2063
  • Shiwo
    #1743
    ha lesz is, nem tudom mikor...megkellene nézni a gold edition fájljait, és a normál alapján megoldani a dolgot...ehhez először is bekéne szerezni a gold editiont...
  • Grafithuszár
    #1742
    Sziasztok. Én most szereztem be a Gold Edition-t. Nagyon megörültem neki, mert anno az UFO: Enemey Unknown végigtoltam még a 90-es években, és jól esik nosztalgiázni.
    Nem tudjátok véletlenül hogy a GOLD-nak várható-e hogy lesz fordítása? (Mert ha igen akkor inkáb megvárnám és úgy tolnám végig, mert úgy sokkal hangulatosabb lenne)
  • Papa01 #1741
    Értem, köszi! :)
  • Shiwo
    #1740
    printscreen és photoshop :)
  • Papa01 #1739
    Hogyan ültetted át a játék színvilágát, gombjait, stb a weblapra?
  • Shiwo
    #1738
    köszi :) első (és egyetlen) "komolyabb" weblapom :)
  • Papa01 #1737
    Te csináltad a weboldalt? Tök jó, tetszik! :)
  • Shiwo
    #1736
    tudjuk, csak még vacilálok, hogy hová költöztessem a cumókat..végül is március végéig ráérek eldönteni :)
  • Papa01 #1735
    Még annyi talán, ki kéne tenni a gyakran feltett kérdésekhez is, hogy mindenki lássa!

    Egyébként azt tudjátok, hogy az extra nem sokára fizetős lesz?? Nehogy letöröljék ezt a klassz kis oldalt!!!
  • Papa01 #1734
    Oké, köszi szépen! :)
    Annyira ott van ez a játék, hogy csak na! :)
  • Shiwo
    #1733
    frissítettem a fordítást, a Papa által említett dolgokat is átírtam (meg én is találkoztam gém közbe egy angol résszel, az is)

    a link ugyanaz, a régit fellülírtam
  • pointer4
    #1732
    Nahh, felkerült steam-re a gamma, már csak az ára kellene kicsit lejjebb csússzon, valami akció keretein belül. Akkor máris a világon bármikor játszhatnék, ha net közelbe jutok :D
  • Papa01 #1731
  • Shiwo
    #1730
    heles, gyűjtsed csak, oszt majd javítok :)
  • Papa01 #1729
    Oks, köszi szépen!

    Közben leltem egy másikat is:

  • Shiwo
    #1728
    oki, majd utána nézek
  • Papa01 #1727
    Amit én hiányolok a fegyverek közük az a fúró.. olyan jó volt a legkeményebb ellenfeleket is 2 fúrással el lehetett kapni. (pl rákember parancsnok) Meg ami hiányzik még, az idegenek irányítása... Bár a bman mod-ban úgy látom ők tudják iránytani a katonáimat. (Itt találtam egy pici hibát amikor átveszik az emberem fölött az irányítást a szöveg angolul jelenik meg. (pl xy under alien control Remélem jól írtam le.. :) )
    Egyszóval szuper a bman-mod-ot magyarul látni!! :)
  • Shiwo
    #1726
    hát, én az x-comos katonákat magamban Marcus-nak szólítottam..ő volt olyan, hogy előszeretettel lőtte hátba az emberemet..
    de legalább a cuccaikat ellehet adni, ha elhullanak :D meg volt rá példa, hogy én lőttem le őket, a majmok beálltak többen a szállító repcsi kijáratához, 3 kört is vártam, de az istennek nem indultak el..ami idegen arra tévedt, azt lelőtték, de nem mentek odébb..a végén fogtam, kilőttem egyet (az szerencsére nem hordott magával kibiztosított gránátot :) és kitudtam menni az embereimmel..utána már ezek a majmok is megindultak.. a másik, ami zavaró, hogy eszement sok idő azzal megy el, hogy ezek dzsiájdzsóznak...lehet, hogy kilövöm az opciókba azt, hogy jöjjenek..csak úgy meg elég kemény lesz a sok idegen.. végülis ágyúgolyónak tök jók, addig se engem lő az ellen, amíg ezek ott csámpáznak..meg élő idegeneket is jól gyűjtenek...szóval van jó és rossz oldala is a dolognak..

    mondjuk nem egyszerű mod, idegenből is több van 1-1 pályán elvileg..valamelyik pályán találtam egy idegen leletet, egy idegen-érzékelőt..amely kari kezében van, annál a térképen piros folttal mutatja az ellent, szóval hasznos kütyü..és hát volt olyan terror-akció, ahol elhűltem, mikor megláttam, hány piros foltocska van...
  • Papa01 #1725
    Nagyon szuper lett, köszi szépen a munkádat!!!!

    Nagyon durva ez a bman-mod, már küldiként 14 x-com-os csatlakozik hozzám részecske fegyverekkel.... az idegeneknek esélyük nincs.. :D
  • Shiwo
    #1724
    Itt letölthető a bman 4.07 magyarosított változata

    Asszem minden lényegest le lett fordítva, még maradhattak angol szövegek vagy hibák, ha találtok, írjatok itt esgén.

    Egyelőre teszt-verziónak tekintem, szóval ne terjesszétek mindenfele, vagy dobjátok fel a magyarítások oldalára egyből, teszteljétek ti is szépen, oszt ha minden szép és jó, akkor majd véglegesítjük :)

  • Papa01 #1723
    Szuper, köszi szépen, nagyon várom!!! :)
  • Shiwo
    #1722
    nagyjából kész a bman nagyjából teljes fordítása (teljes magyar ufopediával), még kicsit tesztelgetem, oszt linkelem ide
  • Papa01 #1721
    Köszönöm szépen a munkádat, meglesz! :)
  • gandrus
    #1720
    Köszi, így már könnyebb. Az új, Bman moddal egybegyúrt fordításom, amiben a menüt, illetve azok leírását is lefordítottam már elérhető az oldalamról. Jó játékot! :)
  • Shiwo
    #1719
    spoilerbe irom, hogy mi az, hátha valaki még nem kutatta ki..

    szóval..

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    részletek az általam fordított ufopedia-ból..

    XCOM_PORTAL_SHUNT_COMMENT=A tudósaink felfedeztek egy gyenge pontot a Hiper-dimenzionális kapuk működése közben. Habár a kapukat nem tudjuk bezárni, De az energiák egy részét képesek vagyunk eltéríteni, ezáltal korlátozott irányítást nyerni a kapu felett. Ennek két hatása van: Egyrészt, amikor az idegenek megnyitnak egy kaput, akkor képesek vagyunk úgy irányítani, hogy a célpontja egy idegen-vadász X-COM csapat legyen, ezáltal pár X-COM katonát is át lehet hozni az idegenekkel együtt. Másodszor számos apró információs adatot tudunk visszaküldeni, informálva az X-COM vezetőségét a terveinkről és szükségleteinkről. Ezáltal az érkező katonák a szövetségeseink lesznek és követik a parancsainkat. Ha sikerülne egy jobb energiaforrást találnunk, akkor meg tudnánk növelni az eltérítés mértékét.

    XCOM_LASER_SHUNT_COMMENT=Kiaknázva a lézer-technológia lehetőségeit, képesek vagyunk elég energiát eltéríteni ahhoz, hogy 6 X-COM gyalogos érkezzen a csata során.

    ..és ugyanez minden fegyver-típusra, egészen a PARTICLE-ig, amikor is 14 X-COM katona érkezik

    szvsz a shunt az lehet, hogy jönnek az x-com katonák segíte.. a particle shunt a default, akkor gondolom végig engedi kifejleszteni, és ezt lehet leredukálni, hogy csak részben lehessen, vagy egyáltalán ne


  • gandrus
    #1718
    Lesz egy Bman opció, aminek a neve (Shunt) marad ahogy van, mert nem tudom mit jelent, mi is az. A Bman mod manualja is ezt írja róla (részlet):

    "What is a shunt? Nobody knows, and if they claim to know, they are lying."

    "Mi az a shunt? Senki sem tudja, de ha valaki azt állítja, hogy igen, az hazudik."

    Szóval ezek után azt hiszem meg lehet érteni, hogy nem tudom minek is kéne fordítani. Aki esetleg tudja, hogy mi az, és van ötlete fordításra (hasonló hosszal) az kérem jelezze. :)
  • gandrus
    #1717
    A héten (szerintem szombat) most már tényleg felteszem a lefordított menüt és leírását is tartalmazó verziót. Hacsak a kis zöld emberkék - igen, a Mutonok - meg nem támadnak. :) Elnézést a késlekedésért.
  • Shiwo
    #1716
    Gandrussal megvitattuk, hogy esetleg megpróbálkozom a bman 4.07 angol maradó részeinek lefordításával. Ezért jó lenne, ha esetleg valaki tudna küldeni egy mentést, amiben a lehető legtöbb dolog ki lett kutatva, beleértve ennek a modnak az extra fejlesztéseit is, hogy ellenőrizni tudjam a fordítást az ufopediában.
  • gandrus
    #1715
    Tudok róla, de a Bman modnak elég sok szövege van, így azt már nem fordítom le. A menü és annak leírása majdnem megvan, azt még befejezem, de többre nem vállalkozom, mert vannak egyéb projektek is, amivel haladnom kéne.
  • Shiwo
    #1714
    Gandrus..nem tom tudsz-e róla, de ahogy elnézem, a bman 4.07-ben nem csak a menü félig angol, hanem vannak tárgyak is, melyek angolul vannak (ezek elvileg extra tárgyak a régi x-comokból, mint a stunt rod, vagy a personal shield generator)
  • gandrus
    #1713
    Hiába, jó dolog ez a Steam, még ha bizonyos játékok drágák is, az akciósak igencsak jó áron vannak.
  • pointer4
    #1712
    Épp most akartam írni :D Már sok sok órát játszottam vele, volt már akcióban, de nem ennyire olcsón :D
  • gandrus
    #1711
    Ha valakit érdekel: a Steamen most 2 € az X-com Complete pack, ami a sorozat 5 részét tartalmazza. Én most vettem meg. :)
  • Vipon
    #1710
    Scrácok! A Gold-ot láttátok már valahol élőben? Mert megvenném.. persze ha nem túl húzós. Meg egy kérdés:
    Láttam egy olyan módot ahol a személyi pajzs nagybb mint a bman módban tehát 4 egységet foglal és az elme pajzsot a fejre lehet rakni nem az övre.Ez melyik mód lehet...???
  • pointer4
    #1709
  • pointer4
    #1708
    Igen, valószínű összeszedtek egy jópár módot, és beállították egy fix izgisebb játékmenetet.
    B'man módot is csak akkor tudtam nagyon tuttira belőni, amikor már 2x végigtoltam a játékot :D

    akosf: Azt írja a B'man is, hogy melyik mód kitől származik, ő összeszedett egy csomót, meg gondolom ő is tett hozzá.
  • akosf
    #1707
    A Bman mod kiegészítő honnan származik? Ezt is az eredeti programozó gárda adta ki? Illetve pontosan mit tartalmaz?

    Több helyen olvastam már róla, de nem igazán derült ki, hogy mennyit is javít a játék hangulatán. Vagy csak a bug-fixek miatt érdemes felrakni? Mondjuk nálam a játékkal nincsenek kritikus problémák, mint pl. fagyások. Van egy-két apró dolog amit zavar ( pl. ajtó nyitás vagy az, hogy a katonáim kontúrvonala a talaj színével egyező színben pompázik a ködökben, stb. ), de ez nem vészes.
  • gandrus
    #1706
    Ezek szerint beépítették a Bman mod egy részét a játékba, és Gold néven kiadták. Ügyes. :)
  • akosf
    #1705
    A játék honlapján elég kurtán, pár sorban említik, hogy mivel tud többet az original verziónál. Patch nincs a listán, de külön letölthető. Viszont van harc közben térkép, log, új cuccok ( közelítő gránát, pajzsok, hátirakéta ), katona vásárlás, globe UFO swarms (???) és extra konfigurálhatóság.

    A katona vásárlás nekem nagyon jól jönne, mert úgy hullanak mint a legyek. A katonáim 70-90%-a állandóan kórházban fekszik. :)
  • pointer4
    #1704
    Ezt még tavaly írták, tehát az tuti nem "gold" volt. Amúgy az mit jelent? Fel van patch-elve ? :D