12134
1147464846/1614162139.jpg

Hivatalos honlap


A Hivatalos oldalon megtalálható a Mount&Blade, Warband, With Fire and Sword,
Napoleonic Wars és a Viking Conquest kiegészítők leírása, FAQ részlege illetve a letöltés menüjük.

* M&B Native Angol FAQ *

* Warband Angol FAQ *

* Mount&Blade Wiki *

* Mount&Blade leírás (Strategywiki,angol) *


M&B/Warband/WFaS modok gyűjtőhelye


M&B/Warband/WFaS/NW hivatalos fóruma



---> * Mount&Blade Magyarország * <---

WARBAND Gépigény

  • lammaer
    #11853
    Rákattintasz a shop-nowra és kiírja az adott website hogy mit is akar rádsózni ;)

    Standard: csak a warband.

    Complete - egybecsomagolva az alábbi
    Mount & Blade
    Mount & Blade: Warband
    Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars
    Mount & Blade: With Fire & Sword

  • nearo
    #11852
    hm köszi... mi a különbség a standard és complete edition között?
  • lammaer
    #11851
    De jókis oldal ez :)
  • dartonite
    #11850
    Allkeyshop es a legolcsobb MnB shopok jelenleg.
  • nearo
    #11849
    hali
    mennyiért lehet mostanában hozzájutni warbandhez? haver úgynézki elszánta magát a vásárlásra, neki kéne... steamen 20 euró ha jól láttam, van ennél olcsóbb?
  • SaGa Jr
    #11848
    RGL error többnyire akkor jön fel, ha nem stimmel a mod verziószáma és a hozzá szükséges alapjáték verziószáma. Tehát ha a mod mondjuk a játék 1.153-as változatára lett írva de neked az 1.158 vagy 1.160-as warband van fent, akkor ilyen hibaüzenetet fogsz kapni.

    mondjuk ez a get_object is érdekes, mert konkrétan ezzel a fájlal is nyűgje van ha már megemlíti. Nem lehet, hogy valami mod ezt belerakta az alap fájlkészletbe és ez zavar be? Van néhány mod ami nem csak simán egy külön könyvtárként jelenik meg, hanem az alap fájlok közé is másol ezt-azt és ez bizony a többi modnál bezavarhat.

    Javaslok egy uninstall, teljes törlés, újraindítás és telepítés utáni próbát a moddal (persze megfelelő játék verzióval egyetemben ami ahhoz a modhoz kell).
  • lordsamuel
    #11847
    hello
    van egy mod gyujtemenyem es mikor instalalok egy ujabbat es mikor abba belepek hogy jatszak,mikor az jon be hogy beallitasok betoltese akkor ott lefagy es hallok egy pityego hangot
    mikor kilepek es var:
    RGL ERROR
    get_obiect failed for: troll skel
    mi lehet a baj?
  • SaGa Jr
    #11846
    Kezd az alap változattal. Ha annak már minden csínját-binját kitanultad, a kisujjadban van minden trükk, na akkor lehet nézni modokat.

    11831-es hozzászólásban meg vannak javaslatok modokra, ha már beletanultál abba, hogyan kell játszani a játékkal.
  • mantequilla
    #11845
    Sziasztok én még új vagyok a mount and blade warband-ban. Azt szeretném kérdezni, hogy van valami olyan mod amit érdemes kapásból feltenni a játékélmény növelése érdekében vagy a sima alap játékkal kezdjek? köszi
  • Wreck86
    #11844
    Nekem a dobozos verziós warbandom van, feltettem az 1.160 as patchet (1.0ról 1.160ra) és ezt dobja ki:



    Sztem még ne tegyétek fel. :D
  • Wreck86
    #11843
    Tényleg úgy néz ki, hogy az 1.160 lesz a legújabb verzió.
    Hivatalos oldalon is írják.
  • Wreck86
    #11842
    http://forums.taleworlds.com/index.php?topic=308806.0
  • SaGa Jr
    #11841
    Steam változat verziószáma mindig magasabb (tartalom ugyanaz csak a számozás más a steam és a boxed kiadás aktuális verzióinál), de ugyanazt tartalmazza mint a normál. Ha a Taleworlds oldalán 1.158 az utolsó akkor az a legfrissebb nem steam-es verzió.
  • Saturas
    #11840
    Nem todom a steam már erre tolta fel.
  • Wreck86
    #11839
    Wow.
    Én még nem rég 1.158-cal toltam. Mikor jött ki a 60?
  • Saturas
    #11838
    Hi all. Más programnál még nem tapasztaltam.Win 7 Ultimate 32 bit-es.
    Az Xp kompatibilis mód sem segített.Most raktam újra az op. rendszert,sanjos nem az eredeti,mert nem találom sehol,ez most egy
    időkorlátos verzio.Gondoltam rá Én is hogy ez is a baj. Steames 1.160 patch.
  • SaGa Jr
    #11837
    Illetve lehet érdemes volna aktuális verzióra patch-elni a játékot. Ha steam-es akkor ez elméletileg alapból megtörtént, ha nem az akkor a patch-ek ott vannak a Taleworlds oldalán.
  • SaGa Jr
    #11836
    Így első blikkre azt mondanám, hogy az operációs rendszerrel van gondja. Valami onnan hiányzik vagy nem kerek. Win 8 és 8.1-nél ismert, előforduló probléma, de akad akinek már Win7-nél is prezentált hasonlót. Ilyenkor meg kell próbálni mondjuk XP kompatibilis módban futtatni. Ha úgy megy, akkor egyértelműen az operációs rendszerrel nincs kibékülve a program.

    Ha ez nem vált be, akkro leht egyéb ellenőrzésekbe belemászni.

    De elsőként én elballagnék a hivatalos oldalra és ott néznék körül a problémák között. Erre van ugyanis kitalálva és ott messze több hiba megoldása meglelhető. Szóval irány a Taleworlds fóruma és ott is a MBW troubleshooting részleg.
  • Wreck86
    #11835
    Hali.

    Más nagyobb volumenü programnál is csinál ilyet?
  • Saturas
    #11834
    Sziasztok. Amikor elinditom a játékot ez jelenik meg:

    Probléma-aláírás:
    Problémaesemény neve: APPCRASH
    Alkalmazásnév: mb_warband.exe
    Alkalmazásverzió: 1.0.0.0
    Alkalmazás időbélyegzője: 53c50ddb
    Hiba – modul neve: ntdll.dll
    Hiba – modul verziója: 6.1.7601.18247
    Hiba – modul időbélyegzője: 521ea91c
    Kivételkód: c0000005
    Kivétel – eltolás: 0003224d
    Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
    Területibeállítás-azonosító: 1038
    További információk 1: 0a9e
    További információk 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
    További információk 3: 0a9e
    További információk 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

    A játék eredeti.
    Hogyan lehet ezt megjavítani?
    Előre is köszönöm a segítségeteket.
  • Wreck86
    #11833
    Játszik valaki rajtam kívül online Full Invasion 2 modot srácok ?
  • Banderas1990
    #11832
    Én is vállaltam el ilyen küldetést a Warband-ben és ha jól emlékszem nem kell az adott frakcióhoz tartoznod. Ebben az esetben tényleg meg kell támadni egy falut vagy egy parasztokból álló csapatot és ennyi. A falunál én mindig a "raid", vagyis kifosztás lehetőséget választottam.

    Azonban az egyik játék alkalmával én is találkoztam olyan bug-gal(jobban mondva úgy gondolom az volt), amit te leírtál, bár ez lehet mindössze a használt mod miatt jött elő.
  • uwu420
    #11831
    Szerintem ha nem vagy tagja a frakciónak szerintem nem fog sikerülni, csak veled lesznek háborús viszonyba.
    De lehet hogy ez úgy működik, hogyha a quest aktív, akkor tagnak számítasz. Ha így van, egyszerűbb odamenni egy várhoz, és megkezdeni az ostromot. Nem kell ténylegesen megtámadni, feladhatod az ostromot, és odébb állhatsz. Ha tudsz úgy beszélni valakivel hogy nem akar azonnal megölni pénzért ki is lehet békülni az elején. Egyébként meg felesleges queseket csinálni. Lovagi tornázni kell meg rablókra vadászni.

    Amúgy meg ez egy régi játék, és eléggé fapados. A Floris modot érdemes letölteni hozzá az lényegébe Warband extrákkal.
    Ezen kívül a Brytenvalda mod ami nagyon jó, realisztikus kalandozás angliában a vikingkor előtti időkben.
    Meg a Prophesy of Pendor ami nagyon ott van, enyhe fantasy beütéssel, de ez inkább tapasztaltabb játékosoknak való.
  • Pethy23
    #11830
    Az lesz, meg gondolom pár ilyen fosztogatás után majd kiírja hogy háború van a két frakció között.
  • Terawatt
    #11829
    Szerintem csak simán megtámadsz egy karavánt vagy egy falut kifosztasz és vissza mész oda aki adta és kész is.
  • Pethy23
    #11828
    Egész pontosan:

    Give Kingdom Provocation to Attack Another: A Lord will ask that you provoke a war with another faction within 30 days. Accepting the quest will require you to either raid a village or attack a caravan of the other faction. Attacking a caravan will cause you to lose 5 relation with the opposing kingdom and also net a loss of one honor; the good thing is you get the goods that come with destroying a caravan. Once the quest is completed you will gain 10 relation with the Lord who gave you the quest as well as 500 denars and 2000 experience; unfortunately you will also lose another point of honor.
  • Pethy23
    #11827
    Hát olyan questet adott hogy nem tetszik neki ez a béke és támadjak be karavánokat meg falvakat hogy háború legyen.
  • Terawatt
    #11826
    Elején miért akarnál te kisemberként egy egész frakciót háborgatni ? Nem rémlik ilyen quest.
  • Pethy23
    #11825
    Köszi!

    Háborút hogy tudok kiprovokálni az elején? Legutolsó quest ez lenne, de falvakban az hogy elhajtom a marhákat meg elveszem a gabonát a parasztoktól nem sokat ér. Nem lehet valahogy megtámadni őket?

    Lehet ha ez a quest megvan akkor már a király is 'befogad'.
  • Terawatt
    #11824
    Kezdetben még nem tartozol senkihez. Kezdj el valamelyik frakciónak a lordjainál küldetéseket kérni és relatíve hamar lesz rá lehetőséged, hogy az ottani uralkodónál esküt tegyél.

    Esetleg próbálj modokat is. Én például a trónok harcás modot toltam és nagyon jó volt. Ott például kezdetnek beálltam egy seregbe szolgálni és ahogy telik az idő úgy előléptetnek és kapsz jobb felszerelést ami amúgy meg eléggé drága lenne, majd ezzel már könnyebben tudsz haladni ha van valami nagyobb balhé. Esténként multiban 100+os csaták szoktak lenni amik szintén feelingesek. :)
  • Pethy23
    #11823
    Játszottam kicsit hétvégén a warband-el amíg ingyenes volt, de elakadtam az elején. Nordoknál kezdtem, csinálgattam néhány questet, jelenleg egy aktív küldim van, mégpedig kicsikarni egy háborút a 'svédekkel'. Hiába lépek fel az összes falvában ellenségesen semmit nem ér. Kereskedőiket sose látom hogy megtámadhassam. Questet szinte senki nem ad, ha beakarnék lépni a királyhoz hogy szolgáljam, nem engedi, gondolom még nem elég nagy a reputációm. Banditákat se látok már nagyon, max falvakban találok néha. Teljesen beleuntam ezért se vettem meg hétvégén.

    Mit kellene csinálni? Ilyen kevés quest lenne? B
  • b-type
    #11822
    Nincs olyan mod ami a natív-t variálja át...középkor europa térképre/városokra?
    AD1257 jó lenne, de az alapjáték jobban bejön, csak a térkép kellene :(
    Tudtok ilyesmiről?
  • Wreck86
    #11821
    Jogos, nem is egyszerű! :D
  • Terawatt
    #11820
    Jaja. Nagyon közel jönnek az para. :)
  • nearo
    #11819
    hú, mondjuk lándzsával egy kézben necces... csak bökni tudsz, ahhoz nagyon jól kell helyezkedni
  • Wreck86
    #11818
    Nem egyszerű, bepakoltam 2 adag dobó dárdát vagy mit, meg lándzsa+pajzs. Nem egy könnyű harcmodor. :D
  • Wreck86
    #11817
    Nekem is kicsit ilyen nyári unalom űző. :D

    Meg ez egy újfajta karakter, nem olyan, amiket szoktam. Megnézem mi lesz belőle. :D
  • nearo
    #11816
    Nekem a legutóbbi ötletem egy ilyen baltásgyilkos vikingszerű emberke volt... lényege, hogy talpas, van egy nagyfejszéje, egy pajzsa, meg két csomag dobófejszéje, és akkor kedvtől függően néha dobálok, néha nem, néha két kézzel kaszabolok... csak aztán végülis nem csináltam meg. Elég régóta nem játszottam m&b-el. Talán majd nyáron előveszem picit, és elkezdem ezt.
  • Wreck86
    #11815
    Új karakterem ez lesz:
    - színes bőrű csajszi (próbálom szépre,h elvegyék), dobálós és dárdás.
  • Wreck86
    #11814
    Szia!
    Az nagyon régi patch! A feltüntetett verziószám azt jelöli, hogy minimum milyen kell hozzá.

    A legújabbat tedd fel!