! :)

    Még le voltam horgonyozva az 1.158-nál.

    Ez az új kieg miatt van, hogy nagyobb a verziószám? Vagy vannak update-ek?
  • SaGa Jr
    #11926
    A kérdéses modok felrakott verziói kompatibilisek a játék azon verziójával amivel játszol? Elég régi ám az a 1.134-es verzió.
    Az egyik ilyen hiba mikor ez az üzenet előkerül pont az, hogy nem stimmel a mod és a játék verziója (vagy túl régi a játék futtatott verziója és nem ahhoz készült a mod vagy fordítva).
    A másik, hogy valami hibásan települt vagy törlődött aminek nem kellene. Ilyenkor újra kell rakni mindent, egyszerre csak egy modot feltéve és játszva.

    A clash of kings mod egyik verziója sem fog működni 1.134-es Warbands alatt, mert a legkorábbi kiadott béta változata is a modnak 1.143-as verziójú alapjátékot igényelt. Az aktuális változathoz meg 1.166-os M&B:W kell.
    Utoljára szerkesztette: SaGa Jr, 2015.05.29. 19:17:48
  • DarkHorSe
    #11925
    Miert nem mukodnek a modok megfeleloen? Felraktam a A Clash of Kingst, meg a florist aztan mindketto elszall valami hibauzenettel. 1.134es verziom van get object failed for texture hibauzeneteket generalnak
  • SaGa Jr
    #11924
    A játék célja, hogy az egész játékteret egy frakció uralja, lehetőleg a tiéd. Azaz foglalj el mindent. Ha már elég jónak érzed a karaktered a harcban akkor erre menj rá. Toborozz sereget és menj neki a kiszemelt városnak vagy várnak, foglald el és tartsd meg. Aztán ennek mintájára terjeszkedj. Ennyi. Falvakat csak fosztogatni lehet, elfoglalni külön nem (minden falu egy várhoz vagy városhoz tartozik, ha azt elfoglaltad akkor kapod mellé a falut is ami hozzá tartozik). A települések mindegyike fejleszthető, így több pénzt lehet beszedni belőlük, viszont minél több a település a te közvetlen irányításod alatt, annál nagyobb lesz az elszivárgó adó is, így 10 fölötti számú települést semmiképp ne tarts meg, azokat add ki a saját lordjaidnak (akiket korábban átdumáltál magadhoz, vagy épp companion-t tettél meg lordnak).

    Feladatokat lordok/királyok tudnak adni (kapd el a szökött szolgálókat, vigyél üzenetet másik lordnak és hasonlók), nagy ritkán a feleségeik (kiszabadítani az elfogott férjüket), városban a céhmester (verj le rablókat, kísérj karavánt, vigyél kocsmába cuccokat) illetve faluban a falu főnöke (hozz tehenet, hozz gabonát, kísérd el a városba a falusiakat). Ezek ismétlődő feladatok, mindegyiknek van egy időbeállítása, hogy az adott feladat mekkora időközönként jelenik meg újra.
  • steweee
    #11923
    pár hónappal ezelőtt írtam ide, de aztán abbahagytam a játékot. pedig legalább 1x azért szeretném végigvinni, vmilyen jó moddal, mert az alapjáték tényleg elég egyhangú annak ellenére, hogy nagyon nagy 5letek vannak benne

    szóval kis próbálgatás és néhány újrakezdés után ott akadtam el, hogy már egész életképes vagyok harcokban, szépen felszereltem magam jobb cuccokkal és a beállt npc-ket is, leveregetek minden banditasereget, egykét küldetést is megcsináltam

    de ennyi. mászkálgatok ilyen kereskedelmi küldiket elvégezve, de nem tudok továbblépni

    valaki leírná részletesen hogyan lépjek tovább ? de ne csak azt hogy vállalj el küldetéseket, hanem hogy kitől meg ilyesmit. hogy kell lordokkal dumálni, hasonlók...
  • DarkHorSe
    #11922
    Szoval nem kellett volna csatlakoznom a kiralyhoz?
  • SaGa
    #11921
    Elfoglalsz egy várost. Nem várat, várost!
    Ehhez persze előbb ki kell belőle verni az ott lakókat. Aztán ha már király vagy, osztogathatod a haver lordoknak az elfoglalt várakat, városokat, hűbéresküért cserébe...
  • DarkHorSe
    #11920
    Hogyan lehetek en a kiraly? vagy erdemesebb sajat orszagot letrehozni? kesobb lehetnek nekem is ilyen csicskaim? :D
  • SaGa
    #11919
    Előbb-utóbb úgyis az lesz. Vagy beállsz egy trónkövetelőhöz és neki foglalod el a térképet, vagy te magad nyomsz le mindenkit. Amíg tanulgatod a seregek vezetését meg a gazdaságod irányítását, addig jó lehet beállni egy királyhoz, mert az ő lordjaival könnyebb barátságot kötni, ami később jól jön a trónjoghoz, de hosszútávon mindenképp le kell nyomni minden királyságot úgy, hogy közben a lehető legtöbb lordot állítsd magad mellé...
  • Terawatt
    #11918
    Rémlik hogy nekem régen az volt, hogy oda adta másnak amiért vért izzadtam, egyből rebel factions csináltam
  • Carmang
    #11917
    Foglalj el egy várat, és válaszd azt az opciót, hogy igényt tartasz rá. Ha elég jól benyaltál neki (az elején még ugye nem), akkor neked fogja adni.
  • DarkHorSe
    #11916
    Na most kezdtem el ezzel jatszani, kiralynak nyalok folyamatosan, hogy lehet ezt megnyerni? Elvileg ha csatlakozom hozza, ad valami csicska falut, hogy lehet ravenni hogy várat adjon?
  • Wreck86
    #11915
    Most mondjátok, hogy nem lesz szép! :)

  • Piszkos  Fred
    #11914
    Én így a megjelenése óta játszok vele, imádom :) kedvenc modom.
  • pmg
    #11913
    A Viking egy felturbózott Brytenwalda. A koncepció maradt, csak szebb és több opciós lett. Jó a sztori vonal, jók a grafikai elemek, a menü rendszer meg egyéb játékelem. Viszont pénzbe kerül, ugye. Ha a szórakozás faktort nézem akkor egy nagyon jó modnak tartom, ha a 4-5000 forintot veszem alapul amibe kerül, már nem ilyen egyértelmű.
    Az egységek mennyisége olyan amilyen. Vannak azt jónapot. Végre nem egy olyan mod, ahol az alkotók eszement módon telifossák mindenféle értelmetlen egységekkel a játékot - mondhatnám. Egy Florissal ellentétben felüdülést jelent a natívhoz közelítő egyszerű fejlesztési fa. Nincsenek átgondolatlan és agyament egységek, nincs lacafaca. Az más kérdés, hogy ez kinek jön be és kinek nem.
    Viszont a legfőbb hiányossága szerintem pont itt van, legalábbis grafikailag. A csicsás és a teljesen egyforma egységek, akiket nem lehet semmi alapján megkülönböztetni egymástól csata közben. Olyan cigánytábor pajzsokkal érzés, borzalmasan néznek ki. Páncél szinte nuku, gyakorlatilag pajzs+kard v lándzsa és ennyi.
    Ráadásul mondok legalább 5 ingyenes modot, ami nagyjából ezt a játékélményt nyújtja. Hangsúlyozom nem rossz mod (DLC), de szerintem felesleges kiadni rá a pénzt. Az igazság az, hogy a játék megjelenése óta mindössze egyetlen modot tudnék mondani, ami minden tekintetben kiváló, ez pedig nem más, mint a Prophecy of Pendor.
  • Wreck86
    #11912
    Haliho!

    Valaki próbálta már? Van esetleg vélemény? Viking Conquest
  • Wreck86
    #11911
    :)
  • 3DM
    #11910
    + ha valaki esetleg nem találna steamen 3DM néven megtalál (fehér alapon piros négyzetes avatar)
  • 3DM
    #11909
    Sziasztok!

    Mount & Blade Napoleonic Wars Nr.32 magyar regiment tagfelvételt hirdet! Ha szívesen kipróbálnád az akár több száz fős line battle-ket vagy csak egy jó hangulatú
    társaságban játszanál, vegyél fel steamre: god243. Bárkit szívesen látunk akinek megvan a játék, és heti kétszer el tud jönni eventekre./természetesen néhány
    hiányzás miatt nem fogunk kirúgni senkit :)/
    egy kis kedvcsináló: https://www.youtube.com/channel/UCjwc_E9KJji0chirdvWXS4Q
    oldalunk:http://nr32regiment.enjin.com/
  • SaGa Jr
    #11908
    Passz. Kérdezz rá a játék saját fórumán vagy olvasgassad az ottani hibabejelentéseket, hátha más is belefutott a dologba és van már rá megoldás. Ott sokkal hamarabb megoldást találsz mint ha itt kérdezel és várod hátha majd valaki választ ad (ha tud egyáltalán).

    Vagy egyszerűen csak hagyd meg az alap beállításokon, ne görgőzz. Akkor nem lesz gond. Kézre esik az úgy is.
    Utoljára szerkesztette: SaGa Jr, 2015.04.19. 13:28:55
  • residend
    #11907
    miért nem tudom át állítani,hogy mivel váltson meg vegyen elő fegyvert?valamiért nem érzékeli az egeremen a görgőt és nemtudom elővenni a fegyverem :( valaki esetleg valami ötlet?
  • SaGa
    #11906
    Csak szólok, A GOG-nál 10.26 euro a 4 M&B egyben, még egy napig. A Warband is csak 3.99. Enyiért nem éri meg a virágbolti verzióval szenvedni...
  • SaGa Jr
    #11905
    Mert a friss, aktuális verzióhoz nincs magyarítás csak valamelyik nagyon régihez. Ez a gondja. A magyarítást felejtsd el, jobb lesz nélküle, nem zavar legalább bele a játékba és normálisan tudsz majd modokat is használni. A magyarított borzalommal ez már nem igaz.

    A különbségeket pedig megtalálod a neten, a játék wikia oldalán. Pár példa, +1 frakció, kibővített építkezés és feladatok, nősülési lehetőség.
  • residend
    #11904
    letöltöttem a warbandot feltelepítettem , leszedtem hozzá egy magyarosítást és amikor állítanám be a nyelvet h magyar legyen le okézom és kiírja hogy a mount & blade alkalmazása le ált valaki esetleg tudja ,hogy miért csinálhatja ezt?
  • residend
    #11903
    sziasztok
    egy hülye kérdésem lenne hozzátok.
    én még régebben sokat játszottam a sima mount & blade-el és most újra el szeretném kezdeni.
    De valószínűleg már a warbandot.
    Egy olyan kérdésem lenne,hogy mennyivel másabb és miben különbözik a simától ?
    válaszotok előre is köszönöm
  • Zero001
    #11902
    Van valami értelmes új mod mostanában, amit érdemes lenne csekkolni? Caribbean!-t látom, azt meg is akarom majd nézni, azon kívül valami?
  • Mr_no_NaMe
    #11901
    Megcsináltam! Találtam egy eldugott orosz repackot ami tökéletesen működik...megszenvedtem vele. Mondjuk nem tudom, hogy ez a mod miért 4 percig tölt, mert a tartalmat még nem nagyon sikerült felfedeznem...látszólag majdnem ugyan az mint a warband, apró eltérésekkel.
  • Terawatt
    #11900
    Elég lassan haladhat a Bannerlord fejlesztése, mert már mióta csak morzsányi infót kapunk a fejlesztésről.
  • SaGa Jr
    #11899
    A moddb-n néztem én is, onnan vettem hogy a 2.0-ás verzióhoz a 1.166-os kell. Ott van az oldalon leírva ez az infó. Az általad linkelt oldalon ha legörgetsz akkor a beszúrt videó alatt lévő latest files-ban a 2.0-ás verzióhoz és az ahhoz készült low resolution patch-hez is az ott lévő szöveg szerint már 1.166-os M&B:W kell.

    Próbáltad a játékra kényszeríteni azt, hogy csak 1 szála használjon? Az indításkor a config-nál lehet a force single thread-et beállítani. 2 magosnál komolyabb prociknál a frissebb modok esetében ez kötelező, mert a játék nem tud mit kezdeni a sokmagos procikkal. Már kétmagosoknál is jobb ezt az opciót bekapcsolni, mert sok hiba elkerülhető általuk.

    Crack normál esetben nem szól bele mod működésébe, nem teszi tönkre azt, legfeljebb a multis modokat nem tudod majd játszani. Persze meg lehet úgy is írni azt a mod-ot hogy ne működjön tört játékkal, nem ez lenne az első MBW mod amit így kreáltak meg.
  • Mr_no_NaMe
    #11898
    Azt hiszem félreértettél valamit. Én a 2.0 verziójú modot próbálom ráerőszakolni a játékra, de mindenféle verziót és dlc packot (vikinges) próbáltam de mindig runtime error van.

    A patchet persze leszedem a taleworldsről, de crack csak nagyon elvétve van. Állítólag működnie kell crackel is, talán az egyetlen bug ami ebből adódhat az az aréna, de ez is játék közben jönne elő és nem runtime error formájában :/

    szerk: én is félreértettelek. Az a gond, hogy a moddbn a faq nem frissült, és az 1.161-et írják a 2.0-ra is. Elvileg még a FAQot se írták meg az új mod verzióra :D
    Utoljára szerkesztette: Mr_no_NaMe, 2015.04.14. 21:23:12
  • SaGa Jr
    #11897
    Írta, hogy Steam verziója van, az meg mindig az aktuális legfrissebb.
    Egyébként miért a 1.161-est akarod megszerezni mikor az az 1.5-ös mod-hoz kell és van ennél frissebb változat mind a modból mind a játékból?
    Van már 2.0-ás verzió a modból, amihez az 1.166-os M&B:W kell (viszont úgy olvastam megy az aktuális legfrissebb 1.167-essel is gond nélkül). Ez a patch letölthető a Taleworlds oldaláról.
  • Mr_no_NaMe
    #11896
    Milyen verziód van? Az 1.161-et sehonnan nem tudtam megszerezni...
  • mijki
    #11895
    Nekem a steames verzió szerinti M&B van meg és működik a CoG. :D
  • SaGa Jr
    #11894
    Valószínűleg elkésett lesz a válasz, de hátha segít majd.

    Ne tarts meg minden várat/várost és falut magadnak, hanem add oda vazallusaidnak. Emiatt csökken az adózás eredményessége, mert túl sok területre kellene odafigyelned. Nehézségtől függően változó, hogy mennyi birtokod lehet. Nem emlékszem pontosan, de olyan 10 vagy annál több már észrevehető és egyre növekvő kieséseket fog jelenteni. Persze könnyen megeshet, hogy már ez a szám is túl nagy.
    Tartsd meg pár várost (abból sem kell mindet), esetleg 1-2 falut, minden mást meg ossz szét az alattvalóid között. Akkor nem viszik a pénzt, nem folyik el a bevétel az eredményesség miatt. Ja és ne tarts fenn nagy hadakat/helyőrségeket, mert azok is eszméletlen módon viszik a pénzt.