12134
1147464846/1614162139.jpg

Hivatalos honlap


A Hivatalos oldalon megtalálható a Mount&Blade, Warband, With Fire and Sword,
Napoleonic Wars és a Viking Conquest kiegészítők leírása, FAQ részlege illetve a letöltés menüjük.

* M&B Native Angol FAQ *

* Warband Angol FAQ *

* Mount&Blade Wiki *

* Mount&Blade leírás (Strategywiki,angol) *


M&B/Warband/WFaS modok gyűjtőhelye


M&B/Warband/WFaS/NW hivatalos fóruma



---> * Mount&Blade Magyarország * <---

WARBAND Gépigény

  • Mr_no_NaMe
    #11893
    Sziasztok!

    A Clash of Kings (Game of Thrones)

    Ezt valakinek sikerült elindítania? Órák óta szopok vele, keresem a megfelelő verziószámot, de még a főmenüig se jutottam el, mert midnig becrashel...
  • oriolus
    #11892
    A M. and B:Warband játszom, és kezd elég idegesítő lenni, hogy a heti pénzügyi elszámolásnál egyre nagyobb összegeket levonnak tőlem "adózási eredménytelensége miatti veszteség" címen. Hogyan tudom ezt csökkenteni, illetve megszüntetni?
    Utoljára szerkesztette: oriolus, 2015.03.23. 14:22:49
  • Terawatt
    #11891
    Ez egy jó kis offtopic lesz, de mivel amúgy sem pörög annyira a téma ezért szerintem bele fér. Mostanság elég sok jó középkori témájú játék fog megjelenni, illetve tudjuk hogy készülőben van. Ebből ezt kiemelném. Remélem megtetszik nektek is, mert én már most bele szerettem. :D

  • Wreck86
    #11890
    Megjelent hivatalosan!



    Főoldalon.:)

    Tényleg jól néz ki, nekem tetszik. :D
  • Although
    #11889
    Hát ez inkább az összetételtől függ ha full lovas egységed van gyorsabban haladsz és a gyalogos ikonokat könnyen beéred. Pl. Persze lovas lovas ellen érdekes tud lenni a hajszában én általában sarokba szorításra mentem.
  • hejyjyjy
    #11888
    Meglettek, köszönöm!
  • Wreck86
    #11887
    Elvileg az adott város környékén bóklásznak, kék színűek, számmal. Kicsit mászkálj körbe és meglesz hamar. :)
  • hejyjyjy
    #11886
    Mert láttam egy 10 fős szökevény csoportot, de ők szürkék voltak.
    Meg persze lehagytak mert mi már 50-en vagyunk.
  • SaGa
    #11885
    Tipikusan meg vannak jelölve, talán kék a létszám jelzőjük, ha jól emlékszem. Ha jó a nyomkövető és a "távolbalátó" skillje valakinek a csapatban, messziről észre lehet őket venni. Ha nem, akkor elég esélytelen, mert úgy működnek, hogy amikor felveszed a feladatot, ledobja a csoportot a város mellett a játék és azonnal elindulnak valamerre. A kis létszám miatt nagyon fürgék. Ha szem elől veszíted őket, nagyjából 0 az esély ismét megtalálni. Ha elég messzire jutnak, vagy valamelyik lord elkapja őket, bukod a feladatot és csökken a hírneved az adott városban. Én nem szeretem ezeket a feladatokat, mert alacsony szinten szinte lehetelen megcsinálni, magas szinten meg már nem kellenek.
  • hejyjyjy
    #11884
    Sziasztok!

    Amikor a Céhmester a környéket fosztogató szökevényekről ad megbízást, azt hogy kell megcsinálni?
    Akiknek meg van a személyleírásuk is és lehet róluk érdeklődni az utazóknál.
  • Zero7th
    #11883
    Van a "sima" több, jobb, szebb, testreszabható mit szeretnél Floris mod, ami igazán újat nem tesz hozzá a játékhoz, csak növel az összetettségén.
    Meg pl a Prophecy of Pendor modot szeretjük sokan, meg a Brytenwalda elég jó. Ez mindkettő modolja a világot is, más népek, más techtree, más minden, de jóval több, mint ami az alapjátékban van. PoP az egy ilyen fantasy világ elfekkel, démonokkal, varázsfegyverekkel, a Brytenwalda meg vikinges, Brit szigetek a 7. században, brutálnagy térképpel, hajózással, kezdetleges fémművesség miatt szar fegyverekkel és páncélokkal, pajzsfal, kör alakú palánkvárak, földvárak, kelta falvak, népeknek különböző vallások.

    Mondjuk ami azt illeti, én is elég rég játszottam M&Bt.
  • Mr_no_NaMe
    #11882
    Sziasztok! Sok idő telt el azóta, hogy nem hallottam a játékról. Mit érdemes a warbandra telepíteni, hogy tökéletes legyen a játékélmény? Gondolom kijött pár jó mod. Semmi extrára nem vágyom (mint pl star wars), csak több lehetőségre, páncélra, fegyverre, építkezésre, ennyi.
  • rico86
    #11881
    Helo steames a warbandom hogy kell feltelepíteni a módokat?
  • nearo
    #11880
    Köszi a választ, majd megnézzük, így ünnepek alatt nemnagyon próbáltuk még.

    Más kérdés, most single:
    Csata után ugye hogy ha az ellenfélnek voltak foglyai, akkor betoborozhattam őket a saját csapatomba, meg akiket nem öltem meg, azokat foglyul ejthettem. Régebben ilyenkor ha nem én voltam az egyetlen résztvevő, akkor akiket otthagytam (mert mondjuk elértem a party limitet) azok automatikusan bekerültek a másik csapatba. Most viszont azt nézem, hogy ezek az emberek elvesznek. Egyfelől nézve ez mondjuk annyira nem baj, pl parasztok ne rohangáljanak 50 bandita fogollyal, de volt már, hogy jófej akartam lenni, és ott akartam hagyni egy csapatnak pár elit katonát, erre csak simán eltűntek. Ez bug, vagy ennek így kell működni?
  • Jaqen
    #11879
    Hali, játszik valaki a Perisno moddal? Én tegnap szedtem le de nagyon tetszik eddig.
  • Wreck86
    #11878
    A szerver kreálása a játékon belülről könnyen kivitelezhető, itt inkább tűzfalra vagy router beállításra gondolok, ami fogja a kimenő adatokat.
    Ezekre kellene rákeresni szerintem.
  • nearo
    #11877
    hogyan lehet könnyen és egyszerűen szervert kreálni, amit haver is lát? avagy mi az, amit rosszul állítok be? mindketten megvettük a játékot, én csináltam szervert, haver nem látta, haver csinált szervert, én nem láttam, aztán végülis bementünk egy üresre bohóckodni, de jöttek a prok, és lezúztak minket, úgy már nem volt annyira vicces :D
  • Mayorpapa
    #11876
    Köszönöm a választ, megtettem :)
  • pergus
    #11875
    Komolyabb világ pl. a Pendor mod. Az alapjátékot rengeteg dologban bővíti. Lovagrendek, új frakciók stb. Sokkal hangulatosabb, bár kicsit fantasy a világa (démonok, tündeszerű lények stb.:) ( Prophesy of Pendor)
  • SaGa Jr
    #11874
    Ebben a kérdésben a mod készítői tudnak neked segíteni (meg ők tudnak a leggyorsabban választ adni neked a kérdésedre). Érdemes tőlük megkérdezni a dolgot. A Taleworlds oldalán a modjuk topikja az alábbi:
    Bellum Imperii topik
  • Mayorpapa
    #11873
    Én egy moddal játszom, Bellum Imperii. Segítsetek nekem abban, hogy hogyan tudnám kideríteni, hogy egy bizonyos vár (Barthpa) melyik file-nak felel meg, úgy értem ezt, hogy a SceneObj mappában melyik scn_town_XX_center.sco fájlnak felel meg, mert ki szeretném cserélni egy másikra!
  • SaGa Jr
    #11872
    Persze. A Google a te barátod is csak használnod kell. Rákeresel a M&B wiki oldalán és ott is megleled a választ. Ha célirányosabban keresel, adott nép katonájára úgy még gyorsabban választ kapsz.
  • St3vEn
    #11871
    Mikor a seregem katonái szintet lépnek, valamelyik két felé fejleszthető, van erre valami táblázat, hogy melyik irány hova visz?
  • lammaer
    #11870
    Mount and blade most ingyenes a gog.com-on még 1 napig.
  • SaGa Jr
    #11869
    Ez nem egy RPG, csak vannak benne RPG elemek, de ettől még nem az. Ez egy birodalom építő, harcolós játék ahol csatákat vívsz meg a csapataiddal. Ezért is nincsenek benne felesleges szócséplések, meg szükségtelen "küldetések", pláne mellék küldetések. Pont annyi benne a szöveg amennyire egy ilyen játékban szükség van.

    Társaid lehetnek (companions) akiknek van egy adott viszonya a többiekhez, valamint mindegyik másként viseltetik bizonyos cselekedeteidhez így elhagyhatnak (akkor is ez lesz ha a bérüket nem tudod fizetni). A katonákat külön nem kell etetni. Csak mikor sereggel mászkálsz akkor a morál fenntartása érdekében legyen kaja a csapatodban, ugyanis minél nagyobb a létszám annál nehezebb fenntartani a jó morált. Ha az meg nem jó akkor a katonák elhagynak, megfutnak a csatában, szarabbul harcolnak.

    Várakat építeni nem lehet, de minden megszerzett település fejleszthető/bővíthető ami által több bevételt fog hozni vagy más dologban javul.

    A neten kismillió helyen találsz szájbarágós elmagyarázást a játékról, van saját wiki oldala is ahol szintén minden funkció ismertetésre került. Érdemes elolvasni legalább a saját wiki oldalát a játéknak.

    Amennyiben meg több RPG elemet vagy jobb gazdasági/taktikai dolgot szeretnél akkor arra vannak a modok. Az alap, native, mod az nagyon sivár, tanulásra jó de amúgy felejtős, mert vérszegény, ám ez nem is baj. AZ egy alap amire bárki felépítheti a saját kis világát ha nekiáll módosítani a játék fájljait.
  • St3vEn
    #11868
    Köszönöm az infókat :)
    Ahogy láttam, elég menedzselős a játék. (etetni, bérezni kell a katonákat pl.) Ez a része mennyire kiforrott?
    Várakat felhúzni gondolom nem kell, a katonáink nem lépnek úgy szintet mint mi gondolom.
    Talán megéri beszerezni, egy újság mellé ez az e havi teljes game.
    Amit említettetek (egyhangúak a városok, küldetések) pont ami a legjobban hiányozna, hogy egy kicsit komolyabb rpg-s elemeket tartalmazhatna. Rendes npc-k, mellékküldetések, eltérő városok, rendes párbeszédek.
  • SaGa Jr
    #11867
    Nincsenek folyamatos küldetések. Van összesen talán 8-12 féle feladat ami ismétlődik(felvehetőek városokban a céhmestereknél, illetve lordoknál, meg a falvak főnökeinél, mi több, időnként egyes nemesi hölgyemények is adhatnak feladatot), de azzal igazából csak minimális reputációt és esetleg némi pénzt termelnek. Ebben a játékban egy cél van, te legyél a főnök, lenyomva erőből (máshogy úgysem fog menni) minden királyságot. Kezdetben beállhatsz más királyságok szolgálatába mint csatlós vagy mint zsoldos de ez csak időhúzás és pocsékolás.
    Amint elég erős a karaktered, van elég támogatottsága, kellő számú companion van mellette és összekapart magának, valamint folyamatosan fenntartani is képes egy nagyobb haderőt, akkor a cél a várak/városok elfoglalása és megtartása lesz onnantól. Magyarán gőzhengerként végigtarolod az összes többi királyságot, elvéve a területeiket tőlük.
    Utoljára szerkesztette: SaGa Jr, 2014.11.05. 13:08:45
  • Banderas1990
    #11866
    Nekem nagyon tetszett a játék, mai napig nagy kedvencem.
    Azonban sajnos nekem akadt egy hatalmas negatívum is. Elsőre az ember úgy érzi rengeteg a lehetőség, de én személy szerint egy idő után úgy kezdtem érezni, hogy az egész inkább egy váz. Sok város van, de majdnem mind ugyanolyan, a lordoknak és a királyoknak tett küldetések egyhangúvá vállnak és nem volt kedvem velük újra és újra kínlódni, csak azért, hogy egy csík feljebb menjen (mert nagyjából ennyit lehet vele elérni, a lordoknak nincs egyéniségük, se motivációjuk stb. ). Magyarul úgy kezdtem el érezni, hogy egy gazdag-élő világnak mindössze az illúzióját nézem (jó, hogy minden játékban csak az illúzió, de itt ez nagyon kijött).
    Ezenfelül az UI rendszer is elég behatárolt.

    Azonban ettől függetlenül remek kikapcsolódást nyújt, a harcrendszer valami fenomenális és a világa is jól felépített, hangulatos. Sok lehetőség rejlene még a játékban, remélem a 2. rész sokkal jobban kihasználja majd ezeket.
  • Banderas1990
    #11865
    Ahogy SaGa is írta a játékban nem igazán van történet. Önállóan dönthetsz mit kezdesz a karaktereddel.
  • Wreck86
    #11864
    Van befejezés, mikor minden a tiéd lesz, levered az összes ellenfelet a lázadásokat stb.
    Elég hosszú. :)
  • St3vEn
    #11863
    Hm és végiglehet vinni, van befejezése? (királyokká leszünk, zsarnokok, stb.) Vagy ilyen örök körforgásos, folyamatos küldetések megoldása, mint mondjuk egy online multi gamenél?
  • SaGa
    #11862
    Ez nem olyan játék. Nincs sztorija, magad alakítod az egészet. Vagy magányos (jó, társakkal és csapattal megtámogatott) hódítóként, vagy valamely király vazallusaként, esetleg egy trónkövetelő segédjeként. A választás a tiéd. Vannak feladatok is, de az csak a többi szereplő (magasrangú NPC-k) felé tett gesztus, amivel a hírneved, és a trónigényed támogatottságát tudod növelni, vagy rombolni.
    Az egyes modok más "világokat", erőviszonyokat, egységeket, fegyvereket, szabályokat adnak.
    A Warband az alap M&B továbbfejlesztése, több benne a lehetőség. Céhrendszer kiépítése, másfajta képzési rendszer, házasság, némi diplomácia...
    Egyes modoknam van valamiféle háttérsztorija, néhány az adott modra jellemző eseménye, de a játékost megkötő története egyiknek sincs.
  • St3vEn
    #11861
    Valaki megírná hogy, mi a különbség, vagy éppen plusz a kiegészítőkben?
    Mivel több bármelyik is az alapnál? Pl a Warband hosszabb, több küldetés, tárgy+ multi? Vagy csaka multival több?
    Van bármi sztorija a dolognak? Érdemes az alapot is beszerezni, vagy csak a Warbandet (amik nem dlc-k hanem önálló gamek)
  • GaBika6
    #11860
  • Wreck86
    #11859


    Ismét előkerült.:)
  • SaGa Jr
    #11858
    Van ám a játéknak saját wikia oldala ahol mindezekre választ kapsz. ;)

    A kapott információ a játék saját infó részlegében van. Egész pontosan nézd végig a lordok leírásait mert velük kapcsolatban kaptál infókat (milyen a viszonyuk az uralkodójukkal, kit utálnak, milyen a személyiségük és így tovább). Minden feladatra elzavart hős elmondja, hogy milyen környékre megy felderíteni így az ottani nemesekkel kapcsolatban kapsz információkat.

    A companion-jaid csak egyszer szerezhetnek neked right to rule pontokat. Viszont semmi nem akadályoz meg abban, hogy felvegyél egyet akit amúgy nem akarsz megtartani és elküldd ilyen feladatra. Azt ha visszajött kirúgod. Nem csak általuk tudsz pontokat szerezni, hanem például ha feleséget szerez a karaktered (ez csak akkor jár ha saját királyságod is van amikor elveszed nőül a kiszemelt hölgyeményt), vagy átcsábítasz magadhoz egy lordot egy másik uralkodótól, illetve ha követek útján elismerteted magadat más uralkodókkal.

    A magas right to rule abban segít, hogy mikor saját birodalmat építesz, akkor magas érték esetén előbb hajlamosak békét kötni a többiek veled, kevésbé lesznek kekecek.

    Az asszonypajti megy veled a saját váradba ha te lelépsz az alattvalói szerepkörödből.

    Ezért butaság bárki talpát nyalva beállni hozzá. Ha nem vagy kellően jó viszonyban más lordokkal és főleg a királlyal (nem csinálsz nekik feladatokat, ha rossz velük a viszony akkor egy baráti feleségen keresztül nem vásárolod meg a jóindulatukat), akkor nem is nagyon fogsz birtokhoz jutni. Ha saját birtokokat akarsz akkor saját erőből alapíts uradalmat, ne másokat szolgálj. Ehhez persze előbb erősödj meg (gyűjts kellő számú és tapasztalt sereget, legyen magas értéken a leadership hogy olcsón fenntarthassad a regimentet), tornászd fel 30 fölé a right to rule értékedet (különben egyszerre akár 2-3 királyság is neked fog esni) és egy távolabbi, viszonylag gyengén védett, éppen támadás alatt álló királyság egyik félreeső birtokával kezdjed el a területszerzést.
  • lordsamuel
    #11857
    sziasztok
    a napokban megvettem a warbandot...mar jatszom 130 napja es most igy rengeteg kerdesem van amikrol fogalmam sincs
    kezdem..aki tud ra valaszolni, kerem szepen :)
    1.0 hosok
    1.1 a hosoket ugye el lehet kuldeni kuldetesbe...elkuldom oket mondjuk es azt irja hogy hirszerzes..jovan,mikor visszajon azt mondja jelentesem fennmarado reszet irasban kuldom neked...hol?hol az az iras?mert valahogy sehol nem talalom
    1.2 ujjabb kuldetes a tamogatas szerzes...minden host egyszerlehet elkuldeni tamogatast szerezni? mert ha csak egyszer akkor az nem tul franko mert igy a "tronjog" csak annyi lesz ahagy hos van szor 3
    2.0 tronjog
    mire jo,mi ertelme, hogyan lehet nagyobb? csak hosok altal? mert akkor az csak egy bizonyos szintig megy, ha csak agyszer kuldhetem el oket...
    mellesleg most a vageireknel vagyok..esetleg atvehetem az uralkodast valahogy? igy a tronjoggal?
    3.0 feleseg
    elvettem Lady Olekseyat vagy kit..o egy vageir bojar lanya egy masiknak meg huga
    ha elmegyek a kiralysagtol akkor a felesegem velem jon es fuggetlen lesz apjatol es batjatol?
    4.0 kiraly
    egyszeruen olyan idegesito hogy csak! mar vagy 4 varat foglaltam el es mind maganak vette oketmeg a falvakat is es amiket a tabornagy foglalt el azt is sajatjanak vette...pedig en mindig kerem tole de soha nem adja ehelyett kuld 900 denart :( es ha en szeretnek a tabornagy lenni akkor meg azt mondja hogy huzzam meg magam mielott ujabb kituntetesre hajtanek...akkor mit csinaljak hogy megerdemeljek valamit?uljek a varban egesz ido alatt?
    5.0 elozo accomban meg valami megmagyarazhatatlan dolog tortent
    22. mapnal jarok es akkor fedeztem vel hogy barmit csinalok a lordok nem csipnek..marmint ha kint kapom el oket...mintha focstogato kent kezelnenek...

    -ki vele mit akarsz?
    -addmeg magad vagy meghalsz
    vagy
    -beken hagyunk titeket
    igy beszelnek velem...
    varban pedig nincsenek...kiirja hogy ott a lord de mikor beakarok menni nincs bent senki es targyalni sem lehet beluk mert azt adja ki hogy nincs bent senki...es a fogadost sem latom,eltunt,az ilyenek meg hogy vandor meg rabszolgakereskedo egy szal galyaban vannak, a piacon csak par item van,2-3, az is ilyen hogy a kalmarnal van 2 rongyos gatya meg 1 csizma az etelek meg 0 harci szellemet adnak...mindenesetre nagyon fura
  • Rolityo
    #11856
    a Nord királyság embereiről beszélek:D szerettek engem is és elvileg a királyt is, és már nincs a nevük a karakterlistán.. volt vár nekik bőven, igazából mindenkinek jutott volna vagy 3 :D na mindegy.. érdekes:D
  • Wreck86
    #11855
    Esetleg nézz szét, a nevüket megtalálod a játékban, lehet nem szerettek, vagy a másik királyság jobban vonzotta őket, vagy elvesztek a váraik.
  • Rolityo
    #11854
    Sziasztok! Van tippetek miért lehet az, hogy hirtelen a királyságom legtöbb vazallusa egyszerűen eltűnt.. volt vagy 15, de most már csak 3.. számomra érthetetlen..