2063
  • Papa01 #1543
    Szia Grandus!

    Köszi a választ, lehet h eza gond, mert a Patch 2 újabb dátummal rendelkezik... :)

    Azt még megtudnád mondani, hogy tervezed a Bman_UFO_Mod_4.04 fordítását?
    Úgy láttam ez a legfrissebb verzió, és elég régóta elérhető.

    Üdvözöl:
    Papa01
  • gandrus
    #1542
    "A magyarítás a 7.0530-asra patchelt verzióhoz készült!"

    Ezzel a verzióval próbáltad?
  • Papa01 #1541
    Sziasztok!

    Megvettem a játék letöltős verzióját, szépen fel is ment,illetve a patch2 is.

    Abban kérném a segítségeteket, hogy szeretném feltenni a szerintetek mefelelő Bman modot(nem tudom melyik a legjobb), persze magyarítással. :)

    Kipróbáltam a Ufo-Extraterrestrials_HUN_by_gandrus+Bman3,09 telepítését,
    de furcsán viselkedett a játék..... :(

    Van ötletek? :) Köszönöm előre is:

    A Papa01
  • Encore
    #1540
    Sajnos már töröltem, mivel végigjátszottam, de év végén úgyis újra előszedem. De emlékeim szerint nem a beállításoknál volt a gond, mert azt rögtön a telepítés után átnéztem, hogy mi merre hány méter.
  • Shiwo
    #1539
    esetleg nézd meg a beállításokat..lehet ki-belehet kapcsolni a civileket a küldik alatt..
  • Encore
    #1538
    Igaz, hogy csak két-három alkalommal kaptam terroros küldetést, de egyszer sem voltak rajtuk civilek. :( Viszont lehet, hogy a mod kavart be, mert az alapjátékkal nem játszottam, egyből feltettem valamelyik verzióját a modnak.
  • Shiwo
    #1537
    jaja..határozottan kellene lenniük civileknek a város-terrorok alatt..
  • MEdievil
    #1536
    Én emlékszem civilekre az alapjátékban.. lehet nálad volt valami gond (bug)?
  • Encore
    #1535
    Egyetértek, ez eddig a legjobb új generációs X-com, persze szigorúan modokkal, mert az még jobbá teszi. Amikor először kipróbáltam nem fűztem sok reményt hozzá, eddig csalódtam az ilyen utánzatokban, még megközelíteni se tudták a régi UFO-t, de mikor elindítottam egy mission-t, hogy lássam milyen is a game, hát egyből elkapott a "csak még egy kört" effektus. Nagyon régen éreztem ezt, hogy egy játék ennyire "elkapott". Még a grafika is tetszett, mert felidézte a régi X-com grafikát. :D Aztán az ismerős idegenek felbukkanása. :D Ráadásul a modok napról napra fejlődnek, így garantáltam előveszem a játékot évenete. Talán két dolog nem tetszett, illetve hiányoltam: Kevés idegen terroros küldit kaptam, a végigjátszás során hármat és azok tök ugyanazok a pályák voltak (pedig a pályagenerátor jól működik) és nem voltak rajtuk civilek (remélem a modderek ezen is dolgoznak).
  • Amiga
    #1534
    Visszaolvastam egy halom postot. Érdekes látni a régi rajongók at és az új érdeklődőket együtt.

    AZ eredeti X-Com-ot még a MicroProse fejlesztette. Ez a cég a 90-es évek egyik legjobb fejlesztő/kiadója volt, itt dolgozott pl. Sid Meyer is, amíg meg nem alapította a Firaxist. A MicroProse legnagyobb sikere a Pirates! és a Civilization volt, de gyakorlatilag minden játékuk híres volt a hihetetlen mértékű addiktivitástól.

    Az X-Com volt talán az utolsó nagy sikerük. Sid és néhány társa kiválása után bekebelezte őket a Hasbro, de a cégóriás nem tudott élni a lehetőséggel, így minden idők egyik legnagyobb nevét (a MicroProse egy súlycsoportban volt/van márkanevét tekintve a Blizzarddal és a BioWare-rel) pazarolták el.

    A Firaxis viszont megkezdte a MicroProse sikerek kiaknázását, láthattunk már Pirates!-t, Civilization IV-et, Railroad Tycoon-t is. Ha majd megjön a Sid Meyer's UFO, akkor lehet pezsgőt bontani, de addig is ez a játék messze a legjobb az összes eddigi UFO-utánérzés közül, a fejlesztők kétségtelenül rajongtak az eredeti játékért és igyekeztek mindent ugyanúgy, csak korszerűbben csinálni. Korrekt átirat.
  • Aurelianus
    #1533
    Akkor természetesen jó munkát! ;D
  • gandrus
    #1532
    Nem pihenek. :)
    A cégem küldött ki a partnercéghez dolgozni.
  • Aurelianus
    #1531
    Jó pihenést! :)
  • gandrus
    #1530
    De, ahhoz. Amúgy üdv Csehországból.
  • Aurelianus
    #1529
    vagy 3.0x, lehet nem a kilenceshez....
  • Aurelianus
    #1528
    http://gandrus.extra.hu/


    a BMan 3.09 hez létezik magyarítás(amiért millió thx GANDRUS-nak) még 2007 októberéből.
    Az azutáni modhoz egyelőre nincs.

    Jó lenne :)
  • KLiFF
    #1527
    A Magyar változatot valaki eltudná küldeni?
    Előre is köszi. :)
  • Encore
    #1526
    Köszi a részletes leírást. Én is bugra gyanakodtam, mert már minden ki van kutatva a kentaurhoz csak a generátor hiányzik ráadásul az nem is az utolsó, mert a 10-12 űrhajó alkatrészből az az ötödik, az utána következők meg már megvannak. Az újrakezdés necces, mert két hónapja nyomom ugyanis minden küldire elmentem, mármint minden lelőtt hajóhoz. Már amihez tudtam persze, mivel ki akartam facsarni az élvezetek tárházát úgymond. :D Annyira megfogott hogy nem akartam kihagyni egy mission sem. :D Kipróbálom amit írtál, ha nem mennek am entéseim, akkor szerintem az lesz, hogy keresek valami cheat-et és megoldom. Mondjuk tuti még újra fogom játszani, ha a modok ilyen ütemben fejlődnek hozzá. :D
  • Aurelianus
    #1525
    és sajnos nem árt new gamet kezdeni, sajnos...(ez tudmom it jelent időben :(
  • Aurelianus
    #1524
    ez már javította a régi bman féle research bugot ahol elakadtál.
  • Aurelianus
    #1523
    Na ez elég zanzás:

    Kezdj egy tiszta installal (eredeti verzió) Azt a game menuből official patchal frissítsd. 2x. Mivel 2 patchet adtak ki hivatalosan.

    Majd a 3.22 gray fiend módot tedd föl, ami tartlamazza a bmant+amit ő csinált, egybeintegrálva, ez a létező legbővebb funkciójú patch.
    letölthető innnen:

    http://grayfiend.sun-site.ru/ufoet/eng/history.html

    az installállási lépések sorrendjét be kell tartani, amit ő ott angolul leír..

    (ehhez a kombóhoz eddig nincs magyar) Sajnos egy nagyon régi bmanhoz van amit már nem lehet használni, mert elavult. Így egyelőre a magyarítástól el kell tekinteni ha friss modot használunk...
  • Encore
    #1522
    Sajnos per pillanat azt sem tudom milyen verzióm van. Orosz volt a game de innen leszedtem egy packot, ami tartalmazta a bman valamelyik verzióját és a magyarítást is. A magyarításom ehhez a verzióhoz való (a readme szerint): 7.0530 és van egy patch1.txt file-om is, ami szintén ezen verziójú. ezek szerint a pack tartalmazta a patchet is. A Bman viszont nem tudom melyik változat (innen a forumból szedtem le mert belinkelte valaki anno, de nem emlékszem melyik volt), ugyanis jópár dolog angolul volt a játékban. Most ez az elakadás vagy valami bug, vagy nem tudom. A kliencvenes években sokat nyomtam az x-comot és ott is voltak leállások, de olyankor elkaptam pár idegen parancsnokot vagy vezetőt és kész, de itt már vagy 15öt elkaptam és minden létező hajót lelöttem nagyon sokszor és már annyi idegen bázist zúztam szét, hogy megszámolni se tudnám.
  • Aurelianus
    #1521
    patcheld fel mindkett hivatalos patchal!

    majd
    .... egy biztonsági mentés után a GrayFiend(orosz készítés de angol nyelvű) modot javaslom jelenleg 3.22 a legfrissebb...

    a research bugot javították ha jól emléxem.
  • Encore
    #1520
    Üdv!
    Van egy kis gondom. Az űrhajómhoz nem tudom kikutatni a generátort, minden más már rég megvan. Azóta elkaptam egy halom idegen parancsnokot, minden létező űrhajóból leszedtem jópárat, de generátor az nuku. Ilyenkor mi van? Vagy később lesznek még nagyobb idegen hajók? Mert most csatacirkálók, csatahajók, cirkálók jönnek már lassan két éve.
  • Aurelianus
    #1519
    http://grayfiend.sun-site.ru/ufoet/eng/history.html


    Itt is elérhető Gray Fiend ufó modjam, jelenleg a 3.21-s.
  • Aurelianus
    #1518
    Gandrus pontosan szólt mire is gondoltam!

    :)
  • gandrus
    #1517
    A játék magyarul jelent meg, plusz van hozzá nem hivatalos fordítás is, de Aurelianus arra gondolt szerintem, hogy az orosz moddal frissített verzióhoz nincs hozzáigazítva a magyarítás.
  • Aurelianus
    #1516
    szabvány felbontást támogatja
    1024x768 1280x1024

    a játék magyarul jelent meg csak a módokat az amaerikaiak után most az oroszok fejlesztik gőzerővel. Ebben az a jó, hogy megtartották Bman és Coasty modder fejlesztéseit és egy bizonoyos orosz Grey fiend fejleszti tovább néhány ruszki haverjával...

    jelenleg a 3.20-nl tartanak...
  • Papin
    #1515
    Nem értelek, tudtommal nálunk magyarul jelent meg a játék.

    Senki nem tud válaszolni arra, támogatja-e a wide képernyőket a program?
  • Aurelianus
    #1514
    Bman régi jó 4.04 módját a ruszkik fejlesztik tovább.

    Elég durván osztjáka plusz funkciókat!

    Egy magyarítás maga lenne a mnyország. És itt egy link, hofy nyomon tudjátok követni mindennap mit tsznek hozzá az eddigi legjobb UFO változathoz!!!!

    http://f-eg.spb.ru/grayfiend/ufoet/eng/history.html
  • gandrus
    #1513
    De igen, a beállítások közt ki lehet kapcsolni.
  • Shiwo
    #1512
    hátöö..passz..beállítások közt nincs valami lehetőség arra, hogy letiltsd ?
  • Sekler
    #1511
    üdv én felraktam a bman módot a magyarítással ahogy kell. Azonban van valamit amit hozzárakott és most nem tudom kikapcsolni. Tehát új idegen lényeket kaptam, amik rendkivül bosszantóak, kutatásban semmi hasznuk és néha pofátlanul szívosak. Úgy értem ha az van hogy több ellenség legyen nem lehetne hogy a már meglévőkből válogasson és kikapcsolhassam ezeket a bonusz ellenségeket?
  • Shiwo
    #1510
    olyan ebbe sajnos nincs :(
  • Takeshi
    #1509
    Oh. Bocsi, nem tudtam, hogy ilyen hamar választ kapok. Én a Blastert (azt hiszem ez volt a neve) vártam. Ami az első részében benne volt. Nekem az tetszett a legjobban. Azzal valamikor átlőttem egy egész házat. És csak erő kellett hordani, és sok action pont kellett az elsütéséhez. De 100% pontos volt és egyszerre több célponttal lehetet végezni. Egyszer olyan volt, hogy egy szép nagy házat keresztül lőttem vele és az ott bújó ellenféle is végeztem.
  • Shiwo
    #1508
    az az igazság, hogy én nem vittem még végig.. a páncélhoz 90-es erő kell, vszeg azért csak 1 embered tudta hordani..amúgy meg összességében az egyel elötte lévő péncél sokkal jobb (nem lassít és jobban véd a különböző energia-típusok ellen)

    rangban tán ezredes is van, de asszem a faq-ban levan írva, hogy mik vannak... és mi volt a várva várt fegyver ?
  • Takeshi
    #1507
    Köszi a választ. Még egy kérdésem lenne. Végig vittem, már néhány napja. Szóval. A legmodernebb vadászgép az a D1-es volt? És a legjobb rohampuska az "részecske" (azt hiszem ez a neve) puska volt? Nálam csak egy ember tudta hordani a teknős páncélt. És a legmagasabb rangú emberem az Hadnagy volt. Egy aranycsillaggal jelezte. Csak nem volt benne a várva várt fegyver. Oh, de kár.
  • Shiwo
    #1506
    bman módot felteszed, akkor mindjárt lesz rajtuk külsérelmi nyom...
  • Takeshi
    #1505
    Ja tényleg azt én is nagyon hiányolom, hogy nincsenek a lezuhant ufo-kon külsérelmi nyomok, meg mindegyik túléli a zuhanást. Azt hittem ezek még csak a vadászgépek gyenge fegyverei miatt vannak. De ez sem baj, ha benne lesz a kedvenc fegyverem. Ebben a játékban lesz Blaster?
  • Takeshi
    #1504
    Már egy ideje játszok vele és nagyon tetszik. Rájöttem, hogy a veszélyes idegeneket gázgránátokkal szépen lehet terelgetni, mert azon nem nagyon mernek átjönni. Tök jó embereim vannak. 116-os akcióponttal és valamelyik egész messziről kapás lövéssel is 99%-osan céloz. Sajnos jó gránát dobó emberem nem volt így mikor kis űrhajót lőttem le akkor csak újoncokat küldtem ki gyakorolni. Sajnos kezdetleges fegyverekkel meg gránátokkal. A végén már csak egy ember maradt talpon, de ő is már gyógyítva lett néhányszor, és a végén 3 olyan nagy páncélost kinyírt amelyiknek olyan nagy ion ágyú van a vállán. Az utolsó kettő meg ráadásul egyszerre jöttek. Az előtt egyet még az egyik társa segítségével végzett. Újoncként ment el és ezzel az egy küldetéssel egyszerre több fokozatott lépet előre. Annyit, hogy a dobása maxon van és már a kitartása is elfogathatóbb. Azóta hősnek nevezem.