2063
  • akosf
    #1703
    Létezik ilyen, hogy Tesco turkálóban UFO Extraterrestrials Gold Edition? Hm... elvileg most januárban jött ki, itt meg már jóárasították is... Legközelebb megnézem milyen kincsek rejlenek még egy ilyen kupacban. :)
  • pointer4
    #1702
    Valaki írta nemrég, hogy a Tescoban volt a turkálós kosárban..... Persze én átkutattam az összeset a környéken, de nem leltem :(
  • akosf
    #1701
    Sziasztok!

    Régen nagyon vártam ennek a játéknak a megjelenését, de aztán állandóan elnapolták a kiadását, végül teljesen megfeledkeztem róla. A napokban azonban sikerült kipróbálnom. A játék honlapján láttam, hogy létezik belőle Gold Edition is. Ezt hol lehet beszerezni? ( Dobozos verzió érdekelne, nem töltögetős. )

    Üdv,
    Ákos
  • Papa01 #1700
    Nagyon szépen köszi!! :))
    Nagyon várom már, szerintem ez a játék az agyik legjobb körös stratégia... :) (+JA2, +Fallout1-2)
  • gandrus
    #1699
    Ezredes rang a legmagasabb.

    Papa01!

    Bocs, de ma nem lesz kész, elég sok szöveg a menü és a magyarázata (menüé), de nagyja megvan. Jövő héten valamikor meglesz.
  • Vipon
    #1698
    hello! egy kérdés: milyen rankg fejlődnek a atonák mert van 3 katonám de nagyon nem akarnak már fejlődni pedig még a sivatagi teknős páncélt rájuk szeretném rakni.
  • gandrus
    #1697
    Most kezdtem el lefordítani a mod menüjét, holnap feltöltöm majd az eddigi helyett. Itt jelezni fogom a cserét.
  • Papa01 #1696
    Húú, az nagyon szuper lenne, ha menüt lefordítanád! :)
    Köszi szépen a segítséged a textúrák kapcsán is,tökéletesen működik, a tömörítvény tartalmát kellett kicsomagolni a \UFO Extraterrestrials\data mappába! :)
  • gandrus
    #1695
    Ezt nem is tudtam, akkor a Bman-es textúrák külön fileban vannak.

    Utánanéztem, itt találhatod meg a szükséges filet a Bman-es textúrákhoz (ez valamiért külön van): Multimedia pack

    A menüt megnézem holnap, most már túl fáradt vagyok hozzá. Ha angol, akkor a Bman menüjét lefordítom még.
  • Papa01 #1694
    Ja, és még azt szeretném megkérdezni, hogy ha egy Bman-os cuccra kattintok (pl Stun Rod) az UFO Pedia-ban, akkor egy nagy fehér négyzet jelenik meg "Texture not found" felirattal. Ez így rendben van?
  • Papa01 #1693
    Köszi Gandrus a munkádat! :)
    Azt meg tudnád mondani, hogy Bman mod beállításai magyarul, vagy angolul kell, hogy meg jelenjenek? Nálam angol, és sajnos nem igazán értem melyik kapcsoló mit állít.

    A válaszodat előre is köszönöm:
    Papa01
  • Shiwo
    #1692
    hogy most mihez mi kell, azt nem tudom, de fejlesztett műhelyt majd tudsz telepíteni a többi bázisra is
  • Vipon
    #1691
    Sziasztok! pár kérdésem lenne a játékkal kapcsolatban: Mekkora a legnagyobb ufo vagyis ,hogy mit kell lelőnöm és kifejlesztenem ,hogy valami nagyobb csapatszállítót építhessek amire 12 embernél több fér és nagyobb mint a menydörgés, meg valami jobb vadászt szeretnék mint a villám. Másik dolog ,hogy a többi bázisra miért nem lehet kutatást vagy műhelyt kihelyezni csak védelmet felderítőt meg hangárt enged rakni. :( A régi ufo-Game ben nem így volt. A harmadik dolog meg ,hogy mit kell ahhoz ,hogy a legerősebb személyi páncélt kifejlesszem.(most a Sivatagi Vipera van.) Köszi a válaszokat előre is.
  • gandrus
    #1690
    Az első patch feltelepítése után lehet felbontást állítani menüből.
  • Lord Zax
    #1689
    Sziasztok.
    Régebben játszottam a játékkal de valaho la közepén abbahagytam. Gondoltam ujrakezdeném.
    A kérdésem, létezik mod amivel lehet a felbontást állitani? pl 1920*1080-ra? vagy valami normális felbontásra?

  • Quantumleap
    #1688
    Amit én nem értek, hogy a "Mission Generator" hogy müködik. Kattintgatok párat, aztán úgy tesz, mintha el akarna kezdeni egy küldetést, de aztán kilép egy hibaüzenettel. Az is lehet, hogy én csinálok valamit rosszul.
    Amit kérdeznék, hogy be lehet-e állítani a modban, hogy ne legyen "Alien Control"? Ez a dolog nekem speciel marhára nem hiányzott vissza a régi játékból.
  • gandrus
    #1687
    Erre voltam kíváncsi, hogy működik-e a kettőből összevont mod. Mivel működik, így ez is letudva. A mentett állásokról meg a Bman moddal kapcsolatban írt valamit a készítő, hogy érdemes újat kezdeni, vagy ilyesmi, már nem emlékszem pontosan.
  • Quantumleap
    #1686
    Még nem volt időm teljesen belemélyedni. Azt látom, hogy oké, együtt van a mod és a magyarítás. Feltételezem, hogy a leírásodban az akció közben mentett állásokra gondolsz, hogy nem lehet betölteni, mert a sima mentett állást be lehet. Majd a hétvégén jobban meghesszelem, és megírom.
  • gandrus
    #1685
    Jó néven vennék némi visszajelzést, hogy minden rendben van-e vele.
  • Quantumleap
    #1684
    Kösz, remélem müködik.
  • gandrus
    #1683
    Bman 4.07-el (elvileg ez a legújabb) egybegyúrt alap (csak szövegek, harc közbeni kezelőfelület és videó nélküli) magyarításom letölthető a honlapomról. Nem teszteltem, de elvileg működnie kell. A letöltési gomb melletti leírást olvasd el telepítés előtt!
  • gandrus
    #1682
    Hétvégén megnézem, hogy mit tehetek ezügyben.
  • Quantumleap
    #1681
    Sajnos nem ment. Ha felrakom azt a Bmanmodot, amivel fájlokat meg könyvtárakat kell másolni, akkor eleve alapból nem valtozik semmi a játékban, a mod system.xbg fájlt nem is tartalmaz. Ha az egyfájlmásolós (system.xbg) Bmanmodot rakom fel, akkor oké, a mod müködik. De hiába változtatok bármit az említett két könyvtárban (Ufopaediacomments.dat alapból nincs is), semmi nem változik, nincs kihatással a játékra.
    Azért kösz, hogy segíteni próbáltál, persze még próbálkozom.
    Legjobb az lenne, ha valaki meg tudna dobni a Bmanmod és a magyarítás egybegyúrt változatával, amit régen itt belinkelt valaki, de onnan már törölték.
  • gandrus
    #1680
    (Bman mod elérhetőségéről nem írok semmmit, használj keresőt, pl Google.)
    Az Ufo-Et moddolásával bizonyos fileokat módosítunk. Ha csak egy
    modot használ valaki (pl. magyarítás), akkor könnyű dolga van, mert
    bizonyos fileokat módosít, és már működik is. Ha viszont több modot is
    szeretne használni valaki (pl. Bman+magyarítás), akkor figyelni kell
    arra, hogy a modok nem módosítják-e ugyanazokat a fileokat.
    A Bman mod akkori verziója módosított a magyarítás által is módosított két filet: az Ufopaediacomments.dat és a Resourcebundle.dat fileokat. Ezek egyébként alapból a system.xbg fileba vannak becsomagolva, de ha
    telepíted a két említett mod egyikét, akkor kicsomagolja a benne levő
    fileokat. Ha a Bman mod aktuális verziója még mindig ugyanazokat a
    fileokat módosítja, akkor annyi a dolgod, hogy telepíted a játékot, majd a Bman modot. Ezután a magyarítást egy külön, tetszőleges könyvtárba telepítve megkapod a magyarítás filejait (először érdemes lehet a kisebb, videó nélküli verzióval próbálkozni, mert a nagyobbik megváltoztatja a geoscape.xbg állományt is, és nem emlékszem, hogy a Bman módosítja-e azt). A magyarítás filejai közül az említett két dat filet .doc filenak átnevezve, és word-el megnyitva ki tudod másolni a magyar szövegeket, és a Bman által módosított Ufopaediacomments.dat és
    Resourcebundle.dat fileokba másolni (miután azokat is átnevezted .doc-nak) az angol szövegek helyére. Az egyetlen dolog, amire ügyelned kell, hogy a Bman mod által módosított dat fileok tartalmaznak a Bman-hez tartozó extra szövegeket a file végén, ezeket ne töröld ki. Ha bemásoltad a magyar szöveget, akkor mentsd el, nevezd vissza .dat-nak, és kész is van.

    Jó játékot! :)
  • Shiwo
    #1679
    oki :)

    szerintem nyugodtan írd le, mert mintha nem először kérdezték volna (majd beteszem akkor FAQ-ba is)
  • pointer4
    #1678
    Biztos sokan jó néven vennék, amíg a kettő meg nem jön :D
  • gandrus
    #1677
    Megtette emailben, én meg leírtam neki, hogy lehet összefésülni a két modot (Bman+magyarítás). Ha van rá igény, akkor leírom ide is.
  • Shiwo
    #1676
    én passzolom a kérdést, baromi régen játszottam vele, gőzöm nincs hol tart most a bman mód

    esetleg Gandrus-t kérdezd, a magyarítást ő készítette
  • Quantumleap
    #1675
    Up! Valaki esetleg segítséget vagy további tanácsokat?
  • Quantumleap
    #1674
    Visszaolvasgatva találtam amúgy itt olyan rapidshare linket ,ami egybegyúrva tartalmazta a magyarítást és a Bmans-modot, de már törölték onnan. Valaki esetleg nem tudná mailben elküldeni?
  • Quantumleap
    #1673
    De a magyarítás nélkül is kilép avval a hibaüzenettel, ha jól emlékszem. (Most nem otthon vagyok).
  • pointer4
    #1672
    Akkor ne tedd fel a magyarítást :D
    Nem olyan nehéz az a pár angol szó.
  • Quantumleap
    #1671
    Meg az intrót se tudom úgy lenézni. Akkor is kilép avval a hibaüzenettel.
  • Quantumleap
    #1670
    De nekem az a bajom, hogyha felteszem a Bmans-modot, akkor elvész a magyarítás, és hogy néha csak úgy kilép a program, és valami üzit kapok arról, hogy hibát talált. Ezért az 1663-as kérdésem.
  • pointer4
    #1669
    Ha jót akarsz, egyikbe sem. Inkább a Bman's mod-ba állítsd be, hogy több xp járjon, meg több zsé küldetésenként. Az még épp nem akkora segítség, hogy az élvezetet elvegye.
  • Quantumleap
    #1668
    Meg azt kérdezném még, hogy a csalásban, amivel a pénzt lehet tuningolni, meg az emberek tulajdonságait, hova, melyik könyvtárba kell beírni ezt a parancsot:

    ProjectX.exe saveeditor.xscr pack slot{n}

    ?

    Próbalgattam már szinte mindenütt, és mindig azt kaptam, hogy "a fájl nem található".
  • Quantumleap
    #1667
    Köszi mindkettötöknek, commander és plazmatechnológia megvan!
    Amit kérdeznék, az normális, hogy a fejlesztett kutató rendszerrel is csak ugyanannyi infót kapok az ufókról, mint a símával?
  • pointer4
    #1666
    Itt látszik két fajnak is a commandere. A gyík zűd :D, a köppeny meg türkisz :D
  • Shiwo
    #1665
    légy türelemmel, nem minden fajta alien-ből van commander...figyeld majd mindig őket, és ha lesz egy olyan, amelynek színe eltér a többitől, akkor azt kell stunnolni
  • Quantumleap
    #1664
    És még amit kérdeznék, hogy hol a csudába találok commandereket? Egy bázist már kivégeztem, de senki nem volt, aki annak nézett volna ki.