12134
1147464846/1614162139.jpg

Hivatalos honlap


A Hivatalos oldalon megtalálható a Mount&Blade, Warband, With Fire and Sword,
Napoleonic Wars és a Viking Conquest kiegészítők leírása, FAQ részlege illetve a letöltés menüjük.

* M&B Native Angol FAQ *

* Warband Angol FAQ *

* Mount&Blade Wiki *

* Mount&Blade leírás (Strategywiki,angol) *


M&B/Warband/WFaS modok gyűjtőhelye


M&B/Warband/WFaS/NW hivatalos fóruma



---> * Mount&Blade Magyarország * <---

WARBAND Gépigény

  • MarkBlade
    #12094
    Nem találkoztam ilyen hibával.. eredeti a progi?
  • tordi
    #12093
    Köszönöm a választ!
    Nem, itt nem a védők hiánya okozta. Ez "fertőzés" mindig akkor indult be amikor már legalább 500 játékbeli napon is túl voltam, természetesem az én frakcióm volt itt már a legerősebb. Legutóbb az északiakkal voltam, minden átmenet nélkül sárgultak be városok, várak. Aki addig jarl volt az emir lett. Mindig a törökök voltak a vírus, más frakció ilyet nem okozott soha. Szívesen elkezdeném újra játékot de így nem merem.
  • Wreck86
    #12092
    Hali!
    A játék véletlen szerűen generálja ki, hogy melyik nép lesz erősebb.
    Az, hogy csata nélkül veszik el vár vagy város, akkor fordul elő, ha nagyon kevés vagy épp 0 védő van bent.
    Én így találkoztam vele.
    M.
  • tordi
    #12091
    Tök halott ez a fórum, de hátha.
    Szóval, x1-en játszottam ezzel a játékkal. Többször is nekifutottam de mindig ugyanaz a hiba(?)vetett véget neki. Amikor már jó sok időt beletettem mindig gondolt egyet a játék és elkezdte a városokat átállítani török városokká. Harcba nem álltam Sarradinnal, egyszerűen besárgult a térkép. Az erődök, várak úgy ahogy voltak egyszer csak törökök lettek, minden harc nélkül. Mivel ez többször is előfordult velem nyilván nem egy véletlenről volt szó. Ti találkoztatok ezzel az anomáliával? ezt mi okozza?
  • Mayorpapa
    #12090
    Sziasztok! Játszik valaki a Vikinges résszel? Ott már a mini térképen úgy jeleníti meg a seregemet, hogy nem csak engem mutat, hanem még 56 katonát is. Nos, ez nekem valahogy eltűnt, ismét csak "magam" vagyok, viszont a velem szembe jövő seregek egész nagy kompániával rendelkeznek :) Hogy tudnám én ezt visszaállítani, hogy ne nézzek ki úgy, mint aki egyedül rója a pusztaságot...(amúgy 100 fős seregem van)
  • Carmang
    #12089
    Ühüm.
  • Mayorpapa
    #12088
    https://forums.taleworlds.com/index.php?topic=362816.0
  • Carmang
    #12087
    HD Textúra update jött?
    (nálam épp nincs feltelepítve a játék)
  • lacuska51
    #12086
    Itt találsz egy frissebb magyarítást: http://patyekmagyaritasai.hu/index.html (kb. 70%-os)
  • Plata
    #12085
    Elméletileg készült hozzá magyarosítás,de a link már nem él.
    De köszi majd megnézem azt a modot.
    Itt találtam magyarosítást,a magyarosítás frissítése letölthető,de maga az alap nem mert rossz a link.
  • MarkBlade
    #12084
    A warband alapban magyar. A Fire and sword pedig nem.. magyarítás csak max tervben volt el nem készült. De jobban jársz ha modolva játszod az meg nem kompatibilis a Warbandel.. javaslom a Florist vagy a Pendor modot.. nagyon sokat ad a játékhoz!
  • Plata
    #12083
    Közben rájöttem nem lehet,de tudnátok magyarítást a játékhoz?Sajna nem találtam,egy helyen volt egy link magyarításhoz,de az már halott link.
  • Plata
    #12082
    Srácok beszereztem a Warband után a Fire and sword DLC-t is,lenne egy nagyon hülye kérdésem,nem lehet át vinni valahogy a karakteremet?
  • CsakMisi
    #12081
    Sziasztok,

    Kellene 1 kis segitseg. Hol tudom a companionok jelenteset elolvasni?
    Elore is koszi
  • Terawatt
    #12080
    Amíg nincs Bannerlord toljátok ezt: Of kings and man

    Védekezés sokkal jobban kézre esik, a hadonászás az nagyon hasonló az ittenihez. Ijászat rohadt nehéz, nincs célkereszt, hanem a nyílvessző hegyéhez kell nézni amikor bezoomol 1st personba. [Egy kis config buherálással a kardozás is megoldható first personba]
  • Axtonn7
    #12079
    Hello nem arra gondolsz a languages mappára mert a viking counquestbe van ilyen mappa ?
  • 55manfred
    #12078
    Sziasztok! Tudja valaki hogy hol van a Viking Conquestben a nyelvi fájl ? Gondoltam próbálkoznék a magyarítással... Ja és GoG verziom van.
    Utoljára szerkesztette: 55manfred, 2016.09.12. 16:32:07
  • SaGa
    #12077
    Elvileg van mód a falvak körül cirkáló őrjáratokat szervezni. Bár lehet, hogy ez a Pendor modban jelent meg mint opció és az alapban még nincs...
  • yossarianHUN
    #12076
    Igen, a második lesz, magyar nyelvről még nem tudni. Még odébb van a megjelenése, de gondolom Steam-es lesz.
  • Plata
    #12075
    Bannerlords ha jól látom a második rész,az is lesz magyarul?
    Steamen semmi nyomát nem látom.
  • yossarianHUN
    #12074
    A gazdagsága (prosperity) magától nő szép lassan, de erre nem érdemes ráerősíteni, mert úgyis folyton le lesz rabolva. Hacsak nem egy köpésre kolbászolsz tőle, mire megkapod az értesítést, hogy megtámadták (ami ráadásul asszem késleltetett), addigra rég késő. Erre van elméletileg az őrtorony vagy mi a fene fejlesztés, de az is halottnak a csók. Ha kifosztják, a gazdagsága automatikusan "nagyon szegény"-re változik. Ennek tudtommal annyi a hátránya, hogy kevesebb adót fizetnek, meg gyérebb a választék, ha venni akarsz ott valamit.

    Ezzel remélem csinálnak valamit a Bannerlordsban, mert ez megint kicsit logikátlan meg csiszolatlan dolog, gyakorlatilag az ember képtelen megvédeni a faluját, főleg, ha épp hadjáratban, vagy egyéb távoli elfoglaltságban vesz részt. Mondjuk úgy rémlik azt hallottam, hogy ott már egybe lesznek kötve a falvak a várakkal, úgyhogy lehet, hogy ez lesz valahogy a megoldás.
  • Plata
    #12073
    Köszi.Akkor megnyugodtam.
    Valahogy lehet a falvamat növelni?
    Úgy értem hogy több lakosa legyen,vagy gazdagabb legyen a falu.
  • nearo
    #12072
    Nemtommennyi idő után "felgyógyul". Még az építéseid is megmaradnak, sőt ami épp folyamatban volt építés, az is folytatódik a rombolás ideje alatt is.
  • Plata
    #12071
    Olyan kérdésem lenne hogy a falumat amit a királytól kaptam kifosztották és felégették amíg el voltam a háborúban,mert kaptam egy küldit hogy menjek a háborúba a tábornaggyal vagy ki a fenével,követtem is őt,volt pár csihi puhi,de közben hazavágták a falumat.Fel fog az épülni valaha vagy végleg kampec neki?Már építettem egy udvarházat vagy mi a fenét ott,és most épült a malom talán.
  • Plata
    #12070
    Rendben,Köszi a segítséget.
    Van nekem is saját falum,de az kb a világ másik felén mert épp háború van,ha lenne is otthon tehén mire át terelem hegyeken völgyeken letelik az idő.
  • yossarianHUN
    #12069
    Aztán nem biztos (szinte biztos hogy nem), hogy egy faluból összejön a 7 darab. Sok helyen egy sincs, aztán van olyan is, hogy átbotlasz egy olyan falun, ahol tizendarabok vannak. Ha csak kevesebbet találsz, vigyél oda neki annyit, amennyit találtál, aztán egy másik helyről szedd össze a többit.
  • Plata
    #12068
    Köszi a segítséget.Steamen szereztem meg a játékot még sosem játszottam egyik verzióval sem.
    Jó pár küldinél tök tanácstalan vagyok,de akkor ezt könnyen megoldom,épp egy ellenséges falu mellett dekkolok,ott mondta ez a paraszt hogy hozzak neki 7 marhát mert a serege marhára kívánja a frissen sült marha húúst.
  • yossarianHUN
    #12067
    Beszélj a falu elöljárójával, és kérdezd meg, van-e marhájuk. Vagy válaszd az "ellenséges fellépés" (magyar verzióban), majd a "marhák elhajtása" opciót. Ez utóbbi lehet, hogy csak akkor választható, ha olyan frakció falujában próbálkozol, amivel ellenséges viszonyban vagy (mínuszban van a kapcsolatotok). A terelés elég trükkös, nem emlékszem, hogy a Warbandben már javították-e, de az alapjátékban anno még kvázi "kergetni" kellett a teheneket, mindig a veled ellentétes irányba mentek, ami rohadt béna és frusztráló megoldás volt. Aztán úgy rémlik, egy ponton javították, hogy simán kövessenek a marhák, lehet, hogy a WB-ben már így van. Szétspriccelni nem fognak, egy darab marhát látsz a térképen, mellette a számot, hogy hány darabot tartalmaz a csorda. Tehát kvázi mint egy sereg.
  • Plata
    #12066
    Vagyis gyalogoljak be a faluba öljem meg a falusiakat és lopjam el a tehenet?
    Vagy ha bemegyek a faluba tudok venni tehenet?
    Bár asse tom majd hogy a rákba tereljem őket,fogadok ha kimegyünk a térképre egyből szétspriccelnek.
  • nearo
    #12065
    faluból
  • Plata
    #12064
    Én is játszom néha napján a Warband-al,most kaptam egy küldetést hogy vigyek a hadseregparancsnoknak 7 tehenet.
    Még is honnan a bánatból lopjak tehenet?Térképen semmi nyoma.
  • SaGa
    #12063
    A játék célja, hogy te urald az egész kontinenst. Ezt több úton is el tudod érni. A lordoktól éremes felvállalni feladatokat, mert akkor barátságosak lesznek veled. Cserébe más, velük ellenséges lordok kevésbé lesznek barátiak, de náluk is vállalhatsz küldetéseket (ha nem ténylegesen ellenségeid, mert akkor csak összecsapni tudsz velük), így velük is jobb lesz a viszony.
    Beállhatsz zsoldosnak valamelyik királyhoz, de nem biztos, hogy az a jó út a trónig. Ha elszegődsz és hűségeküt teszel, kaphatsz falvakat, esetleg kisebb városokat, cserébe azt kell tenned, amit a királyod mond, és az ő ellenségei neked is ellenségeid lesznek. Meg előbb-utóbb mindenképp szakítanod kell vele, ha koronát akarsz magadnak, a hűségesküt felrúgókat meg nem nagyon kedvelik errefelé.
    A sereged fejlesztéséhez pénz kell és megfelelő képességek. A képességek a csapatba szegődött társaktól is jönnek, nem kell mindenhez magadnak értened. Pénzre a zsákmányból, a várososok arénáiban vívott harcokból, vagy a céhekből tudsz szert tenni. A céhek a városokban alapíthatók. Teljesítesz néhány feladatot a város elöljárójának, ettől nő a helyi elismertséged. Ha megfelelő (nagyobb mint 0), akkor alapíthatsz valamilyen üzemet (kovácsműhely, bőrgyár, kelmefestő, stb...), ezek termékeit vagy te eladod, vagy rábízod a gazdasági "AI"-ra, és lesz pénzed. De akár karavánosdit is játszhatsz. Az egyik városban olcsó cuccokat veszel, amit a másikban nagyon keresnek és drágán el tudod adni. Persze az ár folyamatosan változik, ha már eladtál egy tételt, annak lejjebb megy a vételára az adott helyen. Az esetleges falvaid, városaid is pénzt hoznak (adó), de visznek is, mert ahhoz, hogy gazdagok legyenek és sokat adózzanak, gondoskodnod kell róluk. Építkezni, őrséget szervezni, feladatokat teljesíteni a helyi bírónak, stb... Ha túl sok a saját falud vagy városkád, több lesz a költség, mint az adó, emiatt érdemes egy részüket szétosztani a bajtársak között. Igaz, ettől kezdve az adott bajtárs már a saját seregét vezeti nem a tiedben szolgál, de baráti lesz veled, szövetséges, gondoskodik a falujáról, stb...
    Ha elég erős vagy és már jó sok lorddal összehaverkodtál, megtámadhatod valamelyik királyságot, szépen elfoglalod a várait, ezeket kioszthatod a bajtársaid, esetleg a hozzád csapódó lordok között, felépítheted a saját királyságodat. Ehhez persze megfelelően magas "trónjog" kell, különben a többi királyság azonnal neked esik és szétszednek. A trónhoz való jogod növelhető a lordoknak tett szolgálatokkal, meg a társaid jó rábeszélőkészségével. Időnként el kell küldeni egyet-egyet, hogy a saját szülőföldjén támogatókat szerezzen neked.
    Szóval nem egy egyszerű "harcosszimulátor", mint aminek elsőre látszik.

    Az elején keresd fel az edzőtábot, ott van a város közelében és fejlődj addig, míg sikerül leverned mindhárom harcost, sorban, vereség nélkül. Aztán menj a városba, vállald el a feladatot a városbírónál. Valószínűleg toboroznod kell pár harcost és leverni egy rablóbandát. Add el a zsákmányt, fejleszd a harcosaid, menj a kocsmába, nézz körül van-e felbérelhető bajtárs, beszélj a kocsmárossal, vásárolj be, legyen elég kaja a harcosok ellátására, gondoskodj a társak fegyveréről, páncéljáról, lováról (a lovas többe kerül mint a gyalogos, de gyorsabb, viszont nem minden companion jó lovas, ezt mindig mérlegelni kell. Ismerd meg azelőéletük és a képességeiket, abból eldönthető, milyen fegyvert, páncélt érdemes ráadni, kivel lesz baráti, kivel ellenséges), fejleszd a karaktered és a társaid képességeit. Igyekezz összerakni egy tíz fős bajtársi társulatot, átgondolt fejlestéssel egy ütőképes vezérkart. Aztán kezdj katonákat képezni a toborozható parasztokból. Minden népből másféle harcosok képezhetők. A vegyes seregnél az egyes népekből toborott harcosok segíthetik, de gyengíthetik is egymást, a népeik közötti viszonynak megfelelően. A sereg fenntartására és élelmezésére mindig legyen elegendő pénzed és kajád, mert ha elkezdenek szökdösni, bajban leszel.

    Olvasgasd a fenti linkeken elérhető oldalakat.
    Utoljára szerkesztette: SaGa, 2016.07.19. 11:42:48
  • residend
    #12062
    sziasztok.
    A segítségeteket szeretném kérni.
    Nem igazán ismerem még a játékot.
    A küldetésekbe,hogy érdemes haladni?mindent csináljak meg és ennyi?
    Vagy az jó ötlet ha csatlakozok a király seregéhez zsoldosként?
    Adnátok 1-2 jó tanácsot ha szépen megkérlek titeket.?
    A Swadiai királyságba kezdtem el egyébként a játékot.
    Válaszotokat előre is köszönöm

  • steweee
    #12061
    ez mikor jelenik meg ? igencsak jónak túnik :

    http://www.moddb.com/news/full-invasion-2-serious-changes

  • betyar40
    #12060
    sziasztok! a floris móddal játszom nem tudjátok hogy ha felmondom a hűség esküt a királlyal szemben elvesztem a váraimat s a falukat? Illetve lehet saját királyság benne ha nem tartozol egyik királysághoz sem? Illetve hogyan lehet az hogy pl egy Swaida lord a banditáktól elvett foglyokkal 4000 fős sereget is tud toborozni s egy Sultánt is láttam 3500 fős sereggel gondolom hasonló képpen szerezte mert a banditák legyen az sivatag vagy erdő mindig 500- 1000-.3000 ezer fogollyal szaladgálnak:) Én meg max . 260 fős sereggel tudok menni úgy hogy 53! as a karakterem nagyobb mint ezeké a lordoké.
  • Wreck86
    #12059
    csak így tovább! :)
  • Magic Boy
    #12058
    Az ígért képek!

    Valamiért nem hagy képeket beszúrni ezért rakom így őket.

    A párom karaktere

    A csapat
  • Magic Boy
    #12057
    Az ígért képek:

    Párom karaktere:
  • nearo
    #12056
    ha jól értem, akkor ez a realisztikus mentési mód, az elején az előtörténet kiválasztása után lehet csak állítani, szóval ennél a karakternél ez már így marad
  • betyar40
    #12055
    Sziasztok megint elővettem a fiam miatt ezta játékot akivel most letolnánk újból de sajnos az elején lehet valamit rosszul állitottunk be mert nincs benne mentés lehetőség automatikus ment és nem is lehet külön kockákba menteni tehát ha albaltozol egy ostromot vagy éppen elcseszed akkor bukta. Utólag lehet ezen valahogy változtatni vagy újra kell kezdenem a karaktert?